Biobizz'den Gelen Yanıt

biciftlicikar

Yeni üye
Herkese merhaba;

Bir tüketicinin gübrelerin kullanımı hakkında sorduğu sorulara, Biobizz'den gelen yanıtı paylaşmak istiyorum. Translate ile çevirdim, anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Kaynağın linkini yazının sonunda paylaştım. Umarım aklınızdaki olası sorulara yanıt olur.

[size=medium][size=small]BioBizz'ten aldığım bir e-postayı, tekrar tekrar açıldığı farklı sorularla paylaşacağımı düşündüm. [/size][/size]

Soru: Herkes, grafikler sadece bir ortalama olduğunu ve her bitki farklı olduğunu bilir. Ancak verilen değerlerin gerçekten de nutların kullanımının bir ortalaması olduğunu ve besleyiciler için ortalama bir toleransa sahip bir bitki olacağımızı varsayalım diyelim. Bütün bir büyüme boyunca tüm ürünleri bütünüyle birlikte tam dozda kullanmak iyi bir fikir olur mu? Tüm ürünleri birlikte değil, bitki için çözümü biraz sıcak yapmıyor muydunuz? Yoksa bu gerçekten çok faydalı olur mu? Forumlarda Noeone söyleyebilir çünkü kimsenin hepsini kullanmadıklarını biliyorum.

[size=small][font=Verdana, Arial, sans-serif]Cevap: [/font][/size]Peki, süper ilginç bir konu! İyi sen soruyorum J Her şeyden önce: Büyüme programı, İncil değil. Maksimum dozajları ve hangi ürünü kullanmaya başlayacağınızı veya ne zaman duracağınızı belirten genel bir kılavuzdur. Tüm ürünleri aynı anda kullanacaksanız, yalnızca NPK ürünlerinde azami kullanmaya başladığınızdan bu kadar endişelenmeniz gerekmez: Bio-grow veya Fish-Mix ve Bio-Bloom. Diğer tüm ürünler besleyicileri iltifatlandıran, asimilasyonu, metabolizmayı, klorofil üretimini vb. Iyileştiren uyarıcılardır.

[size=small]Bitkilere dalıcı bir menü vermeye çalışıyoruz. Sağlıklı yaşamak istiyorsanız, çöl için bir hamburger ve bir hamburger ile bir hamburger yemezsiniz. Çörek için bir salata, biraz portakal suyu, yoğurt veya peynir içeren bir hamburger, daha sonra da küçük bir sindirim yemek. Uyarıcıların işlevi budur: Kök suyu, Bio-Heaven, Top-max, Alg-a-Mic ve Acti-vera. 

Bunu şöyle görmeyi deneyin: Temel olarak Bio-grow veya Fish-Mix ve Bio-Bloom olarak kullanın. Uyarıcılar, bitkilerinizi gitmek istediğiniz yönde yönlendiren veya zenginleştiren araçlarıdır. Bitkilerin türüne, yaşına, döngü anına ve tabii ki genetik türüne bağlı olarak bitkileriniz için menü oluşturursunuz. Uyarıcıların bazı temel karakteristiklerini burada bulabilirsiniz:

Alg-a-Mic aşırı besleme hasarını onarır, kalsiyum ve magnezyum asimilasyonunu artırır, klorofil üretimini artırır. 

Top-max: geliştirir çiçeklerin yoğunluğunu artırır ve doğal şeker üretimini uyarır (tad geliştirir) [/size]

Bio-cennet: çiçeklenmeyi hızlandırır, mineral asimilasyonunu arttırır 

[size=small]Acti-Vera: Metabolizma geliştirir, temel enzimlerle doludur ve sadece yumurtadan çıkan tohumlar için şaşırtıcıdır. Aloë vera kuralları! 

