[AKILLI GROW] Akıllı Wifi Rolesi ile Nemi ve Isıyı Sabit Tutma

rcpozcn

Yeni üye
Hocam anlamadıgım bir şey var sonoff a sensörü bagladık ve nem cihazınıda bagladık. Şimdi bı cihazda birde ısı sensörü var ve rolede başka kablo yerleri var bn ıso artınca fanları aynı roleye nem cihazından bagımsız çalıştırabilirmiyim nem düşerse nem verece ısı yükselirse fanlar açılacak ama bunlar tek roleyle saglanabilirmi

kronos

Üye
@rcpozcn nin demek istediği ya da sanırım bir tane sonoff la sadece 1 alete mi komut verebiliyoruz ya da en azından benim aklımdaki soru da bu :D

WidowTech

Yeni üye
En sağlıklısı bir kaç role kullanmak. Farklı cihaz bağlantılarında cihaz sayısı kadar role bağlanabilir. Tekine de bağlarsın kablolarını birleştirip ama iki cihaza da aynı komut gider.

Si7021 ile AM2301 arasındaki fark nedir ?
sensör hassasiyeti değişiyor. En iyisi si7021 en hassas ve doğru ölçüm yapan sensör si7021dir

En sağlıklısı bir kaç role kullanmak. Farklı cihaz bağlantılarında cihaz sayısı kadar role bağlanabilir. Tekine de bağlarsın kablolarını birleştirip ama iki cihaza da aynı komut gider.

sensör hassasiyeti değişiyor. En iyisi si7021 en hassas ve doğru ölçüm yapan sensör si7021dir

Çin den gelmesini beklemek istemediğim için TR de satan yerler aradım. Kurcaladığım kadarıyla bir tek aşağıdaki sitede satısı var. Onlarda da Si7021 stok yok :) Teknik servisine farklarını sordum. Aşağıdaki maili gönderdiler. İlgilenen arkadaşlar faydalanabilir.

"2 ürün arasında birçok fark olduğu için datasheetlerini incelemeniz daha sağlıklı olacaktır. Aşağıda 2 ürününde datasheet linklerini paylaşıyorum inceleyebilirsiniz."

si7021:
https://www.silabs.com/documents/public/data-sheets/Si7021-A20.pdf

Am3201:
https://pdf.direnc.net/upload/dht.pdf

Saygılarımızla / Best Regards

Teknik Destek
Bilgi Teknolojileri

MariBravo

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba, akıllı roleler ile evimi akıllandırmıştım. Klima, ampuller, televizyon gibi bütün aletlerimi akıllı olarak kullanıyorum. Şimdi grow yapmaya başladım ve akıllı seralardan aklıma bir fikir düştü. Şimdi kendi growumu bu şekilde akıllandırarak insan hatasından uzak, nem ve ısıyı kontrol altına alan sistemi tanıtacağım. Bu sistem ile aynı zamanda evde olmasanız dahi akıllı roleyi açıp kapatabilirsiniz.

Cihaz Resimleri: 1.fotoğraf role. 2.fotoğraf roleye takılan nem ve ısı sensörü

BAŞLIYORUZ.

1.Adım:
Nem cihazınızın prize giden kablosunu ortadan kesin ve prize gidicek olan kısmın kablo uçlarını açın.

1. ADIM RESMİ: 1.fotoğraf prizin cihaza geldiği kısım. eksi uç en sağdaki N'ye artı uç sağdaki L'ye bağlıyoruz. 2.fotoğrafta elimde tuttuğum nem cihazından gelen kablolar eksi uç soldaki N'ye artı uç en soldaki L'ye bağlıyoruz.

2.Adım: eWelink uygulamasını telefonumuza indirip kayıt oluyoruz. Ve +'ya basıp cihaz eşleştirmeyi açıyoruz. Bu sırada Sonoff akıllı rolenin üstündeki tuşa 7 saniye basılı tutuyoruz ve rolenin üstündeki ışık 3 kere yanıp sönmeye başlıyor. Bu eşleşmeye hazırım demek.

2. ADIM RESMİ: 1.resimde akıllı rolemiz evimizde wifiye bağlanıyor, 2.resimde cihaza güncelleme geldiğini fark ediyoruz ve 3. resimde güncellememiz tamamlanıyor.

