Crystal Candy xl Auto Çiçekçi Gübresiyle Deneme (Hasat yapıldı 135 g)

GreenStuff

Yeni üye
Son düzenleme:

bafici

Müptezel
83. gün güncellemesi;

Hasata doğru yaklaşıyoruz. Bugün flush attım. Yakın zamanda bu güzellikleri hasat edeceğim.

İki bitkide aynı genetik olmasına rağmen birisi hafiften mor bir renk almaya başladı. Bunun sebebi ne olabilir?

dostum öncelikle maşallah, sonra da neden bütün resimleri yan çekip bize işkence ettin. ağaçlar da güzel olmuş, bakıcam diye maymun oldum :D co2 desteği verdin mi? eğitim ne uyguladın? ışığın mesafesini ve şiddetini hangi zamanda neye göre ayarladın? ben de başladım şimdi auto, fikir edinmek için soruyorum

GreenStuff

Yeni üye
dostum öncelikle maşallah, sonra da neden bütün resimleri yan çekip bize işkence ettin. ağaçlar da güzel olmuş, bakıcam diye maymun oldum :D co2 desteği verdin mi? eğitim ne uyguladın? ışığın mesafesini ve şiddetini hangi zamanda neye göre ayarladın? ben de başladım şimdi auto, fikir edinmek için soruyorum

Kusura bakmayın siz söyleyince farkettim resimleri. :D
Co2 desteği vermedim. Kabin odamın içinde duruyor. Bilgisayar fanından bir hava girişi ayarladım odadaki havayı çekiyor.
Eğitim olarak LST uyguladım ve bence çok faydalı oldu.
Işığın şiddetini ayarlama şansım yoktu fakat çiçeklenmeye doğru tek ışığı kullandım sadece diğeri kapalıydı, sonra diğerini de açtım tabiki.
Işığın mesafesini forumdaki konulardan bakarak tavsiye edilen mesafelerde tuttum. 3-4 kere yükseklik ayarı yaptım sadece.

wickedstick

Yeni üye
Merhabalar

Bu 2. grow denemem. 2 adet auto bitki bakıyorum. 60. gündeyiz ve sömekler hafiften şişmeye başladı.
Ortalama 5. haftada çiçeklenmeye girdiler.
Bazı durumlardan dolayı eksikliklerim oldu fakat güzel bir deneme olduğunu düşünüyorum.

Kabini kartondan kendim yaptım. Sıcaklık ortalama 28-30 derecelerindeydi hep. Nem oranım hep düşüktü ortalama %40 civarlarında kaldı.

Yetiştirme süreci boyunca maalesef çiçekçiden aldığım 50 liralık gübrelerle az çok NPK değerlerini kontrol ederek kullandım. Kaliteli gübre kullansaydım ne kadar fark yaşardım merak ediyorum.

Sulamayı da pH ayarlamadan musluk suyu verdim.

Işık olarak Mars Hydro ts600 ve 100 watt full specturum cob led kullandım.

Bir bitkim veg dönemde sıkıntılar yaşadı bu yüzden biraz küçük kaldı ama sömekleri daha erken dolmaya başladı.
Diğer bitkim ise veg dönemde iyi gelişti fakat çiçeklenmede biraz geri kaldı.

Ve sonunda mutlu son hasat yapıldı.

Kavanozların toplamı 110 gram çıktı. Tırtıkladıklarımda ortalama 25 gram civarıydı.
Toplam 135 gram mahsul almış oldum bu hasattan. Ben gayet verimli olduğunu düşünüyorum.

Kafasına gelecek olursak beni gayet memnun etti. Tadı gayet güzel sadece ağızda baya bir kuruluk yapıyor fakat genel olarak çok memnunum.
Bende sponsordan tohum aldım 1 ay sonra kabin aldım 600w mhs çift spectrum lamba kullanıyorum 2. Ay Şubat ortası toprağa düştük daha yeni cicekleniyor ve 3 haftadır sponsor gübreler kullanıyorum bastada güvercin kullanmıştım neden bu kadar geç kaldılar genetikler lemon haze yani sponsor kötü genetik mi yolladi acaba şüpheleniyorum yardımcı olurmusunuz
Yani yaptığım emeğe harcadigim zamana strese yazık biton para vardım corbaciyla gorussem daha çok takılırım Dumana daha ufleyemedim somek bile göremiyorum