[size=small]Bazı insanlar sadece tüm ürünleri aynı anda kullanır. Ancak en sevdiğiniz genetiği biliyorsun, bitkilerin ona ihtiyaç duyduğunu düşündüğünde stimülatörleri takviye olarak kullanırsın.[/size][/size]

[size=small]Soru: Resmi grafiğe bağlı kalacağımızı varsayıyoruz, bitki suyunu her seferinde sulandırdığımızda besin maddelerini beslemeliyiz miyiz? İnsanlar, besin maddelerinin toprakta aktif hale gelmesinin ne kadar süreceği ve bitkinin besin maddesi değişikliklerine tepki vermesinin ne kadar sürdüğü hakkında tartışıyorlar. Bazıları, 3 güne kadar sürebileceğini ve bu da daha sonra biraz 'düşünme' anlamına geldiğini söylüyor. Bu kadar uzun sürecek olursa, dönüşümlü sivrisinek ve sade su gerçekten karşı üretken olurdu. Sorun toprakta birikenle ilgili. Bunun civarında bir sürü söylenti var. 

Cevap: Bitkileri her suladığınızda, Biobizz ile su vermenizi tercih ediyoruz. Sadece bir kez su temizle ve ikinci kez besin maddeleri ile suyun arasında geçiş yaparsanız, her seferinde farklı Ec / pH seviyelerine sahip olursunuz.

Gerçekten de, Biobizz ürünlerindeki organik materyalin toprağın içinde parçalanması için zamana ihtiyacı var. Yaklaşık% 30 hemen kullanılabilir, geri kalan maksimum 1-3 gün içinde kullanılabilir hale gelir. 

Yapabileceğiniz şey şudur: Önerilen dozların% 50'sinden başlayın ve bitkileri her suladığınızda Biobizz'i kullanın. Eğer bu oranda kalırsınız ya da bitkiler talep ederse yavaş yavaş artar. Organik bahçe bitkileri ile olan görsel bağlantıyla ilgilidir. 

Soru: Grafiği mutlak azami sayı olarak kullanmalı mıyız yoksa sadece bir ortalama mıyız?

Cevap: Zamanlama genel kılavuzdur. Bu dozajlarla, iyi bir sonuç almanın neredeyse imkansız olduğunu düşünüyoruz. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi: kılavuzu, maksimum dozajların göstergesi olarak ve ürünlerin ne zaman başlatılacağı / durdurulacağı konusunda görmeye çalışın. Artık 

Pek az soru: Benim de dahil olmak üzere birçoğunun, yırtıkları karıştırmanın doğru yol olduğunu düşünüyorum: Buharlaşan klor vb. Almak için kovayı musluk suyu ile 24 saat bekletin. İstenilen tüm bitkileri ekleyin ve bitkilere verin (elbette BioBizz toprak olması durumunda) 

Cevap: MÜKEMMEL! ;-) 

Soru: Suya nuts ekledikten sonra ne yapmalı? 

Alıntı "BioBizz, ph miktarının 7.0 ile 7.3 arasında olursa, sadece mükemmel olduğunu, hiçbir şey değiştirmeyin, bitkiler için besleyeceğini ve toprağın kalan kısmını tamponlayacağını söyledi."

Tamam. Asla ph değerini ölçmediğim için bunun iyi çalıştığına inanıyorum. 

Yine de, soru şu: Canona ph gibi organik ph-down kullanıyorsanız veya beslenme öncesi bu 7.3 besin solüsyonunu başlangıçtan 6.3'e düşürmek için toprak yemi kullanıyorken ne olacaktı? Doğru ph alımı için bu karşı üretken mi olur yoksa toprağın daha hızlı toplanmasına gerçekten yardımcı olur mu? Anlaşılması zor, çünkü topraktaki bu pH metre her zaman gerçekten güvenilir olamaz ve görüş farklılık gösterir. 

Cevap: Yine, çok güzel bir soru. Öncelikle: pH değerini ölçün, bilgiyi ölçün. İşte Biobizz nasıl işliyor:

Toprağın pH değeri 6,1-6,2'dir. Bu sıvı ürünlerimizi kullanmamız için mükemmel pH'tır. Bitkileri suladığınızda, Biobizz ürünleri topraktaki mikro yaşamın yardımıyla parçalanmaya başlar, organik madde parçalanır ve pH daima doğal olarak 6,1-6,2 seviyesinde kalır. Yani verdiğiniz suyun pH değeri örneğin 7,0-7,3 ise, mikro ömür, topraktaki pH'nın istenen 6,1-6,2'ye düşmesini sağlar. Bu yüzden hiç problem yaşamadın, çünkü doğanın işe yaramasına izin verdin.

