70x45 Kabin İçin Işık Önerisi

beyler bol dumanlar. 70x45 dolapta bruce banner auto için her şey tamam. elimde aliexpresten aldığım 300w lık besteva tarzı ama çok daha ucuzu bir led ve kendi yaptığım 50w cob led var. ikisini de kullanmayı düşünmüyorum çünkü yıllar önce çok ucuz bi rakama almıştım ve verimli değil. cob led zaten sürekli patlıyor ve yeni nesil quantum boardların yanında biraz ilkel kalıyor. araştırmalarım sonucu sponsordan 4. Nesil Horticulture LS EVO 170W ya da 340W almaya karar verdim. alan küçük olduğu için 170w daha mantıklı geliyor. hem fiyatı daha düşük, hem daha az ısınacak hem daha az enerji harcayacak. auto da tecrübeli arkadaşlardan ışık için tavsiye bekliyorum. başka markalarda aynı şekilde 200w Lm301h EVO led kullanan kuantum boardlar da var. sizce 70x45 dolapta kaç auto yapmalıyım ve ışık ne olmalı? ben tek bitki planlıyorum. düzgün bir LST verebilirsem zaten tüm dolabı kaplar gibi geliyor ama dediğim gibi auto konusunda deneyimsizim. bir el atıverin.

@nasa knkm da soralım belki seçenek sunar
arkadaşlara whatsapptan sordum 9200 tl dedi. zaten kdv siz fiyatı 9200tl yazıyor sitesinde . parayı da havale yapacağımız için fatura kesilmeyecek, bir indirim yakalayamadım yani. daha uygun quantum board alternatiflerine bakıcam LM301H EVO çipli . bir de 270w ya da 340w lambanın soğutucu fansız olması çok mantıklı gelmedi bana. atla deve değil bu kadar pahalı ürünlerde 200-300 tl lik radyatörlü fanlı soğutucu kullanılabilir. bu tarz quantum boardları kullanan arkadaşlar ısıdan şikayet etmişler genelde. kısa vadede sorun olmasa bile yüksek ısı illaki uzun vadede cihazın ömrünü kısaltacaktır diye düşünüyorum. ürünü nereden alırsam alayım ben takıcam zaten soğutucu üzerine. ama bulabilirsem direk soğutuculu alacağım.

ürün boyutlarının yazdığı bir yer bulamadım bir de. 70 cm max uzunluk olması lazım kabin 72 cm en geniş yeri.

kleaNMeQaEN

Yeni üye

elimdeki ışık bu. iş yapar derseniz hiç masrafa girmeden devam da edebilirim.
Kanka çok büyük bir kabinin yok. Bir veya iki saksı alır gibime geliyor. Bu yüzden ışığı dağıtmana çok gerek de yok. Alanın kısıtlı zaten.
Hardcore 400-500 watt bir şeyler alman gereksiz bence. Önemli olan Lux ve PPFD değerleri.
Düşük wattlık bir ışık alırsın. Çiçek döneminde de iyice yakınlaştırırsın olur biter. (Ek havalandırma gerektirir!)
Bu forumda nispetten düşük wattlar ile de güzel hasatlar alan insanlar oldu. Biraz sana kalmış bir şey bu.
Bahsettiğin ışıkların lux ve ppfd değerlerini öğrenmelisin bence. Ona göre tekrar değerlendirme yap.
Bol şans.

Night owl

Müptezel
Kanka çok büyük bir kabinin yok. Bir veya iki saksı alır gibime geliyor. Bu yüzden ışığı dağıtmana çok gerek de yok. Alanın kısıtlı zaten.
Hardcore 400-500 watt bir şeyler alman gereksiz bence. Önemli olan Lux ve PPFD değerleri.
Düşük wattlık bir ışık alırsın. Çiçek döneminde de iyice yakınlaştırırsın olur biter. (Ek havalandırma gerektirir!)
Bu forumda nispetten düşük wattlar ile de güzel hasatlar alan insanlar oldu. Biraz sana kalmış bir şey bu.
Bahsettiğin ışıkların lux ve ppfd değerlerini öğrenmelisin bence. Ona göre tekrar değerlendirme yap.
Bol şans.
Bu ışıkla falan olmaz ts1000 alsın işine baksın

Kanka alanına uygun gardensgarage sitesinden 4. Nesil 340w lık ışık o kabine muhteşem uygun olur kanka
ben ışığı araştırırken senin profile de çok denk geldim dostum. bi indirim kodu da bana verebilirsen 170w için pazarlık yapayım arkadaşla. Night owl'ın de dediği gibi ts1000 de benim kabinde fazlasıyla iş görür. bir de denenmiş, onaylanmış bir lamba. youtube üzerinde yüzlerce grow videosu da var. quantum board şu an için biraz daha maceralı bir yöntem gibi duruyor. ts1000 9k civarlarında fiyatı. 170w 4k civarında alabilirsem eğer onu tercih edicem. bi 1000 tl de soğutucu masrafı yapıcam ona muhtelemen çünkü. 170w da benim kabinde fazlasıyla iş görür gibi. bütçe olarak çok açılmamaya çalışıyorum, işler kesat bu ara.

gardensgarage sitesine wp den ulaş TLDG kodunu verebilirsin kanka :) şimdiden bol hasadın olsun
eyvallah hocam 170w a karar verdim. kabin bir kucak ölçüsü kadar, max 2 bitki olur ama muhtemelen tek bitki ile aynı hasatı alırım. 340 w çok abartı olur tek bitki için bu boyutta bir kabinde. bunun 170w eski ledlerin 250-300 w civarına tekabül ediyor sanırım. lm301 evo led lümen değeri olarak baya iddialı görünüyor abartmıyorlarsa. forumdaki yüksek rütbeli arkadaşların sponsor lambalarıyla ilgili yorumlarına bakarsak, 170w ile 2-3 bitki olur heralde :D 1020 w için 10-14 bitki demişler, aynı board zaten. gözüm yükseklerde değil, tek bitkide güzel bir hasat olsun bana yeter.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha** *** hahahaha ***** ****** ********
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* **** ****** ***** *** ****** ** ******* ** ** ***** *** * hahahaha* ******
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ********** hahahaha* ***** **** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha ***** ********** ***
    +1
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ******** ******* ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha*** *** *** *** *** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha* *** ********* ****
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha hahahaha *** ****** ****** ******** *****
  • clackster clackster:
  • clackster clackster:
    hahahaha hahahaha *** ****** ****** ******** ***** *** ******* ** ********** **
  • clackster clackster:
    ****** ***** **
    clackster clackster: ****** ***** **