filizlenirken gövdesi kırıldı yardım

venusproject

Yeni üye
[attachment=618][attachment=619]merhaba kankalar 1 hafta önce 2 adet auto feminize white widow ektim 
 sorunsuzca filizlendiler fakat bu gün bir tanesinin gövdesi büküldü 
dikeltmeye çalıştım fakat solmaya devam etti son hali fotoğrafta

2 tohumuda aynı anda diktim aynı yerlerde tuttum aynı şekilde suladım sorun ne olabilir

Ekli dosyalar

• 36712070_1769189886461250_2862261820616343552_n.jpg
    36712070_1769189886461250_2862261820616343552_n.jpg
    110.7 KB · Görüntüleme: 488
  • 36769001_1769189799794592_7497602985606774784_n.jpg
    36769001_1769189799794592_7497602985606774784_n.jpg
    69.3 KB · Görüntüleme: 461

karlibas

Yeni üye
bitkin boya gitmiş gibi görünüyor  bunun sebebi şu , filiz yeterince ışık alamaz ve ışığa ulaşmak için ha gayret boyunu uzatır , güçlenemeyen gövde bitkiyi taşıyamaz ve emmi siki gibi devrilir . 
Işıkları yakınlaştırmayı deneyebilirsin. O devrileni ince bir sopayla destekle , kendini toparlayamazsa diğer arkadaşla yoluna devam et moruk

köfteci

Yeni üye
kopmadıysa kürdan kalem tarzı birşeyi topraga sapla bitkiyi ona sabitle düzelecektir esrarın bol olsun

venusproject

Yeni üye
Cvp: filizlenirken gövdesi kırıldı yardım

köfteci' Alıntı:
kopmadıysa kürdan kalem tarzı birşeyi topraga sapla bitkiyi ona sabitle düzelecektir esrarın bol olsun

kürdanla olabildiğince diktim ışığı yakın bi şekide koydum tepesine 
bu arada bu hale gelene kadar gün ışığı ile duruyordu filiz hiç yapay ışık vermemiştim
4 yaprağı geçtikten sonra yapaya geçerim diyordum ama yanıldım sanırım 

ne dersiniz yaşama şansı var mı ?

Ekli dosyalar

• 36814403_1769208849792687_1115381695143477248_n.jpg
    36814403_1769208849792687_1115381695143477248_n.jpg
    210.8 KB · Görüntüleme: 196
  • 36863971_1769208799792692_6796806340288184320_n.jpg
    36863971_1769208799792692_6796806340288184320_n.jpg
    41.9 KB · Görüntüleme: 161

köfteci

Yeni üye

venusproject' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

bu arada bu hale gelene kadar gün ışığı ile duruyordu filiz hiç yapay ışık vermemiştim

yaşar . nemi yüksek tut şimdilik direkt olarak rüzgara maruz kalmasın bitkin bir garip büyümüş ışık yakında dursun beyaz ışık varsa beyaz ışık koy

venusproject

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
venusproject' Alıntı:

yaşar . nemi yüksek tut şimdilik direkt olarak rüzgara maruz kalmasın bitkin bir garip büyümüş ışık yakında dursun beyaz ışık varsa beyaz ışık koy

nem makinam yok ama antalya şu an nemli sayılır beyaz ışıkla değiştirdim ampulü bu gün dirildiğini görürmüyüm yoksa yarın falan mı kendine gelir

köfteci

Yeni üye

venusproject' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

nem makinam yok ama antalya şu an nemli sayılır beyaz ışıkla değiştirdim ampulü bu gün dirildiğini görürmüyüm yoksa yarın falan mı kendine gelir

bu aşamadaki bitkin için nem şart %70 ler idealdir şeffaf pet şişeyi kes üzerine biraz delik aç hava alması için bitkinin üzerine kapat topragın ıslaksa nem oluşacaktır lambanı da 10 15 cm e yaklaştır kanka

venusproject

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
venusproject' Alıntı:

bu aşamadaki bitkin için nem şart %70 ler idealdir şeffaf pet şişeyi kes üzerine biraz delik aç hava alması için bitkinin üzerine kapat topragın ıslaksa nem oluşacaktır lambanı da 10 15 cm e yaklaştır kanka

[attachment=625] olmuş mu kanka ?

Deaddy' Alıntı:
Sistemin varsa gunisigini kullanma hic.

kanka aslında sistem var ama mevcut sistemim aşırı derecede elektrik yedi bi önceki growda
bu yüzden ledli floresan sistemi kurmaya çalışıyorum floresanları aldım ama duyları halledemedim o yüzden 
kablolu düz ampül altına koyabiliyorum şimdilik

Ekli dosyalar

• olmış.jpg
    olmış.jpg
    57.7 KB · Görüntüleme: 125

köfteci

Yeni üye

venusproject' Alıntı:
köfteci' Alıntı:

olmuş mu kanka ?

delikler önemli kanka yeterince açtıysan bekle umarım bitkin hızla kendine gelir :)

venusproject

Yeni üye

köfteci' Alıntı:
venusproject' Alıntı:
olmuş mu kanka ?

delikler önemli kanka yeterince açtıysan bekle umarım bitkin hızla kendine gelir :)

açtım kanka bıçak soktum sağa sola çevirdim 3-4 delikte 
inşallah düzelir ya 5 tane aldım bu tohumlardan tanesi 10 dolara geldi az para değil

Pysx

Yeni üye
kanka aynı şekilde benim bitkiler de boyuna verdi deli gibi sonra ışığı yakınlaştırdım 1 metreydi 40 santime düşürdüm (600w hps olduğundan çok yakınlaştıramadım daha aşağısı yakıyor) 2 günde gözle görülür bir şekilde yaprakları genişledi dimdik oldu yaprak uçları eğikti yeşerdi yaprakları. Demem o ki ışığı sakin hafife alma olabildiğince hep yakın tut bitkiye

eski hali: https://ibb.co/30wwGwW
yeni hali: https://ibb.co/R9RfgN0

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ***** *** ********* ******* ****** ***** ****** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** ********* ***** ****** *** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ******* **** ***** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* **** ******* *** ******** ** hahahaha* hahahaha** ********
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** **** ***** ********* ********** ****** ********* ****** ****** ********** ******
  • M muharremince:
    ***** ****** ********** ********** ** ******* *** ********** ***** ******** **** hahahaha* hahahaha ******* ******* ******** *** ******* ******** hahahaha** ***** *** ** **** ******* *** ******** **** ***** ********* ** ****** *** ******** hahahaha*** *** ******
  • M muharremince:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********** ***** ***** hahahaha* ******* **** ********** ******* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****** ** ******** ** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* ***** ******** ****** ***** *** ***** ***** ********* **** ****** **** **** ***** hahahaha** **** ***** hahahaha* hahahaha****** ********** ******* *****
  • bandaleros bandaleros:
    ********* *** **** ****** ******** ******** ****** ********** ***** ** ******** ******* hahahaha******* ***
    ****** ******* ***** ******* *** hahahaha** **
    hahahaha*** ******** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha ********* ** ****** **** hahahaha ******* ***** ******* *** hahahaha** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** **** ** ****** **** ***** hahahaha***** ** ********** **
    +1
  • S serc288:
    S serc288: **