wickedstick

Yeni üye
bro, yanlış anlamayın, sponsoru savunmuyorum da, yani suçu tohuma atacak kadar profesyonel misiniz gerçekten? sen nem oranını, sıcaklığı, co2 seviyesini, havalandırmayı, ortamın yansıtıcılığını, gübrelemeyi, içerideki sirkülasyonu vs. her şeyi dört dörtlük yaptın da tohum mu dandik çıktı? son bir kaç haftadır forumda yeni ve deneyimsiz arkadaşların başarısız girişimlerini sürekli tohumun dandikliğine yormaları bir tık komik geliyor bana. bu işi yüzlerce kez yapmış insanlar bile en ufak hatalarında growun mundar olacağını biliyorken, böyle deneyimsiz arkadaşların sanki her şeyi dört dörtlük yapmışlar da, sıkıntı tohumdaymış gibi konuşmaları forumda gereksiz bir infial yaratıyor. ben de ilk growlarımda bir dünya tohum, toprak, malzeme ve emek ziyan ettim. çünkü ne çiftçiydim, ne de marihuana yetiştirme konusunda bir deneyimim vardı. düşe kalka, ziyan ede ede öğrendim ve hala öğrenmeye devam ediyorum. aynı sponsordan bir dünya adam alışveriş yapıyor burada, neden hep yeni ve deneyimsiz arkadaşların tohumları sıkıntılı çıkıyor, bir düşünün derim. dediğim gibi sponsoru savunmuyorum, sadece farkına varmanız lazım. suçu başkasına atmak kendinizi geliştirmenize engel olur.
Yani ben şartları yerine getirdim.mi getirmedim mi düşünemiyormuyum tabikide elimizdeki imkanlarla yapmaya çalışıyoruz 4/4 Luk sistemimiz yok 15 senedir iciyim ve bir çok bitki gördüm etrafimki yapan insanlardanda biliyorum ve formda okudum adam hiç bişey yapmamış 3 ayda hasat alıyor nem oranim hep kontrol altında sıcaklık kontrol altında kabin havalndirma sistemi bunlar mevcut veg dönemi güvercin gübresi verdim ve solcan gübresi karıştırdım toprağa 3 haftadır hesi.kullaniyorum 2. Ayın 13. Ünde Şubat ayında tohum attım kaç ay oldu bitkiler daha somege binmedi ortada somek yok ve bir tane bitkim veg dönemi gibi ne boy var ne gelişim daha 20 cm i gecmedi genetikleri yi biliyorsanız growu iyi biliyorsanız foto atıyım hafta içi sizde yardımcı olarak ilerleyin ben 30 yaşında.uni bitirmiş insanım kimsenin işini ve ürününü kotulemek istemem yapamadığım durumlar var tabi ki bir sürü arkadaş anlatmış benim durumdan daha minimal ama nasıl somek nasıl sigara yasağı yapmış yada.karsilikli dövüş yapılan bı durum var sitede ve formda biz para harcıyoruz müşteri oluyoruz ve haklarımız var siz önce bunları öğrenin bugün büyük magzalardan ürün aldiginda sorun oluştuğunda iade vs bursuru müşteri hakkı var yurt dışında git sandalyeye otur kırılsın şirkete dava açıp tazminat alırsın biz ülkede hakkımızı savunmayı öğrenemedik sende yandaş olma çok biliyosan foto atarım süreci anlatırım yardımcı olur cozumlersiniz ozaman bana savunma yapma siteyi

Son düzenleme:

muşul

Kıdemli Üye
Bende sponsordan tohum aldım 1 ay sonra kabin aldım 600w mhs çift spectrum lamba kullanıyorum 2. Ay Şubat ortası toprağa düştük daha yeni cicekleniyor ve 3 haftadır sponsor gübreler kullanıyorum bastada güvercin kullanmıştım neden bu kadar geç kaldılar genetikler lemon haze yani sponsor kötü genetik mi yolladi acaba şüpheleniyorum yardımcı olurmusunuz
Yani yaptığım emeğe harcadigim zamana strese yazık biton para vardım corbaciyla gorussem daha çok takılırım Dumana daha ufleyemedim somek bile göremiyorum
Sponsor gübre dediğin hangisi?
Ne yaptın ne ettin bi yaz bi foto at bakalım.