Mikro ömür pH'ı 6,1-6,2'ye düşürebilir, ancak pH'ı 6,1-6,2'den daha düşük bir su ile beslerseniz bir sorun yaşayabilirsiniz. Mikro ömür pH'ı düşürebilir, ancak artmaz. Yani temel olarak: Biobizz ile karıştırılmış suyunuz 6,2-6,3'ün üstünde olduğu sürece (biraz fark ederseniz) iyisiniz. Elbette, 9,0 pH değerine sahip sekme suyunuz olduğunda (bu olur), yine de bir sorununuz olacaktır. PH düzeltme ürünlerinin kullanılmasını önlemeye çalışın. İşi yapmak için mikro yaşamı kullanmaya çalışın.On organik olmayan pH ürünleri, güvenebileceğimiz mikro ömüre çok zarar verir. 

Biobizz'den direk olarak en güncel bilgiye sahip olursunuz. Umarım bu bilgiyi iyi bir şekilde kullanabilirsin! Bu konularda sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu mesajın kişisel programınızı ince ayarlamanıza yardımcı olacak yeterli bilgi içerdiğini umuyoruz.

Mavi Pazartesi günü güzel bir şekilde başlamamızda bize yardım ettiğiniz için teşekkürler. Endişelenmeyin, bütün gün Biobiz'den bahsedebiliriz. Bunun en son konuştuğumuz olmadığı düşüncesindeyim 

Saygılarımla, Biobizz Mister Bloom. https://www.facebook.com/biobizz.mrbloom

BIOBIZZ'a BÜYÜK TEŞEKKÜRLER !!!!! Artık sorularım yok ...
wink.png
[/size]

[size=small]https://www.thcfarmer.com/community/threads/biobizz-nutrients-answers-from-biobizz.78899/[/size]

Kermit

Yeni üye
10 kere okudum hiç bişi anlamadım yada aradığım cevabi bulamadım.biobizi gübre kullanım tablosundaki değerlerle kullanabilir miyim.

Hahilmi

Yeni üye
Bitkileri her suladığınızda biobiz le suçlayın diyor oysa ben iki gübresi bir gübreli veriyordum suyu. Tabuları mi yıktık nedir.

Paylaşım için teşekkürler aga.

sukru3534

Yeni üye
Herkese merhaba;

Bir tüketicinin gübrelerin kullanımı hakkında sorduğu sorulara, Biobizz'den gelen yanıtı paylaşmak istiyorum. Translate ile çevirdim, anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Kaynağın linkini yazının sonunda paylaştım. Umarım aklınızdaki olası sorulara yanıt olur.

[size=medium][size=small]BioBizz'ten aldığım bir e-postayı, tekrar tekrar açıldığı farklı sorularla paylaşacağımı düşündüm. [/size][/size]

Soru: Herkes, grafikler sadece bir ortalama olduğunu ve her bitki farklı olduğunu bilir. Ancak verilen değerlerin gerçekten de nutların kullanımının bir ortalaması olduğunu ve besleyiciler için ortalama bir toleransa sahip bir bitki olacağımızı varsayalım diyelim. Bütün bir büyüme boyunca tüm ürünleri bütünüyle birlikte tam dozda kullanmak iyi bir fikir olur mu? Tüm ürünleri birlikte değil, bitki için çözümü biraz sıcak yapmıyor muydunuz? Yoksa bu gerçekten çok faydalı olur mu? Forumlarda Noeone söyleyebilir çünkü kimsenin hepsini kullanmadıklarını biliyorum.

[size=small][font=Verdana, Arial, sans-serif]Cevap:
[/font][/size]Peki, süper ilginç bir konu! İyi sen soruyorum J Her şeyden önce: Büyüme programı, İncil değil. Maksimum dozajları ve hangi ürünü kullanmaya başlayacağınızı veya ne zaman duracağınızı belirten genel bir kılavuzdur. Tüm ürünleri aynı anda kullanacaksanız, yalnızca NPK ürünlerinde azami kullanmaya başladığınızdan bu kadar endişelenmeniz gerekmez: Bio-grow veya Fish-Mix ve Bio-Bloom. Diğer tüm ürünler besleyicileri iltifatlandıran, asimilasyonu, metabolizmayı, klorofil üretimini vb. Iyileştiren uyarıcılardır.

[size=small]Bitkilere dalıcı bir menü vermeye çalışıyoruz. Sağlıklı yaşamak istiyorsanız, çöl için bir hamburger ve bir hamburger ile bir hamburger yemezsiniz. Çörek için bir salata, biraz portakal suyu, yoğurt veya peynir içeren bir hamburger, daha sonra da küçük bir sindirim yemek. Uyarıcıların işlevi budur: Kök suyu, Bio-Heaven, Top-max, Alg-a-Mic ve Acti-vera.

Bunu şöyle görmeyi deneyin: Temel olarak Bio-grow veya Fish-Mix ve Bio-Bloom olarak kullanın. Uyarıcılar, bitkilerinizi gitmek istediğiniz yönde yönlendiren veya zenginleştiren araçlarıdır. Bitkilerin türüne, yaşına, döngü anına ve tabii ki genetik türüne bağlı olarak bitkileriniz için menü oluşturursunuz. Uyarıcıların bazı temel karakteristiklerini burada bulabilirsiniz:

Alg-a-Mic aşırı besleme hasarını onarır, kalsiyum ve magnezyum asimilasyonunu artırır, klorofil üretimini artırır.

Top-max: geliştirir çiçeklerin yoğunluğunu
artırır ve doğal şeker üretimini uyarır (tad geliştirir)

Bio-cennet: çiçeklenmeyi hızlandırır, mineral asimilasyonunu arttırır

[size=small]Acti-Vera: Metabolizma geliştirir, temel enzimlerle doludur ve sadece yumurtadan çıkan tohumlar için şaşırtıcıdır. Aloë vera kuralları!
[/SIZE]

[size=small]Bazı insanlar sadece tüm ürünleri aynı anda kullanır. Ancak en sevdiğiniz genetiği biliyorsun, bitkilerin ona ihtiyaç duyduğunu düşündüğünde stimülatörleri takviye olarak kullanırsın.[/size][/size]

[size=small]Soru: Resmi grafiğe bağlı kalacağımızı varsayıyoruz, bitki suyunu her seferinde sulandırdığımızda besin maddelerini beslemeliyiz miyiz? İnsanlar, besin maddelerinin toprakta aktif hale gelmesinin ne kadar süreceği ve bitkinin besin maddesi değişikliklerine tepki vermesinin ne kadar sürdüğü hakkında tartışıyorlar. Bazıları, 3 güne kadar sürebileceğini ve bu da daha sonra biraz 'düşünme' anlamına geldiğini söylüyor. Bu kadar uzun sürecek olursa, dönüşümlü sivrisinek ve sade su gerçekten karşı üretken olurdu. Sorun toprakta birikenle ilgili. Bunun civarında bir sürü söylenti var.

Cevap: Bitkileri her suladığınızda, Biobizz ile su vermenizi tercih ediyoruz. Sadece bir kez su temizle ve ikinci kez besin maddeleri ile suyun arasında geçiş yaparsanız, her seferinde farklı Ec / pH seviyelerine sahip olursunuz.

Gerçekten de, Biobizz ürünlerindeki organik materyalin toprağın içinde parçalanması için zamana ihtiyacı var. Yaklaşık% 30 hemen kullanılabilir, geri kalan maksimum 1-3 gün içinde kullanılabilir hale gelir.

Yapabileceğiniz şey şudur: Önerilen dozların% 50'sinden başlayın ve bitkileri her suladığınızda Biobizz'i kullanın. Eğer bu oranda kalırsınız ya da bitkiler talep ederse yavaş yavaş artar. Organik bahçe bitkileri ile olan görsel bağlantıyla ilgilidir.

Soru: Grafiği mutlak azami sayı olarak kullanmalı mıyız yoksa sadece bir ortalama mıyız?

