Kaç Gr hasat aldık? ( Bluedream auto)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Al brocum, kafa fotoları farklı kafalara ait.

Bilader bunlar çiçeğin kral modunda growu 1,5 ml- bloom u 2,5 ml yap derim.Ben bu modda sadece fish mix 1,5 bloom 3,5 veriyorum sadece.
Ben topmax ı overdrive mantığında 8. Ve 9. Hafta vericem. Sonra flush ve melanes ile sulama sadece.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Bilader bunlar çiçeğin kral modunda growu 1,5 ml- bloom u 2,5 ml yap derim.Ben bu modda sadece fish mix 1,5 bloom 3,5 veriyorum sadece.
Ben topmax ı overdrive mantığında 8. Ve 9. Hafta vericem. Sonra flush ve melanes ile sulama sadece.
1.5 grow 2.5 bloom diğer gübreleri de önceki yorumda belirttiğim gibi vericem brocum öyle karar verdim şu an :)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Big bud ve topmax aynı etkiye sahip diye biliyorum. Yani ondan yorum yapamıyorum arta kalana

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Rhino skin ve b52 ne işe yarar yeşillendirebilirsen bizi bişi söyleme şansımız olur

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Advanced Nutrients Rhino Skin
Advanced Nutrients Rhino Skin, silikat bazlı, suya kolayca karışan ve bitkiler tarafından kolayca absorbe edilebilen bir karışımdır. Silikat hücre duvarlarını, gözeneklerini sağlamlaştırır; bitki yapraklarının canlılığını ve verimini arttırır. Rhino Skin bitkinin su kaybetmesini önlerken, besin ve karbondioksit emilimini yükseltir. Advanced Nutrients tarafından mümkün olan en yüksek standartlara sadık kalınarak üretilmiştir.
Advanced Nutrients Rhino Skin Nasıl Çalışır?
Advanced Nutrients Rhino Skin, çiçeklenme döneminden hasat alınana kadar kullanılabilen silikat bazlı, oldukça etkili bir bitki geliştiricidir. Bitki geliştirici denmesinin sebebi Rhino Skin'in genel olarak bitki sağlığını yükseltmesi ve bitkinin yeşil kısımlarının canlılığını arttırmasıdır. Rhino Skin bitkilerinize silikatın en çözünebilir halini sağlar. Bu sayede Rhino Skin piyasada bitkiler tarafından en kolay absorbe edilebilen silikat bazlı formül niteliğine sahip olur. Silikat toprakta doğal olarak oluşabilen bir maddedir. Bitki tarafından hücre çeperlerinin güçlendirilmesi ve direncin arttırılması için kullanılır. Rhino Skin sayesinde bitki çok daha güçlü bir kök sistemi ve dallar oluşturarak besin ve karbondioksit emilimini yükseltir. Aynı zamanda Rhino Skin yapraklarda meydana gelen su kaybını önler.
Yetiştiriciler zaman zaman potasyum silikat içeren karışımları pH yükseltici olarak kullanabilmektedir, Rhino Skin pH ayarlı olduğundan buna uygun bir ürün değildir. pH Perfect teknolojisi ile uyumludur.
Advanced Nutrients Rhino Skin Nasıl Kullanılır?
Advanced Nutrients Rhino Skin; çiçeklenmenin başlangıcından hasat döneminden önceki haftaya kadar kullanılabilir. pH Perfect teknolojisi ile uyumludur.

Hiçbir bitki besinini veya katkı maddesini direkt birbirine karıştırmayın. Her zaman besinleri sırayla ekleyin ve bir sonrakini eklemeden önce solüsyonu iyice karıştırın.
Advanced Nutrients Rhino Skin litre başına 2 ml oranında kullanılır.
Advanced Nutrients Rhino Skin NPK: 0-0-13

Son düzenleme:

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Advanced Nutrients B-52, bitki metabolizmasını hızlandırarak bitkinizin yaşam enerjisini gözle görülür bir biçimde artırmak için formüle edilmiş bir katkı maddesidir. Bitkiler için gerekli olan hormon ve vitaminleri bitkiye kazandırarak bitkinin besin emilimini arttırır. Bitkilerde verimi azaltan olumsuz koşulların ve aşırı stresin negatif etkilerini ortadan kaldıran; eksiksiz bir vitamin serisi içeren kaliteli katkı maddesidir.

