Birinci Hafta , Fakat Bitkiler Yan Yattı

EETGE

Yeni üye
Merhabalar,

Benim bitki yetiştirmek konusunda bu ilk denemem. İnternetten geniş spectrumlu bir growing light aldım. 3er litre saksılara dgenetica'dan aldığım bitkileri koydum. 1 haftada çok hızlı büyüdüler, fakat sabah uyandığımda bitkiler gövdesi ile birlikte yan yatıyorlar( hepsine 1 er kere oldu). Elimle toprağı ile oynayarak düzeltiyorum. Sorum ise şu olacak. Az su vermekten dolayı olabilir mi? Bilen biri var ise yardımcı olsun lütfen.

Şimdiden teşekkürler

mmcfly

Yeni üye
Bende yeni ektim aynısı bendede oldu,toprak sulama ve Işık’tan dolayı çökme yapıyor,biraz toprak doldurdum devam ediyor büyümeye

necessarily

Yeni üye
Degenetica dam 2x ayrı flower 3x feminized süper lemon hazır tohumu aldım 1 ay sonra dikeceğim önerileriniz nelerdir çatıya saksıya dikmeyi düşünüyorum

EETGE

Yeni üye
Cvp: Birinci Hafta , Fakat Bitkiler Yan Yattı

HighTimes' Alıntı:
Işık uzak kalıyorsa boy atıyordur gövdesi tam gelişmediği için boy atınca eğilme olabilir , gövdesini desteklemen lazım eğilmemesi için örnek kürdanla vb... ışığı bitkilere cfl lamba kullanıyorsan yani çok ısı üretmeyen 30-40 cm uzakta  tutabilirsin , boy atması yavaşlıyıcaktır ama ısıya dikkat et bitkiler yanmasın strese girmesin.

teşekkürler

uhwhatsthat

Yeni üye
Cvp: Birinci Hafta , Fakat Bitkiler Yan Yattı

EETGE' Alıntı:
Merhabalar,

Benim bitki yetiştirmek konusunda bu ilk denemem. İnternetten geniş spectrumlu bir growing light aldım. 3er litre saksılara dgenetica'dan aldığım bitkileri koydum. 1 haftada çok hızlı büyüdüler, fakat sabah uyandığımda bitkiler gövdesi ile birlikte yan yatıyorlar( hepsine 1 er kere oldu). Elimle toprağı ile oynayarak düzeltiyorum. Sorum ise şu olacak. Az su vermekten dolayı olabilir mi? Bilen biri var ise yardımcı olsun lütfen.

Şimdiden teşekkürler

aynı problem bende de var

trip1likedo

Yeni üye
Bitkilere doğru çalışan bir vantilatör kullanabilirsen gövde gün geçtikçe güçlenecektir. Sorununu çözeceğini düşünüyorum. Tabi ışık yetersiz değilse..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    ****** ****** hahahaha*** ***** **
    +2
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **