AUTOFLOWER GÜBRE KULLANIMI NASIL OLMALI?

selami1313

Yeni üye
Kankalar selam,

autoflower Blue dream'imi yarın biobizz light mix toprağa ekiyorum.
Ayrıca elimde yine biobizz'in 3lü indoor pakedi var (bio grow, bio bloom, top-max)
Bunları nasıl bir takvimle hangi evrede hangi ölçüde kullanmalıyım yardımcı olabilir misiniz ?

Bol dumanlar :D

baharbahar

Yeni üye
Kankacım selamlar,

Bende biobizz'in bütün setini aldım ve light mix toprak kullanıcam, senin gibi yani. Aynı soru benim kafamda da oluştu ve biobizz'e direk mail attım ve sordum hatta arkadaşın attığı growkent sitesindeki takvimi de gönderdim kontrol etsinler die. Bana gönderdikleri mail'i aynen atıyorum buraya.

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]The Nutrient Schedule we sent you is our official document and recommendations. The one found on GrowKent’s website is not official and looks pretty outdated.[/font][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif] [/font][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]As for autoflowers, our recommendation is to plant them in Light·Mix and follow our Nutrient Schedule for All·Mix. In this way, we have more control over the doses and avoid any possibility of overfeeding.[/font][/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]İngilizcesi olmayanlar için kabaca çeviriyorum:[/font][/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]Size gönderdiğimiz besin takvimi resmi ve önerdiğimiz takvimdir. Growkent websitesinde bulunan resmi değildir ve oldukça eskidir.[/font][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]Autoflower'lar için önerimiz lightmix toprağa ekin ve allmix takvimi takip edin. Böylece fazla gübreleme'nin kontrolünü elimizde tutmuş oluruz.[/font][/font]

[font=Cabin, sans-serif]Link vermiyim sıkıntı olmasın google'a biobizz yaz downloads sekmesinde ingilizce olana bak ve allmix toprak için verilen tabloya göre gübrelemene dewam et.[/font]

[font=Cabin, sans-serif]Bunlar benim değil biobizz'in tavsiyeleridir. Ben dediklerini yapıcam ve bitkinin durumuna göre dozu yavaş yavaş arttırıcam.[/font]

[font=Cabin, sans-serif]Herkese bol hasatlar.[/font]

growmie

Yeni üye
Cvp: AUTOFLOWER GÜBRE KULLANIMI NASIL OLMALI?

Autoflower bitkiler için less is more deyimi kesinlikle doğru.O yüzden gübreyi düşük seviyelerde kullanmanı tavsiye ederim.

Biobizzin tüm gübrelerini aldım demişsin kanka,elinde hem grow hem fish mix varsa ikisinden de aynı zamanda  kullanma fish mix le başla ama all mix besin takviminde 1ml /1lt yazsada sen fishmixi 0.5 ver litre başı, kuvvetli bir gübre. Daha sonra bitkinin durumuna göre arttırırsın.Çiçeklenmenin 2.haftasında fishmixi kes ,grow ve besin takviminde yazılı olan gübrelerle devam et.

Sıkıntısız growlar dilerim.

baharbahar

Yeni üye
@dank aynen kankacım senin de dediğin gibi onun da açıklamasını yapmışlar takvimde güzel noktaya parmak bastın teşekkürler.

hightimes1980

Yeni üye

baharbahar' Alıntı:
Kankacım selamlar,

Bende biobizz'in bütün setini aldım ve light mix toprak kullanıcam, senin gibi yani. Aynı soru benim kafamda da oluştu ve biobizz'e direk mail attım ve sordum hatta arkadaşın attığı growkent sitesindeki takvimi de gönderdim kontrol etsinler die. Bana gönderdikleri mail'i aynen atıyorum buraya.

