Bitkimin durumu nasıl?

halilmyokabi

Yeni üye
yaklaşık 3 ay önce içtiğim bir Super Lemon Haze den çıkan tohumu topra attım ve yavaş yavaş bu noktaya geldi 1ay günde 2,3 saat güneş gören balkon da kalan sonra gündüzleri 8,9 saat dışarda 2,3 saat güneş görerek kalıyordu sonra içeri alıp 8 saatte 10w ledin altın da kaldı.son 10 gündür 8.9 saat balkonda 8 saatte 30 w led altında kalıyor ona arda meyve kabuğu kaynatıp döktüm arada bal yumurta bile attım hatta doğal kuru solucan gübresi bile attım iki kere son bir ayda yaprakları da arada budadım ama sanırım çiceklenmeye geçmiyor veya nezaman geçer bilmiyorum bu arada dişi gözüküyor ona da baktım bundan sonraki süreç nasıl gider sizce

maşallah kanka survivor olmuş bu sende düşük bütçeli bir vatandaşa benziyorsun, bende meyve kabukları kaynatıp atmayı düşünüyorum da muz kabuğu, yumurta kabuğu, kahve çekirdekleri falan, bunları direkt atanda varmış kaynatıp suyu atanlarda varmış.

hangisi daha mantıklı oluyor karar kılamadım 2sinidemi yapsak?

S

silas

Guest
Sana da Merhaba;
Bitkin dişi önemli olan da bu zaten. Besin takviyesi almadığı için büyümesi yavaş ilerlemiş. Bu şekilde beslemeye devam edersen hasat süren 4 aydan 6 belki 7 aya kadar uzayabilir. Gübre kullansaydın şu an çiçeklenmeden belirgin şekilde sömeklerin oluşmuş ve çiçekleniyordu. Organikçi olduğunun farkındayım fakat piyasada düşük fiyatlara çok güzel organik yada orgaminerel gübrelerde var.
Yavaştan kış mevsimi geldiğinden indoora alman gerek, Bitkiye bloom NPK temel besin gübresi, yanında yarasa gübresi gibi organik takviyeler yapman işini kolaylaştıracak hasat kaliteni ve miktarını olumlu yönde arttıracaktır. Bize harika meyveler veren bu güzel nimetten 3-5 paket sigara parasını esirgememeliyiz. Bol hasatlar

halilmyokabi

Yeni üye
Sana da Merhaba;
Bitkin dişi önemli olan da bu zaten. Besin takviyesi almadığı için büyümesi yavaş ilerlemiş. Bu şekilde beslemeye devam edersen hasat süren 4 aydan 6 belki 7 aya kadar uzayabilir. Gübre kullansaydın şu an çiçeklenmeden belirgin şekilde sömeklerin oluşmuş ve çiçekleniyordu. Organikçi olduğunun farkındayım fakat piyasada düşük fiyatlara çok güzel organik yada orgaminerel gübrelerde var.
Yavaştan kış mevsimi geldiğinden indoora alman gerek, Bitkiye bloom NPK temel besin gübresi, yanında yarasa gübresi gibi organik takviyeler yapman işini kolaylaştıracak hasat kaliteni ve miktarını olumlu yönde arttıracaktır. Bize harika meyveler veren bu güzel nimetten 3-5 paket sigara parasını esirgememeliyiz. Bol hasatlar

hocam desteğin için sağol bu gübreleri nasıl kullanayım ve elimdeki 30w led beni kurtarırmı kaç saat ışıkta kalmalı bu saaten sonra ve bunları yaparsam nekadar zaman kazanırım.

S

silas

Guest
hocam desteğin için sağol bu gübreleri nasıl kullanayım ve elimdeki 30w led beni kurtarırmı kaç saat ışıkta kalmalı bu saaten sonra ve bunları yaparsam nekadar zaman kazanırım.
Çiçeklenmede olduğu için 12/12 periyodunda devam edeceksin (12 saat ışık, 12 saat rahatsız etmeden tam karanlık)
her sulamada 1 litreye 3 ml bloom
3 sulamada 1, 1 litreye 4 ml yarasa
3 sulamada 1, 1 litreye 1 yemek kaşığı melas yada keçiboynuzu özü
30w çok yetersiz en azından 150w gücünde olmalı 1 photo bitki için. Işık hasat kalitesi ve miktarı açsından en önemli item. Bu ışığın yanına 100W eklemini öneririm.
Işık ve gübreleri tamamlarsan 2 ayda hasadı en kaliteli şekilde alırsın. Bol hasatlar

halilmyokabi

Yeni üye
Çiçeklenmede olduğu için 12/12 periyodunda devam edeceksin (12 saat ışık, 12 saat rahatsız etmeden tam karanlık)
her sulamada 1 litreye 3 ml bloom
3 sulamada 1, 1 litreye 4 ml yarasa
3 sulamada 1, 1 litreye 1 yemek kaşığı melas yada keçiboynuzu özü
30w çok yetersiz en azından 150w gücünde olmalı 1 photo bitki için. Işık hasat kalitesi ve miktarı açsından en önemli item. Bu ışığın yanına 100W eklemini öneririm.
Işık ve gübreleri tamamlarsan 2 ayda hasadı en kaliteli şekilde alırsın. Bol hasatlar
tekrar teşekkürler.
sulama hergün yapılmalı mı yoksa arada 1 gün olacak mı

S

silas

Guest
tekrar teşekkürler.
sulama hergün yapılmalı mı yoksa arada 1 gün olacak mı
Asla sık ve çok miktarda sulama yapma. Toprağın 3-4 cm içine parmağını sok nemliyse sulamana gerek yok. Saksıyı havaya kaldırarakta toprağın su isteyip istemediğini anlayabilirsin. Saksı kuruyken ağırlığını önceden elinle tart, bu şekilde de anlayabilirsin. Ayrıca her gün sulamak mantıklı değil. Toprağı çok seyret olan arkadaşlar bile 2 günde 1 sulama yapıyor. Sık sulama bitkiyi hasta eder, toprağın yapsını ph'ını bozar, toprakta sürekli su olması nem ve küf sorunlarını ortaya çıkarır, bitki büyümez, küçük kalır, sürekli kökleri yıkıma uğrar ve hasat vermez. Sulamayı en az 2-3 günde 1 yap. Kolay gelsin

halilmyokabi

Yeni üye
Asla sık ve çok miktarda sulama yapma. Toprağın 3-4 cm içine parmağını sok nemliyse sulamana gerek yok. Saksıyı havaya kaldırarakta toprağın su isteyip istemediğini anlayabilirsin. Saksı kuruyken ağırlığını önceden elinle tart, bu şekilde de anlayabilirsin. Ayrıca her gün sulamak mantıklı değil. Toprağı çok seyret olan arkadaşlar bile 2 günde 1 sulama yapıyor. Sık sulama bitkiyi hasta eder, toprağın yapsını ph'ını bozar, toprakta sürekli su olması nem ve küf sorunlarını ortaya çıkarır, bitki büyümez, küçük kalır, sürekli kökleri yıkıma uğrar ve hasat vermez. Sulamayı en az 2-3 günde 1 yap. Kolay gelsin
çok sağol tekrar

M

MalrukLord

Guest
aşırı sulama gibi gözüküyor kardeşim bitki boğuluyor şu an su vermeyi kes toparlayana kadar

M

MalrukLord

Guest
toprağı bastırma kökleri sıkıştırırsın ekleme de yapma bir şey değişmez köklerin içinde olduğu toprak kurudukça gelir kendine. imkanin varsa akşam güneşinin altına koy biraz açık bir yere al. Gece de inceden rügarlı bir yerde durursa daha hızlı kurur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: **********