Elektrik Faturasi Hesabi

Serogumus

Yeni üye
Mesela herkezin bildiği gibi cob ledi ornek vereyim 50w cob led orta halli kalitedeki 42w ceker yani 20 tane cob les koydun 50x20=1000w gibi gozuksede 42x20=840w harcar suan istanbulda 0.41den hesaplanmasi gerekiyor. Yani iyi ışık iyi fatura iyi sömek ???

Oflu_61

Yeni üye
Cvp: Elektrik Faturasi Hesabi

GG_KUSH' Alıntı:
TohumsuzEsrar' Alıntı:
A1000watt i 1 saat yakarsan odiyecegin ucret 31 kurus. Cimlenme doneminde isiklarin 18 saat acik kalmasi gerekiyor. 18 saat boyunca 1000watt yakarsan o zaman basit bir carpmayla o gunun sonunda faturana 5.50tl yansidigini gorursun. 1 ay boyunca cimlendiriyorsan bitkini 1000watt isigin altinda 18 saat ay sonunda faturan 167tl gosterir. Diger aylar someklenme oldugu icin 12 saate dusuyorsunuz isigi oda yapar 2 ay boyunca fatura 223tl gecer. 3 ayin toplami ne etti 1000watt isikla knka?
386tl civari bisey. Kvd ekliycen ona knka birazda, artik su aralar neler ekliyorlar elektrik faturasina bilmiyorum ama o eklenenleride ekledinizmi elektrik tablnuz asagi yukari ortaya cikiyor. 

(Kilowatt x 18 saat) = Cimlenme
(Kilowatt x 12 saat) = Someklenme
 Kilowatt x  Donem toplamlari = 400 tl civari

Bu mantıkla 250w setle bu işe girsem benim faturaya 3 aylık 100 lira eklenicek olması lazım. Ayda 33.3333 güzel fiyat doğruysa

Yarbay55

Yeni üye
Knk 500 w cob led kullanıyorum elektirik sayacı 3 dönemli yapdım gece elektriğini yarı yarıya kullanıyorum aylık 200 TL fanlar içinde fatura geliyor 50lira da vergi işleniyor toplam 250tl

Ü

Üye silindi 18747

Guest
3tane yxo150 w full spektrum led lamba yani 450w yapiyor 20 saat calistiginda ne kadar yakar ortalama hesabını yapamadım yardımcı olurmusunuz

Ü

Üye silindi 18747

Guest
Şundan dolayı soruyorum auto bitki için mainlining uygulaması yapicam ona yetermi bilgi verirseniz sevinirim
Her türlü yeter oto bitkide bu ışıkla 100 gr alan duydum bende düşündüm bi ara ama gözü karartıp ts3000 alicam

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Şundan dolayı soruyorum auto bitki için mainlining uygulaması yapicam ona yetermi bilgi verirseniz sevinirim
kankam ben senin yerinde olsam auto bitkide asla main yapmazdım. auto fazla streste kıçı başı ayrı oynayan bir türev. main yapacaksan supercrop da yapacaksın. daha ağır stres yaşatan bir eğitim varsa bilen yazsın. mis gibi LST yap keyfine bak kankammm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ****** ****** ******* ** hahahaha******
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** ******* ********* ********* ***** ***** ********** ********** ********** **** **** **** **** ******
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ********** **
  • kkush kkush:
    ********** ********* ******** **** ******* ******* hahahaha** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha** ** ** ********* ******
  • kkush kkush:
    **** hahahaha* ********** **** hahahaha******* ****** hahahaha** ** ** ********* ******
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** ****** ********* ***** ******* ********* **** ** ********* *********
  • Carl Carl:
    ****** **
  • Carl Carl:
    ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • Carl Carl:
    **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha hahahaha ********* ****** ***** ******** * ****
  • İstanbul İstanbul: