Düşük Bütçeli Sistem

elçado

Yeni üye
Kankalar öncelikle merhaba yaklaşık 5 aydır forum üyesiyim ve sizin bilgilerinizle 1x1x2 bir sistem kurdum hem benim gibi yeni başlayanlar için hemde varsa eksiğim yanlışım beni düzeltmeniz için sizinle paylaşmak istedim.
Kullanılan malzemeler:
-2 adet giysi kabini(Sadece içindeki boruları kullandım)
- Bağlantı aparatı

Bez Dolap Bağlantı Aparatı (4 ve 5 Girişli) - 25 ADET 45,00 TL yerine 29,90 TL
-Strafor yada fonboard (resimlerde gözüken mavi zımbırtı)
-Mylar yansıtıcı film
-Giriş fanı Link:https://www.hepsiburada.com/aircool-100-kt-kanal-tipi-fan-p-HBV00000G30E2?magaza=AVF+ELEKTRİK
-Çıkış fanı (120mm) link:https://www.hepsiburada.com/bosch-b...120-mm-cap-p-HBV00000GD90F?magaza=SERKON-LINE
- Aspiratör havalandırma borusu
- Sinbo nem makinası
- Nem ve ısı ölçer link:

n11.com'dan Proskit NT-312 Dijital Sıcaklık Nem Ölçer( Problu) Orjinal Ürün seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
-Adwa ph metre
-Biobizz komple gübre seti
- Terziye diktirmiş olduğum bez çadır
-500 w cob LED (forumdan bir konudan öğrenerek yaptım)
ilgili konu:https://www.tohumsuz.com/threads/cob-led-için-gerekenler-ve-montaj.5701/

Yapılışı:
Bez dolapların içlerinden çıkan boruları aparatlar sayesinde 1 metre genişlik 1 metre derinlik 2 metre yükseklik olacak şekilde birleştirdim sonrada straforları kabine plastik kelepçe yardımıyla tutturdum
Kabin Daha sonra üzerine yansıtıcı filmi 3lük vidalar yardımıyla tutturdum
Film sonra ise sağ altta hava giriş fanının deliğini ve üst taraftan ise çıkış fanının deliğini açtım ve oralara fanları yerleştirdim çıkış fanindan ise boru yardımıyla direk bacaya bağlandım (ev en üst kat olduğu için problem olmuyor)
en son olarak ise kabinin dış ölçülerini aldım ve kumaş alıp terziye çadırını diktirdim

Şu anda benim bildiğim tek eksiğim vantilatör onu da bugün çözeceğim kankalar.
Bu sisteme 4 adet autoflower ekmeyi düşünüyorum sizce uygun mudur?
Herkese bol hasatlar

Son düzenleme:

elçado

Yeni üye
Hastayım böyle DIY işlerine ve yapanlara. Ellerine sağlık kanka.

Soruna gelirsek, 4 bitki düşünüyorsan, 1 bitki için 25cm x 25cm alan kalacağının farkındasın değil mi?

O zaman en fazla 10 litrelik saksı kulllanabileceğinin de farkında ol kanka. 23-30cm arasındadır 10-11 litrelik saksılar. O zaman bile saksılar yapışık olacak birbirine. bunların bir de tablaları olacak, onlar da çoğu zaman 2-4 cm büyük olur saksı ağzından.

