7 x feminesed Candy Kush

cannabis16

Doktor
evet arkadaşlar yanlış duymadınız 7 tane dişileştirilmiş Candy Kush genetiğini aynı anda yetiştiriyorum.
aslında en fazla 6 olgun bitkiye ışıklarım yetecek ama belki bir tanesi patlamaz diye 7 tane ektim,7si de çıktı..durmak yok,yola devam.

tohumlar : nirvana seeds candy kush. trainwreck x og kush çaprazlaması..yani ağır indica..anksiyeteye iyi geliyormuş..benim de öyle bi rahatsızlığım var..bakalım kafası nasıl olacak.

şu an ışığım : 400w osram Metal Halide. cooltube reflektöre bağlı ama oda ısısı çok düşük olduğu için tepedeki tahliye fanına bağlamadım. tepedeki tahliye fanı çalışıyor ama.zira hava sirkülasyonu çok önemli. şuan bitkiler 30-40 cm arası olduğundan MH altına yetiyor yer ama iş çiçeklenmeye geldiğinde ilk defa LED deniyecem.. 1200 w cob led aldım..bakalım HPS kadar iş yapacak mı göreceğiz..
   yani biraz daha büyüdüklerinde 400 w HPS +1200 w full spectrum cob LED i birlikte kullanıcam..iki ışık arasındaki mesafe yaklaşık 80 cm kadar..iki ışığın çakıştığı bölgede kalacak bitkilerden bolca hasat alacağımı umuyorum
  HPS ışık olarak da 400 w osram plantastar kullanıcam.. genelde philips greenpowerla giderdim ama yabancı growerlar bu lambayı çok methediyor..bakalım deneyecez..

havalandırmam : odanın tepesinde 200mm lik silent fan var.880 metreküplük..bu fana güç azaltıcı bağladım,yarım güçten biraz daha azıyla çalışıyor şimdilik..havalar ısınınca tam devire doğru çıkacak. bu fan  devamlı çalışacak,çalışacak ki odada bitkilerce kirli olan ve üstte toplanmış oksijeni bol havayı tahliye edip içeriye sokaktan çektiğim havaya yer olacak..bu 200lük fanı (eski evlerin gözünü seveyim) direk baca çıkışına bağladım.
  ayrıca odanın altında balkona açılan kapı tarafından 100 mm lik 180 metreküp galiba hava ile içeriye devamlı taze hava çekiyoum dışarıdan..geceleri çok soğuk diye kapalı kalıyor ama illa ki içeriye hava girişi oluyor zira tepedeki fan çalışınca boşalan yeri oradan gelen hava dolduruyor..havalar biraz daha ısınsın ful çalışacak..

toprağım; vazgeçilmezim olan compo sana çiçekli bitki toprağı..ilinde bauhaus olan veya koçtaş da var galiba oralardan temin edebilir. ben 25 litrelik toprağa 10 lt perlit ekleyip,iyice karıştırıp saksı harcımı böyle yapıyorum..geçmişte bu işin içine 5 litre de katı solucan gübresi eklerdim,bitkiler fişek olurdu,daha hızlı gelişirdi saksı değişiminden sonra.. ama artık üşeniyorum.
  ne üdüğü belirsiz Türk topraklarını almayın..biobizz ve plagronun toprakları var,en azından onları kullanın zira doğru toprak (sünek-havadar-hafif vss..) hem verdiğiniz gübrenin emilimini hem de köklerin coşmaşını sağlar..mutlu kök demek,hızlı büyüyen,iyi beslenen tosun bitki ve kocaman budlar demektir.

gübrelerim : bilen bilir organikçiyimdir..general organics serisinin bio grow + bio root unu kullanıyorum..bir sulama gübreli bir sulama gübresiz giderim büyüme evresinde genelde..bio root denen köklendiriciyi de hemen hemen tüm sulamalarda kullanıyorum.
   ayrıca enzim illa ki veriyorum..şuan canna nın cannazym kullanıyorum..haftada en az bir kere verin tavsiye ediyorum.kökler tertemiz ortamda rahat nefes alsın.
    vazgeçilmezim supervit..her sulamada veriyorum.bitkilerin büyüme hızını artırdığını deneysel gözlemle gözlemledim.
   tarantula denen mikropları denedim geçen sene memnun kaldım,kökler güzel gelişti,bu senede geçen seneden kalan şişeyi ilk 3 hafta kullanamadım ama sonraki 3 haftada bolca kullandım..bitkileri saksı değiştirirken baktım kökler istediğim seviyede gelişmemişti..bu advanced nutrientsin piranha hariç vodoo ve tarantulasının bitkilerin ilk haftası hariç diğer 2,3,4. haftalarında kullanmanızı öneririm..kökler daha bi coşuyor
      çiçeklenmede kullandığım gübreler gene general organicsin bio bloom + bio bud ..tabi ilaveten cannazym ve supervit herhalükarda elimin altında olacak..

