Esrar A-Z Ye Nasıl yetiştirilir / Tohumdan hasata Kadar

nedemelisimdi

Yeni üye
Merhaba hocam,hazır sizi bulmuşken kafama takılan bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
Bitkiyi clonlama için hangi marka ürün almalıyım,ya da ne tavsiye edersiniz.?
Ektiğimiz tohumun köklerini arttırmak için ne almalıyım,ya da ne tavsiye edersiniz.?
Mikoriza mantarları falan var.!!!
Bir kaç yer de araştırdığıma göre mercimeği çimlendirerek bir şeyler yapıyorlar ama,fazlasıyla bilgi kirliliği var biliyorsunuz.

Blueberry

Stay High
Marhaba kardeşim. Bikti klonlama için clonex köklendirme jeli kullanabilirsin.
ektiğin tohumu da köklerin gelişimi için biobizz rootjuice kullnabilirsin. ben kullanıyorum gayet memnunum.
Mikoriza hakkında kompost çay yapımı hakkında yakında konu açacağım ordan takip edersin. takipte kal

Son düzenleme:

Serkan213

Yeni üye
ektiğin tohumu da köklerin gelişimi için biobizz rootjuice kullnabilirsin. ben kullanıyorum gayet memnunum.
Mikoriza hakkında kompost çay yapımı hakkında yakında konu açacağım ordan takip edersin. takipte kal
Hocam 120x120 kabin için ne tür bir led önerirsin

nedemelisimdi

Yeni üye
Merhaba hocam yardımların için çok sağol eyvallah,mikoriza aldım yarın elimde olacak.
Şu an elimde biobizz grow,bloom,topmaxx,calmag var onlarla yapıcam.
Duruma göre bir sonrakin de Tang'in programını denemeyi düşünüyorum.
Bir bitkiye de https://www.autoflower.net/forums/t...ictorial-and-root-restriction-stunting.64509/ bu uygulamayı yapıcam.
Çok hasat,az hasat gibi bir derdim yok benim.
Evim de,balkonum da bitki,çiçek,sebze vs.vb. şeyleri yetiştiriyorum yıllardır zaten.
Hobi gibi benimkisi,mesela orkideleri kendim tozlaştırıcam şimdi onu okuyorum.
Selamlar.

Blueberry

Stay High
Merhaba hocam yardımların için çok sağol eyvallah,mikoriza aldım yarın elimde olacak.
Şu an elimde biobizz grow,bloom,topmaxx,calmag var onlarla yapıcam.
Duruma göre bir sonrakin de Tang'in programını denemeyi düşünüyorum.
Bir bitkiye de https://www.autoflower.net/forums/t...ictorial-and-root-restriction-stunting.64509/ bu uygulamayı yapıcam.
Çok hasat,az hasat gibi bir derdim yok benim.
Evim de,balkonum da bitki,çiçek,sebze vs.vb. şeyleri yetiştiriyorum yıllardır zaten.
Hobi gibi benimkisi,mesela orkideleri kendim tozlaştırıcam şimdi onu okuyorum.
Selamlar.
Merhaba tang ın programı geçerli bir program bende takip ediyorum .zaten elin bu işe yatkın senin yapamayağın şey değil. Uguladığında forumumuzda konu açarsan sevinirim. Başarılar dilerim

nedemelisimdi

Yeni üye
Merhaba tang ın programı geçerli bir program bende takip ediyorum .zaten elin bu işe yatkın senin yapamayağın şey değil. Uguladığında forumumuzda konu açarsan sevinirim. Başarılar dilerim

Eyvallah üstad,sonbahar da başlıcam bir aksilik olmazsa.
Yaptıklarımın tüm hepsini detaylı olarak burada paylaşmayı düşünüyorum zaten.
Yerli,yabancı forumları blogları okuya okuya,yakında konu hakkında yüksek lisans yapıcam. :)

nedemelisimdi

Yeni üye
Merhaba biobizz kullanıcısı olduğunuzu okuduğum için bir sorum olacak.
Önerilen besin tablosun da,çiçeklenmenin son 4 haftasın da bio grow 4 ml.ile devam edilecek yazıyor.
Oysa okuduklarım da bitkinin son dönemlerin de grow besinine yani azota ihtiyaç yok deniyor.
Sorun şu ki;
Kullanıcı olarak siz ne yapıyorsunuz,açıklarmısınız lütfen hocam.?Biobizzz.jpgBiobizzz.jpg

Blueberry

Stay High
Azot bitkinin ömrü boyunca gerekli olan bir besindir. Sadece bitkin çiçeklenmeye girdikten 2 hafta sonra 10 litreye 20ml yazıyorsa 15 ver sonraki haftalarda 10 a düşür son 2 iki hafta Boyunca hiç verme ki fosfor potasyum iyice ağır bassın ve sömekler iyice şişsin. Ben çiçeklenmeye geçeceğim zaman flush yaparım sonra bloom gübrelerine başlarım. Herşey tablo da değil bir kaç bitki yetiştirdikten sonra o tecrübeyi kazanıyorsun

nedemelisimdi

Yeni üye
Azot bitkinin ömrü boyunca gerekli olan bir besindir. Sadece bitkin çiçeklenmeye girdikten 2 hafta sonra 10 litreye 20ml yazıyorsa 15 ver sonraki haftalarda 10 a düşür son 2 iki hafta Boyunca hiç verme ki fosfor potasyum iyice ağır bassın ve sömekler iyice şişsin. Ben çiçeklenmeye geçeceğim zaman flush yaparım sonra bloom gübrelerine başlarım. Herşey tablo da değil bir kaç bitki yetiştirdikten sonra o tecrübeyi kazanıyorsun
Net olarak anladım şimdi,eyvallah üstad.
Bu arada moderatör ve yöneticiliğin vatana,millete hayırlı olsun. :)

zilzurna

Yeni üye
10000 KELİME OLDUĞU İÇİN SIĞMADI DEVAMI AŞAĞIDA

3.Tohumudan Hasata
: Auto bitkiden örnek vereceğim Kullandığınız toprağı da AllMix olarak anlatacağım zaten aralarındaki farkı yukarıda toprak konusunda açıkladım oraya tekrar göz atarsın.
Tohumun filizlendi Allmix toprak ta 3 hafta sadece ph ayarlanmış su ile sulama yapacaksın sulama yaparken ışıklar kapalı olması gerekiyor. sulama zamanını şöyle ayarlayabilirsin toprağı sulayınca saksının ağırlığına bak bir de toprak kuruyunca bak iyice hafiflediyse sulama zamanı gelmiştir. ya da parmağını toprağa sok nem hissetmezsen sulama zamanı gelmiştir. Yapraklar da anlarsın bitki kendini salar o zaman sulamanı yaparsın. bitkiyi çok fazla su verme saksının büyüklüğüne göre ver suya boğma kökleri çürütme. nem konusu dediğim gibi çimlenme de 70-80 olacak sıcaklık 30 geçme hiç bir zaman. vantilatör bitikye rüzgar üfleyecek fanlar çalışacak doğal ortamını yaşayacak bitkin.ışık konusunda autolarda 20/4 yapabilirsin. 24/0 da yapabilirsin seçim sana kalmış zaten bitki kendi çiçeklenmeye giriyor. bitkin çiçeklenmeye girdiyse gübre tablolondaki bloom gübrelerini vereceksin gübre konusunun üstünde çok durmayacağım gübre tablsoundaki çizelgeye uyacaksın. nem 40 olacak . bitkin zaten ihtiyacını gösterir sana. alt yapraklarda sararma varsa azot eksikliğidir vb.
Gübreleri tabloya göre uyguluyorsun fazla vermiyorsun ister 15 günde bir flus yaparsın ister ayda 1 duruma göre bakacaksın. azot toksisitesi olduysa besin kitlenmesi flush yapacaksın ki bitki rahatlasın. geldik hasata.Auto bitki 3 ayı doldurdu artık sömekler şişti Bir tane zoom mikroskop alacaksın taşınabilir tiplerden onla bitkine bakacaksın tricomların rakı rengine geldiyse hasat vakti gelmiştir ve sömeklerin üstündeki bıyıkların %80 kahverengi olduysa ordan da anlarsın. hasat geldiğinde flus yapacaksın 3 gün karanlık oda da bekleteceksin sonra bitkiyi hasat edip serin ve karanlık bir yerde 10-15 gün kurutmaya bırakacaksın. kuruduktan sonra tek tek sömekleri temizleyceksin yapraklarını keseceksin. içilir hale getireceksin. sonra kavanoza veya kilitli poşete koyup 1 gün arayla azını açık bırakıp kapatacaksın. Bu kadar bro bu dediklerimi yaparsan güzel kafalar yaşarsın ve kendi cigaranı kendin yaparsın.
Feminized bitki için de autodaki herşey aynı sadece ışık 18/6 olacak 70 gün son 12/12 ye düşüreceksin ve gübre konusunda çok dikkatli olacaksın auto gibi gattar değildir feminized bitkiler hemen gösterir sıknıtısını yapraklarda o yüzden daha özen ister. fem bitkilerin autoya göre tadı ve kafası daha yüksektir ama yetiştirmesi ilk başlayanlar için zordur. Anlatacaklarım bu kadar aralarında atladığım olduysa affola. ben bu yöntemleri yaparak 7 yıldır hasat alıyorum ve 11. sezonumdayım. hasatını aldığım bitkilerin de resimlerini aşağıya koyacağım. Her hangi bir sorun olursa çekinme yorum yap yardımcı olurum. Konuyu beğendiysen Like atmayı unutma
dumanın bol olsun iyi hasatlar dilerim.
Konuyu beğendiysen Like atmayı unutma ;)