Işığını da göz önünde bulundurarak, 4 auto bu kabinde öyle ya da böyle yetişir ama "uygun mudur" sorusunun cevabı benim için malesef hayır kanka.
Öncelikle güzel yorumun için çok teşekkürler açıklayıcı cevap için de ayrıca teşekkür ederim ve böyle güzel bi açıklamayı tabiki dinliycem ve 3 adet saksı atacam saksıları zaten sipariş ettim 11 litre bez saksı aldım farkında olmadan doğru tercih yapmışım

2MoreWeeks

Doktor
Ben de sana yeni mesaj yazıyordum, sabah yeni uyandım hesabı yapamamışım, silmiştim mesajımı. bu kabini 4 e bölünce 50cm yer kalıyor bir bitkiye, hiç uyandırmıyorsun :)

11lt saksı doğru tercih olmuş. Sana puanım 10 kanka. 4 tane yetiştirebilirsin. Hatta tohumlar 5'li satılıyor. Nolur nolmaz diye 5 ini birden yetiştir gitsin. koy ortaya 5. yi de.

yanlış hesap için kusura bakma. ellerine sağlık tekrardan.

elçado

Yeni üye
Ben de sana yeni mesaj yazıyordum, sabah yeni uyandım hesabı yapamamışım, silmiştim mesajımı. bu kabini 4 e bölünce 50cm yer kalıyor bir bitkiye, hiç uyandırmıyorsun :)

11lt saksı doğru tercih olmuş. Sana puanım 10 kanka. 4 tane yetiştirebilirsin. Hatta tohumlar 5'li satılıyor. Nolur nolmaz diye 5 ini birden yetiştir gitsin. koy ortaya 5. yi de.

yanlış hesap için kusura bakma. ellerine sağlık tekrardan.
Vallaha o kadar net konusmussun ki hiç sorgulamadim vallaha çok teşekkürler direk 4 tane atacam onun konusunu da açarım zaten çok teşekkürler yorumun için kafan ve günün güzel olsun

Ocram621

Yeni üye
Dostum emeğine sağlık bol hasatlar yaptığın LED hakkında biraz bilgi verir misin hangi chip'leri kullandın fotoğraf falan atarasan harika olur

Ocram621

Yeni üye
Teşekkürler kanka yaptığım LED sistemin konusunu oraya link olarak attım birebir aynısı

Knka Led'in maliyeti ne oldu sana güncel olarak bi fiyat otursun kafamda sahibinden aynı sistem hazır yapılmış şekilde satılanlar var 600 w bridgeux LED kullanmış 240v soğutucu fan var 1300 TL istiyor arada çok fiyat farkı yoksa direkt hazır yapılmış garanti sunan adamdan almak istiyorum

elçado

Yeni üye
Knka Led'in maliyeti ne oldu sana güncel olarak bi fiyat otursun kafamda sahibinden aynı sistem hazır yapılmış şekilde satılanlar var 600 w bridgeux LED kullanmış 240v soğutucu fan var 1300 TL istiyor arada çok fiyat farkı yoksa direkt hazır yapılmış garanti sunan adamdan almak istiyorum
O attığım konuda linki var kardeşim ordan bakarsan ne kadara mal olduğunu hesaplayabilirsin ben parçaları alalı baya oldu sen aliexpressden güncel fiyata bakabilirsin o cobled konusundaki arkadaş tüm linkleri atmış

BigL

Üye
Kankalar öncelikle merhaba yaklaşık 5 aydır forum üyesiyim ve sizin bilgilerinizle 1x1x2 bir sistem kurdum hem benim gibi yeni başlayanlar için hemde varsa eksiğim yanlışım beni düzeltmeniz için sizinle paylaşmak istedim.
Kullanılan malzemeler:
-2 adet giysi kabini(Sadece içindeki boruları kullandım)
- Bağlantı aparatı

Bez Dolap Bağlantı Aparatı (4 ve 5 Girişli) - 25 ADET 45,00 TL yerine 29,90 TL
-Strafor yada fonboard (resimlerde gözüken mavi zımbırtı)
-Mylar yansıtıcı film
-Giriş fanı Link:https://www.hepsiburada.com/aircool-100-kt-kanal-tipi-fan-p-HBV00000G30E2?magaza=AVF+ELEKTRİK
-Çıkış fanı (120mm) link:https://www.hepsiburada.com/bosch-b...120-mm-cap-p-HBV00000GD90F?magaza=SERKON-LINE
- Aspiratör havalandırma borusu
- Sinbo nem makinası
- Nem ve ısı ölçer link:

n11.com'dan Proskit NT-312 Dijital Sıcaklık Nem Ölçer( Problu) Orjinal Ürün seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
-Adwa ph metre
-Biobizz komple gübre seti
- Terziye diktirmiş olduğum bez çadır
-500 w cob LED (forumdan bir konudan öğrenerek yaptım)
ilgili konu:https://www.tohumsuz.com/threads/cob-led-için-gerekenler-ve-montaj.5701/

