Bitkilerim erkekleşmeye başlıyor gibi neden olabilir

Gaco

Yeni üye
İlk deneyimik bitkilerim erkekleşmeye başlıyor gibi , acaba havalar biraz soğumaya başlıyor ondan olabilir mi. Bitkilerin dışı olması nasıl sağlanır erkek olması nasıl önlenir
Şimdiden teşekkürler

S

silas

Guest
Resim koy dostum, görmeden yorum yapamayız. Aşırı sıcaklık stresi gibi nedenler bitkinin herma yani çift çinsiyetli olmasına neden olur. Bitkinin cinsiyeti konusunda yapabileceğin bir şey yok, dış etkenlerle genetiğindeki cinsiyeti değiştiremezsin. Bol hasatlar

2MoreWeeks

Doktor
Sana da selam kankacım....

Bir bitki dişiyse, dişi kalması sağlanabilir. Dişi bitkini strese sokmayarak (yüksek sıcaklık, yanlış budama, yanlış eğitim, nem düzeyi, az sulama, çok sulama, az gübre)

Bir bitki dişiyse, erkek olamaz, hermafrodit olur.

Bir bitki hermafrodit ise, herşey olacağına varır, sonunda tohumlu sigaran olur.

Bir bitki erkekse, erkek olarak kalır.

Gaco

Yeni üye

Bir bitki dişiyse, dişi kalması sağlanabilir. Dişi bitkini strese sokmayarak (yüksek sıcaklık, yanlış budama, yanlış eğitim, nem düzeyi, az sulama, çok sulama, az gübre)

Bir bitki hermafrodit ise, herşey olacağına varır, sonunda tohumlu sigaran olur.

Kanka bitkiler herşeyi düzgün yapılıyor daha 20 günlük felanlar akşamları hava biraz soğuk oluyor acaba ondan erkekleşirmi diye düşündüm de, hermafrodit nedir pek bilmiyorum da biraz aydınlatır mısın kanka

Gaco

Yeni üye
Resim koy dostum, görmeden yorum yapamayız. Aşırı sıcaklık stresi gibi nedenler bitkinin herma yani çift çinsiyetli olmasına neden olur. Bitkinin cinsiyeti konusunda yapabileceğin bir şey yok, dış etkenlerle genetiğindeki cinsiyeti değiştiremezsin. Bol hasatlar
Hocam bitkiler 20 günlük dahada geceleri biraz ısı düşüyor ondan erkekleşirmi diye düşündüm de, sanırım senin dediğine göre cinsiyet baştan bellidir değişmez diyorsun öylemi kardeşim

S

silas

Guest
Evet, sürekli aşırı yüksek sıcak stresi bitkiyi herma yapabilir. Resim at yinede çoğu kişi erkeklik organıyla dişilik organını karıştırabiliyor, görürsek daha iyi yardımcı olabiliriz.

president

Müptezel

Peki bu tohumları ekebilir miyiz kanka

S

silas

Guest
et tepe filizlerinin ve sapların diplerini yakından çekmen gerek, net şekilde

Henüz cinsiyet belirlenebilecek olgunlukta değilmiş gibi geldi bana, üstteki arkadaşın dediği gibi gövdeden sürgün yaptığı bölgeleri yakından çekip gönder.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • R RainGrow:
    ****** **** ****** **** **** dready** **** *** ****** ********** ******* ******* * ***** dready* ******* ** ********
  • buddha buddha:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • ndr ndr:
  • kralartur01 kralartur01:
  • SariTursu SariTursu:
  • T Twist:
    **** * ********* ** * **** *** **** ** ***** ** **** **** ******* ** ***********
  • SariTursu SariTursu:
    **** **** ********* ****** * ***** **
    +2
  • ndr ndr:
  • R RainGrow:
    ****** ** ****** **** * ********* ** * **** *** **** ** ***** ** **** **** ******* ** ***********
  • SariTursu SariTursu:
    **** **** ***** ****** *** ***** dready ******** ** *** ********** ****** *****
  • T Twist:
  • T Twist:
  • SariTursu SariTursu:
  • R RainGrow:
    ****** **** ***** ***** ****** ** ******* ***** ***** *** ******* ******** **** ********* ******** ******** ***** ******** ** ***** ** ********* **** **** ******* ********** ** *** ********** ******** dready *********** dready ** ******* ** **** ********* ******** ******* ****** *******
  • R RainGrow:
    *** * *** ******* ***** ** *** ****** **** *** ******** ******* ***** dready*
  • M Mamba70:
    dready**********
    +2
  • M Mamba70:
    ****** dready ********* *******
  • R RainGrow:
    ********* ****** ** ********* ***** ** *** ******** dready**********
  • ndr ndr:
    ****** dready
  • M Mamba70:
    ***** ***** dready*** dready* *****
  • M Mamba70: