Erkek Olmadan Tek Dişiden Feminized Tohum Üretimi : Kolloidal Gümüş

mehmetkalaman

Yeni üye
Normal tohum dediğin genetik olmayan tohum sanırım.. Bence değmez uğraştığına sadece dişi bitki elde etmek için.. Karışıksa döllemek için yanında erkeklerden birini bırak onunla dölle.. 200 ppm gümüş suyunu isteğe bağlı üretiyorlar. 100 ppm satan bir firma vardı.. oradan rica ettim fiyatına mukabil ürettiler.. Bitki gelişim aşamasındayken klon aldım.. Aldığım klona çiçeklenmeye sokmadan 1 hafta önce gümüş suyu uygulamaya başladım ve toplamda 15 gün civarı uyguladım.. Bitki tamamen polen kesesi kaplandı.. Hiç çiçek yok üzerinde.. Fakat istediğim gibi yetişmedi.. polen keseleri var, arasında açılanlarda var ama bitkiye vurduğum zaman bir polen çıkışı göremiyorum henüz olgunlaşamadılar sanırım .. Kurutmak için Biraz polen keselerinden toplayıp ayrı bir şişeye koydum fakat onlarda da bir tozlanma göremeyince olgunlaşmadığı kanaatine vardım.. hasadı nisanın ilk haftası gibi almayı planlıyordum.. Ondan dolayı bu sıralar polenlemem gerekiyor ki hasada kadar tohum yapsın.. İnşallah yetişir.. Yetişmez yada olmaz ise yılmak yok diğer growda tekrar deneyeceğim.. Ama bu sefer arkadaşın anlatttığı gibi bitki üzerindeki dala uygulayacağım..

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: Erkek Olmadan Tek Dişiden Feminized Tohum Üretimi : Kolloidal Gümüş

mehmetkalaman' Alıntı:
Normal tohum dediğin genetik olmayan tohum sanırım.. Bence değmez uğraştığına sadece dişi bitki elde etmek için.. Karışıksa döllemek için yanında erkeklerden birini bırak onunla dölle.. 200 ppm gümüş suyunu isteğe bağlı üretiyorlar. 100 ppm satan bir firma vardı.. oradan rica ettim fiyatına mukabil ürettiler.. Bitki gelişim aşamasındayken klon aldım.. Aldığım klona çiçeklenmeye sokmadan 1 hafta önce gümüş suyu uygulamaya başladım ve toplamda 15 gün civarı uyguladım.. Bitki tamamen polen kesesi kaplandı.. Hiç çiçek yok üzerinde.. Fakat istediğim gibi yetişmedi.. polen keseleri var, arasında açılanlarda var ama bitkiye vurduğum zaman bir polen çıkışı göremiyorum henüz olgunlaşamadılar sanırım .. Kurutmak için Biraz polen keselerinden toplayıp ayrı bir şişeye koydum fakat onlarda da bir tozlanma göremeyince olgunlaşmadığı kanaatine vardım.. hasadı nisanın ilk haftası gibi almayı planlıyordum.. Ondan dolayı bu sıralar polenlemem gerekiyor ki hasada kadar tohum yapsın.. İnşallah yetişir.. Yetişmez yada olmaz ise yılmak yok diğer growda tekrar deneyeceğim.. Ama bu sefer arkadaşın anlatttığı gibi bitki üzerindeki dala uygulayacağım..

Regular Genetik kankam...strawberry Sour dıesel Regular var bir de Euforia Regular var... bunları Erkekleri ile Dölle diyorsun,Dişi Feminized Aldıklarımı da Aynı Genetik Olan ile Gümüş suyu ile Yapayım Arkadaşın Yazdığı gıbı O zaman... hiç regular Genetik Ekmedim Erkekleri Yanından sökünce Tohum vermez mı regular genetik..? ya da verir de İyi mi olmaz Bilemiyorum,  çünkü hiç Regular genetik ekmedim Sayın abicim... Dişi genetiklere Sömek Yapınca mı Gümüş suyu sıpreyleyım sömek verdikten sonra mı..? Outdoor ekiyorum  İndoor imkanım Yetiştirme yok. Kankam Saygılar...

