Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

kubat

Üye
her bir led için PC fanı yerine bir tane kocaman (20-25 cm) lik fan işe yaramaz mı? LED'in birini yaktım galiba

kubat

Üye
arkadaşlar iyi bi aleminyum radyatör arıyorum yardımcı olabilicek varmı link yada surda satılıyo diyen çok sevinirim

neredesin? istanbul dudullu'da Sönmez mühendislik bu işin adresi. Tatlı bi abi var, yardımcı oluyor.

doğru kalınlık vs. seçmek lazım. işin içinden çıkamadım. bilgi edinirsen paslar mısın?

M

MalrukLord

Guest
genişliği fan için uygunsa alüminyum profillerin hepsi olur. ledlerin arasına bırakacağın boşluk ne kadar fazla olursa o kadar iyi soğutur bir de en az 10cm aralık bırakacak şekilde hesapla.
bundan iki tane 1 metre kestireceğim boşlukları 20 cm olarak düşündüm 10 tane ledim var 2 tane 1 metrelik profil üstüne 4 er fandan yapacağım. Özetle elimde iki tane 1 metrelik çubuk olacak. Bu iki tane 1 metrelik çubuğu birbirine ne kadar mesafede tutmalıyım onu düşünüyorum. 30 cm iyi midir ?

Çaylakbox

Yeni üye
Emeğine sağlık. 80x80x160 kabinime aldigim led de pazarlama kurbani oldum. 115 w urun geldi. Takviye yapmak istiyordum. 2 li ya da 4 lü bundan yapacam bitane

M

MalrukLord

Guest
kabinin boyutuna göre her bir çubuk kabinin bir yarısının tam ortasına denk gelecek şekilde en uygunu bence. ışık kabin içerisinde eşit dağılmış olur hem.
taban 120cm yükseklik yükseklik 180cm kendim keresteden iskelet yapıp panda yansıtıcı ile kapladım dediğin şekilde yapacağım hayırlısıyla ışık bir gelseydi :D

M

MalrukLord

Guest
Kafama sokayım lehimlemem gereken ledlerden almışım :D bir dünya iş çıktı.

E3m3r

Yeni üye
Kanka
Tek fis kullanmak istiyorsanız, 5 amper trafo alip hem ledi hem fanları bağlayabilirsiniz 220v fanlar ortalama 2500rpm dönme hızında ama pahalı 30tl civaridir 3 aylık ömürleri var zaten bunların devamlı çalışınca dönme hızı düşüyor. Onun yerine n11 den 5tl satilan 8cm fanlardan 20 tane alıp bozuldukca değişmek daha mantıklı.
cok ses çıkarmaz mi 20 tanesi vızır vızır

Sativacı

Yeni üye
35 santim yalnız benim odanın üstü açık ondan olabilirmi yarın eski yerlerine alicam nem yüksek diye ordan kaldirmistim belkide üstü açık diye hiç gelismiyorlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    ******* **** ***** **** **** * **** **** ** ******* **** ******* **** ****** ******** *** ****** ******** *** ***** ***** ********* ******* ****** *** ***** ****** *** ******** **
  • E Einsatz:
    ******** ******* ***** ********** ** ****** ** hahahaha **** ****** ******
  • E Einsatz:
    ******* **** hahahaha * **** ****** ** **** *** **
  • B bandaleros:
    hahahaha ****** ******* ******* hahahaha* ****** ***** **** **** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* ** ****** ****** **** **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** hahahaha** ******* hahahaha******
    +2
  • E Einsatz:
    ********** hahahaha** ******* hahahahahahahaha
  • B bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** *** ******* ***** ***** *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** ******** **** **
  • VendettaX VendettaX:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** **** ********* ******** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha******* *** ********** ****** ** *********
  • B bandaleros:
    hahahahahahahaha
  • B bandaleros:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha******* *** hahahaha ***
    TabldotLife TabldotLife: hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha...