Kaç Gr hasat aldık? ( Bluedream auto)

tohumlusuz

Kıdemli Üye
2 gün önce verilen gübre ölçülerinde bi hata oldu fazla gübre verdim ve 2 saat sonra yaprakların aşağıya doğru perçimlendiğini görünce @silas34 knkamın önerisiyle 25 litreye yakın ph ayarlanmış dinlendirilmiş su ile flush işlemi yapıldı.
Önceki günlerde ki böcek oranı yüksek oranda düştü, bir kere daha neem oil uygulayacağım haftaya.

57.gün
Çeşitli açılardan ve farklı sömeklerden yakın çekimler. İleri li günlerde 60x mikroskop ile trikom takibi yapılıp, fotoğraflar atılacak.

S

silas

Guest
Benim bir bitkimle aynı kaderleri yaşıyor şu anda, fazla gübre, güve, böcek bakalım ne olacak. Güzel gidiyor kanka, neem oili sömeklere sıkmamaya özen göster. Kenarları pençeleşen yapraklar zamanla daha kötü olacak ama sıkıntı etme, gübrenin dozuna dikkat et yeni yapraklar etkilenmesin. Bundan sonra bitki sömeklerini kalınlaştıracak, strese sokma. Dumanın bol olsun

Yylmzz

Yeni üye
2 gün önce verilen gübre ölçülerinde bi hata oldu fazla gübre verdim ve 2 saat sonra yaprakların aşağıya doğru perçimlendiğini görünce @silas34 knkamın önerisiyle 25 litreye yakın ph ayarlanmış dinlendirilmiş su ile flush işlemi yapıldı.
Önceki günlerde ki böcek oranı yüksek oranda düştü, bir kere daha neem oil uygulayacağım haftaya.

57.gün
Çeşitli açılardan ve farklı sömeklerden yakın çekimler. İleri li günlerde 60x mikroskop ile trikom takibi yapılıp, fotoğraflar atılacak.

brocum çok güzel maşallah hasatı ne zaman yapmayı düşünüyorsun

kankam benim de bir sorum

müsait olunca bitkinin topraktan cıktığı ile tepe en uzun arası kaç cm .

benimkiyle kıyaslıycam :D

tohumlusuz

Kıdemli Üye
brocum çok güzel maşallah hasatı ne zaman yapmayı düşünüyorsun
Knkam hiç bi fikrim yok pistil takibi ile 1 hafta içinde karar vericem sanırım
@tohumlusuz kanka gördüğüm kadarıyla air pot saksı kullanıyorsun, 11.4 lt olanından değil mi? Bu saksının tablasını bulamadım internette, kare tabla alsam saksının üzerine oturmasında sıkıntı çıkar mı? Tablayı kaç cm almalıyım, bilgi verebilir misin? Teşekkür
Ben banyoda sulayıp aynı şekil nasıl aldıysan o yöne bakar şekilde koyuyorum. Şu an bitkinin yanında değilim fakat 40cmx40cmlik bir kare tabla da rahat iş görecektir diye düşünüyorum.
kankam benim de bir sorum

müsait olunca bitkinin topraktan cıktığı ile tepe en uzun arası kaç cm .

benimkiyle kıyaslıycam :D
Kanka ölçünce atacağım :)

M

MalrukLord

Guest
Eğitim kablolarını ne zaman söktün ? benim için kritik soru bu.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
hala sökmedim. sökebilirsinde bu zamanlarda dallar sertleşiyor. bana bi zararı yoktu kabloların sökmedim. hayati bi konu değil yaparken anlıyosun zaten ne zaman sökmen gerektiğini.

kanka arkandan yetişmeye calısıyorum biliyosun dün calmag verdim ben de blue dream 3 taneye . bakalım sen full eğitim ben sıfır eğitim. burdan baya tecrübe edincez . diğer growlarda ucarız ınslh

Son düzenleme:

tohumlusuz

Kıdemli Üye
kanka arkandan yetişmeye calısıyorum biliyosun dün calmag verdim ben de blue dream 3 taneye . bakalım sen full eğitim ben sıfır eğitim. burdan baya tecrübe edincez . diğer growlarda ucarız ınslh
Dobled yapıyorum bende o açıdan da karşılaşmış olur evet.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
60.gün
Bolca farklı sömek yakın çekimleri ve bi türlü düzgün çekemediğim bolca trikom fotoğrafları.
1-trikomların şu anki durumları ?
2-kamera ışığının parlamasından dolayı rakı kıvamı gibi mi duruyor bazıları anlamadım.?
3- tahminen flush işlemine ne kadar kaldığı konusunda fikir istiyorum. (Son 10 gün sade sulama yapıcağım sonra flush ve karanlığa alacağım)?
Soru cümlesi olmayan sorunlarıma cevap istiyorum teşekkürler :)

kankam bence 1 sulama daha gübreli git sonra 10 gün sadece ph ayarlı su ile devam bu süreçte de tricomları inceler hasat zamanı vurursun baltayı

Ü

Üye silindi 20002

Guest
60.gün
Bolca farklı sömek yakın çekimleri ve bi türlü düzgün çekemediğim bolca trikom fotoğrafları.
1-trikomların şu anki durumları ?
2-kamera ışığının parlamasından dolayı rakı kıvamı gibi mi duruyor bazıları anlamadım.?
3- tahminen flush işlemine ne kadar kaldığı konusunda fikir istiyorum. (Son 10 gün sade sulama yapıcağım sonra flush ve karanlığa alacağım)?
Soru cümlesi olmayan sorunlarıma cevap istiyorum teşekkürler :)

dostum dumanın bol olsun en sabırsız döneme girdiğinin farkındayım. En az 60x microskop olmadan tricom hesabı zor. Ben sadece pistillere baktığımda dediğin gibi en az 1 hafta 10 gün daha zaman ver kızlarına derim. Sonrasında karar verirsin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ***** ****** ********* ****** ******** *** ***** ********** ******* **** ****** **** ****
  • RuhsuzGarden RuhsuzGarden:
    ******* dready** ******* ***** ***** *********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** *** **** *** ******** ** dready* **** *** ******* *** ****** *** ******** ****** ******* ****** ***** ******** ******** ***** ***** ********* ******* *** ****** **** ** ***** **** ** ** ***** **** **** ******* ********
    ********* **** dready*
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* **** dready*********** ** **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* ****** dready** ********** ** ******* **** ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********** **** dready***** **** *** *** ***** ******** *** ***** ***** ******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** ***********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** *** dready ** *** ********** dready**** ** ****** ********* dready * ** *** *******
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ****** ******** **** *** ********* * **** ** ********** ****** ****** ********** ***** *** ****** ** ***** ******* *** **** ***********
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** ********
    +1
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** dready****** ******** * ***** ******* **** dready **** ******* ****** ****
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • A Anm1919:
    *** *** **** ******* dready ***** *** * ***** ** ** *** **** ******* ********* ***** ******* * ***** ****** *******
    A Anm1919: *** *** **** ******* dready ***** *** * ***** ** ** *** **** ******* ********* *****...