Floresan lamba özellikleri ve enerji sarfiyatı

Karincayiyyen

Yeni üye
http://www.magicplant.net/cfl-floresan-ampuller/599-osram-neon-ampul-2700k-4800-lumen-ciceklenme-donemi.html
Floresan yerine Neon kullanmak daha mantıklı bence. Tanesi 5000 lumen veriyor, 2700k  4000k ve 6500 k renk seçenekleri mevcut.1 bitki 10000 istiyor. Balast ile çalışma zorunluluğu olsa da 1 balasta 2 adet neon bağlanabiliyor. Tercihe ve sistem gerekliliğine göre çoğaltılabilir.
Hps veya Led düşünmeyenler için. Bence gayet makul ve mantıklı bir ışık seçimi olacaktır.

designer55

Yeni üye
T5 kullanan olursa kesinlikle aquastar çimlenme dönemi için. Groluxde sömeklenme dönemi için efsane olur çok verimli florasanlar bunlat ama ısı olayınıda göz önünde bulundurmak gerekir. Bitkinin gerçek ışığını en iyi alabileceğiniz ışıklar bu ikisidir.

designer55

Yeni üye
bozo' Alıntı:
muhammet' Alıntı:

yorumundaki maksat nedir dostum

tohumsuzabi' Alıntı:
merhabalar arkadaşım.
t5 florasan ile sadece belirli bir yere kadar ilerleyebilirsin.
nedeni gayet basit. florasan ya da bu tip ampüller sadece mavi beyaz spektruma sahiptir.
buda sadece ilk tohumdan çıkış ve belirli bir büyüme dönemi için geçerli.
yani çiçeklenmeye aldığın vakit sadece kırmızı beyaz spektrum içeren bir lamba tercih etmesilisin.
yoksa hüsran olur arkadaşım.
bol hasatlar dilerim

(florasan ya da bu tip ampüller sadece mavi beyaz spektruma sahiptir) yanlış bilgi dostum piyasada farklı kelvin değerlerine sahip floresanlarda bulunmaktadır, biraz araştırırsan anlarsın

groluxden haberin yok sanırım usta. bitkinin gerçek ışığı groluxtür ledmiş vs vs hepsi hikaye ama florasanın dezavantajı ısı yayması ve enerji sarfiyatı artı olarak 8 ayda bir spektrum kelvin değerini kaybetmesi

bozo

Yeni üye
Evet uzun bir aradan sonra tekrar growing ve t5 le hasati merak edenler varmi bakalim sonuc cogu kisi icin şaşırtıcı merak...

kaan17

Yeni üye
Evet uzun bir aradan sonra tekrar growing ve t5 le hasati merak edenler varmi bakalim sonuc cogu kisi icin şaşırtıcı merak...
5 saksılık ful spektrum floresan kullanmayı düşünüyorum ama kaç tane gerekli, hangisini nereye takacağın hiçbir bilgim de yok.
Yardımcı olursan sevinirim kanka.

VadininKesi

Yeni üye
HPS ve LED ışıkların dışında florasanlar hakkında bilgi almak iyi oldu. emeğinize sağlık. 1-2 kök yetiştirmek için HPS VE LED bana aşırı geliyor bu yüzden çözümü florasanlarda arıyorum ama doğru florasan nasıl olmalı kaç tane olmalı , hangi dönemde hangisi kullanılmalı vs sorularına cvp bulamıyorum. Kafayı yicem günlerdir geziyorum forumlarda. 2 kök bitkiden güzel bir hasat almak için nasıl bir sistem kurulmalı . hangi dönemde nasıl ışıklar kullanılmalı vs cvplayabilen olursa sevinirim sagolun

Donramo

Yeni üye
Kankalar neon gelişimde kullanan gördüm fena değildir. Fakat bence asla ve asla çiceklenmede kullanmayın performans berbat

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    deyorke deyorke: hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha*...