4 auto 3 photo

matheus

Yeni üye
Herkese merhaba kankalar tekrardan, öncelikle ilk growum yorumlarınızı ona göre anlatırsanız sevinirim. Kabinimde 7 (4 auto 3 photo) tane bitki bulunmakta. 1000W 18/6 (12:00 - 18:00 Arası kapalı ışık) Nem : 55%-45% arası değişiyor.

Saksılarım 19 LT.

Hepsinde problem olduğu için tek tek yazmak istedim.

İnorganik gübre kullanıyorum ama daha hiç flushlamadım.

Gübrelerim ve kullanma takvimim şöyle.

Takvim ;

Advanced Nutrients - Yan Besinler - Kullanım Tablosu

www.growkent.com www.growkent.com
Advanced Nutrients - Ana Besinler - Kullanım Tablosu
besin kullanım tablo chart nutrition schedule kaç ml advanced nutrients hesi canna general organics hydroponics growkent gübre hafta
www.growkent.com www.growkent.com

Gübreler ;

AN Tarantula

AN Sensi Grow Coco A-B

AN Bloom Grow Coco A-B

AN Piranha

AN Sensiyzym

AN Big Bud

AN Nirvana

AN Rhino Skin

AN Bud İgnitor

AN Flawless Finish

AN B-52

AN Voodo Juice

CannaCure

AptusFungone

Terra Root Booster

Terra Aquatica Seaweed

Öncelikle Amnesia Bitkilerimizden başlayalım. Amnesialarımız Auto. Maalesef büyüme evresinin ilk haftasında iki bitkininde filiz çıkartma yaprakları yandı. Bu beni tahminimce 2 hafta felan geriye attı zaten. Super Lemon Haze ise ölüp ölüp dirildi. Her bitkinin üst başlığında kısa kısa durumları özetleyerek son 1. haftalık verdiğim besinleri yazıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

___________________AUTO___________________

----> Amnesia Haze I Auto (6.Hafta) <----

Amnesia 1 bitkimize auto olmasına rağmen spiral bir şekilde eğitime başladım. Ama güçsüz görüntüsü ve ilk growumun verdiği acemlikle şu an kendi başına bıraktım.

Ne eksik ne fazla bilmiyorum ama bir türlü canlanamadı bitkiler. Bitki şu an 6. Haftasında. 5 hafta veg ve 1 hafta bloom olarak hesapladım. Son verdiğim gübreleri kesip dün 1.5L su ile Sensi Bloom A - B 4ML ve 2 ML CalMag verdim. Şu an ise durum bu. Hiç sağlıklı gözükmüyor... Eksiklerini söylerseniz sevinirim.

Görseller:

https://imgyukle.com/i/5kmacf (Boydan)

https://imgyukle.com/i/5kmH3G (Sömek-Yaprak)

https://imgyukle.com/i/5kmYQI (Sömek-Yaprak)

----> Amnesia Haze II Auto (6.Hafta)<----

Amnesia II bitkimize Fimming uyguladım. Şu an 4 tane kellesi var ve çiçeklenmeye hala girmedi. Kendisi de 6 haftasında. Son verdiğim gübreleri kesip dün 1.5L su ile Sensi Bloom A - B 4ML ve 2 ML CalMag verdim. Şu an ise durum bu. Eğitimin zamanı geciktirdiğini biliyordum ama bu kadar olduğunu bilseydim uzak dururdum. İlk growumuzda tecrübe etmiş olduk.... Bu da ne kadar sağlıklı olsada dallar mor ve bitki soluklaşmaya başladı. Yorumlarınızı bekliyorum.

Görseller:

https://imgyukle.com/i/5kzpPq ( Gövde ve fimming)

https://imgyukle.com/i/5kzDaY (Yaprak)

https://imgyukle.com/i/5kzseP (Alt Dallar)

https://imgyukle.com/i/5kziXN (Alt dallar)

----> White Widow Auto (6.Hafta) <----

White Widow bitkimizi gördüğünüz gibi hiç eğitmedim. Kendisi 3. haftasında üstüne vantilatör düşmesi sonucu tam toprak bağlantısı olduğu yerden büküldü. Bir nevi supercropping :D Umarım etkisini görürüm. Lakin bitkilerimde Kalsiyum eksikliği Dün kendisine 2L su ile Sensi Bloom A-B 4 ML ve 2 ML CalMag verdim. Toparlanmasını bekliyorum. Gördüğünüz diğer hastalıkları iletebilir misiniz. Kendisi pek iyi gözükmüyor da.

Görseller:

https://imgyukle.com/i/5k1g5o ( Tepe Sömek)

https://imgyukle.com/i/5k1hDU ( Boydan ve yapraklar)

https://imgyukle.com/i/5k1X0j (Boydan ve yapraklar)

----> Super Lemon Haze Auto ( 8. Hafta)<----

İlk ektiğim autolar allmix'te yandığı için ben de risk almayıp süngerden toprağa geçireceğim SLH Auto'yu, flushladığım bir toprağın içine ektim. Toprak ıslaktı ve fazla sulamadan ve eksikliklerden bitki kaybolmuş hal geldi. Bitkide topping var gördüğünüz gibi. (Acemilik diyelim...)