Vedoo

Kıdemli Üye

Trainer' Alıntı:
jingamin' Alıntı:
Burada anlatılmak istenen dişi bir bitkiden erkek organ çıkarmaya gümüş iyonlu suyla zorlama tekniği buraya kadar tamam.
Poleni aldık dişi bir bitkiylede dölledik bu da tamam.   
Çıkacak Tohumlara neden ''Feminized Tohum Üretimi ''    dedin yani çıkan tohumlar neden dişi olsun ben onu anlamadım küçük bir açıklık getirirsen sevinirim önemli bir konu çünkü.

Poleni aldığımız bitki XX kromozomlara sahip, yani dişi. Dolayısıyla üretilen polende de eğer daha önce herhangi bir XY, yani erkek kromozomunu üretmesini sağlayacak bir uyaran (erkek bitki poleni, strese bağlı hermafroditizm, vs.) olmadıysa çıkacak tohum da %99 dişi olacaktır.

Bu arada pazar pazar sabahın 9 unda konu yazmaya girişince atlamış olabileceğim bi sürü nokta olabilir :D düzenlemeler gelir, siz de aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Trainer Sömeklenmeye geçince mi gümüş suyunu veriyorsun Yoksa Sömeklenmeye Geçme den mi Reis

[quote pid='14903' dateline='1526196176']
merhabalar sadece dalamı  o daldaki yapraklarada uyguluyormuyuz dalda ne varsa yaprak sömek hepsine  uyguluyormuyoruz tşk . bir sorum daha polenleri saklarken buzdolabının buzluğtamı yoksa buzdolabının içersinde sebseliktemi muafaza ediyoruz malum buzluk da herşey donuyor çıkarınca ıslanacak ve kötü olur sanki
[/quote]

Vedoo

Kıdemli Üye

Sömeklenmenin ilk haftası başladım 10 gün sıktım olmadı 100 pmm

mehmetkalaman

Yeni üye
foruma bayadır girmiyordum.. bu konu kıyıda köşede kalmış.. 2 denemem oldu kollonidal gümüşle fakat beceremedim.. bir dalı sadece bu işe ayırıp gümüşledim.. polen keseleri ve çiçekler bir arada çıktı.. buraya kadar sıkıntı yok.. fakat hasat zamanını geçirip bitkiyi çöp etme riskini almama rağmen tohum elde edemedim.. belki tür buna pek uygun değildi belkide ben beceremedim.. daha önceden almış olduğum polenleri de kullandım fakat bitki tohum üretmedi.. becerebilen arkadaşlardan tavsiyelere açığım..

MrgKn

Yeni üye
Mesela atıyorum Blue Dream den alınan polenleri, bir sonraki Yetiştirmede,sallıyorum   Sativa cinsi bir bitkiyi döllediğimizde ortaya yarısı indica yarısı sativa olan tohumlar mı çıkacak ?

Tunç

Kıdemli Üye

Bu konuyu her gün hortlatın deneyen arkadaşlar bilgi  paylaşımını buradan yaparsa çok iyi olur

Pysx

Yeni üye

Yararlı kanka yapıcam bunu +1

MrgKn

Yeni üye

MrgKn' Alıntı:
Mesela atıyorum İndica dan alınan polenleri, bir sonraki Yetiştirmede,sallıyorum   Sativa cinsi bir bitkiyi döllediğimizde ortaya yarısı indica yarısı sativa olan tohumlar mı çıkacak ?

ŞU SORUMA CEVAP VEREBİLECEK OLAN VAR MI ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** hahahaha ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** hahahaha***** ****** ***** ******** ****
    *** ********* ***** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** *** **
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** * **** **** ******* ** ******* * ***** ******* ******** ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ***** ********* ***** ** ***** ** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    ***** **** *** **** hahahaha ********** **** hahahaha** ******** **********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ***** ******** ***** hahahaha** * *****