Balkon grow ilk deneme

rustemold

Yeni üye
Selam millet, denemeye çimlendirmiştim şimdi buralara geldim :D

Köfteciden çıkan tohumla başladım. Mart başında çimlendirdim, ağır ağır deneye deneye büyüttüm, o sırada okuyabildiğimi okudum. Şimdi bir büyük iki küçük kızım var.

Büyük olanı yeni saksıya geçirirken plagron bat mix kullandım, azot eksikliği görmeye başlayınca da solucan ve koyun gübresi karışık üstten ekledim sadece musluk suyuyla suladım. Büyük olana LST küçüklere HST yaptım. Zamanla gübrem torbada bozulmuş o yüzden bi ara s.ktim bitkileri, ama flush yapınca geri toparladı :D Çiçeklenmeye geçiş çok yavaş oldu ama bu ay ortasından beri biobloom'la suluyorum, yavaş yavaş artırıyorum. Biobloom'la birlikte ph ayarlamasına da başladım, musluk suyum azcık bazik ben de beyaz sirke ekliyorum. Son 2 aydır da 15 günde bir falan neem sıkıyorum. Zaten balkon olduğu için arısı uğur böceği geliyo çok büyük sorun yaşamıyorum.

Geçenlerde evde yoktum o arada büyük kızım sağanak yağmur yedi şimdi azot eksikliği yaşıyo tekrar. Kalan güzel toprağından üzerine ekledim suladıkça düzelmesini bekliyorum.

Küçüklerden biri çiçeklere niyeyse daha erken başladı. Diğerleri aynı seviyede. Erken başlayandan geçen hafta bi deneme aldım saç kurutma makinesiyle kuruttum içtim, neredeyse fıs. :(

Şimdi bikaç sorum var,
- Karşıdan görünmesin diye kumaşla falan bi perde yaptım ama güneşini engelliyo biraz. Hasadımı düşürür mü? Doğrudan güneş mi alması lazım illa?
- Koku ufak ufak başladı ama burnumu dibine sokunca ancak alıyorum. Fıs çıkacak mı demek bu?
- Sizce yaklaşık ne zaman hasat etmeliyim? 23 eylülden sonra uygun mu?
- Neem erken çiçeklenende garip bi koku bıraktı o yüzden kullanmak istemiyorum artık. Arap sabunu ya da karbonatla fısfıslasam olur mu?
- Büyüğün sömekler ne alemde sizce? Başka bi sorunu görünüyo mu?
- Hasada doğru biraz toparlasınlar diye sularına pekmez eklemeyi düşünüyorum, mantıklı mı?

Fotolar: Büyük kızım, küçüklerden erken başlayanın yakın çekimleri, deneme için aldığım parça

Büyük kızım 16 ağustos-28 ağustos
Küçükler ve gelişkin olanın yakın çekimi
Deneme için aldığım parça

Son düzenleme:
R

Ripley'sOG

Guest
1)Eskisine nazaran elbette biraz düşüş gösterir ama dolaylı yoldan aldığı güneş ışığıda iş görür fotosentezde ama güvenlikten önemli mi?Asla
2)Hayır kanka her bitkinin kendine has kokusu var ama okuduğun ahım sahim kokuları bekleme çünkü bu torbacı tohumu ama bu demek değildir ki bu çöp elbette değil sen bunu güzelce kes hasat et o derin kokusu kurleyince daha da yerine oturur.
3)Hasat için tarihten gitme bunun yerine bitkini izle ve onun direktifleri dogrultusunda hasatina karar ver.Trikomdan ya da bitkinin genel halinden buna karar verebilirsin forumdan konulara veya yesilodada konum var bununla alakalı inceleyebilirsin.
4)Someklenmeye girmiş ve ilerlemiş artik direkt fısfıs olayini birak bitkilerinde
5)Outdoor bir bitki için gayet sağlıklı gözüküyorlar ve someklerin şişmesini istiyorsan ekstra somek gübreleri kullanabilirsin biobud pk boost vb tarzi urunler organik ya da advenced big bud bud candy vs tavsiye ederim.
6)Toparlanmak yerine aroma ve tat için diyorsan okey ama bakımını suan yap düşünürsen o zaman flush yaparsın
7)Kafa yapmaması normal daha olgunlaşmamış zaten somekler.Gayet normal grow aleminde yenisin ama trikomlarin bir gelisme,buyume ve olgunlaşma sureleri var bunları incele beyanlarımı anlarsın.