wickedstick

Yeni üye

kardo, resimleri yükle, elimizden geldiğince yardımcı olalım. arabanı servise götürürsün, usta 2 saniyede bir hareket yapar çözer sorununu, dersin ki " ya ne kadar basitmiş, ben de yaparım" . ama orada yılların deneyimi ve bilgisiyle yapılmış bir 2 saniyelik hareket var. sigara işi de o hesap, o gördüğün minimal sistemler, basit yetiştirme ortamlarından sömek sömek sigara alan adamlar bu işi defalarca kez yapmış adamlar. senin ilk yazdığını okuyan herkes senin zaten bu işten anlamadığını fark eder. sigara kendi kendine sömeğe girmez, sen sokarsın. bana yandaş olma demişsin, ben sponsoru savunmuyorum, babamın oğlu değil. sen ve senin gibi amatörler sürekli aynı şeyi yazıyor. aynı adamlardan ben de alış veriş yapıyorum, her attığım tohum patlıyor, yetişiyor. sizdeki bu cahil özgüvenini eleştiriyorum ben. marketten peynir mi alıyorsun ayrıca? kıyasladığın şeylere bak. avrupadaki sandalye suç teşkil etmiyor mesela, ama buradaki işlem illegal. bi de hayat dersi veriyor "haklarımızı savunmayı bir türlü öğrenemedik" diye. sen önce bilgsiziliğinin ve tecrübesizliğinin farkında olarak, bilgi almak için gir başlık aç. anlamadığınız etmediğiniz işleri ilk yapışınızda harikalar yaratacağınızı sanıyorsunuz. istersen 200 sene iç, yetiştirmek çok farklı bir olay. olmuyor kardeşim işte, sen doğal bir ortamı evde simüle etmeye çalışıyorsun. bu ustalık ister, tecrübe ister. millete hayat dersi ve akıl vermeden önce yeterince donanımlı olduğundan da emin ol. ben de senin yaşının biraz üzerinde 3 üni bitirmiş bir kardeşinim. ama konumuzun ve olayın bununla hiç bir alakası yok :D sponsorun bu güne kadar 1 tane beleş tohumu geçmemiştir boğazımdan. parasını verir alırım, savunacak bir bağım yok. anlatmak istediğim, bu denklemde tohuma gelene kadar tecrübesiz birinin yapabileceği onlarca hata varken, siz onları eleyip direk en son ihtimale odaklanıyorsunuz. belki de dediğiniz gibi tohum sıkıntılıdır, ama bunun tespitini yapabilecek kişinin gerçekten bu mevzuda deneyimli olması gerekir. benim bile şu an bitkimde sıkıntı görünce aklıma "tohumda mı sıkıntı var acaba" sorusu gelmiyor. oturup nerede hata yapmış olabilirim diye düşünüyorum. ilk seferde söylediğim gibi, hayatın her alanında geçerli olduğu gibi bu konuda da çözüme ulaşmak istiyorsanız başkalarını suçlamayı bırakın. kendinizi ve sisteminizi gözden geçirin. ben ve benim gibi onlarca arkadaşın yaptığı gibi girin başlık açın, nerede hata yaptığınızı sorun, araştırın. daha forumda bir tane resim yükleyip, soru sormamışsın bununla ilgili. o kadar mı tecrübelisin gerçekten? yaptığın her şeyin doğruluna o kadar mı eminsin de hiç bir başlık açıp soru sorma gereği duymadan tohuma kusur buldun ? bu amatörlüğün verdiği bir gaz bro, kusura bakma. sen de herkes gibi foruma normal bir giriş yap, konunu aç, resimlerini yükle. zaten bu işlemi yaptığında tohuma gelene kadar daha bir dünya eksiğin olduğunu fark edeceksin.
Ben bilgiliyim demedim zaten yeni başladım bu olaya ama seninde cahilligin belli oluyor ağa bu tohum kendi kendine girsin diye auto aldık zaten 12/12 yede cektik daha bana laf kalabalığı yapıp uzatiyosum belki resim yüklemek benim prensibim değil ben bu siteye girerken bile tedirgin oluyorum tutmuş bana akıl veriyorsun birde demişsin daha boğazımdan bedava tohum geçmedi diye benim amacım o mu yani bir ton para harcıyorum sistem kurmaya tohumami harcamayın komiksin benim amacimin o olduğunu kuruyosun kafanda birde ustaca minimal hareketlerle alınır yapilina bilinir demişsin iyi bakım adam 2 . Grow yazmış farkindamisin neyse tartışmayı uzatmak istemiyorum sen yandasligina devam et bu arada tohum satmak serbest dostum git aktardan bile alırsın sen şimdi aktardaki farklı bu farklı binada bir sürü bişey bulursun boşsun madem minimal sistemde bunlar oluyor benim kurduğum da ne eksik 4 ayda bitki 12/12 çekmişim auto tohum zaten kendi girecek ben ışığı değiştireceğim bu gelişime girecek benimki neden girmedi