saksılarım ve sulama konusu: 22 litrelik plastik saksılar. ben üşengeç adam olduğumdan bu saksıları tercih ediyorum..zira şu evrede 5-6 günde bir sulama yapmam yetiyor. air pot ve kumaş saksılarda bu 2-3 güne düşüyor ama bu havadar saksılar herkesin malumu daha mutlu kökler oluşturuyor..uğraşmak zor gelmezse air pot veya kumaş saksı tercih edin..ama saksı çapını uğraşmayı göze aldığınız kadar büyüğünü alın..
ben 22 litrelik saksının 18-19 litresi dolu olacak şekilde toprağımı dolduruyorum..zira kendimce bi ayar tutturdum her saksıya 3 litre su dökünce alttan çıkan su döktüğümün 5 de biri kadar oluyor..buna yabancılar run off diyor..sizde sulama yaparken buna dikkat edin..her sulamada döktüğünüz suyun miktarının en az beşte biri saksı altından çıksın..zira ufak çaplı bi temizlik demek bu..bir önceki sulamadan kalan emilmemiş gübre artıklarının saksı altından çıkıp tuzlanmasını önlüyor..ben böyle yapıyorum..
  yani benim saksı harcı karışımımla gelişim döneminde 5-6 günde bir 18 lt civarı toprağa 3 litre su dökünce %20 run off u yakalıyorum..sizde kendinizce bi stil geliştirin..faydalı olup olmadığını bitkiler hal ve gidişatırla söyler zaten.
  sulama suyunu geçmişte ambalaj sularla yapardım..bakkal necati abim ne yapıyon bukadar suyu deyince daha da kıllandırmıyem diye çeşme suyuna döndüm..en az 3-4 gün ağzı açık kovada bekletiyorum çeşme suyunu..geçmişte içine hava taşı+hava motoruyla hava verirdim en az 24 saat ..tavsiye ederim..
  sulama suyum ister gübreli ister sade su olsun herzaman pH ayarlarım. pH ı 6,5-7 arası olarak ayarlıyorum..ben bu değerlerde verince bitkiler çok güzel gelişiyorlar,toprağım bu değerlerle iyi iş çıkarıyor.

ısı ve nem : artık ortamımı tanıdığımdan ölçmüyorum..zira yanlış bişey olursa büyüme hızı yavaşlamasıyla bitkiler söyler zaten..

balastım : elektronik 250-400-600 w kademeli balast..diğer mekanik balastların yaydığı ısı+gürültüsü+ışığın tiremesi falan birsürü dezavantajı var..

eğitim ; bitkinin 5. kat çift sıralı yaprağının üstünü uçurdum..topping yaptım yani..ileride çıkan çift başı da sağa sola eğicem ve ışığın tam ortada kalan diğer sömek dallarına ulaşmasını sağlıycam.o çıkan çift baş 25-30 cm olunca tamamdır,eğilmeye hazırdır demektir..gerçi bazen çiçeklenmeye sokup ondan sonra eğiyorum ya neyse.on numara bi teknik,benim gibi scrog bilmemne uğraşması zor gelenlere tavsiye edilir..

şimdilik aklıma bukadarı geldi..

kıç kadar ufacık kabinlerde 1yada 2 bitki için uğraşıp duruyorsunuz,görüyorum..bide üstüne üstlük auto ekiyorsunuz..arkadaş 4 ay uğraş sonunda aldığınız hasat ne Allah aşkına.. benim sahip olduğum oda gibi biyeriniz yoksa bile en az 120x120 lik bi kabin alın bari de 4 bitki sığsın.
  odamın camını kartonla kapattım,zira photo ektiğimden gün ışığına tahammülüm yok..diğer camı söküp dışarıdan hava çektiğim fan için 100 mm lik delik açtırdığım bir suntalem koydum..
üstteki fanı da baca çıkışına bağladım..siz de evinizin imkanına göre bi şekil belirleyin..
biraz kafanızda belirsin diye resim çekip koydum..
umarım birilerinin işine yarar..

güncelleme yapmaya çalışıcam..

