auto triple xl 29. gün

S

silas

Guest
@silas34 kanka kolay gelsin , auto tohumlarıma 18/6 ışık periyodu uyguluyorum bugün 31. gün çiçeklenmedeyiz , bazı konularıda okudum ama kafamda tam bi cevap bulamadım . ışık periyodunu değiştirmeli miyim ? 24/0 yapan var 20/4 yapan var 12/12 yapan var sence nasıl olmalı ?
Kanka biliyorsun auto ışık periyodundan bağımsız çiçeğe giriyor, madem amaç hızlı büyütmekse 18saat ve üzeri istediğin ışık periyodunu kullanabilirsin, ama benim şahsi fikrim bitkilerde biyolojik canlılar onlarında dinlenmeye ihtiyacı var, ayrıca ışık periyodun düzenli olmalı, yani 18/6 periyotta her gün sabah 7 de ışık açıyorsan 1 de kapat. Sabahları 6 da yada 8 de ışığı açıp geciktirme, antibiyotik gibi saatinde ver ışığı. Buna dikkat etmezsen bitkinin biyolojik saatiyle oynar strese ve erken çiçeklenmeye sokarsın autolarda. Ben olsam amaç hızlı hasatsa 20/4 periyodunu kullanırdım auto için. Bol hasatlar

Kanka biliyorsun auto ışık periyodundan bağımsız çiçeğe giriyor, madem amaç hızlı büyütmekse 18saat ve üzeri istediğin ışık periyodunu kullanabilirsin, ama benim şahsi fikrim bitkilerde biyolojik canlılar onlarında dinlenmeye ihtiyacı var, ayrıca ışık periyodun düzenli olmalı, yani 18/6 periyotta her gün sabah 7 de ışık açıyorsan 1 de kapat. Sabahları 6 da yada 8 de ışığı açıp geciktirme, antibiyotik gibi saatinde ver ışığı. Buna dikkat etmezsen bitkinin biyolojik saatiyle oynar strese ve erken çiçeklenmeye sokarsın autolarda. Ben olsam amaç hızlı hasatsa 20/4 periyodunu kullanırdım auto için. Bol hasatlar
kanka teşekkür ederim bilgilerin için . timer var zaten hergün akşam 6 ve öğlen 12 arası yanıyor zaten ışık ama dersen ki 20/4 e çevir daha hızlı hasat alırsın akşam 4 öğlen 12 yaparım bilgili dostlara danışmadan pek bişey yapmak istemedim zaten acemiyim

S

silas

Guest
kanka teşekkür ederim bilgilerin için . timer var zaten hergün akşam 6 ve öğlen 12 arası yanıyor zaten ışık ama dersen ki 20/4 e çevir daha hızlı hasat alırsın akşam 4 öğlen 12 yaparım bilgili dostlara danışmadan pek bişey yapmak istemedim zaten acemiyim
Kanka bu konuyu auto uzmanımız @RabbitKanka 'ya havale ediyorum :)
Kendisinin auto konusunda tecrübeleri benden daha fazla. Ben auto tohum gelmediği sürece tercih etmiyorum.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
M

malesef bende günde 3 kere felan buz koyuyorum o da bi nebze işe yarıyor işte , bi sonraki işlerde daha güzellerini yaparız umarım
Işık periyodun öğlen 11-15 arası kapalı olsun böylece en sıcak saatlerde ısı sorunun olmaz. Gece de hava serinlediği için ışıklar açıkken bi nebze ısı düşmüş olur ve 22-08 saatleri arası elektrik faturasında tasaruf etmiş olursun.

Işık periyodun öğlen 11-15 arası kapalı olsun böylece en sıcak saatlerde ısı sorunun olmaz. Gece de hava serinlediği için ışıklar açıkken bi nebze ısı düşmüş olur ve 22-08 saatleri arası elektrik faturasında tasaruf etmiş olursun.
kanka zaten akşam 6 öğlen 12 arası açık hem ısıdan hem faturadan dolayı bende böyle yaptım :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F Fısfısss01:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
  • A akaaka123:
    dreadydreadydreadydready****
  • A akaaka123:
  • kralartur01 kralartur01:
    **** **
  • kralartur01 kralartur01:
    dready *********** ** ********** *** ******
  • A akaaka123:
    *** ***** *** dready **** ***** *********
  • A akaaka123: