Bir Arkadasımızın Haklı İsyanı

snnemre

Yeni üye
[font=Roboto, Arial, sans-serif]30 yaşındayım. 20'li yaşlarımın başında saçlı deride döküntü, kızarıklık, morartı şikayetleri ile özel bir hastaneye başvurdum. Biyopsi yapıldı, Liken Planus hastası olduğum söylendi. Bu hastalık bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucu ortaya çıkıyor. Hastalığa neyin neden olduğu bilinmiyor ve tedavisi yok. O kadar iğrenç bir hastalık ki yediğiniz bütün yiyeceklere saçlı deriniz reaksiyon veriyor ve hiçbir şey yiyemiyorsunuz. VERDİĞİM BİLGİLERİ GOOGLE'dan SORGULATINIZ LÜTFEN. Hastalığın tedavisi olmadığı için baskılama amacıyla kortizon yazılıyor. Bana da kortizon yazıldı. Reçeteyi veren doktor kortizonun karaciğeri bitirdiğini, ayda 1 kez karaciğerimi kontrol ettirmemi söyledi. İlaçları 1 ay kullandım, hiçbir faydasını göremedim. Karaciğer kontrolünde karaciğerimin enzim değerlerinin bozulduğunu öğrendim. Dünya başıma yıkıldı. Google'dan yabancı kaynaklardan hastalığı araştırınca, Avrupa'da ve ABD'de Cannabisin yani esrarın bu hastalığı geçirenlere reçete ile eczaneden verildiğini öğrendim. Hemen içen kuzenimin yanına gittim, durumu anlattım. Bir sigara sardı 3 duman aldım ve yıllar sonra ilk kez yediğim şeye derimin tepki vermediğini gördüm. Durumu aileme anlattım. İlk başta inanmadılar. Kaynakları onlara da gösterince kimsenin bilmemesi şartıyla 2 tane yetiştirmeme izin verdiler. Yetiştirdim, 10 seneye yakındır kullanıyorum. O tedavisi yok denilen hastalıktan şu anda eser yok. Şimdi 10 yıllık kullanıcı olarak iddialarını cevaplandırmak istiyorum.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]İlk olarak öküz olduğumuzu ve esrarkeş olduğumuzu iddia etmişsiniz. Yazım şeklinizden, hitabınızdan ve üslubunuzdan kimin öküz olduğu ortada. Bu konuda takdir yazılarımızı okuyanların. Ayrıca -keş eki bağımlılar için kullanılır. Esrarın biyolojik bağımlılık yapmadığını, bağımlılığının psikolojik olduğunu yani sadece içinizde bir içme dürtüsü oluşturduğunu, bunun da fiziksel hiçbir hareketinize yansımadığını (kriz, kasılma vs) umarım biliyorsunuzdur.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Cinsel sapmalar yapar demişsiniz. 20 yıllık bir kullanmışlık süreniz olduğunu iddia etmişsiniz. O 20 yıl içerisinde neler yaptığınızı, hangi cinsel suçlara bulaştığınızı gerçekten merak ediyorum. Ben 10 yıldır kullanıyorum ve esrar içip kimseye salça olmadım, olanı da duymadım. Ancak alkol içip öz annesine tecavüz haberini TV'den izledim. Alkol içip taciz etti, alkol içip köpeğe tecavüz etti haberlerini de TV'lerden defalarca izledim. Esrarın cinsel dürtüleri tetiklemesiyle ilgili kaynağınız, yaşanmışlığınız varsa lütfen belirtiniz.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Bağışıklık sistemini ve karaciğeri bitirdiğini söylemişsiniz. Okurken gerçekten tebessüm ettim. Google'a yazarsanız görürsünüz. Yukarıda size belirttiğim gibi yaşadığım hastalık bütün cilt hastalıkları gibi bağışıklık sisteminin çökmesi sonucu ortaya çıkıyor ve karaciğer ile 1. dereceden alakalı. Bu bilginin temelsiz olduğunu kendimden biliyorum.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]İçmediğiniz zaman agresif olursunuz demişsiniz. Evet verdiğiniz tek doğru bilgi bu. Ancak bu agresiflik bir alkol bağımlısının yaşadığı agresifliğin yanından dahi geçemez ve kullanıma başlanan ilk yıllarda ortaya çıkar. Düzenli kullanımlarda bu sorun ortadan kaybolur. Ayrıca yasallaşmasını bunun için istiyoruz. Ulaşım kolay olursa, cezalar hafiflerse veya en iyi ihitmalle yasallaşırsa kimse agresifleşmez.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Kalp-damar hastalıklarına, kansere ve cildin yaşlanmasına neden olur demişsiniz. Evet, sigara kağıdının içine 2 adet sigara tütünü koyup üzerine esrarı serip, bir de fitresiz içerseniz bu saydığınız hastalıklara sebep olur. Sigaranın bu hastalıklara neden olduğu en az 60 yıldır biliniyor ve doktorlar bu konuda insanları sürekli uyarıyor. Bu saydığınız hastalıkların nedeni esrar değil, içerken içine katılan sigaradır. Sanırım esrarın vaporizör ile de, çay ile de, yemek ile de tüketildiğini bilmiyorsunuz. Lütfen öğrenin. Kaldı ki İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde likit esrar özellikle gırtlak kanseri olmak üzere bir çok hastalıkta alternatif tıp olarak tüketilmektedir. Ve bu alternatif tedaviden fayda gördüklerini söyleyenlerin sayısı hiç de az değildir.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Arkadaş çevremizin içmemiz halinde sadece içenlerden oluşacağını belirtmişsiniz. Evet şu anda çarpık ve tutarsız sistem maalesef kullananları buna mecbur bırakıyor. Çünkü elde edilmesi zor, yasalar çok ağır cezalar veriyor. Ve bunun sonucunda esrar 1 veya 2 kişide oluyor içenler de o 2 kişinin etrafında toplanıyor. Bu 2 kişiden 1'i bazen siz de olabiliyorsunuz. Oysa yasal olsa veya temin etme şansı tanınsa insanlara herkes evinde içer. Kimsenin kimseyle işi olmaz. 25 yıl içen (!) birisi olarak o kadar basit detaylarda saçmalamışsınız ki insan hayret ediyor.
[/font]