Advanced Nutrients B-52

Advanced Nutrients B-52; daha canlı, sağlıklı bitkiler ve daha fazla hasat için bitkiye bolca vitamin sağlayan özel bir ek besindir. Daha iri ve güçlü bir bitki ve bolca çiçeklenme için gerekli temel vitaminleri içeren B-52, bitkinin bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken genel canlılığı da arttırır. Daha sağlıklı ve verimli bir bitki metabolizması için folik asit içerir. Advanced Nutrients tarafından mümkün olan en yüksek standartlara sadık kalınarak üretilmiştir.

Advanced Nutrients B-52 Nasıl Çalışır?

Advanced Nutrients B-52; eşsiz bitki sağlığı ve maksimum çiçeklenme için B1, B2, B3, B5, B7 vitaminleri, su yosunu ve laminarya özü içermektedir. Araştırmalar neticesinde B-52 içerisindeki vitaminlerin vejetatif gelişimi arttırdığı ve floral yapımı yükselttiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. B vitaminleri bitki metabolizmasının veriminin arttırılması ve bitkinin stresten uzak kalması için oldukça önemlidir. B-52 hücre yenilenmesi ve daha güçlü bir metabolizma için aynı zamanda folik asit, hümatlar ve bir büyüme hormonu olan oksin içermektedir. B-52 bitkinizin en üretken dönemlerinde sağlığının zirvesinde olmasını ve potansiyelinin tamamını ortaya çıkarmasını sağlar. pH Perfect teknolojisi ile uyumludur.

Advanced Nutrients B-52 Nasıl Kullanılır?

Advanced Nutrients B-52 ekim döneminden hasat dönemine kadar, çiçeklenme döneminin ilk iki haftası hariç olmak üzere, her türlü yetiştirme sisteminde ve yetiştirme medyasında kullanıma uygundur.

Hiçbir bitki besinini veya katkı maddesini direkt birbirine karıştırmayın. Her zaman besinleri sırayla ekleyin ve bir sonrakini eklemeden önce solüsyonu iyice karıştırın.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Big bud ve top max i de buraya bırakıyorum arkadaşlar okuyabilir.

Advanced Nutrients Big Bud
Advanced Nutrients Big Bud; fosfor, potasyum, magnezyum ve amino asitler içeren; bitkilerinizin yoğun bir şekilde çiçeklenmesini, büyük ve ağır meyveler vermesini sağlayan bir katkı maddesidir. Daha fazla hasat almanızı sağlamaktadır. Bitkilerin potansiyelini arttırırken aynı zamanda daha aromatik tat oluşumuna yardım eder.
Big Bud herhangi bir PK katkılı bitki besininden çok daha fazlasıdır. Big Bud, hasat arttırma ve hasat kalitesi yükseltme özelliğine sahip çiçeklenme uyarıcı ürünler arasında hızlı bir şekilde popülerleşmeye ve 1 numaralı ürün olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. Benzersiz hasatlar için Big Bud şiddetle tavsiye edilir. Formülündeki ekstra Fosfor (P) ve Potasyum (K) bitkiyi ekstra çiçeklenme ve meyvelemeye teşvik eder. Bitkinin protein üretiminde kullanacağı L-amino asitleri içeren Big Bud, sağlıklı solunum için askorbik ve sitrik asit de ihtiva eder.
Advancec Nutrients Big Bud Nasıl Çalışır
Advanced Nutrients Big Bud, diğerlerinden farklı bir çiçeklenme uyarıcıdır. Neredeyse tüm çiçeklenme uyarıcılar çiçeklenme döneminde bitkilerin çokça ihtiyaç duyduğu Fosfor (P) ve Potasyum’u (K) içerirler. Bu elementler çiçeklenmeyi hızlandırır. Big Bud bolca P ve K içeren formülüyle çiçeklenmeyi hızlandırmanın yanı sıra; çiçeklerin aromasını ve kalitesini artırıcı takviye gıdalar da içerdiğinden çiçek ve meyve kalitesini yükseltir. Big Bud içeriğindeki amino asitler çiçeklenmeyi ve metabolizmayı hızlandırmaya yarayan proteinlerin yapıtaşıdır. Magnezyum muhteviyatı ise fazla beslenme sonucu meydana gelebilecek Potasyum zehirlenmesini önlerken aroma arttırır. Askorbik ve sitrik asitler solunumu kolaylaştırır ve metabolizmayı hızlandırır. Big Bud bitkinizin çiçeklenen bölgelerini arttıracak ve çiçeklerin daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır. Big Bud, pH Perfect teknolojisini etkilemeksizin Advanced Nutrients ürünleri ile birlikte kullanılabilir
Advanced Nutrients Big Bud Nasıl Kullanılır

Big Bud, çiçeklenme döneminin 2. haftasından hasat döneminden önceki 3. haftaya kadar temel besininize ek niteliğinde kullanılabilen bir çiçeklenme uyarıcıdır.
Besin solüsyonunuza gerekli miktarlarda temel besininizi ekleyip iyice karıştırın. Ardından litre başına 2 ml oranında Big Bud‘ı solüsyona ekleyip tekrar iyice karıştırın. Big Bud’ı doğru miktarda eklemek için bir şırınga veya ölçüm bardağı kullanmanız tavsiye edilir. Daha sonra solüsyona eklemek istediğiniz katkı maddelerinini ekleyin ve iyice karıştırın. Solüsyon içerisinde sadece Advanced Nutrients ürünleri var ise pH optimal seviyede olacaktır. Başka üreticiden bitki besinleri kullandıysanız pH Perfect teknolojisi çalışmayacak ve muhtemelen pH ayarlaması yapmanız gerekecektir.
Advanced Nutrients tarafından önerilen dozaj ölçüleri sağlığının ve gücünün zirvesinde olan ve hızlı büyümekte olan bitkiler içindir. Daha yavaş büyüyen ve daha narin bitkiler için daha düşük dozlar gerekebilecektir.

Biobizz TopMax, çiçeklerin kütlesini arttıran, besin emilimini kolaylaştıran ve daha lezzetli, yumuşak tatlı meyvelere sahip olmanızı sağlayan organik çiçeklenme uyarıcıdır. Topraktaki kalsiyum, demir ve magnezyum ile etkileşime girerek bitkinin metabolizmasını güçlendirir. Bir diğer etkisi ise bitkilerin aromasını ve yağını arttırmasıdır.

Topraklı ve coco bazlı substratlarda veya farklı substrat karışımlarında kullanıma uygundur. Çiçeklenme döneminde kullanılır.

BioBizz TopMax
BioBizz Top Max sıvı organik bitki besinidir ve çiçeklerin kütlesini arttıran, besin emilimini kolaylaştıran ve daha büyük, tatlı meyvelere sahip olmanızı sağlayan çiçeklenme uyarıcıdır. Doğal yolla güzel bitkiler yetiştirmek için özenle hazırlanmıştır.

• Hollanda’nın lider markalarından BioBizz tarafından üretilmiştir.
  • 100% bitkisel çiçek uyarıcısıdır.
  • Organik bitki besini sertifikalıdır.
  • Çiçeklenme döneminde daha büyük meyve ve çiçekler için kusursuzdur.
  • Ekinlerinize tatlı bir aroma katar ve doğal yağlanmasını arttırır.
  • BioBizz ürünleri ile birlikte kullanımda mükemmel sonuç verir.
İçeriği:
Biobizz Top Max içerdiği hümik ve fulvik asitler sayesinde inanılmaz etkili bir üründür. Hümik asitlerin temel kaynağı Leonardite denilen topraktaki eski bir maddedir. 300 milyon yıl önceki tarih öncesi ağaçlar ve bitkilerden oluşur.
Ayrıca toprağın derinliklerinde bulunan son derece zengin humat birikimi kaynaklarından elde edilen fulvik asitler bulunur.
BioBizz Top Max Nasıl Çalışır?
BioBizz Top Max organik gübrelerin ve toprakta yetişen bitkilerin çiçeklenme dönemi için gerekli besinlerin bir harmanıdır. Kimyasal içermez, sadece doğal besindir.
Biobizz TopMax’de bulunan hümik ve fulvik asitler, eski bitki hücrelerinde enerjiyi arttırırken hücre bölünmesini teşvik eder ve topraktaki glikozun meyve ve çiçeklere ulaşmasını kolaylaştırır. Topraktaki kalsiyum, demir ve magnezyum ile etkileşime girerek bitkinin metabolizmasını güçlendirir. Böylece daha yüksek hasat ve yağlı bitkiler elde edilir.
BioBizz Top Max Nasıl Kullanılır?
BioBizz Top Max, temel olarak toprakta yetişen bitkilerin çiçeklenme döneminde, 2-5ml’lik ürün 1 Litre suda seyreltilerek kullanılır. Çiçeklenme döneminde her sulamada kullanılabilir. Kesinlikle şişeden direk kullanıma uygun değildir. Her zaman bütün besinleri, uyarıcıları ve destek maddelerini besleme suyuna ekleyin, ardından iyice karıştırıp bir süre bekleyin.
Önerildiği gibi diğer BioBizz ürünleri ile birlikte kullanımında doğal büyüyen bitkilerinizin sağlığı ve büyümesi etkileyici olacaktır.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Big bud ve topmax birbirine yakın ürünler anladığım kadarıyla sadece istediğin 1 i ile devam edebilirsin.aslında ben o kozları son 2 hafta kullanıcam.

bitkin güzel kanka eline sağlık lstye gerek olduğu takdirde devam edebilirsin bi dalın diğerlerine göre fazla uzaması gibi durumlarda onun haricinde kendi haline bırak. Alttaki ve aralardaki ışık almayan yaprakları budayabilirsin. Gübrelerin organikse her sulamada ekle değillerse bi gübreli bi boş git bence bol dumanlar

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Şu saatten itibaren daha ne kadar uzar emin olamadığım için LST yi kontrollü bir şekilde devam ediyorum aslında, daha ne kadar boy anlamında uzar fikir alabilirim arkadaşlar. Kabin boyum 140cm.

tohumlusuz

Kıdemli Üye
37.gün. litre başı 2ml grow-3ml bloom-2ml Big bud-2ml rhıno skin- 2ml b52 verildi. 2 litre sulama yapıldı.

38.gün

Kanka

Administrator
Yönetici
Şuan kullandıgın gubre ve verdıgın mıktar ve verme sıklıgı nedır bıraz özetler mısın

tohumlusuz

Kıdemli Üye
Şuan kullandıgın gubre ve verdıgın mıktar ve verme sıklıgı nedır bıraz özetler mısın
knka genelde gübre çizelgesinde ki oranlarda gidiyorum şu an, daha az miktarda başladım fakat şu an çizelgede ki oranları yakaladım. cal mag beraber kullanım yapıyodum onu da yapmıyorum artık gübrelerle cal mag karıştırmıyorum.
grow gübresini bi tık azaltım 2ml grow 4ml yakın bloom veriyorum diğer gübreler çizelge sırasına göre geneli 2şer ml.(litre başına) genelde 2 litre sulama yapıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ***** **** ****** ******* ******* ******* ******* ****** **** ******** *** * ***** ********** ********** **** ** ***** ********** **** ***** dready **** **
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** **** **
    *** *** ******** ******* * ********* ** ****** ********** ***** ** ***** * ******* ***** ** ******
  • Sleepless Sleepless:
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* *********
    +2
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    *** **** ***** *** ******* *** *** ********* dready*** **** ***** **** ********* ******** **** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
    ****** ** **** **** ****** ** ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* ********* *** dready ****** *** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ********** **** ***** **** ********* ******** **** ****** *** ***** *** *******
    +1
    ******** **** ****** ** *** dready ****** *** ******
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** *** ***** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** ******* ***** ***** ********** *****
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    Uranyum Kamil Uranyum Kamil: ****** ******* ******* ********* ** dready********** ******** ***** ** ** **** ***** *****...