Elektrik faturası

GolD.Roger

Yeni üye
Dostlarım bugün ilk elektik faturam geldi, normalde 100₺ olan faturam 400₺ geldi, 500w led kullanıyorum. Tabi bu fatura bedeli bi kuşku uyandırıyor içimde, bu konuyla ilgili fikri olan herhangi bir takip durumuna takılma eve kontrole gelinmesi vs gibi bir durumla karşılaşma olasılığım varmıdır? Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak isterim. Herkese bol dumanlı hasatlar

GolD.Roger

Yeni üye
Fatura benim benim olmasınada, hem bianda uçuk tutardaki değişim hemde apartmandaki açık ara en yüksek faturanın bana gelmiş olması beni biraz ürkütüyor

dmt25

Üye
Bu kadar artmasi normalmi ya? 500W 150-200tl civari oynatmasi gerekmiyormu maksimum? yalnisimmi var

GolD.Roger

Yeni üye
Kankam bende bu kadar beklemiyordum ama gelen bu, faturada ışığı yaktığımdan sonra tam 1 aylık ne eksik ne fazla

Kendi kredi kartına otomatik ödeme talimatı verirsen mesaj gitmiyor diye biliyorum dostum. E-fatura yapmak en mantıklısı meraklı komşulara birebir. Çünkü bizim insanımız karşılaştırma yapmayı seviyor senden önce illaki bi bakan oluyor. Faturalarda 1000tl üstü geldiğinde kontrole tabi oluyo bildiğim kadarıyla

#Cigâ

Doktor
Dostlarım bugün ilk elektik faturam geldi, normalde 100₺ olan faturam 400₺ geldi, 500w led kullanıyorum. Tabi bu fatura bedeli bi kuşku uyandırıyor içimde, bu konuyla ilgili fikri olan herhangi bir takip durumuna takılma eve kontrole gelinmesi vs gibi bir durumla karşılaşma olasılığım varmıdır? Tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak isterim. Herkese bol dumanlı hasatlar
400 tl elektrik faturasının kimseyi kuşkuya düşüreceğini sanmam evde kabin yok bişey yok klima açıyorum 550 geliyor :)

Moruk benim aile evinde 2 klima calistiriyolar yazin 500 geliyo zaten anormal değil sen arayip benim faturam niye yuksek geliyo desende ugrasmiyolar bazen arkadasimdan kacak cekiyolardi 700 geliyodu sikayet etti falan anca ilgilendiler bi 5 ay sonra

S

silas

Guest
500w çeken kaynağı 18 saat çalıştırsan 1 ayda 180 TL lik enerji çeker. 100 de evin faturasını ekle 280 hadi de 300-350 tl . Bi kere ohesapta yanlış var.
Kominizim mi var ki 300-500 tl fatura için polis eve gelecek, şöyle saçma sapan konularla içinizdeki gereksiz korkuyu burda mı sorguluyorsunuz. Sanki 100 milyar fatura geldi devlet kapına dayandı.

Bence elektriğin kullanım alanlarını bi daha düşün kanka bence su kadar lüks bişey.
Meseleye doğaya verilen zarar açısından yaklaşıcak olursak öyle fakat hayatımızın ayrılmaz bir parçası bahsettiğimiz şey kullanım alanına göre hayati de olabiliyor mum ışığında yaşıycak hali yok milletin normal elektirik yakan bi eve 100 tl fatura geliyor min ulaşılabilir ve uygun olması şart gerisi tüketicinin bilinçli olmasına veya bilinçlendirilmesine bağlı bir şey hayati ihtiyaçlarımı karşılıyorum diye kimsenin beni domaltmasına razı olucak değilim ozellikle kendi lükslerini benim ihtiyaçlarıma yansıttıkları paradan çıkarıyolarsa

Kapitalist düzende yaşayacaksan düzen e uyacaksın. Yoksa doğada yaşayacaksın. kapitalisst duzenin esyalarini kullanmadigin surece beton demir vb dogayi kirletmedigin surece kimse sana bisey demez. Senin seçimin.Hem öyle olsun hem böyle olsun herşey istediğimiz gib
Mesele o mu sence kardeşim dunyada elektiriğin en pahalı olduğu ulkelerden biriyiz neyse senle muhattap olup forumda yer tutmaya gerek bile yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul: