Elimdekiler ile nasıl bir yol izlemeliyim ?

YOLGEZER

Yeni üye
Direk konuya giriyorum herkese merhaba , yaklaşık 1 aydır sistem toplamaya çalışıyorum. Aldığım ürünler şuan bunlar , gübreye karar veremedim herkes bişey söylüyor deli olmamak mümkün değil.

120 W Samsung QB LM301H EVO
60*60*160 HARWEST MASTER KABİN
WEWEELL NEM ISI ÖLÇER
ADWA AD12 PH METRE
SILENT TD160-100 FAN
Can Lite Carbon Filtre
SES ISI İZOLELİ ALİMİNYUM BORULAR
2 ADET DİJİTAL ZAMANLI PRİZ.

Giriş fanı almam lazım mı ? Kabin ile cam arası 1 metre falan cam hep açık odaya hava giriyor.

Gübre ilk başta ne almalıyım ?
Bloom Grow gibi gübreler 4. Hafta sonunda kullanılıyor bir sonraki maaşımda alırım öncelikli olarak ne almam gerekiyor calmac falan gibi büyüme evresinde kullanılan olarak.
Bu ışık yeter mi 2 3 tane torch LED almam lazım mı ?
Kaç L saksı kullanmam lazım mesela kabin dar çünkü inanın kafam çok karışık yeşillendirin size zahmet dostlar iyi forumlar.

Tohum iki adet var elimde biri auto gagarin , diğeri photo tengie kush hangisini ekmemi önerirsiniz ?
Vantilatör olarak minik USB tarzı iş yapar mı çok pahalı çünkü tükendim artık kuruş kalmadı maaşa kadar :)

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum o kabinin hakkı 1 tanedir, fazlasını yaparsan karmaşanın önüne geçemezsin, buda 2 bitkiden 1 tanelik hasada kadar düşürür..

Hemen herşeyini almışsın, giriş fanı olması gerekir yinede, mayıs başında maaş alıyorsan eğer, mayıs başında alsan da olur giriş fanını.. :) bitki 15-20 gün zaten yüksek nemde büyüyor, havalandırma olmadan da olur işin 15-20 gün..

Nem makinesi tavsiye ederim, makine olmadan olmazmı diye sorarsan oluyor ama bitkide sıkıntılar yaşayabilirsin vs, benim naçizane önerim 1 tane 2. elde olsa nem makinesi temin etmen..

İlk growun, organik gübre tavsiye ederim. Biobizz, plagron, T.A organics gibi gübrelerin standart starter pack alabilirsin.. hiç durum yok diyorsan bio-grow ile işe başlıyabilirsin. Cal-mag forumda el yapımı tarifi var.. toprakta yapıcaksın zaten çok ciddi bir calmag problemi yaşaman düşük ihtimal ama sen yine de el yapımı tarifi incele derim, yapımı epey kolay.. bloom gübresini de maaşını alınca satın alabilirsin..

vantilatör olarak alanın dar oldugu için zaten büyük vanti senin pek işine gelmez, pc fanlarından bile havayı döndürecek bir sistem yapabilirsin veya mini vantilerden 2 tane koysan yeterli olabilir diye düşünüyorum.. öyle kasırga yapmasına ihtiyacın yok, hafiften dalları sallasın bir meltem edasında yeterli olur...

20LT saksı ile başlamanı öneririm, direk final saksısında başlayıp bitirirsen senin için daha kolay olur.. yolda zaten zorluklarla uğraşıcaksın, transplant yani saksı değişiminde de ekstra sıkıntı yaşamanı istemem...

YOLGEZER

Yeni üye
Dostum o kabinin hakkı 1 tanedir, fazlasını yaparsan karmaşanın önüne geçemezsin, buda 2 bitkiden 1 tanelik hasada kadar düşürür..

Hemen herşeyini almışsın, giriş fanı olması gerekir yinede, mayıs başında maaş alıyorsan eğer, mayıs başında alsan da olur giriş fanını.. :) bitki 15-20 gün zaten yüksek nemde büyüyor, havalandırma olmadan da olur işin 15-20 gün..

Nem makinesi tavsiye ederim, makine olmadan olmazmı diye sorarsan oluyor ama bitkide sıkıntılar yaşayabilirsin vs, benim naçizane önerim 1 tane 2. elde olsa nem makinesi temin etmen..

