Balkon Grow Vol.1

Corleone26

Yeni üye
Dostlar selamlar. Mayıs başında elimde olan tohumlardan 2 saksı ektim. İklim ve hava durumunun olumsuz olması nedeniyle kızlarım birçok badire atlattı ve gelişimleri oldukça yavaştı. ağustos başından itibaren biobloom vermeye başladım ve ayrıca ev yapımı gübreler kullandım şu an ki durumlarına gelebildiler. Sizden ricam durumları hakkında bir göz atıp beni bilgilendirebilir misiniz ? Hasata ne kadar var ya da aşamalı hasat yapmalı mıyım ? cevaplarsanız müteşekkir olurum.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 35142

Guest
Merhaba, bitkileriniz zor bir vejetasyon dönemi atlatmışlar gibi, besleme ile yeni çıkan 3 lü yapraklar iyi görünse de eski büyük fan yapraklarda besin eksiklikleri görülüyor. Bitkiniz yerli türlere çok benziyor. ilk çiçekten hasata kadar yaklaşık 56 gün geçebilir. Takip edebildiğim kadarıyla, outdoor-güneş ışığı ile çiçeklenme 15 Ağutosta ilk çiçekleri göstererek başlamış olabilir, yani yaklaşık Ekim ayının 1.-2. haftası arası veya 1 hf. öncesinde pistillerin %50 kahverengileşmesi ile hasat yapabilirsiniz. Pistillerin durumuna göre %15-%30 kahverengileşenleri de bilimsel deneylerinizde kullanabilirsiniz. En hızlı 5- 7 günde, en iyi 12-15 günde dalını kırdığınızda 'çıt' sesi geliyorsa tam kurumuş sayılabilir. Serin, direk ışık almayan, mümkünse hava akımı olan bir yer kurutma için iyidir.
Sonuçta mütevazi bir hasat olacaktır, Bundan sonrası için, toprak, perlit, saksı, çiçeklenme vaktine kadar ışık ile grow-vejetasyon konularına bakarsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Corleone26

Yeni üye
Merhaba, bitkileriniz zor bir vejetasyon dönemi atlatmışlar gibi, besleme ile yeni çıkan 3 lü yapraklar iyi görünse de eski büyük fan yapraklarda besin eksiklikleri görülüyor. Bitkiniz yerli türlere çok benziyor. ilk çiçekten hasata kadar yaklaşık 56 gün geçebilir. Takip edebildiğim kadarıyla, outdoor-güneş ışığı ile çiçeklenme 15 Ağutosta ilk çiçekleri göstererek başlamış olabilir, yani yaklaşık Ekim ayının 1.-2. haftası arası veya 1 hf. öncesinde pistillerin %50 kahverengileşmesi ile hasat yapabilirsiniz. Pistillerin durumuna göre %15-%30 kahverengileşenleri de bilimsel deneylerinizde kullanabilirsiniz. En hızlı 5- 7 günde, en iyi 12-15 günde dalını kırdığınızda 'çıt' sesi geliyorsa tam kurumuş sayılabilir. Serin, direk ışık almayan, mümkünse hava akımı olan bir yer kurutma için iyidir.
Sonuçta mütevazi bir hasat olacaktır, Bundan sonrası için, toprak, perlit, saksı, çiçeklenme vaktine kadar ışık ile grow-vejetasyon konularına bakarsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.
Hocam çok teşekkür ederim tavsiyelerin için. Bugün fan yapraklarını kestim üstlerdeki 4 tane falan hariç alt yaprakları aldım komple. Sence zararı olur mu ? güneşi iyi alması ve besini çiçeklere harcaması için yaptım fakat sonra muğallakta kaldım baya bu durum yüzünden.

Ü

Üye silindi 35142

Guest
Selam, 2 aynı feminized stabilize tohum ile, ışığa aynı uzaklıkta iken, fan yaprak budama olayını deneme şansım olmuştu. 2 bitki de aynı boya ulaştı, 1.nin fan yaprakları sarararak üzerinde hasata kadar durdu, 2.sini ise fan yaprakları ve gölge yapan diğer yaprakları dahil sürekli budadım. Sonuç, 1.si daha az stres yaşadığından daha dolgun çiçek verdi. 2.si ise neredeyse aynı boyda dallama yaptı ancak çiçekler biraz daha sönüktü, toplamda farkın %5-10 kadar az olduğunu söyleyebilirim. Fan yaprak budamanın etkisi ile bence bu kadar kayıp olabilir. Ancak gereklidir de, hasta yaprağı iyileştirmeye çalışmak yerine budama yapılması yerinde olabilir ya da aynı ortamda değerli başka bir bitkiyi golgeliyorsa budanabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
  • Didrug Didrug:
  • deyorke deyorke:
    *** ******** *** ****** * *** *** hahahaha*
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • Didrug Didrug:
  • G Groww1010:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ****** **
  • deyorke deyorke:
  • deyorke deyorke:
  • Didrug Didrug:
  • deyorke deyorke:
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha ****** ***** ******* ** **** ***** ******** ****** ** ****** ******** ******** **** ****** **** ***** **** * ** ****** * ** ***** ********** ********* *** **** * ** ****** * ** ***** ******* ****** ***** ***** ********** ******** **** * **** * **** hahahaha**
  • Didrug Didrug:
    *** ******* ** hahahaha* ******
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ****** ***** ***** **
    Didrug Didrug: ****** ***** ***** **