şimdilik benden bu kadar

dumanınız bol olsun.

odanın havalandırma kurulumuyla ilgililer

https://ibb.co/nBcKHhb

https://ibb.co/6BD47qt

https://ibb.co/cY7Fz41

bitkiler;

https://ibb.co/D9vgYzK

https://ibb.co/fYGytSX

https://ibb.co/phFkLDd

https://ibb.co/0cqM3Yh

https://ibb.co/Pm3dnt3

bedortka

Üye
Sonuçlarını merakla bekliyorum. Bu degerli bilgilerini paylaştığın içinde ayrıca teşekkürler.
Birde fana bağladığın güç azaltıcı nasıl birşey merak ettimde.

cannabis16

Doktor
Cvp: 7 x feminesed Candy Kush

bedortka' Alıntı:
Sonuçlarını merakla bekliyorum. Bu degerli bilgilerini paylaştığın içinde ayrıca teşekkürler.
Birde fana bağladığın güç azaltıcı nasıl birşey merak ettimde.

growkentte fan hız anahtarı diye satılıyordu..şimdi baktım siteye kaldırmışlar.. onun yerine prize bağlanan hız adaptörlerinden koymuşlar..internette bak işte,güç azaltıcı priz diye falan aratırsın.

köfteci

Yeni üye
autolar bana daha çekici gelmeye başladı uzun süre ışık verilebildiğinden daha erken hasat alınıyor. 1m2 alanda 4 bitkiden çok sağlam hasat almıştım bir zamanlar hala içerim kafası da bir değişik. (cheese auto) 
iyi growlar dostum işi bilen adamsın takipteyim.

Hayırlı olsun üstad takipteyim. 
Çiçeklenmeye girdiğinde 1200w cob ledi de koydun mu güzel işler çıkaracağını düşünüyorum.
İşi bilen adamın hali başka oluyor thc si yüksek ve bol hasatlar dilerim.

cannabis16

Doktor
iyi temennilerinize teşekkürlar canlar..
ilk fotoların üzerinden 4 gün geçmiş...şu an 35-45 cm arasındalar.
martın başında dünyaya geldiler..nisan başına kadar uzunca bir süre cfl altında tuttum+saksı değişimini geç yaptım+havalar da serin malum, anca bukadar büyüyebildiler..
6 günde bir su verdim 2 haftadır öyle gidiyor zira toprak kurumuyor..aslında 7-8 günde bir sulamayı kaldıracak seviyede ama ben gene de biraz kırpıyorum ucundan..6 günde buluşuyoruz..siz de toprağın kurumasını bekleyin zira bu bitki ıslak vıcık vıcık toprağı sevmiyor.nemli toprağı seviyor.toprak kurusun öyle sulayın.
bu ayın sonunda çiçeklenmeye alıcam ,zira temmuzda hasat etmem lazım bu growu.. ikili tepe budları sağa sola eğecek kadar uzamazsa lst eğitimini çiçeklenmenin ilk 2 haftasında veririz artık..lolypop budaması yani sömek dallarının ışık almayan alt kısımlarında bulunan yaprakların ve şeker budlarının temizlenmesini yapar mıyım bilmiyorum..her halükarda bişey değişmiyor aslında..budama yaparsan üstte budlara yönelip üstteki budları ekstradan şişiriyor bitki,yapmazsan altta kalan küçük budçuklarla toplamı gene aynı kapıya çıkıyor..bakalım napıcam, lolypop budamasını ve anma gövdedeki fan yaprakların budamasını çiçeklenmeye girmeden yapmak bitkinin çiçeklenme süresinin uzamamasına vesile olur der çoğu grower..çiçeklenmeye girince elleme der tohumsuz esrar kanka..ama ben çiçeklenmenin ilk 2 haftasının tam olarak çiçeklenme dönemi sayılmadığı kanısındayım ve bu süreyi arada kalan bi dönem olarak görüyorum..eğitim-budama gibi işleri bu dönemde yapabiliyorum..
bir de ayrıca kankalar size bir önerim var..görüyorum videolarda falan bitkinin yapraklarını budayıp kuşa çeviriyor bazı arkadaşlar..yapmayın..tohumsuz esrarın yaptığı gibi sadece ana daldaki fan yaprakları kesin,sömek dallarındaki fan yapraklarına ellemeyin..altta kalan budları açmak ve ışıkla buluşturmak için ben bazen kesiyorum üstteki sömek dal fanlarını..gereksiz,zira alttakine de payını veriyor bitki,hiç ışık görmeyen en alt sömek dalındaki budları bile bir nebze de olsa şişiriyor..yani bedavadan bitkiye fazladan stres yaşatmamak lazım..zaten tabiatta nisandan ta temmuz sonuna kadar 4 ay çimleniyor,biz bu süreyi en fazla 2 aya indiriyoruz,onun stresinin üstüne topping yapıyoruz-lsd yapıyoruz-yapıyoruz da yapıyoruz..çiçeklenmenin ilk 2 haftası geçtikten sonra pek ellememek en iyisi..ben supercropping falan yapıyorum illa elliyorum,ama siz ne kadar az oynarsanız o kadar erken ve bol hasat alırsınız..ben tecrübemi paylaşayım da varın gerisi size kalsın..
bir de benim tavsiyem bitkinize içinize sinmeyen şeyi yapmayın..okkuyun tecrübesini aktaranların yazılarını ama yapmayın..yabancı forumlarda da konuyla alakalı aratın google cümle çeviri yapın..size en mantıklı geleni uygulayın..zira bu bitki sizin,onun sahibi sizsiniz.yeri geldiğinde kafanıza göre takılın,aşırı kuralcı olmayın,bu grow işi sizi sıkmasın,millete akıl danışın ama kendi istediğinizi yapın seçenekler arasında...
şimdilik son halleri böyle;

