Dostlarım her şeyden bıkıp memleketteki dağ evime çekilmeyi planlıyorum grow için sorularıma cevap olacak var mıdır?

rogu

Yeni üye
A1 seviyesinde grow bilgim var :d

Bu arada atladığım bir çok şey olduğuna eminim yeşillendirirseniz çok makbule geçer

En başta dostlarım 4 ağaç için bu kabin yeterli midir

Onun dışında havalandırma olarak

bunları düşünüyorum

Gübre konusunda

Işık konusunda

bunlar yeterli midir?

Bunların haricinde allahın unuttuğu bir dağda köyde ev, bu ürünleri nakit alıp arabamla köye gitsem (köyün bulunduğu şehir bayağı uzak istanbulda değil) sorun olur mu polis falan sıkıntı çıkartır mı onun dışında köyde pek kimseler olmuyor kışın yaza doğru doluşuyorlar korkum bu yönde ama bugüne dek sadece 1 kere jandarma gördüm diyebilirim.

Son düzenleme:

Hyperone

Müptezel

Bu arada atladığım bir çok şey olduğuna eminim yeşillendirirseniz çok makbule geçer

bunları düşünüyorum

Gübre konusunda

Işık konusunda

bunlar yeterli midir?

Bunların haricinde allahın unuttuğu bir dağda köyde ev, bu ürünleri nakit alıp arabamla köye gitsem (köyün bulunduğu şehir bayağı uzak istanbulda değil) sorun olur mu polis falan sıkıntı çıkartır mı onun dışında köyde pek kimseler olmuyor kışın yaza doğru doluşuyorlar korkum bu yönde ama bugüne dek sadece 1 kere jandarma gördüm diyebilirim.
Öncelikle polis olayını bilemiyorum , pek sorun olacağını düşünmüyorum onun dışında seçtiklerin yanlış.

4 Bitki için o kabinin yetmesine imkan yok , kendimce bi bitki için en az 50x50 alan lazım , şuan benim alanım 55x55 fakat bitkiler sağa sola değiyor sen düşün gerisini. 4 bitki için 120x120x180 bi kabin olmalı bence minimum oda.

Gübreler olur , big bud da tavsiye ederim (sömekleri şişirmek için)

Işık bitki başı en az 100w olmalı , 4 bitki için 100w alırsan olmaz , hem ışığı 4 bitkiye o qb ile eşit veremezsin , hem de 1 bitkiden alacağın hasatı 4 bitkiden zar zor alırsın.

Karbon filtre olarak da DR karbon filtre setlerinden alabilirsin.

rogu

Yeni üye
Öncelikle polis olayını bilemiyorum , pek sorun olacağını düşünmüyorum onun dışında seçtiklerin yanlış.

4 Bitki için o kabinin yetmesine imkan yok , kendimce bi bitki için en az 50x50 alan lazım , şuan benim alanım 55x55 fakat bitkiler sağa sola değiyor sen düşün gerisini. 4 bitki için 120x120x180 bi kabin olmalı bence minimum oda.

Gübreler olur , big bud da tavsiye ederim (sömekleri şişirmek için)

Işık bitki başı en az 100w olmalı , 4 bitki için 100w alırsan olmaz , hem ışığı 4 bitkiye o qb ile eşit veremezsin , hem de 1 bitkiden alacağın hasatı 4 bitkiden zar zor alırsın.

Karbon filtre olarak da DR karbon filtre setlerinden alabilirsin.
teşekkür ederim dostum qb nedir ve tek bitki için kaç watt gerekli minimum

Blue10

Yeni üye
Kanka qb yeni teknoloji ama şunu söleyeyim en az 150w tek bitki için buda minimum kanka 200w öneriliyor normalde iyi hasat için bencede dostların dediği gibi ışık en önemlilerinden o nedenle ışığa aban bence hatta kendin bir alan yap derim o paranın hepsine ışığa yatır çadıra girme ama bi giriş çıkış fanın olsun

AwaKe4

Müptezel

bunları düşünüyorum

Gübre konusunda

Işık konusunda

bunlar yeterli midir?

Mesajına baktım kanka tek tek linklere bakmadım açıkcası, 4 bitki düşünüyorsan o kabin sana küçük gelir.
Önce bazı konuları yazayım, Dağ evi müstakil ev tarzında bişey düşünüyorsan bir sürü derdin sıkıntın gitmiş oluyor. Tecrübe eden birisi olarak söylüyorum. Öncelikle ağzını kapalı tutacaksın, grow evinde dikkat çekebilecek hareketler yapmayacaksın, mümkünse evden ayrı kimsenin seni görmediği içten girişi olan bir yer seni neredeyse yaşlanana kadar kendi üretimini içmeye götürür. Kafan rahat olsun ben 2 kabin yapıyorum 1 in de karbon filtre kullanmıyorum bile :)
4 bitki için min 120*120*80 kabin al kafan rahat olsun bitkinin bakımı var eğitimi var beni dinle :)
havalandırma tam emin olmamakla 467 veya 665 falan rahat götürür seni diye düşnüüyorum burayı tam bilmiyorum :D
Gübre konusunda bi tane marka seç şimdilik başlangıç setine göre git, forumu bol oku yorumlardan kendine göre bilgiler çıkar.
Işık konusunda 480w bi qb ışığa ihtiyacın var, bütçene göre markaya göre hareket edebilirsin, ama duvardan saatte ne çektiği ve ne verimle yansıttığı falan önemli detaylar. Çok bilmiyorsan güvenilir markalardan alış-veriş yap.

rogu

Yeni üye
Teşekkürler dostlarım havalandırmayı çıkartıp kabini ve ışığı yükseltmeyi düşünüyorum 1 ay sonra işe koyulucam
Bol dumanlı ve mutlu günlere görüşmek üzrere : )

Blue10

Yeni üye
Hayır abi koku değil içeriye temiz hava giriş çıkışı çok önemli koku olayı karbon filtre ama senin temiz hava giriş çıkışı yapman gerekiyor koku sıkıntın yoksa karbon filtre almayacaksın :) bence iyice araştır bu konuyu derim
Bende çok tecrübeli değilim 2. Growum ama tecrübe ettiğim şu
1. Işık
2.havalandırma

Metgen7

Kıdemli Üye
80/80 kabin için herşeyi bırakıp dağ evine gitmeye gerek yok bence 200/200 olabılır en az :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • S salimcan:
    ** **** ***** ***** ****** ******* ***** ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha*** ******* ********* ******* ****** ********** ********* ******** ********* ** ******** ** **** ******** ***** **** *******
  • Night owl Night owl:
    **** ** ******** ******* **
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    ****** ** **** ***** ***** ****** ******* ***** ******* **** **
  • hazelover hazelover:
    ****** **** hahahaha******* **** *** *** *******
  • A active661:
    ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* ***** hahahaha** *** **** ****** ********* ** ******* ******* **** * ******* * **** ********** *** * **** ********** ********* **** ******** ********** ***** **** **** ***** ********* ****** ******** ** *** *** **** ******* ***** ****** ***** *** ***** ***** ******* ********** ** **** ********** ****** *******
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** **** hahahaha******* **** *** *** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** **** ****** ******* **** **** ********** hahahaha hahahaha*** ******** ********* ***** *********
  • Night owl Night owl:
  • A active661:
    ***** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • A active661:
    ***** * hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** *** *** ***** ***** hahahaha* hahahaha** ********* *** ****** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ** *** **** ********* hahahaha** ******** **** ***** ***** ********* hahahaha***** ******* ******* **** ********** **** ****** ** ******** ******* ********* ** ****

***** ****** ******* *** ****** *** hahahaha** *******
  • Mordecai Mordecai:
    ********* *** * **** *** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ** *** ***** ****** hahahaha ***** **** **** **** ********* hahahaha* hahahaha* ****** ** *** ******* ********* ******* **** **** ******* ****** ***** ********** *******
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    +3
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: *** * **** ***** ********* **** ********* * **** **** **** *******