3.Adım: 1.resimde rolemizin off konumunda olduğunu ve 2.resimde nem cihazım olmadığı için bağladığım cob ledi görüyorsunuz. 1.resimdeki Otomatik == Manual kısmını otomatik yaparsanız şu kuralları koyuyorsunuz.

Nem seviyesi %49'a inince nem cihazını aç.
Nem seviyesi %51'e çıkınca nem cihazını kapat.

4.Adım: On konumuna getirdiğinizde akıllı rolede kırmızı ışık yanıp nem cihazına elektrik veriyor. Uygulama içinde nem ve ısı derecesini de görüyorsunuz.

AVANTAJLARI
  • Bu cihaz ile nem ölçer ve ısı ölçer derdinden kurtuluyorsunuz.
  • Evde olmasanız dahi akıllı roleye bağlı cihazınızı her yerden uygulama üzerinden açıp kapatabilirsiniz.
  • Otomatikleştirme yapabilirsiniz. İnsan hatası sıfırlanır.
100₺'ye alacağınız bu cihaz ile insan hatalarından uzak ve nem ölçer ve ısı ölçere verdiğiniz para ile akıllı grow'a giriş yapmış oluyorsunuz. Bu cihazın daha basic sürümü var o sadece aç kapa yapıyor nem ölçmüyor. Onu alarak ışıklandırma sistemine bağlarsanız zamanlayıcı priz derdinden kurtulur akıllı ışık sisteminiz olur.

ÜRÜN LİNKİ: https://www.aliexpress.com/item/32819722968.html
Ürünü alırken sensörü Si7021 olanı alın. Si7021 en hassas nem ve ısı ölçen sensördür.

Elimde USB ile çalışan nem makinasını var mini olanlardan.Bu sistemi bağlaya bilirmiyim?

Dazzle

Üye
@NonaHost kanka TH10 + si7021 aldım, nem cihazına bağladım. İki sensör yanyanayken;

mevcut nem cihazım %56 gösterirken ewelink app %82 gösteriyor.
nem cihazım %67 gösterirken app %86 gösteriyor.

nemi %60 larda tutsun diye %84'ün altına inince nem cihazını çalıştır, %86 üstüne çıkınca durdur diye ayarladım. Amacım nemi %60'ta tutmak.

bu kadar sapması normal mi? 3.4.1 versiyonunu kullanıyorum. Kalibre edebiliyor muyuz? Nette doyurucu bilgi bulamadım.

a-420

Müptezel
Arkadaşlar merhaba, akıllı roleler ile evimi akıllandırmıştım. Klima, ampuller, televizyon gibi bütün aletlerimi akıllı olarak kullanıyorum. Şimdi grow yapmaya başladım ve akıllı seralardan aklıma bir fikir düştü. Şimdi kendi growumu bu şekilde akıllandırarak insan hatasından uzak, nem ve ısıyı kontrol altına alan sistemi tanıtacağım. Bu sistem ile aynı zamanda evde olmasanız dahi akıllı roleyi açıp kapatabilirsiniz.

BAŞLIYORUZ.

1.Adım:
Nem cihazınızın prize giden kablosunu ortadan kesin ve prize gidicek olan kısmın kablo uçlarını açın.

1. ADIM RESMİ: 1.fotoğraf prizin cihaza geldiği kısım. eksi uç en sağdaki N'ye artı uç sağdaki L'ye bağlıyoruz. 2.fotoğrafta elimde tuttuğum nem cihazından gelen kablolar eksi uç soldaki N'ye artı uç en soldaki L'ye bağlıyoruz.

2.Adım: eWelink uygulamasını telefonumuza indirip kayıt oluyoruz. Ve +'ya basıp cihaz eşleştirmeyi açıyoruz. Bu sırada Sonoff akıllı rolenin üstündeki tuşa 7 saniye basılı tutuyoruz ve rolenin üstündeki ışık 3 kere yanıp sönmeye başlıyor. Bu eşleşmeye hazırım demek.

