Erken teşhis hayat kurtarır ...

Görmuş oldugunuz ; özenle baktığım 25 küsur günlük kızlarımda bugün birsey farkettim . En son toping yaptiğim dallarda polen kesesini andiran tekli bir uzanti cikmişti . Yoksa kızlarım artık travesti miydi :D ? Kese gorunumlu ici bos ot yumaklarini kopardim ve bu aksam takviye edici gubreleme yapacağim . İhtiyaden burada bir konu açıyorum " erken teşhis hayat kurtarır". Çünkü daha oncede yogun stressten hermalanmak üzre olan bir bitkiye daha guzel sartlar sunarak gelisimini disi olarak devam etmesini sagladim :) ne de olsa main lining yogun stresse sokuyor bitkiyi. Bu konuda bana görüş ve önerilerinizi sunarsaniz cok memnun olurum , gelismeleri buradan paylasarak devam edecegim , bu isin son halini gormeyi istiyorum :) herkese kolayliklar diliyorum...

Son yazimdan bu yana bitkiler icin yeni bir duzene gectim , sizin icin belkide batil inanc gelebilir ; artik gunluk 18 saat aydinlik evrenin 4 5 saatini güneş alan bir odada gecirtiyorum bitkilerime ve bu sure icinde fısfıs ile bolca aloe vera ve aspirin karisimli ozel karisimimdan sıkıyorum ustlerine . Binevi mantik su gun icinde belli saatlerde isik yogunlugu ve stresini azaltip birkac saat yagmur almasini sagliyorum . Gökyüzünün kapanip yagmur yagdirmasi gibi . Bu sümilasyon bence hem bitki icin gun icinde ara bi dinlenme hemde beslenme imkani sunuyor . ( Ve gayet iyi gorunuyorlar). Dipnot:Lst yaparken bir cola'yı baya bi kırdim bugun şansa kirilan bolgeyi aloe veradan aldigim jel ve parca ile kapladim , birbirini tutmaz büyük ihtimalle ama en azindan daha hizli iyilesmesini saglayacagini dusunuyorum bolgenin . Yorumlarinizi bekliyorum...

https://ibb.co/k41C85C kırılan kol .
https://ibb.co/R0S3nCt Genel durum.

Not: 1. Ayı geçtiler . ( Henuz disilik veya erkeklik belli etmez bitki ama uyguladığım seylerin stressi minimuma dusurup yuzde yuz dişi bitkiler almak istiyorum, herma ihtimali ile savasiyorum )

Son düzenleme:

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka bitkilerin aslinda polen kesesi cikartmak icin cok gencler, ama belli de olmaz, o kesecikleri takip et, cok kisa bir süre icinde üzerlerinden pistil cikmaz ise, kes dikakatlice.Ayrica bitkilerin calmag istiyor kanka.1 lt suya 1 ml calmag karistir, isiklar sönmeye yakin bolca sik yapraklara.Ph ayarlamana gerek yok, kalan karisimi ertesi günde kullanabilirsin, sikinti olmaz Bak yapraklar beyazli yesilli olmus, bu calmag eksikliginden olur.Yapraklar koyu yesil olmaya baslamis, dikkat et gübre verirken azot fazllaligi veya gübre yanigi olmasin.

Kanka bitkilerin aslinda polen kesesi cikartmak icin cok gencler, ama belli de olmaz, o kesecikleri takip et, cok kisa bir süre icinde üzerlerinden pistil cikmaz ise, kes dikakatlice.Ayrica bitkilerin calmag istiyor kanka.1 lt suya 1 ml calmag karistir, isiklar sönmeye yakin bolca sik yapraklara.Ph ayarlamana gerek yok, kalan karisimi ertesi günde kullanabilirsin, sikinti olmaz Bak yapraklar beyazli yesilli olmus, bu calmag eksikliginden olur.Yapraklar koyu yesil olmaya baslamis, dikkat et gübre verirken azot fazllaligi veya gübre yanigi olmasin.
Yapraktan yaptigim puskurtmede bulunan maddeler aloe vera - aspirin - limon tuzu (antioksidan ve koruyucu ) - su ve kalsiyum / d3 vitamini magnezyum sitrat ve çinko iceriyor kisaca , yeni çıkan yaprakların biraz acik renk cikmasi dogal bide topraga cok zengin gubreler verdigim için azotu bol, renkler koyu oldların .ama dengeyi bozmuyor bu azot miktari :)

onların içinden pistil çıkacak.
İnşallah usta , şu kirilan kolada bi sorun olur mu 3 2 kadarı bagli bulundugu yerden ayrildi neredeyse ...
Güncel: diger dallar isiga yonelirken kirik olan yan duruyor ve gucsuz duruyor , lst yaparken dallari iyice esnetmeyi unutmayin , ben acele is yaparken kırdım :( yapacak bisey varmı ona ?

Son düzenleme:

SxyHoroz

Üye
Kanka calmagın belli bir süresi var mı ? Yoksa eksiklik gördükçe mi yapalım.
Eksiklik görünce 1 gün sıkmak yeterlimi 2,3 gün üst üste sıkılmalı mı ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********