[font=Roboto, Arial, sans-serif]Ve son olarak günah olduğunu belirtmişsiniz. Arının karnındaki balı ve iğnesindeki zehiri birbirine karıştırmayan Allah (cc) sizce esrarı yaratırken böyle bir etkisi olduğunu (tövbe haşa) bilmiyor muydu ? Esrar yetiştirmek isteyen bir kişiye 10 litre su ve bir kürek inek dışkısından başka hiçbir şey lazım değil. Hal böyle iken hangi akılla günah olduğunu iddia edebiliyorsunuz. Günah olan bir şey varsa o da içtikten sonra içeni kumar masasına oturtan, cinayet işleten, eşini çocuğunu dövdüren, köpeğe tecavüz ettiren alkol ve 50 çeşit kansere neden olan sigaradır. Çevrenizde esrar içip eşini döven, köpeğe tecavüz eden, AŞIRI DOZDA ESRAR KULLANIMINDAN ÖLEN VEYA KÖR OLAN KAÇ KİŞİ TANIYORSUNUZ. Esrar içen bir kişiye kimse eşini dövdüremez, başka bir canlıya zarar verdiremez, kumar masasına oturtamaz. Esrar içen 3 şey yapar, ya uyku uyur, ya yemek yer veya kahkaha atar. Bu konuda insanlarımızı bilinçli olmaya davet ediyorum. Lütfen esrara olan antipatimizi insanlığın baş belaları olan alkol ve sigara için geliştirelim. Saygılarımla.? alıntı[/font]

anastamos

Yeni üye
ne yazıydı be !!! soluk okudum ve bende 29 yaşındayım. 13-14 yaşından beri tabismisligim var, 17 yaşımdan beri kullaniyorum. bu yaşıma kadar hiç tutun içmedim. ve yazılan herşeyin kelime kelimesine katılıyorum.

Ayhan

Administrator
Cok guzel bir yazi. Esrar gercektende mucizevi bir bitki ve kullanima yasal eden ulkeler seviyesine insallah birgun bizde geliriz.

Chykovesky

Yeni üye
Dini konudaki fikrine katılmıyorum çünkü bu bitkiden sömek elde edip içip kafa bulunca bu içilen şey haram oluyor,  bitkinin kendisi haram değil ama biz o bitkiyi haram için kullanıyoruz ve bu durumda içtiğimiz şey haram oluyor yani şöyleki bitkinin kendisi haram değil ama o bitkiden thc içeren sömekleri kafa yapmak için kullanıldığında o içilen şey haram oluyor ve günaha girmiş oluyoruz . Oysaki bitkinin dikilip ondan haran olmıyacak şekilde faydalanmak insanoğlunun hakkıdır.

MrgKn

Yeni üye
Benim yıllardır iddam...Evren bu bitkinin üzerine kurulmuştur bana göre !!!! 
Ateistim ama şuna inanıyorum... Bu bitki gün gelecek değil insanlığı bütün dünyayı kurtaracak !

İçtiğim için sölemiyorum 2012 den beri tüketiyorum. Son 2 yıldır hiç içmedim aramadımda... İnandığım için söylüyorum.

Neroo07

Üye
Hakli bi isyan bizim ülkemizin geri olmasının sebebi değilmi buhar gözlüğü  takmis yobaz zihniyet.  Yüreğine sağlık arkadaşım hepimizin duygularına tercüman olmuşsun.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!