bu da benden olsun ; 4 Lithium og kush, 1 Grand daddy purple..hasada 1-2 hafta arası

cannabis16

Doktor
Master Kush X OG Kush melezi ürünü Lithium OG Kush ve ****** granddaddy purple kızımız gayet sağlıklı idiler artık ölüm safhasına ilerliyorlar..şu anda 7 haftaları bitti 8. hafta içindeler..hepsi farklı zamanlarda oldu ama flush attım..
42 gün vejetatif yani büyüme evresi gördüler..hepsi topping yedi..3 L OG Kush ikili tepe sömeği LSD şeklinde eğildi..
Lithium OG Kush gayet boylu bitki..50 cm le çiçeklenmeye soktuğum bile 120 cmle bitiriyor ömrünü..Granddaddy Purple ise ufak bi genetik..
bu kadar kolalı bud yapması ve nispeten ince dallar yapması sebebiyle budlarını tutamadılar..o yüzden birsürü çubukla desteklemek zorunda kaldım..
iki genetik de gayet verimkar ama LOG Kush daha cüsseli olduğundan daha bi verimli..
siz de bud kalınlığı fazla olsun istiyorsanız yüksek verimli genetiklere bi el atın..yetiştirdiğinize değsin..ayrıca ışık olarak 400 HPS ve yanında 350 watt çeken clu teknolojisi (japonların cree'si gibi düşünün,sistem aynı ) .. gübreler general organics gübreleri + enzim illaki vermeli,kökler daha bi coşuyor + supervit veriyorum..flush yaptığım suda flora kleenli..
aklıma bunlar geldi kelle kafa..

dumanınız bol olsun

cannabis16

Doktor
kankam gidişatları çok güzel eline emeğine sağlık ama tavsiyem bırdahakine güzel bi eğitimle daha verimli hasatlar alabilirsin dumanın bol olsun iyi forumlar
aynen ,dediğin gibi eğitim verip,daha uzun büyüme evresi+daha büyük saksılarla çok daha fazla verim alınır ki forumda uygulayanlar var..
ben bir sezonda 2 hasat yapacak şekilde az veg verip,eğitmeyip çiçeklenmeye sokuyorum..uğraşması zor geliyor..en kolayına kaçıyorum..grow beni sıkmamalı zira bir seferde 5-7 arası bitki bakıyorum..

Lekejeans1

Yeni üye
Üstad ellerine sağlik bitkilerin çok iyi görünüyor.. budlarin hepsi kocaman....ışik hakkinda ne düşünüyorsun bu cree ledler digerlerine göre pekâla uygun fiyatli ? Şuanda cob led kullaniyorum ama kabinim büyük extra olarak marshydro yada qb düşünüyorum ama cok pahalilar.. kullandigin işik o paralari edermi yoksa üstüne 3.5 koyup mars falanmi alayim..??

R

Ripley'sOG

Guest
bu adama iyi bakın buranın ilklerindendir ,yakaladıkça bilgi istifleyin,çok konuşmasa bile tanımaya çalışın çünkü kendisi benim grow kültüründe türkiyede yıllar içinde gördüğüm ve tanığım en kral adamlardan biridir keşke akranken tanışmış olsaydık dayı senle o gençlik ateşiyle neler yapardık ama bunada şükür bitkilerinde sen gibi efsane şu ortadaki ogyede düşmedim değil vallahi çok şeker geldi gözüme ayrıca kokuları nasıl dayi buram burammmm og mi yoksa lityuma özel ek bişeyler varmı?

