Bütçe Dostu Grow Çadırı

2MoreWeeks

Doktor
Selam Kankalar,

Klonlarım için, veg dönemindeki bazı bitkilerin için ekstra alana ihtiyacım vardı. Söküp takabileceğim, gerektiğinde 1-2 ay rafa kaldıracağım bir çadır kurmak istiyordum. Gönlüme göre 1 tane buldum. Detayları yazıcam. Buradan 1 kişinin bile yüzü gülerse, işi görülürse ne mutlu bana.

Tüm internetteki Bez/Kumaş dolaplara, gardıroplara baktım. Hiç birinin kumaşı kaliteli malzemeden yapılmamıştı ve neredeyse hepsi plastik iskelete sahipti. Tam vazgeçiyordum ki Tchibo markasına rastladım. İthal bir ürün satıyorlar. Boyutuyla, sağlamlığıyla, fiyat performansıyla beni mest etti.

ürün; https://www.tchibo.com.tr/gri-kumas-dolap-p400121441.html

Bu ürünün beni cezbeden kısımları şöyle;

-120cm yüksekliği, 80 cm genişliği ve 45cm derinliği var. Dilerseniz tek photo veya 2 indica ağırlıklı auto bitki bile bakabilirsiniz. Neredeyse tüm bez dolaplar 30-35 cm derinliğe sahip. Boyları da aşırı gereksiz büyük. 12 litrelik 25cm uzunluğunda saksı koysam, yukardan da 20cm lambaya ayırsam. nerden baksan 75-80cm boşluk kalıyor bitki için. Gayet ideal. LST falan derken Klonlarımı hiç ellemem, belki sırf 5-6 ufak klon hasatı bile alabilirim :)

-Tüm bez dolapların alt kısmı açık, bu ürünün ise her tarafı kapalı. Sade ayak kısımlarında 1cm boşluk var ayakların yere değmesi için.

-Tüm boruları çelikten. Eğmeye çalıştım ama ne mümkün.

-Dışa kumaşı gayet kalın, hava geçirmez gibi duruyor. Raf bezleri ise naylon paraşüt bezlerinden yırtılması imkansız.

edit: stoktan kalkmış görünüyor. trendyol linki paylaşacağım fakat orada da stokta yok görünüyor. yedik bitirdik ürünü.

trendyol.com/tchibo/gri-gri-kumas-dolap-92254-p-31935914

Son düzenleme:
R

Ripley'sOG

Guest
Kanka eline sağlık gerçekten bu tarz bir grow kabinin bile fahiş fiyatlara satıldığı ya da bez dolapların dandik olduğu bir yerde araştırmaların için teşekkür ederim kendi adima konuyu sabitledim bu kültüre gönül veren ve vermeye başlayan kankalara büyük faydası olacağından eminim. +1

Lavuk

Yeni üye
hava giriş çıkış vs işlemleri yaptıktan sonra son halinide atarsan güzel olur. teşekkürler paylaşım için.

uzun süre bende elbise dolabı baktım ama dandik ürünler yüzünden vazgeçtim. emeğine saglık... bundan iki tane ssipariş verip bir birine bağlayıp daha geniş bir kabin yapacağim galiba... :)

2MoreWeeks

Doktor
uzun süre bende elbise dolabı baktım ama dandik ürünler yüzünden vazgeçtim. emeğine saglık... bundan iki tane ssipariş verip bir birine bağlayıp daha geniş bir kabin yapacağim galiba... :)

İskelet çok basit ve standart. Her şekle gelir. Sıfıra sıfır yanyana cırt kelepçe ile bağlanabilir.

Hatta yanyana bağladıktan sonra dik çevirip kullanılabilir. Boyu 160, genişliğin 120 olmuş olur. Fena olur :)

İskelet çok basit ve standart. Her şekle gelir. Sıfıra sıfır yanyana cırt kelepçe ile bağlanabilir.

Hatta yanyana bağladıktan sonra dik çevirip kullanılabilir. Boyu 160, genişliğin 120 olmuş olur. Fena olur :)
aynen kanka içinede güzel bir folyo kaplama e havalandırma yerleri acıldımı tamamdır...

Ü

Üye silindi 20042

Guest
2bitkiye yeter mi kanka sence çok dar olmaz mı? Ayrıca bitki 1 metreye yaklaşınca ışığa aşırı yakın olsa sorun teşkil eder mi?

Ü

Üye silindi 20042

Guest
Kanka çok dar olmaz ki böyle birbirine girmez mi

420t41

Üye
Çok güzel. Eline sağlık. Bende kabin almadan önce pvc bahçe dolapları üzerinde baya kafa yormustum. Seninki daha güzelmiş. Kapısı filan. İlerde belki bende alıp içine mylar veya panda diktirebilirim. Balkonda dikkat çekmeden kullanılabilir.
Selam Kankalar,

Klonlarım için, veg dönemindeki bazı bitkilerin için ekstra alana ihtiyacım vardı. Söküp takabileceğim, gerektiğinde 1-2 ay rafa kaldıracağım bir çadır kurmak istiyordum. Gönlüme göre 1 tane buldum. Detayları yazıcam. Buradan 1 kişinin bile yüzü gülerse, işi görülürse ne mutlu bana.

Tüm internetteki Bez/Kumaş dolaplara, gardıroplara baktım. Hiç birinin kumaşı kaliteli malzemeden yapılmamıştı ve neredeyse hepsi plastik iskelete sahipti. Tam vazgeçiyordum ki Tchibo markasına rastladım. İthal bir ürün satıyorlar. Boyutuyla, sağlamlığıyla, fiyat performansıyla beni mest etti.

ürün; https://www.tchibo.com.tr/gri-kumas-dolap-p400121441.html

Bu ürünün beni cezbeden kısımları şöyle;

-120cm yüksekliği, 80 cm genişliği ve 45cm derinliği var. Dilerseniz tek photo veya 2 indica ağırlıklı auto bitki bile bakabilirsiniz. Neredeyse tüm bez dolaplar 30-35 cm derinliğe sahip. Boyları da aşırı gereksiz büyük. 12 litrelik 25cm uzunluğunda saksı koysam, yukardan da 20cm lambaya ayırsam. nerden baksan 75-80cm boşluk kalıyor bitki için. Gayet ideal. LST falan derken Klonlarımı hiç ellemem, belki sırf 5-6 ufak klon hasatı bile alabilirim :)

-Tüm bez dolapların alt kısmı açık, bu ürünün ise her tarafı kapalı. Sade ayak kısımlarında 1cm boşluk var ayakların yere değmesi için.

-Tüm boruları çelikten. Eğmeye çalıştım ama ne mümkün.

-Dışa kumaşı gayet kalın, hava geçirmez gibi duruyor. Raf bezleri ise naylon paraşüt bezlerinden yırtılması imkansız.

İç kaplaması size kalmış. Şu malzemelere göz gezdirin derim;

- https://www.kumbaraavm.com/cok-amac...ize-jumbo-boy-raf-vitrin-dolap-cekmece-ortusu
- https://www.folyosepeti.com/yapiskanli-folyo-mykagitcim-lake-parlak

en alt raf hariç, diğer rafların bezini geçirmedim. İskelet ise tam bu iş için yapılmış gibi. Diğer bez dolaplar gibi ortada gereksiz hiç bir çıta yok.
Bu tür kabin yapmak isteyenler net de bez dolap olarak aramayın bez yorgan hurcu olarak ararsanız istediğiniz ölçülerde kabin yapabilirsiniz bez dolap ölçüleri işimize yaramıyor

ahmetyesevi

Yeni üye
Kankalar s.a bu kabini alsam ustune 400 watt fullspectrum led koysam icinde 2 tane blue dream yetistirebilir miyim ?

ahmetyesevi

Yeni üye
Öncelikle kabinin iç kısmını kontraplak vs ahşap malzemeler ile izole edip üzerine yansıtıcı kaplayıp hava sirkülasyonunu sağlaman gerek sonrası kolay

dediklerini yapabilirim rahatlıkla da 2 tane blue dream rahat bir sekilde sıgdırıp yetistirebilir miyim benim aklımı kurcalayan soru bu ya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    *** * ******** hahahaha**** ********* ********* ****** ******* **
  • muadip muadip:
    *** ****** ********* ********* ****** **** hahahaha*
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha** * *********