başına gelmeyen kalmamasına rağmen güzel çiçeklenen kızım.

mgags

Üye
kankalar lütfen fotoğrafları inceleyip yardımcı olun her yoruma ihtiyacım var.. ilk growum ve bir sürü hata yaptım ilk hatam coco medya ve coco gübre seçimiyle başladı grow boyunca bitkime sarı küçük sineklerden dadandı azalsalarda bitiremedim, ph ayarlamalarım hep hatalı oldu, tohumdan ilk çıkışlarında fazla ışık verdim, biraz büyüyünce fazla su ve fazla gübre verdim yaprakları sarardı delindi soldu vs... bu kadar hataya rağmen kızım çiçeğe güzel girdi gibi anladığım kadarıyla.
genetik autoflower mango tohumdan çıkalı 58 gün oluyor.
çiçeklenmeye gireli ise tahmini 30 gün oluyor. Bitkim resimlerde gördüğünüz halde bazı sömekler beyazken bazı küçük sömeklerin ucu kahverengi olmuş onlar yanık mı ? Ayrıca yapraklar kuruyor sarı sarı dökülüyor. Ne yapmam gerekir tahmini hasata ne kadar var? Hasat hakkında zerre kadar bilgim yok lütfen birileri şu saatten sonra yapmam gerekenler konusunda beni aydınlatsın. Formdan okuduğum kadarıyla bazen hasat sonrası kafa yaşatmaması durumu varmış bundan nasıl kaçınabilirim?

mgags

Üye

30 güne göre somekler çok zayıf kalmiş dostum.
kanka çabuk şişiyorlar fotoğraf düne ait bugün bir tık daha büyümüşler ve pk 13-14 kullanmaya bugün başladım ayrıca çiçeklenmeye ilk girdiği tarihi tam bilmiyorum daha azda olabilir. Onun dışında hasata sence ne kadar vardır ve fotoğrafta gördüğün bazı sömeklerin uçlarının kahverengi olması normal mi? Açıkcası kafasının kaçmasından korkuyorum.

Sari2205

Kıdemli Üye
dostum kahverengi olmaları normal. hasat vaktini o pistillerden anlayacan zaten sadece bi yol olarak.
ayriyetten gübrelere devam et sömekler daha şişecektir, zaten hala daha yeni yeni dallardan sömek bile atıyo.

Mordecai

Moderator
ilk önce tricom takibi yapmayı unutma hasat zamanına yaklaştığında ve sömekleri şişirmek için sentetik bazlı gübreleri(overdrive bigbud vs) kullanmaktan çekinme.

Uzay11

Kıdemli Üye
kankalar lütfen fotoğrafları inceleyip yardımcı olun her yoruma ihtiyacım var.. ilk growum ve bir sürü hata yaptım ilk hatam coco medya ve coco gübre seçimiyle başladı grow boyunca bitkime sarı küçük sineklerden dadandı azalsalarda bitiremedim, ph ayarlamalarım hep hatalı oldu, tohumdan ilk çıkışlarında fazla ışık verdim, biraz büyüyünce fazla su ve fazla gübre verdim yaprakları sarardı delindi soldu vs... bu kadar hataya rağmen kızım çiçeğe güzel girdi gibi anladığım kadarıyla.
genetik autoflower mango tohumdan çıkalı 58 gün oluyor.
çiçeklenmeye gireli ise tahmini 30 gün oluyor. Bitkim resimlerde gördüğünüz halde bazı sömekler beyazken bazı küçük sömeklerin ucu kahverengi olmuş onlar yanık mı ? Ayrıca yapraklar kuruyor sarı sarı dökülüyor. Ne yapmam gerekir tahmini hasata ne kadar var? Hasat hakkında zerre kadar bilgim yok lütfen birileri şu saatten sonra yapmam gerekenler konusunda beni aydınlatsın. Formdan okuduğum kadarıyla bazen hasat sonrası kafa yaşatmaması durumu varmış bundan nasıl kaçınabilirim?

Kankam iyi görünüyorlar bloom gubrelerini tam ver suyunuda fazla ver muhakkak alttan biraz aksın kökleri mutlu et temiz hava sirkülasyonu iyi olsun, ışığında iyiyse finale güzel gider bol şans :)

Geyve5454

Müptezel
Arkadaşlar adam ne yazmış gördünüz mü :D coco toprak ve coco gübre seçimi yaptım diyor medyası coco yani ilk olarak ona göre müdahele edelim. İki soru soracağım günlük sulama yapıyor musun ve verdiğin gübre miktarının ppmi nedir. Şuan bu bitki bloom gübreleri ile 1000ppm sulama ister ve hergün sulama ister geri kalmış bitki dostum. Ayrıca verdiğin gübre yeterli gelmiyor sanırım yapraklardan anladığım potasyum eksikliği de var

mgags

Üye
Arkadaşlar adam ne yazmış gördünüz mü :D coco toprak ve coco gübre seçimi yaptım diyor medyası coco yani ilk olarak ona göre müdahele edelim. İki soru soracağım günlük sulama yapıyor musun ve verdiğin gübre miktarının ppmi nedir. Şuan bu bitki bloom gübreleri ile 1000ppm sulama ister ve hergün sulama ister geri kalmış bitki dostum. Ayrıca verdiğin gübre yeterli gelmiyor sanırım yapraklardan anladığım potasyum eksikliği de var
kankam günde 2 kere bir sabah bir akşam 1 litre suluyorum 1000 EC(500ppm) veriyorum. Gübrelerin içinde yeteri kadar besin var denilmesine rağmen Calmag aldım ekstra her 2 sulamada bir ondan veriyorum. Bana 1000 ec'yi geçme yakabilirsin denildi eskiden 2400 ec fln veriyordum. Ezelden beri yapraklarda sararma var neden olduğunu çözemedik ve saldım artık o şekilde çiçeklenmeye girdi.. beyaz bitki sinekleri dadandı neem yağı fesleğen sirke herşeyi yaptım azalsalarda bitiremedim onları buda hasatı etkiler mi?
Yani bunca olumsuzluğa rağmen çiçeğe girdi ve hasat almaya çalışıcam sorun şu ki trikom takibi yapmayı da bilmiyorum :) bi büyüteç almam gerekiyor galiba.

Geyve5454

Müptezel
kankam günde 2 kere bir sabah bir akşam 1 litre suluyorum 1000 EC(500ppm) veriyorum. Gübrelerin içinde yeteri kadar besin var denilmesine rağmen Calmag aldım ekstra her 2 sulamada bir ondan veriyorum. Bana 1000 ec'yi geçme yakabilirsin denildi eskiden 2400 ec fln veriyordum. Ezelden beri yapraklarda sararma var neden olduğunu çözemedik ve saldım artık o şekilde çiçeklenmeye girdi.. beyaz bitki sinekleri dadandı neem yağı fesleğen sirke herşeyi yaptım azalsalarda bitiremedim onları buda hasatı etkiler mi?
Yani bunca olumsuzluğa rağmen çiçeğe girdi ve hasat almaya çalışıcam sorun şu ki trikom takibi yapmayı da bilmiyorum :) bi büyüteç almam gerekiyor galiba.
1000ppme çıkar gübreni alttan çıkan ec 1200-1400 arası ise güzel demektir

mgags

Üye
Kardes ppm isleri falan sonraki isler, isik ne isik ?
Kanka linkteki ışık harvest master quantum board 240w pro tek bitki için fazla bile galiba...şu an %90 ayarında kullanıyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******** ******** ***** ********* *** * **** ***** ****** ***** ********* *** ****
  • lavrens lavrens:
    ***** ***** *** **** ** hahahaha***** ********* * **********
  • lavrens lavrens:
  • A Aklida:
    hahahahahahahaha
    +1
  • A Aklida:
  • A Aklida:
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* ***** *** ******** *** ***** ** *****
  • A Aklida:
  • A Aklida:
    ****** ****** ** **** ****** ****** *** ******* ***** ******** ***** **** ********** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ****** ** **** ****** ****** *** ******* ***** ******** ***** **** ********** ****** **
    **** ***** * **** ***** ****** *** ***** ****** ***** ***** ****** ********* ***** ******
    ***** ***** ********* ***** **** ******* ******* *** ***** ********* **
  • A Aklida:
    hahahahahahahaha ***** ** ******
  • D despotdes:
    ***** ********* ** ***** **** ******** *** ***** *** **** ***** ****** ** ****** ******* *** *** ****** ** ****** **** ***** **** ****** ******* *** ******** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** * ******** ******** ****** ***** hahahaha ******** ****** *** * ***** ****** ******** *** ***** ** ** *** ********* *** ******** *** ** ***** ******
  • D despotdes:
    ****** ** ***** ***** hahahaha ********* ** ***** **** ******** *** ***** *** **** ***** ****** ** ****** ******* *** *** ****** ** ****** **** ***** **** ****** ******* *** ****
    D despotdes: ****** ** ***** ***** hahahaha ********* ** ***** **** ******** *** ***** *** **** *****...