Cannebis Bitkisinde Ozon Kullanımı

Merhabalar Kankalarım
Uzun zamandır araştırıyorum bu konuyu çünkü elimde ev kullanımı için üretilmiş bir ozon jeneratörü var.
Bu cihazı covid salgını daha patlamamış sadece çinde görülmüşken sipariş edip almıştım
evimin dezenfekte edilmesinde kullanılmak üzere satın aldım ve inanın evime covidli arkadaşlar girmesine rağmen covide yakalanmadım :)

gelelim Asıl konumuza...

forumda çok araştırdım bunu deneyen oldumu olmadımı bilmiyorum ama ben denemeye başladım.
günde 1 defa 25 dk çalıştırıyorum...

beklediğim sonuç ne diye sorarsanız küf,mantar ve bakterilerin özellikle de sinek oluşumunu engelliyeceğini düşünüyorum...
Üstüne basarak söylüyorum buna dikkat edelim lütfen SADECE DÜŞÜNÜYORUM...

Yabancı bir araştırmanın Türkçe'ye çevrilmiş halini altta paylaşıcam...
Reklam Olmaması ve bu yazıyı yazan firmayla bir bağlantım olmadığını ve aşağıda yazdığım yazının içinde firma isimlerinide kaldırdığımı belirtmek isterim.
Konu hakkında bilgisi olan varsa da lütfen bizlerle paylaşın.

Yurtdışı Bir Kaynaktan Alıntırır...

Sevgiyle Kalın...

KENEVİR ENDÜSTRİSİ İÇİN OZON​

Esrar endüstrisi, verimliliği ve kaliteyi artırmaya yardımcı olmak için sunulan yeni teknolojiler ve çözümlerle hızla büyüyor ve gelişiyor. Böyle bir çözüm, esrar endüstrisindeki çeşitli uygulamalarda kullanılabilen güçlü bir oksitleyici madde olan ozondur.
Ozon güçlü bir oksidant ajandır. Örneğin esrar sterilizasyon çözümü için ozon, esrarın özelliklerini değiştirmeden zararlı bakterileri, küfleri ve sporları oksitler. Ozon gazı ve ozon sulu, suyu arıtmak ve dezenfekte etmek, yetiştirme odalarındaki kokuları gidermek veya ürünlerdeki böcek ve bakterileri tedavi etmek için kullanılabilir. Ayrıca yüzey sanitasyonu, kenevir sterilizasyon çözümleri ve diğerleri için de kullanılabilir.
Ozon esrarı saflaştırmak için kullanılan temiz bir teknolojidir. Endüstriyel bir ozon jeneratörü, oksijeni yüksek voltajlı bir elektrik deşarjı üzerinden geçirerek ozon gazı üretir. Bu, oksijen moleküllerini tek tek atomlara böler ve bunlar diğer oksijen molekülleriyle reaksiyona girerek ozon gazı (üç oksijen atomu O3) oluşturur. Esrarla reaksiyona girdikten sonra ozon gazı tekrar oksijene dönüşerek hiçbir kimyasal madde veya yan ürün bırakmaz.

Yüzey Sanitasyonu:

Sulu ozon, esrar endüstrisinde yüzey sanitasyonu için mükemmel bir seçenektir. Ozonlu su, bakterileri, virüsleri ve diğer patojenleri öldürebilen güçlü bir dezenfektan oluşturan suya ozon gazı eklenerek oluşturulur. Bu yüzey sanitasyonu yöntemi özellikle esrar endüstrisinde etkilidir çünkü toksik değildir ve ürünü kirletebilecek zararlı kalıntılar bırakmaz.
Ozonun sudaki bir diğer avantajı ise kenevir ürünlerini dekontamine etme yeteneğidir. Bir dekontaminant olarak ozon, klorlu ağartıcıdan 2,5 kat daha güçlüdür ve esrarda yaygın olarak bulunan çeşitli patojenleri öldürebilir. Buna, tüketildiği takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek diğer kirleticilerin yanı sıra bakteri, küf ve virüsler de dahildir. Sulu ozon, kenevir ürünlerini hasat, kurutma ve paketleme sonrası da dahil olmak üzere üretim sürecinin çeşitli aşamalarında temizlemek ve dezenfekte etmek için kullanılabilir.
Ayrıca ozon gazı, yeni bir ürüne başlamadan önce odadaki tüm patojenlerin yok edilmesini sağlamak veya hasat edilen ürün partileri arasındaki patojenleri ortadan kaldırmak için kullanılabilir.

Esrar Dezenfeksiyonu:

Esrar üreticilerinin, tıbbi esrar için tüketicilere ve hastalara ulaşan ürünün güvenli ve yüksek kalitede olması amacıyla mikrobiyal testlerin başarısını sağlayacak önlemler uygulaması gerekiyor. Ozon, esrar ürünlerinin güvenliğini ve kalitesini sağlamak için kullanılabilecek etkili bir dezenfektan ajandır.
Ozon gazı esrar dezenfeksiyonu için kullanıldığında, mikroorganizmaların hücre duvarlarına nüfuz ederek hücresel bileşenlerini oksitleyerek bunların yok olmasına yol açar. Sonuç olarak ozon gazı, herhangi bir zararlı kalıntı bırakmadan veya kenevir ürünlerinin tadını veya kalitesini etkilemeden zararlı patojenleri etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir.

Sulama Suyu Arıtma:

Kenevir bitkilerinin temiz ve saf sulama suyu almasını sağlamak, büyümeleri ve gelişmeleri açısından kritik öneme sahiptir. Kenevir yetiştiriciliğinde, sulamada kullanılan suyun temiz, saf, bitki sağlığını ve kalitesini etkileyebilecek her türlü kirletici maddeden arındırılmış olmasını sağlamak amacıyla ters ozmoz sistemleri kullanılmaktadır.
Ozon sistemleri, sudaki mineralleri ve bakterileri etkili bir şekilde uzaklaştırmak için RO sisteminden sonra çalışabilir ve kenevir bitkisinin yetiştirilmesinde kullanımı güvenli hale getirir. Sulamada ve topraksız sistemde ozonun kullanılması aynı zamanda suyun genel kalitesini iyileştirebilir ve oksijen seviyelerini artırabilir, bu da kenevir bitkisinin verimini olumlu yönde etkileyebilir.
Ayrıca Ozon, sulama sistemlerinde biyofilm ve mineral birikintilerinin oluşumunun azaltılmasına da yardımcı olabilir. Bunun nedeni, ozonun bakterileri ve kalsiyum ve magnezyum gibi mineralleri parçalayabilmesi ve ozonlu su arıtma çözümlerinin optimum bitki büyümesini sağlamasıdır.

Koku Kontrolü:

Kenevir bitkilerinin güçlü kokusu özellikle zorlayıcı olabilir ve karbon filtreler gibi kokuyu nötralize etmeye yönelik geleneksel yöntemler bazı durumlarda yeterince etkili olmayabilir.
Ozon endüstride koku kontrolü için etkili bir çözüm olabilir . Hoş olmayan kokulardan sorumlu olan Uçucu organik bileşikleri (VOC'ler) parçalayıp oksitleyerek çalışır ve geride yalnızca temiz ve temiz hava bırakır. Ozon gazı, kokuların dışarıya çıkmadan önce nötralize edilmesi için binanın egzoz sisteminde kullanılabilir.
Ozon kullanmanın avantajlarından biri, hızla oksijen atomlarına ayrılabilmesi ve organik molekülleri yok ederek geride hiçbir kalıntı veya yan ürün bırakmamasıdır. Bu, çevreye zarar verebilecek sert kimyasallara dayanan bazı geleneksel koku kontrol yöntemlerinden daha çevre dostu bir çözüm olmasını sağlar.
Ozon jeneratörünün bir diğer avantajı da mevcut koku kontrol sistemlerine kolaylıkla entegre edilebilmesidir. Ozon jeneratörleri binanın HVAC sistemine kurulabilir.

