600w hps çalışmıyor ?

alexcaruso

Yeni üye
arkadaşlar growsan 600w balastım var , secret jardin'in 600w hps çiçeklenme için ampulu var elimde, bunlarla uyumlu olduğunu düşündüğüm reflektöre yerleştiriyorum ( satıcı çocuk önerdi hepsini ) durum bu :(
WhatsApp Image 2020-09-15 at 20.33.10.jpeg

Kanka

Administrator
Yönetici
fişe takınca tık tık tık ses gelıyomu balasttan , gelıyosa ara ara şimşek gıbı cakıyormu ışık

alexcaruso

Yeni üye
fişe takınca tık tık tık ses gelıyomu balasttan , gelıyosa ara ara şimşek gıbı cakıyormu ışık

daha önce balast görmemiş biriyim öncelikle, balastı fişe takarken pirizde şimşekler çakıyor . balastın kendi sesi olduğunu düşündüğüm sesini çıkarıyor , tiz elektriksel bir ses, onun dışında ampulde hareket yok, bu hafif mor ışığı veriyor sadece.

Metgen7

Kıdemli Üye
arkadaşlar growsan 600w balastım var , secret jardin'in 600w hps çiçeklenme için ampulu var elimde, bunlarla uyumlu olduğunu düşündüğüm reflektöre yerleştiriyorum ( satıcı çocuk önerdi hepsini ) durum bu :(
Ekli dosyayı görüntüle 3186
Kku
Ekli dosyayı görüntüle 3186
Dayıcım kullandığın balast growsan Aynı problem bende de 400 watt da oldu herhangi bir çocuğun bulamadım fakat geri verdim yerine Magic plantın sitesinden aldım problemi çözdük sana da böyle yapmanı tavsiye ederim hoşçakal

Zamanında 400w HPS ve 400w MH ampul almıştım, bir de balast tabi ki. HPS ampul sorunsuz çalışıyordu ama MH ampul sıkıntı çıkardı çok defa, yanıyordu ama sık sık sönüyordu da, bir söndü mü yanmak bilmiyordu, bazende RabbitKanka'nın söylediği tıklama oluyordu, growu kabusa çevirdi bu durum.

Balast'ın ürteicisini aradım durumu anlattım, aldığım balastın MH için uygun olmadığını söylemişti, sargıları farklı oluyor onların demişti. Belki sendeki durumda buna benzerdir.

Sonraki growda baştan sonra HPS kullanıp rahat etmiştim.

noname35

Üye
hps çiçeklenme deönemi için değilmiydi bütün dönem kullanınca gelişim döneminde bi sıkıntı oldumu

alexcaruso

Yeni üye
Zamanında 400w HPS ve 400w MH ampul almıştım, bir de balast tabi ki. HPS ampul sorunsuz çalışıyordu ama MH ampul sıkıntı çıkardı çok defa, yanıyordu ama sık sık sönüyordu da, bir söndü mü yanmak bilmiyordu, bazende RabbitKanka'nın söylediği tıklama oluyordu, growu kabusa çevirdi bu durum.

Balast'ın ürteicisini aradım durumu anlattım, aldığım balastın MH için uygun olmadığını söylemişti, sargıları farklı oluyor onların demişti. Belki sendeki durumda buna benzerdir.

Sonraki growda baştan sonra HPS kullanıp rahat etmiştim.
üstadım , benim alanım 120cmx120cm , çadır içi fansız 27 derece sıcaklık veriyor şuan, hps sıcaklığı kabusa çevirio diyorlar growu, nasıl üstesinden gelirim, yakıcam ışığı bir bakmışım çadır 40 derece, bu şekilde en azından ilk 1 ay idare edermi bitki, ekim ortası çünkü havalar soğur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!