Hasatin bol olsun

rustemold

Yeni üye
1)Eskisine nazaran elbette biraz düşüş gösterir ama dolaylı yoldan aldığı güneş ışığıda iş görür fotosentezde ama güvenlikten önemli mi?Asla
2)Hayır kanka her bitkinin kendine has kokusu var ama okuduğun ahım sahim kokuları bekleme çünkü bu torbacı tohumu ama bu demek değildir ki bu çöp elbette değil sen bunu güzelce kes hasat et o derin kokusu kurleyince daha da yerine oturur.
3)Hasat için tarihten gitme bunun yerine bitkini izle ve onun direktifleri dogrultusunda hasatina karar ver.Trikomdan ya da bitkinin genel halinden buna karar verebilirsin forumdan konulara veya yesilodada konum var bununla alakalı inceleyebilirsin.
4)Someklenmeye girmiş ve ilerlemiş artik direkt fısfıs olayini birak bitkilerinde
5)Outdoor bir bitki için gayet sağlıklı gözüküyorlar ve someklerin şişmesini istiyorsan ekstra somek gübreleri kullanabilirsin biobud pk boost vb tarzi urunler organik ya da advenced big bud bud candy vs tavsiye ederim.
6)Toparlanmak yerine aroma ve tat için diyorsan okey ama bakımını suan yap düşünürsen o zaman flush yaparsın
7)Kafa yapmaması normal daha olgunlaşmamış zaten somekler.Gayet normal grow aleminde yenisin ama trikomlarin bir gelisme,buyume ve olgunlaşma sureleri var bunları incele beyanlarımı anlarsın.

Hasatin bol olsun
Kanka çok teşekkür ederim, içimi rahatlattın demek ki ilk denemeye göre fena gitmemişim. Ama 6.da dediğini tam anlamadım biraz açabilir misin?

rustemold

Yeni üye
Güncelleme:
Abi ben vallahi bahtsızım. Görünmesin diye ahşap levhalar koymuştum bugün eve bi geldim levhalar komple büyük kızımın üstüne devrilmiş :( Dalları eğilmiş bükülmüş ama hala iyi gibi görünüyo. Kırık dal çürük falan yok sadece yamulmuşlar. Ama muhtemelen fena bir stres yaşıyor şu an. Çiçeklenmeye etkisi ne olur bilen var mı?

rustemold

Yeni üye
Ahşap levha yine düştü bu sefer dal kırdı hem de büyük dallardan birini :( Dal tam kopmadı ama kökten ayrıldı, belki toparlar diye sıkıca bağladım. Ekim gibi hasat edeceğim gibi duruyordu şimdi ne olacak? Revive tarzı bi ürün + domates teli yapsam hızlıca toplar mı? Stres çiçeklenmeyi azaltıyor diye biliyorum ama kaybım acaba ne kadar olur? Bir de revive hep 250 ml var ama bir bitki için o kadar para vermek istemiyorum, 100lük falan bulamaz mıyım?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ******* *** ****** hahahaha** *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    hahahahahahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ********** **
  • İ İbo Dayı:
    ** ***** ******* hahahaha ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** **** **** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    ******** ***** ***** *** hahahaha ******** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** * ****** hahahaha******
  • İ İbo Dayı:
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    *** ******** **
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** ***** hahahaha*
  • İ İbo Dayı:
    ********** hahahaha******** ** ********* *********
  • İ İbo Dayı:
    ***** ******** ******* ******* **** ******* ***** *** *** hahahaha* ********
  • İ İbo Dayı:
    ****** ***** ***** ** ***** ** ********* **** hahahaha**** *** ******* ** ***** ********* *****
  • bandaleros bandaleros:
  • İ İbo Dayı:
    hahahaha* **** *******
    +1
    İ İbo Dayı: hahahaha* **** ******* +1