https://ibb.co/z2CnhjR
https://ibb.co/KrjKWvS
https://ibb.co/JdB99Cw
https://ibb.co/FW7Cd1z

bedortka

Üye
Tecrübelerini öğrenmek çok güzel teşekkürler. Supercroppingi  bitkiye hangi aşamada yapıyosun ?​

cannabis16

Doktor

bedortka' Alıntı:
Tecrübelerini öğrenmek çok güzel teşekkürler. Supercroppingi  bitkiye hangi aşamada yapıyosun ?​

genelde çiçeklenmenin 3-6 haftaları arasına denk geliyor..kimi sömek dalı fazlaca uzuyor,yakınındaki dalların ışığı almasını engelliyor bende yönelmesini istediğim tarafa doğru boynunu kırıp bırakıyorum boynu aşağı bakacak şekilde.2 güne toparlanıp kaldığı yerden devam ediyor dalın tepesi,ışığa yöneliyor..
supercroppingi yapmadan önce kıracağın yeri iki parmağının arasına al biraz bastır ki lifler ezilsin,sonra sağa sola döndür parmakların yardımıyla,biraz hırpala..eğer böyle yapmazsan kırdığın zaman dal en dış katmanını da kırabiliyosun..yani dalın derisi de yırtılabiliyor.böyle bi durumda bantla gitsin..toparlıyor kendini.

Hunlu' Alıntı:
hasatın bol olsun kanka güzel günce

saolasın can,dumanın bol olsun

shiva' Alıntı:
Emeğine sağlık kanka bomba gözüküyorlar.

sağolasın shiva,dumanın bol olsun..

Resolut1on' Alıntı:
Hayırlı olsun üstad takipteyim. 
Çiçeklenmeye girdiğinde 1200w cob ledi de koydun mu güzel işler çıkaracağını düşünüyorum.
İşi bilen adamın hali başka oluyor thc si yüksek ve bol hasatlar dilerim.

sağolasın can..
1200 cob ledi kurdum bugün itibariyle..satın aldığım vatandaş büyüme evresinde çok verimli değil meyvalama evresinde etkili demişti..bakalım göreceğiz sonucu beraberce..benim de ilk led denemem olacak..
tek seferde çokça bitki yetiştirmem lazım zira içmeye başladım mı hergüncüyüm ben..her akşamım pert..3 ay yetiyo 4 bitki..bari 7-8 bitki yapayım da bi 5-6 ay yetsin kafasındayım..kurduğum sistem yazın 2 HPS yi kaldırmıyor,tek 600 HPS de kaldırmıyor,denedim sıcaklık 30 un üzerine vuruyor..bende bi led atayım yanlarına dedim..
bakalım nolacak..

cannabis16

Doktor
evet arkadaşlar..geçen gün LST ile toppingden çıkan ikili tepe dallarını birini sağa diğerini sola eğme girişimimde 5 daldan 2 si gövdeden ayrıldı..toppingi kolay atlatmışlardı,hırpalanmaya gelir dedim,yeterince de boylandı 3 ünün ana dalı ama umduğum gibi çıkmadı iş..bende skerim dedim,tepem attı geçtim çiçeklenmeye..

aklınızda bulunsun ana dal veya sömek dalları gövdeye bağlandığı yerden koparsa daha hayır etmiyor,ama dal herhangi biyerinden kırılırsa birleştirin kırılan-kesilen iki yeri güzelce,sonra bantlayın,orasını yumru haline getirip bişekilde bitki kendi kendine kaynak yapıyor..

alt dalları lolypop trim yapmadım..çiçeklenmeye girmeden önce tavsiye edilir genelde yabancı growerlar tarafından..ana dallardaki fan yaprakları da kesmedim..genelde keserim çiçeklenmeye girdiklerinde..bakalım ne zaman yapıcam.çiçeklenmenin ikinci haftasının sonuna kadar bu iki işi yaparsanız daha iyi..artık 3. haftayla birlikte bitki iyice trichomelar falan hasat formuna giriyor.o saatten sonra çok fazla ellemezseniz hem hasat zamanı etkilenmez hem de hasat miktarı...insanlarda da öyledir..çalışma ortamını nekadar stresten arındırırsanız okadar iyi sonuç alırsınız çalışanlardan..

resimlerden de anlayacağınız üzere 1200w cob ledi de taktım,MH ı sökü HPS yi de aynı şekil ..iki ışık arasında fazla mesafe fazla yok.60-70 cm gibi sanırım. o yüzden hertaraftan bi ışık seli oluştu.gerçi hps yi de takınca sarılı-morlu ışıklar ortam keraneye döndü ..led ışık ilk defa deniyorum.işin açıkçası çok da beklentim yok.400 HPS kadar hasat beklemiyorum.umarım yanılırım.

bitkilerim 50 cm olunca çiçeklenmeye sokma vakti gelmiştir benim açımdan.zira çiçeklenme sonunda 2 hatta 3 katı endamlanıyolar..verdikleri hasat da bana yetiyo zira fazla bitkiden fazla hasat alma yolunu seçiyorum ben.kimisi az bitkiyle 5-6 ay uğraşır.topping,üstüne main lining,üstüne scrog vs yapar kimisi..tek bitkinin eline bakmak ve onla fazlaca uğraşmak bana göre değil. grow şeklimi belirledim seneler geçtikçe. bana en uygun yöntem topping harici zaman kaybıyla uğraşılmamış ışık altına sığan maksimum bitkiyle grow yapmak..bu yolu tutturdum,gidiyorum gündüz gece..
genetik merak eden arkadaşlar oluyor..ufaktan bi kaç satır yazayım dedim
eğer ısı sorununuz varsa ve başedemiyorsanız skunk ları öneririm..skunkları birbiriyle çaprazlayıp super skunk lar falan elde ediyorlar..ısıya muazzam dayanımlılar..gerçi hemen herşeye adapte olabiliyolar..onun harici amnesia lar,white widow  ilk aklıma gelenler bu ısıyla başetmede..gerçi binlerce genetik var ama ben tecrübemi yazayım da olur birinin işine yarar.
kafam kuş gibi olsun,beynim ağırlık yapmasın sanki kafamın içi boş gibi hissedeyim diyorsanız nortern lights..trichomelar amberleşmeden hasat edin
kafam ex içmiş gibi olsun diyorsanız jack herer,blackjack,..ama unutmayın trichomalar amberleşmeden hasat edince aynı ex kafasını yaşatıyor.
white widowu denemeden geçmeyin..zira hem sativa hem indica kafasını bizzat size geçişli olarak yaşatır..

dumanınız bol olsun arkadaşlar.

https://ibb.co/6F8wTzb
https://ibb.co/sKZyJjd
https://ibb.co/jf7dmVD
https://ibb.co/qD9DyQF
https://ibb.co/vzYkQf9
https://ibb.co/MB7cX1R

shiva

Yeni üye

Kanka paylaşımlarını zevkle takip ediyorum.Çok güzel bilgiler var. Emeğine saglık.