zilzurna

Yeni üye
Kanka benimkiler bu şekilde büyüme sağladı fakat çok bodur bir şekilde çiçeklenmeye girdi sebebi nedir ve sence bu bitkiye blooma başlamalıyım hasat konusundan ne olur, yoksa micro ve growla devam mı etmeliyim biraz daha uzaması konusundan etkisi olur mu? Bir de kanka bu auto bir tohum

zilzurna

Yeni üye
Kanka benimkiler bu şekilde büyüme sağladı fakat çok bodur bir şekilde çiçeklenmeye girdi sebebi nedir ve sence bu bitkiye blooma başlamalıyım hasat konusundan ne olur, yoksa micro ve growla devam mı etmeliyim biraz daha uzaması konusundan etkisi olur mu? Bir de kanka bu auto bir tohum

Blueberry

Stay High
Kanka günde Kaç saat ışık gördü bitkiler? baya bodur kalmış. Budama ve kelle uçurma da yapmışsın sanırım.
gübre olarak da artık çiçeklenme de bloom gübreleri vermelisin

msamet

Yeni üye
Eline emegine saglik bro daha detayli nasil anlatilirdi bilemiyorum hizli bir giris yapip herseyi yanlis yapmistim fakat dunden beri soylediklerini yapmaya basladim ve tohumlari catlattim bile. Arada bir basini agritabilirim bilgin olsun :)

msamet

Yeni üye
Kral sistemimi kurdum hava sicaklik nem gibi faktorlerini istenen seviyelerde tutabiliyorum. İki kiz dusunuyorum onun icin 250w HPS cift spectrum lamba kullaniyorum forumdan ogrendigim kadariyla cok cok iyi olmasa da tatmin edecektir. Yalniz su lanet olasi corbaci tohumlari bir turlu filizlenmiyor. Kanser oldum resmen soylegini yapip tohumlari catlattim 4 tanesini ufak saksilara koydum 3. Gun bitti hala gelisme yok yol yordam goster gozunu sevem o kadar emek verdikten sonra geri donemem.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
  • R raw.w33ds:
    *** ********* ****** hahahaha
    R raw.w33ds: *** ********* ****** hahahaha