COCO LÜTFEN YARDIM !!

Beyler merhaba 13. gündeler
Coco Toprak
Bio Grow
Bio Cal Mag
Bio Mic
kullanıyorum her gün gübreli su verdiğim için haftalık tabloyu bölüp ona göre veriyorum
led 350w ışık
80*80*18 kabin
nem 60-70-80 arası
sıcaklık 30-31 değişiyor led ısıttığı için
ışık mesafesi 100 cm
büyümeleri aşırı yavaşladı yapraklarında 3 gün önce böyle yaralar oluşmaya başladı git gide daha kötü oluyor sebebi nedir ustalar yardımcı olursa çok sevinirim
@Müptelaa

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
pH ayarlamazsan bitkin beslenemez.. 5,5-6,2 arasında tutacaksın ki bitki beslenebilecek.

.hidroponik ve coco sistemlemlerde uygun değil elindeki gübreler..sık sulama için üretilmiş gübreler hidroponik yada coco gübrelri var..onlardan alacaksın..cal mag farketmez,onu her iki sistemde de kullanabilirsin..

ışığı 40 cm e indir..350 wat LED diyorsun ,sistemden 350 wat çeken bişeye 2000 HPS muamelesi yapıyorsun..gerek yok,o ledle yakamazsın sen bu bitkiyi..

cannabis16

Ordinaryüs
240 wat çekiyor sistemden.. 30 cm e kadar indir LEDi..bitki ışığa anca doyar..bitkiyle lamba arasına devamlı hava vurdur vantilatörle..ısı yakması olmasın

Silas

Müptezel
Cocoda EC sıfır olduğundan gübreli gitmen gerek, torfa göre gübreye daha erken başlamalısın ve ilk olarak calmag vermelisin. Yapraktaki lekeler calmag eksikliği. Calmag takviyesini daha sık yap, bir de ph ölç.

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Sulamanı 2 ye bölüp sabah calmag akşam gübre olarak verebilirsin ve bu yaştaki bir bitkiye yarım doz gübre yeterli. Sanırım 5. Günden beri gübre veriyorsun. Zaten ilk 2 hafta gübreleme yapmana gerek yoktu bırak bir hayata tutunsun beslersin illaki :)

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Gübreli suya calmag karıştırmak gibi bir hata yapma bitkini kitleme. Belirli bir ec takvimi var o değerlerin altında tut ama üstüne çıkma. Ayrıca en az 3-5 günde bir alttan çıkan suyun ec değerini ölç verdiğin ec ile karşılaştır. Alttan çıkan su verdiğin değere göre en fazla 4/3 olabilir eğer bu değer (=) veya (>) ise pH ayarlı boş sulama yap

Ü

Üye silindi 27466

Guest
Gözümden kaçan çok önemli bir ayrıntı olmuş sen toprak ile karıştırmışsın sanıyorum ki %50-50 oranında. Bu işin rengini tamamiyle değiştirir. Şuan bir dönüm noktasındasın ya medyanı komple değiştirip coco yapmak istiyorsan sadece %80coco%20 perlit olarak yap her gün sulama yapabilirsin fakat şuanki durumda bu medyaya toprak olarak değerlendirilmelidir. Bitkine gübre verme sadece calmag ver ve ardından tamamen kuruyana kadar 1 hafta dokunma ardından gübreli sulamana devam edebilir abartmadan calmag da ekleyebilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****