Son düzenleme:

wickedstick

Yeni üye
Sponsor gübre dediğin hangisi?
Ne yaptın ne ettin bi yaz bi foto at bakalım.
Sponsor gübre dediğim toprak sudan aldım bunlarda sıkıntı yoktur nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim tabloya göre gidiyorum çiçeklenme de başladım bunlara hesi marka blom boost phosphorus plus sensi marka calmag extra canna rhizhotonic veg döneminde toprağa solucan gübresi karıştırdım ve güvercin şerbeti yapıp verdim dediğim gibi 02.13.2024 de attım toprağa daha 3 hafta oldu bloom u vereli daha küçücük pistiller ben anlamadım nerde yanlış yaptık

Night owl

Doktor
Sponsor gübre dediğim toprak sudan aldım bunlarda sıkıntı yoktur nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim tabloya göre gidiyorum çiçeklenme de başladım bunlara hesi marka blom boost phosphorus plus sensi marka calmag extra canna rhizhotonic veg döneminde toprağa solucan gübresi karıştırdım ve güvercin şerbeti yapıp verdim dediğim gibi 02.13.2024 de attım toprağa daha 3 hafta oldu bloom u vereli daha küçücük pistiller ben anlamadım nerde yanlış yaptık
Foto at bakalım knka durumlarına merak ettik

Night owl

Doktor
Merhabalar

Bu 2. grow denemem. 2 adet auto bitki bakıyorum. 60. gündeyiz ve sömekler hafiften şişmeye başladı.
Ortalama 5. haftada çiçeklenmeye girdiler.
Bazı durumlardan dolayı eksikliklerim oldu fakat güzel bir deneme olduğunu düşünüyorum.

Kabini kartondan kendim yaptım. Sıcaklık ortalama 28-30 derecelerindeydi hep. Nem oranım hep düşüktü ortalama %40 civarlarında kaldı.

Yetiştirme süreci boyunca maalesef çiçekçiden aldığım 50 liralık gübrelerle az çok NPK değerlerini kontrol ederek kullandım. Kaliteli gübre kullansaydım ne kadar fark yaşardım merak ediyorum.

Sulamayı da pH ayarlamadan musluk suyu verdim.

Işık olarak Mars Hydro ts600 ve 100 watt full specturum cob led kullandım.

Bir bitkim veg dönemde sıkıntılar yaşadı bu yüzden biraz küçük kaldı ama sömekleri daha erken dolmaya başladı.
Diğer bitkim ise veg dönemde iyi gelişti fakat çiçeklenmede biraz geri kaldı.

Ve sonunda mutlu son hasat yapıldı.

Kavanozların toplamı 110 gram çıktı. Tırtıkladıklarımda ortalama 25 gram civarıydı.
Toplam 135 gram mahsul almış oldum bu hasattan. Ben gayet verimli olduğunu düşünüyorum.

Kafasına gelecek olursak beni gayet memnun etti. Tadı gayet güzel sadece ağızda baya bir kuruluk yapıyor fakat genel olarak çok memnunum.
MaşaAllah kmka eline sağlık tabi genetiğin önemi adlı çalışma olmuş biraz baştan sona kaç tane ve hangi gübreleri kullandın kmka

muşul

Kıdemli Üye
Bi foto atarsan mutlaka yorumlanacaktir. Hata demeyelim tecrübe diyelim.

wickedstick

Yeni üye
83. gün güncellemesi;

Hasata doğru yaklaşıyoruz. Bugün flush attım. Yakın zamanda bu güzellikleri hasat edeceğim.

İki bitkide aynı genetik olmasına rağmen birisi hafiften mor bir renk almaya başladı. Bunun sebebi ne olabilir?

Merhabalar üstat konunun altında biraz uzattık mevzuyu tebrik ederim güzel bakmışsın dumanın bol olsun

wickedstick

Yeni üye
MaşaAllah kmka eline sağlık tabi genetiğin önemi adlı çalışma olmuş biraz baştan sona kaç tane ve hangi gübreleri kulla

MaşaAllah kmka eline sağlık tabi genetiğin önemi adlı çalışma olmuş biraz baştan sona kaç tane ve hangi gübreleri kullandın kmka
Kanka somekler foto fln güzel duruyor yazmisya yukarda cicekciden aldığım gübre diye mümkün değil üni deyken bı kere deneyimlemistim bitkiyi öldürüyordu çiçekçi gübresi yani şu olay yeni geldi aklıma pek inandırıcı değil ph ayarlama da yok çiçekci gübresi anlamadım valla.guzel.bakmis iyi hasat kendi kendime pazar gununde forma girip sinir oldum bugün girmeyeydim keşke

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********