BİTKİ ÖLÜYOR GİBİ ! ACİL YARDIM LÜTFEN .

kafasimdigeldi

Yeni üye
Merhabalar tohumsuz ailesi . 
2 - 3 günde toprağın durumuna göre 12 litre kumaş saksıya 1 litre su döküyorum
gübre olarak da :
4 er mL Grow-Micro-Bloom
2 mL Big bud
2 mL Bud Candy 
kullanıyorum .
Son sıralar yapraklar çok ölüyor gibi , hem aşşağıya bakıyor hem de çok güçsüz gözüküyorlar  , son sulamamdan once de böyleydi suladıgımda az bi değişim oldu iyi yönde fakat ertesi gün tekrar bu şekilde olmuş . bunu nasıl düzeltebilirim  ?  Bir de yapraklarda yanmalar var gübre yanığı gibi onu da tam anlayamadım bunun sebebi ne olabilir ? Biraz daha bu şekilde giderse ölecek gibi geliyor ağac yardımcı olursanız cok sevinirim gerçekten.

https://imgur.com/a/H6Bvymv
https://imgur.com/a/FFpugIA
https://imgur.com/a/fU84oau

glow

Yeni üye
her sulamada mı veriyosun gübreyi ayrıca 4 er ml grow micro bloom çok değil mi sence? kökte bi problem olabilir  yapraklarda bi yanma görünmüyor gibi. daha tecrübeli arkadaşlar aydınlatırlar umarım

glow

Yeni üye
[font="Open Sans", sans-serif]her sulamada mı veriyosun gübreyi ayrıca 4 er ml grow micro bloom çok değil mi sence? kökte bi problem olabilir  yapraklarda bi yanma görünmüyor gibi.  şahsen ben bu tepkiyi yapraklarımda az suladığımda görüyorum. saksının 4 te 1 i kadar sulama yapmanı tavsiye ederim. [/font][font="Open Sans", sans-serif]daha tecrübeli arkadaşlar net bi şekilde aydınlatırlar umarım.[/font]

em25car

Yeni üye
Gübreyi fazla vermişsın bir de toprağı kontrol et nemliyse su verme toptağın 1-2 cm altı nemliyse  su verme kuru ise su ver aşırı sulamadan da  bu sorunu yaşarsın

emre9670

Yeni üye
toprak kuruduğunda flush at saksıya 12 litreye 36 litre falan vermen gerekir ve verdiğin su az 1 litre değil 3-4 litre vermen lazım 12 lt saksıya bitki toparlar ama sen ona gerekli ortamı sağlayabilirsen.yapraklarda azot toksitesi gibi geldi bana gübreyi fazla kaçırmışsın o kadar gübre verilmez sadece grow versen yeter vegteyken

Coban

Üye
Advanced nutrients calculator tablosunda 1 litre için 4 ml koymanız gerektiği yazıyor. O adamlar bu ürünleri üreten profesyonel insanlar. Ben de 1.5 litreye 6 şar ml micro-grow-bloom üçlüsünden ekliyorum fakat her sulama arasına 2 gün koyuyorum. Ek olarak 1 sulama gübreli 1 sulama gübresiz veriyorum.

glow

Yeni üye
Cvp: BİTKİ ÖLÜYOR GİBİ ! ACİL YARDIM LÜTFEN .

Coban' Alıntı:
Advanced nutrients calculator tablosunda 1 litre için 4 ml koymanız gerektiği yazıyor. O adamlar bu ürünleri üreten profesyonel insanlar. Ben de 1.5 litreye 6 şar ml micro-grow-bloom üçlüsünden ekliyorum fakat her sulama arasına 2 gün koyuyorum. Ek olarak 1 sulama gübreli 1 sulama gübresiz veriyorum.

arkadaşın bitkisi auto sanırım hocam. senin ki photo olmalı?

erdokush

Yeni üye
kanka bikere ışık periyodun ne? 12/12 değilse sen şuan big bud ile bud candy niye veriyorsun fosfor fazlalığı olabilir şuan böyle sömeklenme gübresi verdiğin için tribe giriyo olabilir anlam veremedim sonuçta flush yapıcam diye öyle fazla gübre veriyorsun galiba öyle düşünme flushlasan bile bu kadar fazla olduğu için hala gübrenin pisliği gelir elbet

kafasimdigeldi

Yeni üye
hocam sulamayı dediğiniz gibi yapıyorum toprağın içine kenardan parmağımı sokuyorum 2-3 cm kadar , eğer kuruduysa veriyorum o da ortalama 2-3 günde bir sulamaya tekabül ediyor . 1 litreden fazlasını saksı kusuyor alttan akıtıyor direkt 1 tam geliyor o yüzden o kadar veriyorum yoksa bildiğin onun üzerine döktüğüm bütün su alttan akıyor . bitkiye 20/4 ışık veriyorum ve sömeklenme dönemine girdi o yüzden bud candy ile big bud veriyorum  , ad.nutrient calculatar da bu haftalarda grow-micro-bloom dan 4 er mL vermem yazıyor o yüzden o şekilde veriyorum . birtane daha bitki var ona da aynı periyodda aynı şekilde veriyorum bütün gübreleri fakat o cok sağlıklı hiç bir problemi yok gibi görünüyor. kafam cok karıştı , sizce ara dönemde flushlama yapmak mantıklı mı ? daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım en son dönemde flush yapılıyor diye biliyorum

glow

Yeni üye

kafasimdigeldi' Alıntı:
hocam sulamayı dediğiniz gibi yapıyorum toprağın içine kenardan parmağımı sokuyorum 2-3 cm kadar , eğer kuruduysa veriyorum o da ortalama 2-3 günde bir sulamaya tekabül ediyor . 1 litreden fazlasını saksı kusuyor alttan akıtıyor direkt 1 tam geliyor o yüzden o kadar veriyorum yoksa bildiğin onun üzerine döktüğüm bütün su alttan akıyor . bitkiye 20/4 ışık veriyorum ve sömeklenme dönemine girdi o yüzden bud candy ile big bud veriyorum  , ad.nutrient calculatar da bu haftalarda grow-micro-bloom dan 4 er mL vermem yazıyor o yüzden o şekilde veriyorum . birtane daha bitki var ona da aynı periyodda aynı şekilde veriyorum bütün gübreleri fakat o cok sağlıklı hiç bir problemi yok gibi görünüyor. kafam cok karıştı , sizce ara dönemde flushlama yapmak mantıklı mı ? daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım en son dönemde flush yapılıyor diye biliyorum

:D :D

glow

Yeni üye

kafasimdigeldi' Alıntı:
hocam sulamayı dediğiniz gibi yapıyorum toprağın içine kenardan parmağımı sokuyorum 2-3 cm kadar , eğer kuruduysa veriyorum o da ortalama 2-3 günde bir sulamaya tekabül ediyor . 1 litreden fazlasını saksı kusuyor alttan akıtıyor direkt 1 tam geliyor o yüzden o kadar veriyorum yoksa bildiğin onun üzerine döktüğüm bütün su alttan akıyor . bitkiye 20/4 ışık veriyorum ve sömeklenme dönemine girdi o yüzden bud candy ile big bud veriyorum  , ad.nutrient calculatar da bu haftalarda grow-micro-bloom dan 4 er mL vermem yazıyor o yüzden o şekilde veriyorum . birtane daha bitki var ona da aynı periyodda aynı şekilde veriyorum bütün gübreleri fakat o cok sağlıklı hiç bir problemi yok gibi görünüyor. kafam cok karıştı , sizce ara dönemde flushlama yapmak mantıklı mı ? daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım en son dönemde flush yapılıyor diye bil 

dostum verilen suyun toprakta kalması gerektiği, saksının sızdırma yapmaması gerektiği kuralını nerde okudun bilmiyorum.  ama  bu şekilde devam edersen o topraktan hiç su sızmazsa verdiğin tüm gübreler toprağında birikecek demektir. senin tabirinle aman saksım su kusmasın algısını kesinlikle unutmalısın. ort saksı boyutunun %25 i kadar su verilir. ver kardeşim 3 litre suyunu sızan sızsın drene olsun toprak bi.  
 gübre meselesine gelince gübre firmaları senin auto bitki beslediğini nerden tahmin edebilir ki oraya ortalama biraz da kâr amacı güderek rakam belirlemişler. Ben şahsen her zaman firmaların verdiği değerlerin altında seyir edilmesi gerektiğini düşünüyorum hele ki senin bitkin auto sen düşün.  bu konuda kafanın rahat etmesi için yetiştirme günlükleri başlığındaki sonuçlanmış growlara  bakarak ne kadar gübreler verilmiş görmeni istiyorum ve şuan için en azından bitkin biraz toparlanana kadar gübreyi bi süreliğine kesip bahsettiğim sulama uygulamanı tavsiye ediyorum.
 sevgiler.

cannabis16

Ordinaryüs
sulaya sulaya **** ağlatmışın bitkinin.
1. üstten 5 cm kadar parmağını sok,parmağına ıslaklık gelmezse sula. cannabis,nemli toprağı sever,cıvık cıvık devamlı sulu değil.toprak iyice kurusun
2.sulama yaptığında döktüğün miktarın en az  %25 i saksının altından çıksın fazla su olarak.az suyla sulama yapılmaz,o zaman bir önceki sulamadan kalan gübreleri nasıl çıkartacaksın,nasıl kök bölgesini temiz tutacaksın.

R

Ripley'sOG

Guest

cannabis16' Alıntı:
1. üstten 5 cm kadar parmağını sok,parmağına ıslaklık gelmezse sula. cannabis,nemli toprağı sever,cıvık cıvık devamlı sulu değil.toprak iyice kurusun
2.sulama yaptığında döktüğün miktarın en az  %25 i saksının altından çıksın fazla su olarak.az suyla sulama yapılmaz,o zaman bir önceki sulamadan kalan gübreleri nasıl çıkartacaksın,nasıl kök bölgesini temiz tutacaksın.

yaptığım hiç hoş değil cannabis16 ile ben yillar geçirdim.Aylarimizi o foruma verdik ve yaptığın rol insanları kandırmaktan başka birsey degil avatarı bile tutturamamissin cannabis16 olgun biri onu taklit etmeyi kes artık lütfen

cannabis16

Ordinaryüs

Ripley' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

yaptığım hiç hoş değil cannabis16 ile ben yillar geçirdim.Aylarimizi o foruma verdik ve yaptığın rol insanları kandırmaktan başka birsey degil avatarı bile tutturamamissin cannabis16 olgun biri onu taklit etmeyi kes artık lütfen

OG, gözünü seveyim eğer inanmıyorsan benim eski forumdaki cannabis16 olduğuma yine de ses etme.
2 kuruşluk keyfim var,foruma zaten az zaman giriyorum,onda da VATAN evlatlarına yararlı olacak enerjimi senin kafandaki soru işaretlerini kaldırmak için harcamayayım.
gerek yok kardeşim.
dumanın bol olsun

R

Ripley'sOG

Guest
Öyle olsun bakalım ama gerçek cannabis16 sen değilsen ve birgün çıkar gelir elimden çekeceğin var.
(bu durum cannabis16 olan sevgimden kaynaklanıyor yıllar geçse bile ! )

esrarın bol olsun

Harvest

Yeni üye

glow' Alıntı:
kafasimdigeldi' Alıntı:
hocam sulamayı dediğiniz gibi yapıyorum toprağın içine kenardan parmağımı sokuyorum 2-3 cm kadar , eğer kuruduysa veriyorum o da ortalama 2-3 günde bir sulamaya tekabül ediyor . 1 litreden fazlasını saksı kusuyor alttan akıtıyor direkt 1 tam geliyor o yüzden o kadar veriyorum yoksa bildiğin onun üzerine döktüğüm bütün su alttan akıyor . bitkiye 20/4 ışık veriyorum ve sömeklenme dönemine girdi o yüzden bud candy ile big bud veriyorum  , ad.nutrient calculatar da bu haftalarda grow-micro-bloom dan 4 er mL vermem yazıyor o yüzden o şekilde veriyorum . birtane daha bitki var ona da aynı periyodda aynı şekilde veriyorum bütün gübreleri fakat o cok sağlıklı hiç bir problemi yok gibi görünüyor. kafam cok karıştı , sizce ara dönemde flushlama yapmak mantıklı mı ? daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım en son dönemde flush yapılıyor diye bil 

dostum verilen suyun toprakta kalması gerektiği, saksının sızdırma yapmaması gerektiği kuralını nerde okudun bilmiyorum.  ama  bu şekilde devam edersen o topraktan hiç su sızmazsa verdiğin tüm gübreler toprağında birikecek demektir. senin tabirinle aman saksım su kusmasın algısını kesinlikle unutmalısın. ort saksı boyutunun %25 i kadar su verilir. ver kardeşim 3 litre suyunu sızan sızsın drene olsun toprak bi.  
 gübre meselesine gelince gübre firmaları senin auto bitki beslediğini nerden tahmin edebilir ki oraya ortalama biraz da kâr amacı güderek rakam belirlemişler. Ben şahsen her zaman firmaların verdiği değerlerin altında seyir edilmesi gerektiğini düşünüyorum hele ki senin bitkin auto sen düşün.  bu konuda kafanın rahat etmesi için yetiştirme günlükleri başlığındaki sonuçlanmış growlara  bakarak ne kadar gübreler verilmiş görmeni istiyorum ve şuan için en azından bitkin biraz toparlanana kadar gübreyi bi süreliğine kesip bahsettiğim sulama uygulamanı tavsiye ediyorum.
 sevgiler.

Kanka, peki sızan su saksı altında ki tabakta mı kalmalı ufak ufak  toprak  emecek şekilde, yoksa bu suyu tahliye mi etmek lazım?

Ü

Üye silindi 16592

Guest

Suyu az veriyorsun , bitkinin büyüdükçe daha fazla suya ihtiyaç duyacaktır, 12 lt saksıya 2 3 lt su vermen gerekli, ayrıca sulama yaparken saksının altından su gelene kadar sulamalısın

kafasimdigeldi' Alıntı:
Merhabalar tohumsuz ailesi . 
2 - 3 günde toprağın durumuna göre 12 litre kumaş saksıya 1 litre su döküyorum
gübre olarak da :
4 er mL Grow-Micro-Bloom
2 mL Big bud
2 mL Bud Candy 
kullanıyorum .
Son sıralar yapraklar çok ölüyor gibi , hem aşşağıya bakıyor hem de çok güçsüz gözüküyorlar  , son sulamamdan once de böyleydi suladıgımda az bi değişim oldu iyi yönde fakat ertesi gün tekrar bu şekilde olmuş . bunu nasıl düzeltebilirim  ?  Bir de yapraklarda yanmalar var gübre yanığı gibi onu da tam anlayamadım bunun sebebi ne olabilir ? Biraz daha bu şekilde giderse ölecek gibi geliyor ağac yardımcı olursanız cok sevinirim gerçekten.

https://imgur.com/a/H6Bvymv
https://imgur.com/a/FFpugIA
https://imgur.com/a/fU84oau

Kanka gübre miktarini hangi cizelgeye göre veriyosun. Ve haftada kac ml e denk geliyor ortalama verdiğin gübreler ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha** ****** * ***** hahahahahahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** **** ******** *** **** ******* ********** ***** * **** ** **** ******* ********** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ** **** hahahaha* *** ****
  • Didrug Didrug:
    ********* ********* hahahaha**** ******* hahahaha* **** * ******
  • Didrug Didrug:
    ***** ******* **** hahahaha**** **** *****
  • Didrug Didrug:
    ********** ****** **** ******* ** ** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • M merto1835:
    ********* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** hahahaha hahahaha** ****** * *****
  • Didrug Didrug:
    **** *** ********* ***** ********** ****** ****** **** ******** *** *** ***** *** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* *** ********* hahahaha* ****** hahahaha******* ********* **** *** ****** ******** **** ***** *** *******
  • İstanbul İstanbul:
    hahahahahahahaha
    ***** *** **** ******* hahahaha* ******** hahahaha ****
  • O Oguzyigit26:
    ******* ***** ****** ********** ***** ***** ********* ******* ****** **** ******* ********* *** *** *****
  • M merto1835:
    ******** **** ********** ******** ****** ********** ******** *** ****** ********* ****** ****** hahahaha* ******* *** ********* hahahaha* ****** *********
    M merto1835: ******** **** ********** ******** ****** ********** ******** *** ****** ********* ****** ******...