Bir Super Lemon Haze Hikayesi - HASAT YAPILDI !!!

BigL

Üye
54. GÜN

co2 takviyesine başladık. Karışımı toz şeker ve kuru toz maya ile elde ettim, yandaki ufak şişe co2 üretimi devam ediyor mu anlamak için, yapılmasa da olur. Serum hortumu ile tepelerinden verdim ki ağır olan co2 aşağı doğru çökerken çiçekler nasiplenebilsin.

kanka merhaba. ikinci şişede ne oluyor tam olarak? bittiğinden emin olamıyorum da ben de kontrol amaçlı yapsam iyi olur. bir de serumlar ikinci şişede bağlı değil diye düşünüyorum.

developer

Kıdemli Üye
Kanka boş sulama yaptın mı flushtan önce yaptıysan kaç gün yaptın

2 defa gübresiz (keçiboynuzu özü ile) suladım kanka. Toprak 5 günde kuruyor bu sıralar, yani 10 gün gübrelerden arındı.

kanka merhaba. ikinci şişede ne oluyor tam olarak? bittiğinden emin olamıyorum da ben de kontrol amaçlı yapsam iyi olur. bir de serumlar ikinci şişede bağlı değil diye düşünüyorum.

Ufak şişe co2 nin geçtiği şişe kanka. Co2 oradan geçtikçe baloncuk yapıyor. 2 bardak şeker + 4 yemek kaşığı kuru toz maya karışımı 48-72 saat arası gidiyor. 48 saatten sonra etkisi baya kayboluyor tabi.

developer

Kıdemli Üye
79. GÜN

j5IdDJD.jpeg
hoiams3.jpeg

Ve beklenen son! Kızların hasadı yapıldı, kurumaya alındı.

Flush ve 48 saat karanlıktan sonra kızlar makaslanarak hiçbir işlem yapılmadan ters olarak asıldı, içeri birde kısıkta çalışan vantilatör koyuldu hava sirkülasyonu sağlaması için. Saksıları odadan çıkardık nem yapmaması için. Umarım bir 5 güne kurumuş olurlar ve kavanozlarına taşınırlar :)

Trikomlar; küçük kızımızda %70 rakılaşmıştı, ablada %90 rakı ve bulutsu %10 da amberleşmişti. Pistiller hemen hemen her ikisinde de kopkoyu olmuştu.

Sabırlı olup tavada, fırında kurutma olaylarına girmeyeceğim. İnşallah haftasonuna bir kafa raporu da paylaşmış olacağız! :)

Darısı bekleyen diğer grower dostlarımın başına!

developer

Kıdemli Üye
Kankalar kafa raporu kurur kurumaz gelecek inşallah :)

Gramaj konusunda ise; ölçüm yapmak için terazi bulundurmayı istemiyorum, kavanoz fotoğrafı paylaşıp yaklaşık bir gram tahmini isteyebilirim ustalardan. Farklı fikirlere de açığım.

Kermit

Yeni üye
Süper kanka darısı başımıza bizde bu günleri halatla cekiyoruz. Sorum şu flush attıktan sonra toprağı kurumadan mi aldın karanlığa

developer

Kıdemli Üye
Süper kanka darısı başımıza bizde bu günleri halatla cekiyoruz. Sorum şu flush attıktan sonra toprağı kurumadan mi aldın karanlığa

Evet kanka. 10 gün gübresiz su verdim. 10. gün sonunda flushlayıp direk 48 saat karanlığa aldım. Ve toprağın kurumasını beklemeden de makası vurdum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    F Fısfısss01: ** ******* ****** *******