hasatın bol olsun ihtiyar kendini özletme

cannabis16

Doktor
Üstad ellerine sağlik bitkilerin çok iyi görünüyor.. budlarin hepsi kocaman....ışik hakkinda ne düşünüyorsun bu cree ledler digerlerine göre pekâla uygun fiyatli ? Şuanda cob led kullaniyorum ama kabinim büyük extra olarak marshydro yada qb düşünüyorum ama cok pahalilar.. kullandigin işik o paralari edermi yoksa üstüne 3.5 koyup mars falanmi alayim..??
ben gayet memnunum ışıktan.. 400 HPS ayarı hatta daha fazla bud alabiliyorum..cree yada clu alacaksan..minimum 300 watt çeksin lamba.ama sen quantum 240 watt falan pahalı diyorsun bu cluelar falan da o paralara çıkar...cob led dob led falan vitaminsiz kalıyor diğerleri yanında..bu işin en can alıcı 2 noktası var güzel hasat için 1.kuvvetli ve doğru spektrumda ışık 2. devamlı yenilenen taze hava akışı...bu ikisini doğru yap zaten bu resimdeki kolaları kalın budlar oluyor..para harcamadan bu iş tatmin etmez..

cannabis16

Doktor
bu adama iyi bakın buranın ilklerindendir ,yakaladıkça bilgi istifleyin,çok konuşmasa bile tanımaya çalışın çünkü kendisi benim grow kültüründe türkiyede yıllar içinde gördüğüm ve tanığım en kral adamlardan biridir keşke akranken tanışmış olsaydık dayı senle o gençlik ateşiyle neler yapardık ama bunada şükür bitkilerinde sen gibi efsane şu ortadaki ogyede düşmedim değil vallahi çok şeker geldi gözüme ayrıca kokuları nasıl dayi buram burammmm og mi yoksa lityuma özel ek bişeyler varmı?

hasatın bol olsun ihtiyar kendini özletme
yani odadaki koku genzi yakan ıtırlı-esansı yüksek bi koku.master kushun ağırlıklı olduğunu düşünüyorum koku olarak...og kushun hep melezlerini yetiştirdiğimden saf OG Kush bilemiyorum..
diğer sözlerine ise sağol OG,cansın kardeşim ..sevgiler

cannabis16

Doktor
organic gübreler kullandığımdan ve ışığım kuvvetli+havalandırmam iyi olup bu da hızlı büyüme getirdiğinden hemen hemen her sulamada gübre iteliyorum ta ki flusha kadar..bitkilerimi kullandığım general organics gübrelerinin yakmadığını keşfettim..ilk hafta çeyrek doz,sonra yarım derken tam doz..bitkilerin durumuna göre gidiyorum..
sen de deneye deneye bi ritim tutturacaksın...
gübreli yada gübresiz suyun pH ını 6,3-7 arasında tutmaya çalış..bu bize bitkinin verdiğimiz her besini almasını garantiler..
mesela bu bitki verdiğim yetmedi,erkenden yaprak sararttı..emdi ne varsa altlardan başlayarak fan yaprakları..
grand daddy purple ise gayet koyu yapraklı..
adam gibi bi torf 3-4 günde bir sulama ister kuvvetli kökleri olan bitki için..

sulamada önemli olan şeyler,ithal torf al pH ayarlı olsun ve pH ayarını bi daha bozma..bitkiyi zorla,yaprak uçları yanarsa bi sade bolca sulu ufak flush at falan kendine gelir..deneye yanıla bak işte..
güzel kafa bukdar

cannabis16

Doktor
bugün çiçeklenmede tam 8. haftaları..yani 56. gün
GDP da tepe budlarından birinde küflenme gelince hasat ettim..
diğerleri de bu hafta içi veya sonuna doğru hazır olur tam anlamıyla.

son durumları da bu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
  • kralartur01 kralartur01:
    **** **
  • kralartur01 kralartur01:
    dready *********** ** ********** *** ******
  • A AmanBee:
    ********* ****** dready***
  • A AmanBee:
    dready**********
  • A AmanBee:
    dready**********
  • A AmanBee:
    dready**********
  • A AmanBee:
    *********** ******* **** ****** *** ********* ****** ***** *** ********* * **** ** ** *** ****** ****** dready** *** ********** ****** *** ****
  • A AmanBee:
    *** ***** ********* **** *** ******* ** ******** ** ******* ** *********** ******** **** *********** ******* **
  • A AmanBee:
    dready**********
  • deyorke deyorke:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready********
    deyorke deyorke: dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready*...