Engelli Northern Lights

SariTursu

Kıdemli Üye
Kankam buna su sıçramış gibi. Yapraklara su değmemeli. Onun dışında özrü yok gayet sağlam geliyor. Çatışmaya devam :)

İstanbul

Müptezel
evet mutasyona benziyor fakat ilk yapraklar şekilsiz de çıka biliyor daha önemlisi bitkiler gübre istiyor renk fazla açık kalmış

cannabis16

Ordinaryüs
herhangi birşeyi yok bitkinin sadece gübresi az geliyor,bi tık artırıp ver gübreyi..
canlı bu,canlı..her canlının eksiği gediği var,biz insanlar gibi.. böyle yaprağında tek bir eksik boğum var diye bitkide sorun falan arama..yıllar geçtikçe daha neler göreceksin..canlılarda kusur olur,fakat bu bitki engelli falan değil,gayet de normal bu başına gelen..

Schrödinger

Yeni üye
herhangi birşeyi yok bitkinin sadece gübresi az geliyor,bi tık artırıp ver gübreyi..
canlı bu,canlı..her canlının eksiği gediği var,biz insanlar gibi.. böyle yaprağında tek bir eksik boğum var diye bitkide sorun falan arama..yıllar geçtikçe daha neler göreceksin..canlılarda kusur olur,fakat bu bitki engelli falan değil,gayet de normal bu başına gelen..
Hocam bu gün değerli yorumunu okuyup litreye 2ml grow 1ml top max verdim. EC 1.1 Şuan 19 günlükler bana gelişimleri yavaş gelmişti fakat saksı altlarına baktığımda çıkan kökleri görmek beni sevindirdi. Sence kök yapmayı mı tercih etmişler yoksa gelişim yavaş mı?

G_man

Kıdemli Üye
Hocam bu gün değerli yorumunu okuyup litreye 2ml grow 1ml top max verdim. EC 1.1 Şuan 19 günlükler bana gelişimleri yavaş gelmişti fakat saksı altlarına baktığımda çıkan kökleri görmek beni sevindirdi. Sence kök yapmayı mı tercih etmişler yoksa gelişim yavaş mı?
kanka topmax niye veriyorsun bloom da başlaman gerekiyor organik gübre sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ama bloom için uyarıcı olabilir tohumların auto ise

G_man

Kıdemli Üye
Şu tabloya göre verebilirsin 19. gün için sadece 2ml grow. Bloom ve topmax ı çiçeğe girmeden başlama.
1712175286732.png

cannabis16

Ordinaryüs
bitki ışığa doyar ve devamlı taze CO2 bulursa bolca fotosentez yapar..sonucunda karbonhidrat elde eder yani enerji hammaddesi..bu enerji hammaddesi ne kadar fazla varsa o kadar yeni hücre yapmaya yönelir..yeni hücre yapımı da başta Azot ve Potasyum olmak üzere bir çok elemente ihtiyaç duyması demektir..elementi kendi sentezleyemediğinden kökleriyle toprağa enzim salgılayarak çözer ve sistemine kazandırır...ne kadar fazla element ihtiyacı varsa o kadar bol kök yapar...

üstteki yazıda cevabınıverdim sorunun ama yine de özet geçeyim...bitki gür kök yapıyorsa üstte işler hızlı demektir..yavaş işleyen bi bitki gür kök yapısı oluşturmaz..zira elemente ihtiyacı az olur...zayıf köklü ama üst kısmı devasa bir bitki olmaz-olamaz..aksi de aynı şekil gür köklü ama üst kısmı yavaş ve zayıf bitki olmaz..

cannabis16

Ordinaryüs
kanka topmax niye veriyorsun bloom da başlaman gerekiyor organik gübre sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ama bloom için uyarıcı olabilir tohumların auto ise
Gman arkadaş doğru diyor..topmax içindeki şekerler,vitaminler vesair maddeler şuanda bi işine yaramayacak bitkinin..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!