2. ADIM RESMİ: 1.resimde akıllı rolemiz evimizde wifiye bağlanıyor, 2.resimde cihaza güncelleme geldiğini fark ediyoruz ve 3. resimde güncellememiz tamamlanıyor.

3.Adım: 1.resimde rolemizin off konumunda olduğunu ve 2.resimde nem cihazım olmadığı için bağladığım cob ledi görüyorsunuz. 1.resimdeki Otomatik == Manual kısmını otomatik yaparsanız şu kuralları koyuyorsunuz.

4.Adım: On konumuna getirdiğinizde akıllı rolede kırmızı ışık yanıp nem cihazına elektrik veriyor. Uygulama içinde nem ve ısı derecesini de görüyorsunuz.

AVANTAJLARI
  • Evde olmasanız dahi akıllı roleye bağlı cihazınızı her yerden uygulama üzerinden açıp kapatabilirsiniz.
100₺'ye alacağınız bu cihaz ile insan hatalarından uzak ve nem ölçer ve ısı ölçere verdiğiniz para ile akıllı grow'a giriş yapmış oluyorsunuz. Bu cihazın daha basic sürümü var o sadece aç kapa yapıyor nem ölçmüyor. Onu alarak ışıklandırma sistemine bağlarsanız zamanlayıcı priz derdinden kurtulur akıllı ışık sisteminiz olur.

Ürünü alırken sensörü Si7021 olanı alın. Si7021 en hassas nem ve ısı ölçen sensördür.
Süpersin kanka brovo

Vgn

Yeni üye
Slmlar,sonoff’un 4 kanallı wifi rölesi mevcut.Buna 4 ayrı cihaz bağlananiliyor ve ayrı ayrı app üstğnden kontrol edilebiliyor.

WidowTech

Yeni üye
@NonaHost kanka TH10 + si7021 aldım, nem cihazına bağladım. İki sensör yanyanayken;

mevcut nem cihazım %56 gösterirken ewelink app %82 gösteriyor.
nem cihazım %67 gösterirken app %86 gösteriyor.

nemi %60 larda tutsun diye %84'ün altına inince nem cihazını çalıştır, %86 üstüne çıkınca durdur diye ayarladım. Amacım nemi %60'ta tutmak.

bu kadar sapması normal mi? 3.4.1 versiyonunu kullanıyorum. Kalibre edebiliyor muyuz? Nette doyurucu bilgi bulamadım.
Kanka öyle sapması normal bir durum değil, muhtemelen sensör problemli ama dediğin yöntem işe yarar ana nem cihazın ve sapma oranını bulup o komutları verirsen yine istediğini elde edersin. Si7021 sensöründe kalibre yok diye biliyorum. Sensör kaynaklı problem yaşamaktasın

a-420

Müptezel

BAŞLIYORUZ.

1.Adım:

AVANTAJLARI

slm kanka elektırık kesılmesınde ıcındekı ayarlar sıfırlanıyomu ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha*** ***** ********** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ********* ******** ***** ********* ******** **** ********* *** *** ****** **** *** ********* hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ********* ** *** *** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* hahahaha **** ***** ***** ******* hahahaha*** ***** ********** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** hahahaha** ******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** **
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    * ******* **** ****** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ***** ********** ***** **** *** ********* ***** ******** ********** ********** ********** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha ***** *** ** hahahaha* **** ***** hahahaha** ********** hahahaha* hahahaha** ***** ********
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ****** hahahaha** hahahaha* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ********* ** *** hahahaha ********** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ***** ******** *** ** ********** ***** ******* ******* ********* ** *** hahahaha ********** ***** **
  • Didrug Didrug:
    ***** ********* ********* hahahaha** *** ****** ***** ***** ****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** ***** ********* ********* hahahaha** *** ****** ***** ***** ****
  • Didrug Didrug:
    ******* ******* ********* ***** hahahaha***** ****
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ********* hahahaha* ******* ********* ***** hahahaha***** ****
  • Didrug Didrug:
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ***** ********** ********* ******** ******** **** ****** * **** ********
  • T terbiyeligunahkar:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ********* hahahaha* ***** ******* ******* hahahaha* ****** ****
    bandaleros bandaleros: ***** ********* hahahaha* ***** ******* ******* hahahaha* ****** ****