Anksiyete demişken uzun yıllardır kronik ağır depresyon,psikoz ve anksiyete den psikiyatrik tedavı gören birisi olarak belki faydalı olabilir diye bazı tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Bu sıkıntılar beni farklı arayışlara yönlendirdi özellikle medikal esrar türlerini araştırıp tecrübe ettim.Kısa süreli faydalar sağlamış olsam da ülkemizde ki yasal sorunlar devamlı kullanımı engellediğinden kendimi tedavi edemedim.

Leafly sitesinden araştırdığım ve kullanıcı yorumlarını okuyarak listeme aldığım türlerin bazılarını yurtdışında test etme şansım oldu.Ama sanırım içinde bulunduğum psikolojik durumdan ,denemelerimin çoğunda kullanıcıların yorumlarındaki etkilerden çok farklı tamamen ters etkiler yaşadım.Paranoya,panik atak en sık yaşadığım durumlardı.

Mesela Green Crack bana anlam veremediğim şekilde aşırı paranoya yaptı.Doğru tercihin kişiden kişiye değiştiğini tecrübe ettim.

Yüksek Thc ve Sativa türler beni olumsuz etkiledi.Düşük thc ve thc-cbd ratiosu eşit olan türlerde rahatlama ve tedavi etkisi aldım.Kafa yaşayacağım dersen tabiki senin için dogru tercih olmayabilir.

White Fire Og de ise tam bir rahatsız etmeyen super high modu ve uykusuz bıraksa da tedavi hissi tecrübeledim.Bir daha ki listene almanı tavsiye ederim.

Saglığın iyi ,dumanın bol olsun can.

cannabis16

Doktor

sömek' Alıntı:
merhaba, cob led in marka ve fiyatını paylaşırmısın?

marka model falan bilmiyorum.. aldığım led bu ..fiyatı 1750 tl. : https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-1200w-fullspectrum-cob-led-bitki-isigi-garanti-verim-657846828/detay

shiva' Alıntı:
Kanka paylaşımlarını zevkle takip ediyorum.Çok güzel bilgiler var. Emeğine saglık.

Anksiyete demişken uzun yıllardır kronik ağır depresyon,psikoz ve anksiyete den psikiyatrik tedavı gören birisi olarak belki faydalı olabilir diye bazı tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Bu sıkıntılar beni farklı arayışlara yönlendirdi özellikle medikal esrar türlerini araştırıp tecrübe ettim.Kısa süreli faydalar sağlamış olsam da ülkemizde ki yasal sorunlar devamlı kullanımı engellediğinden kendimi tedavi edemedim.

Leafly sitesinden araştırdığım ve kullanıcı yorumlarını okuyarak listeme aldığım türlerin bazılarını yurtdışında test etme şansım oldu.Ama sanırım içinde bulunduğum psikolojik durumdan ,denemelerimin çoğunda kullanıcıların yorumlarındaki etkilerden çok farklı tamamen ters etkiler yaşadım.Paranoya,panik atak en sık yaşadığım durumlardı.

Mesela Green Crack bana anlam veremediğim şekilde aşırı paranoya yaptı.Doğru tercihin kişiden kişiye değiştiğini tecrübe ettim.

Yüksek Thc ve Sativa türler beni olumsuz etkiledi.Düşük thc ve thc-cbd ratiosu eşit olan türlerde rahatlama ve tedavi etkisi aldım.Kafa yaşayacağım dersen tabiki senin için dogru tercih olmayabilir.

White Fire Og de ise tam bir rahatsız etmeyen super high modu ve uykusuz bıraksa da tedavi hissi tecrübeledim.Bir daha ki listene almanı tavsiye ederim.

Saglığın iyi ,dumanın bol olsun can.

üşenmeyip bilgini paylaştığın için teşekkür ederim..
benim yüksek thc,indica sativa vs. ile farklı ruh hallerine girdiğim yok..
işin ilginç yanı normal anksiyetik bi hasta da değilim..devamlı kaygı-endişe halim falan da yok..sadece yutma ve yutkunma zorluğu yaşıyorum..bedenimin heryeri araştırıldı bi sonuç çıkmadı.bundan 10 sene kadar önce işim-evliliğim hepsi aynı anda elimden gitmişti,o sırada aşırı anksiyetik bi vakaymışım,onun etkileri yıllar sonra yutma güçlüğü olarak çıktı..benim sıkıntım da tamamen nörolojik,nöropsikiyatrik bi vakayım yani..ama nöroloji de çare bulamıyor,en kral doktorlara gittim senin hastalığın nörolojik ama sen nöroloji hastası değilsin diyor..
yani kaygı kuruntular,karadüşünceler içinde boğulan biri değilim ben..ama yinede kullandığım ilaçlar depresyon ilaçları olduğundan ve bana anksiyete teşhisi konduğundan anksiyotolik medical ürünleri kullanmayı seviyorum..gerçi bi faydası olmuyor ama,napalım deniyoruz işte.
sana da bana da geçmişler olsun

cannabis16

Doktor
yarın candy kush kızlarımızın çiçeklenmede ilk haftaları dolmuş oluyor.. daha pistil çıkarmadılar,uzamaya devam ediyorlar..2-3 günde bir ışıkları yukarıya çekme günlerindeyim henüz..pistillenme akabinde trichome a bulanma gerçekleşince asıl çiçeklenme başlamış olacak.

çiçeklenmeye soktuğum ilk hafta ana gübrelere ek illa ki bi magnezyum yüklemesi yapıyorum..3.-5.-7. haftalarda bunu tekrar ediyorum..çiçeklenmenin her anında azar azar magnezyumu ekstra olarak veren çok kişi var ama ben bu şekil yapıyorum..
  çiçeklenmenin 6 veya 7. haftasına kadar yani budlar ağırlık yapmaya başlayana kadar vantilatörümü bitkilerin üzerine vurduruyorum..zira sömek dalları iyice mukavemetlensin,güçlensin.ondan sonra tepelerini yalayacak şekilde bi ayarlama çekiyorum

mesela çiçeklenme ilk haftası gübrelemeyi nasıl yaptım bi yazayım.
litreye 1 ml GO bio grow 
litreye 1 ml GO bio bloom
litreye 2 ml s-e-n-s-i calmag
litreye 2 ml cannazym
litreye 2 ml tarantula faydalı bakteriler
4,5 litreye bi damla hesi supervit.              pH= 6,5  
saksı altlarından çıkan suyun TDS =1200 .. bu rakam normalde çiçeklenme başı veya vegetatif evre için fazla ama bir önceki sulamada 1600 lerdeydi..bolca gübre verdiğim halde düşüyor zira toprağın light mix beslemesinde emilmeyen besinler atılıyor her sulamada fazla suyla..sizde gübreli toprağınızı komple sulamaya başladığınızda altından çıkan suyun TDS sini ölçtüğünüzde çok yüksek çıkar..her sulama gübre versenizde bu rakam giderek düşer..2 sulamaya ideal rakamlara 1000 civarı ve altına düşer.
yabancı growerların pek çoğunun uyduğu sulama suyu ppm değerlerini aşağıda tabloda bulabilirsiniz..gerçi saf indica veya sativa kalmadı pek alayı hybrit yeni genetiklerin ama üç aşağı beş yukarı değerler birbirine benzer.

Indica's
Seedlings and clones 300-400ppm 
early vegg           500-600ppm 
middle vegg          600-800ppm 
late vegg            800-1000ppm 
early flower         1000-1300ppm 
middle flower        1400-1600ppm 
late flower          1000-1100ppm 
ripening             300-500ppm 

sativa's
seedlings and clones   250-350ppm 
early vegg             300-500ppm
middle vegg            500-700ppm 
late vegg              700-900ppm 
early flower           1000-1100ppm 
middle flower          1100-1300ppm 
late flower             800-1000ppm 
ripening                300-500ppm 

bu tablodan da anlayacağınız üzere bitkilerinizin çiçeklenmeye asıl başladığı trichome lanma evresinde başlayarak   abanın eğer gübreye abanacaksanız..çiçeklenme ortalarında  da aynı şekil...10 haftada olgunlaşan bitkiniz var diyelim ilk 2 haftası gübreli suyunuz ppm i 900-1000 i geçmesin. trichomelar başladıysa 1300-1400 civarı ta 7. haftaya kadar..sonra düşürün 1000 lere gene..flush atın 8. haftada sonra ister sade suyla isterseniz melasla veya tatlandırıcılarlaen fazla 400-500 ppm e kadar suyla gidin.sonra hasat edin
ben alttan çıkan suyun TDS si çiçeklenmede 1200 lerin üstünde çıkarsa tuzlanma riskine karşı bir sonraki sulamada sade suyla bolca alttan su çıkacak şekilde gidiyorum..

aklıma gelenler bunlar canlar..

dumanınız bol olsun

https://ibb.co/0h1Btwh
https://ibb.co/jk31Q40
https://ibb.co/k6gQRVS
https://ibb.co/MhqtP1C
https://ibb.co/rpkVY0S

bedortka

Üye
Süpersin kanka, üstüne eklenebilecek bişey yok benim adıma. Kişisel algılamayacaksan neden kimyasal gübre kullanmadığını öğrenebilirmiyim. Merak ettim medikâl olarak tükettiğinden mi?

cannabis16

Doktor

bedortka' Alıntı:
Süpersin kanka, üstüne eklenebilecek bişey yok benim adıma. Kişisel algılamayacaksan neden kimyasal gübre kullanmadığını öğrenebilirmiyim. Merak ettim medikâl olarak tükettiğinden mi?

sağolasın can,o senin kendi güzelliğin..

ben aslında medikal olarak cannabis tüketmiyorum..medikal kısmı biraz hikaye,kendimi avutuyorum..bu namussuzun kafasını-dünyamı güzelleştirmesini seviyorum..keyif için içiyorum herkes gibi..

gelelim sentetik veya kimyasal gübre olayına.. birincisi bu ürünü içtiğim için işin içinde kimyasal bişey olmasın istiyorum.organik beslensinler elverdiğince..tabiatta büyüseler,toprakta kuşun boku-solucanın boku-toprakta çözünmüş ayrışmış minerallerle beslenecek bu bitki..tabiattakine en yakın besleme bana organik besleme gibi geliyor.her yönüyle doğallığı çağrıştırıyor
 ikincisi ,organik gübrelerin sağladığı kolaylığa alıştım artık..hiç ara flush atmadan bitki yetiştirmenin keyfini çıkarıyorum.. kimyasallara göre daha az tuzlanma yapıyor,daha affedici gübreler organikler.

o yüzden  organikçiyim.. herkese tavsiye ederim.

dumanın bol olsun

cannabis16

Doktor
çiçeklenmenin ikinci haftasındalar ve calyxlerinden pistil çıkışı başladı ..
görüldüğü üzere boy sırasına koydum arkadaşları.daltoniçelerim benim....50 cm ile 75 cm arası boydalar. 50 lik olan tipik çalı gibi bi indica..lst yaptım da 4 tepe budu oldu zorlamayla..lst yaparken ikili tepe dallarından birini kırmıştım 2 bitkide...o kırık olanları eğmedim sonradan tek dal kalınca zira diğer sömek dallarına yer kaldı ve en uzun olan o ikisi şuan.. 
her bitkinin minimum 4 tepe budu var şuan..zaten toppingin amacı da bu..diğer sömek dalları tepe dalı yakalasın ve bitki hormon akışını sömek dallarına da dağıtsın ve sonuçta birsürü tepe budu olsun...4 tanesine lst yapınca 5 ve 6 tepe budu oluşturmayı becerdim..ama bu genetik lst ye pek gelmiyormuş bunu da tecrübe ederek öğrenmiş oldum.

en uzunları aldım HPS altına 3 taneler,diğer 2 si hem HPS hem led den besleniyor..sadece 2 tanesi ledin insafında..onların vereceği hasattan belli edecek led performansı kendini

çiçeklenmenin en sevmediğim evresi bu ilk 3 haftalık evre..pistiller yok,trichomelar yok..bekliyosun sanki hiç bi çiçeklenmeye dair gelişme yok gibi geliyor..sabretmeyi de öğretiyor bu grow işi..her ne kadar kişi ben gibi sabırsız biri olsada..

unutmuşum sonradan ekliyorum.. ana dallardaki altta kalan fan yapraklarını kestim.en altta çok hafiften lolypop budama yaptım..normalde bikinin yarısına kadar yapılır bu budama alttaki şeker budçuklarını önleyip,tüm verimi üstte ışığı alan buda yönlendirmek için..gerek duymadım..

şimdilik anlatacak başka bişeyim yok arkadaşlar..sorularınız varsa alırım..

https://ibb.co/1MBQWyT
https://ibb.co/GHC6VtS
https://ibb.co/m9CGSjT
https://ibb.co/yqWChtB
https://ibb.co/5rCcGxw
https://ibb.co/Nj0Y8Zk

Grow Muhabbetleri
Help Users
    B bandaleros: ********* ******* ********