Büyümedeki gariplik

Ü

Üye silindi 19038

Guest
Bu bitki outdoor mu indoor mu sanki salonda bi sehpanın üstünde büyüyor gibi geldi bana . çünkü ne rüzgar değmiş ne vantilatör çok güçsüz kalmış , en büyük sorun ise toprak kurumadan sulama yapman . okuduğum bir yazıda az sulamanın telafisi olduğu fakat fazla sulamanın ölümcül bir hata olduğu yazıyordu . .bol şans dostum

Stealth

Yeni üye
Bu bitki outdoor mu indoor mu sanki salonda bi sehpanın üstünde büyüyor gibi geldi bana . çünkü ne rüzgar değmiş ne vantilatör çok güçsüz kalmış , en büyük sorun ise toprak kurumadan sulama yapman . okuduğum bir yazıda az sulamanın telafisi olduğu fakat fazla sulamanın ölümcül bir hata olduğu yazıyordu . .bol şans dostum
Cevap için teşekkürler. İki bitkim var diğeri çok iyi maşallah. İkisi de outdoor. Yan yana büyüyorlar damda. Sulama konusunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yine de daha dikkat ederim

S

silas

Guest
Fazla miktarda ve sık sulama yapmışsın, Yetiştirme ortamlarında hava akımı olmasına özen göster. Kötü besleniyor gibiler, gübre kullanıyor musun? Bu büyüklükte bir bitkinin kalsiyum eksikliği çekmesi toprakla yada ph'la alakalı gibi gözüküyor. Toprağın ne, ph ölçüyor musun?

Stealth

Yeni üye
Fazla miktarda ve sık sulama yapmışsın, Yetiştirme ortamlarında hava akımı olmasına özen göster. Kötü besleniyor gibiler, gübre kullanıyor musun? Bu büyüklükte bir bitkinin kalsiyum eksikliği çekmesi toprakla yada ph'la alakalı gibi gözüküyor. Toprağın ne, ph ölçüyor musun?
Yan saksıdaki yavru coştu. Aynı tohum aynı oranda sulama ama biri bitik diğeri coştu. Ph 6-6.2 civarı. Açık havada yetişiyorlar. Gübre hiç kullanmadım. Cocopeat perlit karışımı kullanıyorum. Evde advanced nutrients Micro grow Bloom seti var daha kullanmadım

Son düzenleme:
S

silas

Guest
Yan saksıdaki yavru coştu. Aynı tohum aynı oranda sulama ama biri bitik diğeri coştu. Ph 6-6.2 civarı. Açık havada yetişiyorlar. Gübre hiç kullanmadım. Cocopeat perlit karışımı kullanıyorum. Evde advanced nutrients Micro grow Bloom seti var daha kullanmadım
Tablodaki oranları yarısı kadar başla gübreyi. 15. günden sonra ölçeklerin yarısı oran başlayabilirdin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
    +1
  • B bandaleros:
    ******** ********* ***** ***** **** ***** *** ****** ***** hahahaha *
  • E Einsatz:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • E Einsatz:
    **** ** ********* hahahaha ****
  • B bandaleros:
    *** *** ********** hahahaha*** ******
  • E Einsatz:
    *** ******** *** **** *** hahahaha **
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • B bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** ** ** ** ******* ** ** ** ******* *** ******** ** *** *** ***** * ***** hahahaha*****
  • E Einsatz:
    *** ********** ******* ******* hahahaha** *** ********** hahahaha **** ******** ****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ** ****** hahahaha* ******* ***** hahahaha** ******* **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha* *** ******* *********
  • E Einsatz:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • B bandaleros:
    ***** ***** ******* hahahaha ****** ***** ********** ***** ***** ** * ***** hahahaha** ********* *******
  • B bandaleros:
    *** **** ********* ******** ********* *** ********* ******* **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
    B bandaleros: ** *** ********** ****** ******** * ***** ***** ********