Balkon grow yardım.

why

Yeni üye
Dostlar merhaba,

Bitkim çiçeklenmeye 20 gün önce girdi.Leaf yapraklarda beyaz noktalar var.60x büyüteçle baktığımda mite olduğunu düşündüğüm böceklerden gördüm(Büyüteçsiz birşey gözükmüyor).Sizce bitkimi ilaçlayım mı ?Yoksa çiçeklenmeye girdiği için hasata kadar beklemelimiyim.

S

silas

Guest
Bitkini böcek probleminden çok küf mantar problemi var. Mutlaka neem oil uygula, 500ml suya 3-4 ml karıştırıp yapabilirsin etrafında başka bitkiler varsa onalrada yap uygulamayı. Sulama sırasında bitkinin yapraklarını da yıkıyorsan ve ya yapraktan gübreleme yapıyorsan bunu sık yapma, yapıyorsanda bitki 2 saat içinde kurumazsa hastalanır veya bu şekilde küf, mantar problemleri başlayabilir.
Bitkin çiçeklenmeye girmiş besin ihtiyaçlarının en çok arttığı dönemdesin. Yaprak renklerinde açılmalar var. Çiçeklenmenin sağlıklı devam etmesi ve hasadının artması için bloom gübre başla. İyi growlar

• Like
Tepkiler: why

why

Yeni üye
Bitkini böcek probleminden çok küf mantar problemi var. Mutlaka neem oil uygula, 500ml suya 3-4 ml karıştırıp yapabilirsin etrafında başka bitkiler varsa onalrada yap uygulamayı. Sulama sırasında bitkinin yapraklarını da yıkıyorsan ve ya yapraktan gübreleme yapıyorsan bunu sık yapma, yapıyorsanda bitki 2 saat içinde kurumazsa hastalanır veya bu şekilde küf, mantar problemleri başlayabilir.
Bitkin çiçeklenmeye girmiş besin ihtiyaçlarının en çok arttığı dönemdesin. Yaprak renklerinde açılmalar var. Çiçeklenmenin sağlıklı devam etmesi ve hasadının artması için bloom gübre başla. İyi growlar
Silas34 cevabın için teşekkür ederim,Bugün neem oil,spider plant,total explosion aldım.Spider plant ile yaprakları altlı üstlü spreyledim.Bu işi odaya alıp gölgede yaptım.vantiatörle kurutup sonra balkona aldım.yapraktan gübreleme ve yıkama yapmadım .Bio-blooma yeni başladım.3 gün sonra neem oil sonrasında 2 gün sonra total explosion yapacağım.Sağol varol umarım bu süreci atlatırım.

why

Yeni üye
@silas34 dostum selam bitkideki böcek problemini çözdüm.Küf mantar problemi azaldı gibi,fakat devam ediyor.Fakat çiçeklenmede olduğu için neem azal çiçeklere gelmeden yapmam zor.Birkaç yabancı blogta neem azalı suya karıştırıp topraktan verebilirsiniz diyor.Sence bu şekilde yapmalıyım.Yaparsam litre başına ne kaç ml vermeliyim.Birde tahminice hasata ne kadar var,teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Konumda paylaştım ne yapabileceğini bende de toz küf sorunu başlamıştı. Erken müdehale edersen iyi olur

• Like
Tepkiler: why

why

Yeni üye
Konumda paylaştım ne yapabileceğini bende de toz küf sorunu başlamıştı. Erken müdehale edersen iyi olur
Hidrojen peroksit kullanmışsınız,fakat bende toz şeklinde değil.Yaprağın içinde 15 gündür mite sorunuyla uğraşıyordum,hepsi temizlendi.Fakat sömeklere gelir diye müdahale edemiyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    ******** ********* ***** hahahaha hahahaha* ******** **** ****** ********** ****** * ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** ********* **** ********* ******** ********* ***** hahahaha hahahaha* ******** **** ****** ********** ****** * ******
  • kkush kkush:
    ****** *** hahahaha**
    +1
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
    hahahaha** ** hahahaha*** ***** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** **** ** ******** hahahaha *** ********* ** hahahaha***** ******* hahahaha** ** hahahaha*** ***** ******
  • kkush kkush:
    *** ***** ******** **** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ****** *** ********** ******* hahahaha ** hahahaha** ****** ** *** ***** * ********* ******** ********** **** *** *********
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ********** *** ***** ******** **** **
  • kkush kkush:
    ***** *** *** hahahaha ****
    +1
  • kkush kkush:
    ********** hahahaha***** ******* ***** ********** hahahaha* **** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ********* **** *** **** *** ********** ******* ********* *** hahahaha ********* ********** ********** ****** ***** ****** ***** ********* ******* ********** hahahaha* ********** hahahaha***** ******* ***** ********** *******
  • Night owl Night owl:
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ****** ********** ********* ***** ****** ** ****** **** ******** ********* ********** **** ***** ******** ********* ********** ***** ****** ********* **** *** **** *** ********** ******* ********* *** hahahaha ********* ********** ********** ****** ***** ****** ***** ********* ******* ********** hahahaha*
  • kkush kkush:
    ***** ******** ****** hahahaha ****** hahahaha ******** * ******* ******* ****** ********** ********* ***** ****** ** ****** **** ******** ********* ********** **** ***** ******** ********* **********
    +1
  • kkush kkush:
    **** ******* **** hahahaha******** hahahaha** *********
  • kkush kkush:
    ********** ******** ******** ******* hahahaha****
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    **** * ***** ********** ******** ****** hahahaha* ********** ****** **** ******* **** hahahaha******** hahahaha** *********
  • kkush kkush:
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** *** **** ******* *** *** ** ** *** ***** ******* ********* *******
  • kkush kkush:
    ** *** hahahaha****
    +1
    kkush kkush: ** *** hahahaha**** +1