NEDEN MUTLAK OZON?

Ozone teknolojileri sektöre özel olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Son 25 yıldır dünya çapında önde gelen kenevir yetiştiricileri, işleyicileri ve üreticileriyle çalıştık. Mutlak Ozon, operasyonları için onlara en iyi ozon çözümlerini sunar. Ozon sistemlerimizin kurulumu, çalıştırılması ve bakımı kolaydır ve esrar kalitesini etkilemeden güvenilir ve tutarlı sonuçlar sağlar.

Ayrıca ozon sistemlerimiz mahsul veriminin artmasına ve bitkilerin daha sağlıklı olmasına da yardımcı olabilir. Zararlı patojenleri ve zararlıları ortadan kaldırarak bitkileriniz daha güçlü ve sağlıklı büyüyebilir, böylece daha yüksek verim ve daha kaliteli ürünler elde edilebilir.

Ozone teknolojileri aynı zamanda enerji açısından verimli ve uygun maliyetlidir. Ozon sistemlerimiz minimum düzeyde enerji kullanır ve su kullanımını ve israfını azaltmaya yardımcı olarak işletmenizde önemli maliyet tasarrufu sağlar.

Üstelik ozon sistemlerimiz, zararlı kimyasallar kullanmadığı veya zararlı yan ürünler üretmediği için çevre dostudur. Ozon, esrar endüstrisi için, sürdürülebilirliği teşvik edip maliyetleri düşürürken ürünlerinizin kalitesini ve güvenliğini artırmanıza yardımcı olabilecek doğal ve güvenli bir çözümdür.

Ozone teknolojileri, esrar endüstrisi için özel olarak tasarlanmış güvenilir ve uygun maliyetli ozon çözümleri sunar.

aga koku için mantıklı olabilir. zaten havayı temizlesin diye fan çalıştırıyoz, giriş havasını da ozonlamak bence olabilir. link alalım :)

aga koku için mantıklı olabilir. zaten havayı temizlesin diye fan çalıştırıyoz, giriş havasını da ozonlamak bence olabilir. link alalım :)
Kanka ev tipi ozon jeneratörü diye kutsal google’da mutlaka çıkar
Asıl faydası kanaatimce mantar küf ve böceklenmeye iyi gelir tabiki deneyerek deneyimliyicem sonrasında başarılı olursam burada emin olun paylaşıcam

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Q Qirve:
  • Q Qirve:
    ***** ****** ********* ** hahahaha* * **** ****** *** ***** ********* ****
  • Q Qirve:
  • Q Qirve:
    ***** ****** hahahaha**
  • A Aklida:
    hahahahahahahaha ***** hahahaha ***** ***** ****** **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ***** ***** *** ***** *** *** ****** ** ****** ********* **** ******** **** **** ****** ******** ********* ** **** **** ********* **** ********
    ***** hahahaha**** ***** ******* hahahaha** ********* ***** *
  • A Aklida:
    hahahaha* ******* **** ********* ********** ***
    +1
  • lavrens lavrens:
    * ******** ******* ****** ******* **
    hahahaha ***** hahahaha
  • A Aklida:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** hahahaha ********* ** ** hahahahahahahaha****** ***** hahahaha ***** ***** ****** **
    ***** ****** hahahaha** *** *
  • A Aklida:
    **** ******* ********* ******* **** ***** ******* hahahaha**
    * ******** ******* ****** ******* ** ****** hahahaha
  • A Aklida:
    ***** **** ******** *** ***** * ******** ******* ****** ******* **
  • İstanbul İstanbul:
    ** **
  • lavrens lavrens:
    ****** ******** *** ******** ** ***** ****** *** ******* **
    lavrens lavrens: ****** ******** *** ******** ** ***** ****** *** ******* **