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]The Nutrient Schedule we sent you is our official document and recommendations. The one found on GrowKent’s website is not official and looks pretty outdated.[/font][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]As for autoflowers, our recommendation is to plant them in Light·Mix and follow our Nutrient Schedule for All·Mix. In this way, we have more control over the doses and avoid any possibility of overfeeding.[/font][/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]İngilizcesi olmayanlar için kabaca çeviriyorum:[/font][/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]Size gönderdiğimiz besin takvimi resmi ve önerdiğimiz takvimdir. Growkent websitesinde bulunan resmi değildir ve oldukça eskidir.[/font][/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif][font=Cabin, sans-serif]Autoflower'lar için önerimiz lightmix toprağa ekin ve allmix takvimi takip edin. Böylece fazla gübreleme'nin kontrolünü elimizde tutmuş oluruz.[/font][/font]

[font=Cabin, sans-serif]Link vermiyim sıkıntı olmasın google'a biobizz yaz downloads sekmesinde ingilizce olana bak ve allmix toprak için verilen tabloya göre gübrelemene dewam et.[/font]

[font=Cabin, sans-serif]Bunlar benim değil biobizz'in tavsiyeleridir. Ben dediklerini yapıcam ve bitkinin durumuna göre dozu yavaş yavaş arttırıcam.[/font]

Dostum genelde herkes soru soruyor , doğru yanlış ne varsa uyguluyor , senin gibi doğrusunu araştıran zaman ve emek veren insanları seviyorum teşekkür ederim bio bizz kullanan arkadaşlar dikkat ederler artık tabloya

selami1313

Yeni üye

baharbahar' Alıntı:
Kankacım selamlar,

Kankam çok teşekkür ederim bilgi için adamsın

D06AC

Yeni üye

Slm arkadaşlar benimde ilk deneyimim olucak paylaşımlarınızı okudum çok faydalı oldu benim için teşekkürler... ancak anlayamadigim su lightmix e ekicem tohumlarımı ama allmix takvimi dediginiz şeyi anlamadım bu bir gübreleme takvimimi yoksa toprakmi bu yami belli bir boya gelince allmixemi geçireyim çiçekleri şimdiden çok teşekkürler
AllMix de tıpkı LightMix gibi aynı markanın toprak ürünü. Farkı, LM yeni ekim yani tohumdan 2-3 haftaya kadar dönem için uygunken, AM daha gelişkin bitki için uygun.
burada asıl dikkat edilmesi gereken kısım, LM’den AM’e geçerken saksı değiştirme kısmı. Çoğu Autogrower bitkiyi direk son saksısında çimlendirir stres olmamasından ötürü. Dolayısıyla LM toprakta AM toprağa göre daha az mineral ve vitamin mevcut. Autogrowerlara LightMix toprak önermesinin ve besin takviminin AllMix’e göre yapılmasını tavsiye etmelerinin sebebi de tam olarak bu, açığı kapatma gerekliliği. Son olarak firmanın kendi tablosuna bakarsan birisini gri birisini de siyah renkle belirtmiş. Sen bitkin 3-4 haftaya geldiği zaman AllMix takvimine göre devam edeceksin.
iyi hasatlar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ****** **** ********* ****** ********** **** **** hahahaha***** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    **** **** ****** ***** hahahaha**
  • A ax-b:
    **** ****** ****** ******* **
  • the imam the imam:
    ***** hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ********* hahahaha* *** ********** ****** *****
    ******** ***** ** ****** hahahaha **** ** ******** ***
  • A ax-b:
    ** ****** ********** ***** ******* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** hahahaha* hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** ***** hahahaha**** ** **** ******* ****** ****** *****
    ***** **** *** *** ******* ******* ***** ******* ********* hahahaha* ** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ****** ******* ******* **** ******* *** * **** ***** ****** ** ******** ****** ********
  • A ax-b:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ****** *** *** **** hahahaha** ********* ***
    +1
  • A ax-b:
    ****** ** ********* hahahaha** * ********* ******** **** **
  • the imam the imam:
    ******* **** *** **** hahahaha* **** * * * ** ********** ******** ***** ********* **** * ***** ********** ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ******** ** **
  • A ax-b:
    ** ** *** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* *** **** *****
  • A ax-b:
    ****** *** ******* * ******* hahahaha*
  • A ax-b:
    **** hahahaha* *****
  • the imam the imam:
    ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** ********** hahahaha******* ******* ***** *** ** ******* ******** ****** ********* *** *** ********* ******** ****** *** *** ** ****** ****** hahahaha** *****
    the imam the imam: ***** ******** **** **** ****** hahahaha* *** **** ****** ********** ******* ***** **********...