Cevap: Zamanlama genel kılavuzdur. Bu dozajlarla, iyi bir sonuç almanın neredeyse imkansız olduğunu düşünüyoruz. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi: kılavuzu, maksimum dozajların göstergesi olarak ve ürünlerin ne zaman başlatılacağı / durdurulacağı konusunda görmeye çalışın. Artık

Pek az soru: Benim de dahil olmak üzere birçoğunun, yırtıkları karıştırmanın doğru yol olduğunu düşünüyorum: Buharlaşan klor vb. Almak için kovayı musluk suyu ile 24 saat bekletin. İstenilen tüm bitkileri ekleyin ve bitkilere verin (elbette BioBizz toprak olması durumunda)

Cevap: MÜKEMMEL! ;-)

Soru: Suya nuts ekledikten sonra ne yapmalı?

Alıntı "BioBizz, ph miktarının 7.0 ile 7.3 arasında olursa, sadece mükemmel olduğunu, hiçbir şey değiştirmeyin, bitkiler için besleyeceğini ve toprağın kalan kısmını tamponlayacağını söyledi."

Tamam. Asla ph değerini ölçmediğim için bunun iyi çalıştığına inanıyorum.

Yine de, soru şu: Canona ph gibi organik ph-down kullanıyorsanız veya beslenme öncesi bu 7.3 besin solüsyonunu başlangıçtan 6.3'e düşürmek için toprak yemi kullanıyorken ne olacaktı? Doğru ph alımı için bu karşı üretken mi olur yoksa toprağın daha hızlı toplanmasına gerçekten yardımcı olur mu? Anlaşılması zor, çünkü topraktaki bu pH metre her zaman gerçekten güvenilir olamaz ve görüş farklılık gösterir.

Cevap: Yine, çok güzel bir soru. Öncelikle: pH değerini ölçün, bilgiyi ölçün. İşte Biobizz nasıl işliyor:

Toprağın pH değeri 6,1-6,2'dir. Bu sıvı ürünlerimizi kullanmamız için mükemmel pH'tır. Bitkileri suladığınızda, Biobizz ürünleri topraktaki mikro yaşamın yardımıyla parçalanmaya başlar, organik madde parçalanır ve pH daima doğal olarak 6,1-6,2 seviyesinde kalır. Yani verdiğiniz suyun pH değeri örneğin 7,0-7,3 ise, mikro ömür, topraktaki pH'nın istenen 6,1-6,2'ye düşmesini sağlar. Bu yüzden hiç problem yaşamadın, çünkü doğanın işe yaramasına izin verdin.

Mikro ömür pH'ı 6,1-6,2'ye düşürebilir, ancak pH'ı 6,1-6,2'den daha düşük bir su ile beslerseniz bir sorun yaşayabilirsiniz. Mikro ömür pH'ı düşürebilir, ancak artmaz. Yani temel olarak: Biobizz ile karıştırılmış suyunuz 6,2-6,3'ün üstünde olduğu sürece (biraz fark ederseniz) iyisiniz. Elbette, 9,0 pH değerine sahip sekme suyunuz olduğunda (bu olur), yine de bir sorununuz olacaktır. PH düzeltme ürünlerinin kullanılmasını önlemeye çalışın. İşi yapmak için mikro yaşamı kullanmaya çalışın.On organik olmayan pH ürünleri, güvenebileceğimiz mikro ömüre çok zarar verir.

Biobizz'den direk olarak en güncel bilgiye sahip olursunuz. Umarım bu bilgiyi iyi bir şekilde kullanabilirsin! Bu konularda sizinle iletişim kurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu mesajın kişisel programınızı ince ayarlamanıza yardımcı olacak yeterli bilgi içerdiğini umuyoruz.

Mavi Pazartesi günü güzel bir şekilde başlamamızda bize yardım ettiğiniz için teşekkürler. Endişelenmeyin, bütün gün Biobiz'den bahsedebiliriz. Bunun en son konuştuğumuz olmadığı düşüncesindeyim

Saygılarımla, Biobizz Mister Bloom.
https://www.facebook.com/biobizz.mrbloom

BIOBIZZ'a BÜYÜK TEŞEKKÜRLER !!!!! Artık sorularım yok ...
wink.png

[size=small]
[/SIZE][/size]
Ph 7-7,3 arasında gübreli suyu verin, ph ayarlamayın mı diyor?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********