İlk growun, organik gübre tavsiye ederim. Biobizz, plagron, T.A organics gibi gübrelerin standart starter pack alabilirsin.. hiç durum yok diyorsan bio-grow ile işe başlıyabilirsin. Cal-mag forumda el yapımı tarifi var.. toprakta yapıcaksın zaten çok ciddi bir calmag problemi yaşaman düşük ihtimal ama sen yine de el yapımı tarifi incele derim, yapımı epey kolay.. bloom gübresini de maaşını alınca satın alabilirsin..

vantilatör olarak alanın dar oldugu için zaten büyük vanti senin pek işine gelmez, pc fanlarından bile havayı döndürecek bir sistem yapabilirsin veya mini vantilerden 2 tane koysan yeterli olabilir diye düşünüyorum.. öyle kasırga yapmasına ihtiyacın yok, hafiften dalları sallasın bir meltem edasında yeterli olur...

20LT saksı ile başlamanı öneririm, direk final saksısında başlayıp bitirirsen senin için daha kolay olur.. yolda zaten zorluklarla uğraşıcaksın, transplant yani saksı değişiminde de ekstra sıkıntı yaşamanı istemem...
Yazdiklariniz için değerli yorum için teşekkürler, tam olarak şundan bahsedeyim mesela biobizz starter paket al diyorsun ama takvime bakıyorum 4. Hafta sonrası başlanıyor benim almaya durumum var ama tam olarak bütün seriyi alırsam 2.5 falan tutuyor patliyorum.

Alc A Mac, calmag fish mix activera root juice bunları şimdi alsam mesela işime yarar demi toprağa ektiğim gibi dönemsel olarak hangi ihtiyci varsa öyle alayım diyorum kendimi çok zorlamiyim.
Birde Biobizz All Mix ile başlayacaktım ugrasmiyim 3 hafta kafam rahat olsun diye light mix mi önerirsiniz

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka kabin küçük olduğu için giriş fanı olmasa da olur, zira 160lık fan 60*60 da debi yaratacaktır, ama olursa da daha iyi tabi,en azından küçük bir wc aspiratörü bile koysan olur 100 liraya var..

bence de o kabinde tek yetiştir bitkiyi zira iki bitki için o alan dar. iki gün sonra lst yapsan hem daralacaklar hem ışık kaybı olacak dallarda

ufak da olsa bir nem makinası mutlaka ama mutlaka alman gerekiyor ilk 2-3 hafta yüksek nem çok önemli

alg a mic gerek yok, calmag mutlaka tavsiye ediyorum, fish mix ilk 2-3 hafta kök gelişimi için bio growdan daha etkili ama biogrow alıyorsan çok da elzem değil,, acti vera da olmasa da olur, root juice ilk 2 hafta kök gelişimi için ama plagron light mix toprak kullanırsan olmasa da olur. toprak tavsiyem plagrondur

biogrow, biobloom ve topmax alman zaten bğiobizz kuıllanacaksan vazgeçilemez 3 lü

Hadron

Üye
Mini usb fanlar 1.2 ayda bozuluyor farklı markaların aldım 3 tanesi çöp oldu biri garantiden değistirdim 1 ayda oda gitti kaliteli bi vantilatör parası verdim şuan vantilatörüm yok tavsiye etmem

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha**** * **** ******* ******* ****** **** hahahaha**
  • M Mamba70:
    ***** ******* ***** ******** *** ********* hahahaha** ****
  • T Tropikal.MR:
    ****** * hahahaha* hahahaha ***
  • M Mamba70:
  • deyorke deyorke:
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
    * **
  • deyorke deyorke:
  • M Mamba70:
  • Draggula Draggula:
  • deyorke deyorke:
  • M Mamba70:
    ***** hahahaha* ** ***** *** ***** ****** ****** ***** ****** ********* *** ** ******
  • deyorke deyorke:
    **** hahahaha *** ***** ******* **
  • M Mamba70:
  • M Mamba70:
  • Draggula Draggula:
  • deyorke deyorke:
  • Draggula Draggula:
  • Draggula Draggula:
    ******** hahahaha *******
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • Draggula Draggula: