büyük grow büyük sorunlar

kenafir

Yeni üye
hasata 3 hafta kala başımıza gelmeyen kalmadı.
Hastalıklar konusunda her fikri dinlemek istiyorum.ff.jpegee.jpegss.jpeggg.jpegww.jpegwww.jpegwq.jpeg

kenafir

Yeni üye
gübre yanığı başladı toprağa flash atmaya geç kaldık 10 gün kadar. flash attık ama flash oldu mu olmadı emin değilim moraller bozuk 4 bitki var ama 2 tanesinin %30 luk kısmı baya kötü duruyor.

Sıcaklık biraz yüksek nemde ama biraz bu hale getirmez geçmiş olsun umarım toparlar diğer ustalarda bi baksın flush atabilirsin toparlar umarım...

1 ısı stresi
2 fazla gübre
3 bazı yapraklarda magnezyum eksikliği var gibi büyük ihtimalle besin aşırı geldiği için besin kitlenmesi oldu .
4 benim gördüğüm bunlar çözümleri kolay ısıyı düşür ph ayarlı flush at gübreyi yarıya indir

S

silas

Guest
Bitkinin tek sorunu var kardeşim aşırı azot toprağı kitlemiş. Kimyasal gübre kullandığından 1 flushla düzelmez, ph ayarlı suyla saksının en az 3-4 katı suyla flush at ve tuzları temizlemek için sade suyla toprak kurudukça sulama yapmaya devam et, varsa revive kulllan. Bir süre azot verme. Yanan yaprakları kurtamazsın onlar kuruyacak fakat yeni gelen yaprakları kurtarabilirsin. Geçmiş olsun iyi growlar

Member420

Yeni üye
Dostum aynı sorunla bende karşılaştım geçen haftam forumlarda sabahlıyarak geçti. Azot yanmasıyla kolayca karıştırılabilen ışık yanması sorunu vaRdı benim kızda. Sendekide aynı sorun gibi gözüküyor. Farkı azot eksikliği alt yapraklarda başlar, ışık stresi üst yapraklarda. Işığını çekebildiğin kadar bitkinin üst budundan yukarı çek ve 5-6 gün bitki streste kalacaktır. Yanan yapraklar tamamen kuruyana kadar sorun devam ediyor. Fakat Sömeklerin büyümeye devam edecektir. Luxmetre sipariş etmeni ve max 80000 lümene ayarlıyarak
büyütmeye devam etmelisin. İyi growlar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Z ZzındıK:
    **** **** ******* ***** ***** ******* hahahaha* ***
  • E ErdemRS6:
    ******* ******* **** ********* **
  • Z ZzındıK:
    ********* hahahaha
  • E ErdemRS6:
  • Z ZzındıK:
    hahahaha** ******
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • Z ZzındıK:
    ***** ********* * ****** hahahaha* * ******* *********
  • Z ZzındıK:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • Z ZzındıK:
    hahahaha* *****
  • Z ZzındıK:
    ***** ******** ****** * *
  • E ErdemRS6:
  • Z ZzındıK:
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • Z ZzındıK:
  • zero00 zero00:
  • E ErdemRS6:
    ****** ******** *** ******* ** ***** ********* ******** ****** ****** * ***** ******* ******* ******* hahahaha
  • Z ZzındıK:
    ******* **** hahahaha*
  • E ErdemRS6:
  • Z ZzındıK:
  • zero00 zero00:
    *** **** *** hahahaha***
  • E ErdemRS6:
    +1
    E ErdemRS6: ****** ** ******* ******* +1