Drone ile tarama

rustemold

Yeni üye
Selamlar ben forumda yeniyim. Knklar benim tavanarasında küçük bi teras var, önüne kumaş falan çektim yetiştiriyorum. Bi tane büyük iki tane küçük kızım var. Üst kat olduğu için bi de kumaş var diye etraftaki apartmanlardan bi sorun yok. Ama şimdi bu dronelar çıktı ya acaba onlarla gezip gezip balkonları terasları tarıyor olabilirler mi? Komple mi kapatayım terası?

S

silas

Guest
Bende terasta yapıyorum şu an, drone çıktı mertlik bozuldu verdiler milletin eline dronu sıkıntı. Benim avantajım olduğum çok yer sakin, apartman yüksek bina yok. Şu %70-80 ışık geçirgeliği olan yeşil kumaş tentelerde kullanabilirsin, görüntüyü baya iyi engelliyor. Bir süre idare edip yinede kapalı sisteme geçmen en iyisi, 1-2 bin tl gibi bir maliyetle kapalı sisteme geç.

rustemold

Yeni üye
Hocam çok teşekkürler. Madem o zaman şeyi sorayım, bu börtü böcek işini nasıl çözüyorsun? Ben neem sıkıyorum ama tavsiye etmeyenler de var. Ufaktan çiçekler baş gösterdi tadı kokusu kötü oluyormuş.

S

silas

Guest
kanka benimkilere arı ve bolca uğur böceği geliyor, bende börtü böcek çok şükür yok. Neem yağı, acı biber, sarımsak, doğal arap sabunu gerçekten çok işe yarıyor ama sömeklere sıkmayacaksın yaprakların alatına üstüne ve dallara.

rustemold

Yeni üye
kanka bana da arı geliyor ama thrips var gibi beyaz beyaz görüyom yaprakta. bi de yaprağı emip kahverengi lekeler bırakanlar var ya onlardan da var galiba. doğal arap sabunu kötü koku yapar mı ona geçsem diyorum

Speed

Üye
Esrara hiç denemedim ama evdeki süs bitkilerine bi ara küçük küçük kanatlı böcekler dadanmıştı. İnternetten araştırdım ortalama yarım litre suya bir yemek kaşığı kadar arap sabunu katıp fısfısla bitkilerin toprağına sıktım bir daha uğramadı o böcekler. Bitkiye de bir zararı dokunmadı ve kötü koku yapmadı.

president

Müptezel
Selamlar ben forumda yeniyim. Knklar benim tavanarasında küçük bi teras var, önüne kumaş falan çektim yetiştiriyorum. Bi tane büyük iki tane küçük kızım var. Üst kat olduğu için bi de kumaş var diye etraftaki apartmanlardan bi sorun yok. Ama şimdi bu dronelar çıktı ya acaba onlarla gezip gezip balkonları terasları tarıyor olabilirler mi? Komple mi kapatayım terası?
dikkat et dostum geçen tvde izledim birini öyle paket etmişler istanbul beşiktaşta. Bence indoor yap.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip:
    ** **** ****** hahahaha* *** ****** ******* **** **** **