Yapılışı:
Bez dolapların içlerinden çıkan boruları aparatlar sayesinde 1 metre genişlik 1 metre derinlik 2 metre yükseklik olacak şekilde birleştirdim sonrada straforları kabine plastik kelepçe yardımıyla tutturdum
Kabin Daha sonra üzerine yansıtıcı filmi 3lük vidalar yardımıyla tutturdum
Film sonra ise sağ altta hava giriş fanının deliğini ve üst taraftan ise çıkış fanının deliğini açtım ve oralara fanları yerleştirdim çıkış fanindan ise boru yardımıyla direk bacaya bağlandım (ev en üst kat olduğu için problem olmuyor)
en son olarak ise kabinin dış ölçülerini aldım ve kumaş alıp terziye çadırını diktirdim

Şu anda benim bildiğim tek eksiğim vantilatör onu da bugün çözeceğim kankalar.
Bu sisteme 4 adet autoflower ekmeyi düşünüyorum sizce uygun mudur?
Herkese bol hasatlar

Öncelikle hayırlı olsun, umarım her şey yolundadır.

Ben de yeni çadır kurmaya karar verdim, strafor üzerine kurmak verimli oldu mu? https://urun.n11.com/diger/beyaz-strafor-kopuk-kalinlik-08-cm-adetli-P411504228 böyle bir şey ile deneyebilirim sanırım. bağlantı aparatları ekstra mı lazım oldu ona ayrı link belirtmişsin.

Bir de kapıyı ne şekilde yaptın?

Son düzenleme:

elçado

Yeni üye
Öncelikle hayırlı olsun, umarım her şey yolundadır.

Ben de yeni çadır kurmaya karar verdim, strafor üzerine kurmak verimli oldu mu? https://urun.n11.com/diger/beyaz-strafor-kopuk-kalinlik-08-cm-adetli-P411504228 böyle bir şey ile deneyebilirim sanırım. bağlantı aparatları ekstra mı lazım oldu ona ayrı link belirtmişsin.

Bir de kapıyı ne şekilde yaptın?
Teşekkürler kanka stafor değil de fonboard mu öyle bişey diyorlar sanırım adına tabii ki faydası var ısı yalıtımı için ama azcık uğraştırıyor kapı kısmında bir yalıtım malzemesi kullanmadım komple çadır diktirdim terziye
Aparat konusu içinde tabiki lazım aparat olmadan nasıl birlestirecem boruları

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ********* ***** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ***** *** **
    +1
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** *** * **** **** ******* ** ******* * ***** ******* ******** ******* *****
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ***** ********* ***** ** ***** ** ***** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    +1
    ***** **** *** **** hahahaha ********** **** hahahaha** ******** **********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ***** ******** ***** hahahaha** * *****
    +1
  • CyberMemduh CyberMemduh:
    ****** hahahaha* ***** hahahaha *** ***** ******* **
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ***** ****** ******** **** **
    +1
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
  • NewGardener NewGardener:
    ******** ********** ****** **** ********* ********** ****** ********** **** ***** ********** ********* *** ******** ********** ******** * ********* ******* ***** ***** **** *
    *** ***** ********* *** hahahaha** ****** ****** ***** *********
    **** hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** ****** ***
    ***** ********** ********* ******* ********* ******* ****** hahahaha * ****** *****
    NewGardener NewGardener: ***** *****