Kendisine 4 gün önce güvercin gübresi verdim. Kendini toparladı derken başka sıkıntılar çıktı. Aynı şekilde dün 2L su ile Sensi Bloom A - B 4 ML ve CalMag 2ML verdim.

Kendisi şu an bu durumda. Ne sıkıntısı var bilmiyorum ama yardımcı olursanız ben de o da sevinir :)

Görseller:

https://imgyukle.com/i/5kqNfj (Tepe)

https://imgyukle.com/i/5kqHan (Yaprak)

https://imgyukle.com/i/5kqjuo (Genel)

___________________PHOTO___________________

Arkadaşlar photolar ise biraz durum farklı. Hepsi farklı büyüdü diyebilirim. Kendilerinde hala sıkıntı bolca mevcut. 24 Haziran tarihinde bana getirildiler. Kendileri evlatlık olur.

UNKOWN#1 (10. Hafta)

Bitkide LSD - Topping - SuperCropping hepsi mevcut. Çiçeklenmeye girmek için beni bekliyor fakat autolar olana kadar sokmayacağım. (bu evrede hangi gübreleri vermeliyim, vegi uzattığımız için veg dönemi mi ?)

Gördüğünüz gibi yaprakları çok kötü bir şekilde kıvrılıp döndü. Renkleri de ortada. Kendilerine sadece Su ve 2ML CalMAg verdim.

Acil yardımlarınızı bekliyoruz.

Görseller;

UNKOWN#2 (10. Hafta)

Daha çiçek pestillerini atamadı. Kendi halinde takılıyor. Budadım. Toprak su ölçme aleti almadan önce suya boğmuşum yavruları. Büyümesi de durdu.

Kendisinin de sorunu olduğuna inanıyorum. Nitrojen fazlalığı sanırsam. LST ve topping bunda da var.

Görseller;

UNKOWN#3 (10. Hafta)

Daha çiçek pestillerini atamadı. Kendi halinde takılıyor. Budadım. Toprak su ölçme aleti almadan önce suya boğmuşum yavruları. Büyümesi de durdu.

Kendisinin de sorunu olduğuna inanıyorum. Nitrojen fazlalığı sanırsam. LST ve topping bunda da var.

CubeHaze

Üye
Kanka hem gübre hem böcek sıkıntın var bazı bitkilerinde. Daha iyi bilen ustalar bakınca detaylı yorumlar zaten. Bu kadar sağlam sistemle bu bitkileri nasıl böyle yaptın. Son hafta verdiğin gübreler yazıyor da öncesinde neler verdin asıl önemli olan onlar?

Hausted

Üye
Kanka photolar hakkında bir bilgim yok ama autoları kızartmışsın gübrelerle. Auto bitkilerine maksimum verdiğin gübre miktarı gübre markasının önerdiği miktarın yarısı kadar olmalı. Tabi ki bundan fazlaya çıkabilirsin ancak bitkilerinin gelişimi en baştan sorunsuz gittiyse ama sende böyle bir durum olmamış.
bir flush atıp topraktaki birikmiş tuzları temizle ve daha düşük miktarlarda gübreyle devam etmelisin bence.

S

silas

Guest
Resimlerinin hepsine baktım ilk göze çarpanlar aşırı ve sık sulama, ileride başına bela olacak böcek, küf, mantar problemi ve plansız ve fazla gübreleme.
Bitkilerin genelinde aşırı ve sık sulama var. Bazı bitkilerin yaprakları marul gibi olmaya başlamış, yaprakları aşşağı bükülmüş ve çok açık yeşil renkli gözüküyor. Kesinlikle sulama problemin var. 2 günde 1 su veriyorsan periyodu uzat, toprak tam kurumadığı sürece sulama yapma. Suyu ve gübreyi dinlendir, ph perfect olsa dahi ph'ı ölç emin ol. Sulamayı çok yavaş ve yeterli miktarda yap. Azot alamayan açık yeşil renkli yapraklı olanlara dikkat et özellikle havadar yerde olsunlar, saksı ve toprakta fanın esintisini alsın, köklerde küf mantar problemine dikkat et, büyümüyor ve rengi düzelmiyorsa köklerde böyle bir sıkıntı var demektir bu da aşırı ve sık sulamanla alakalı.
Bitkilerinin yapraklarında böcek, mantar, küf problemleri var. Veg döneminde kontrol altına almazsan çiçeklenme döneminde bütün bitkilerine yayılacak içinden çıkamayacağın bir hal alabilir. Neem oili yapraklara 1 lt 5-6 ml olacak şekilde altına üstüne püskürt, üzerinde mantar küf olanları ıslak süngerle hafifçe sil, bu işlemi ışıklar açıkken yapma, yaptıktan sonra fanı ayarla en fazla 2 saatte kurusun bitkiler.
Bitkilerin geneli belli bir büyüklüğe geldiği ve çiçeklenmeye hazırlandığı için calmag eksikliği var. Koyu yeşil, uçlarını kenarları yaktığın bir kaç bitki var, onları flushla. Aşırı azot ve besinden dolayı toprak kitlenmiş olablir. Fotolar çok karışık düzenli olsun diye toplu çekeceğine ayrı ayrı çok foto çekmişsin karışıyor.
1. Bitki: Sulamaya dikkat, Neem oil uygula, Azotu bayağı azat hatta verme, bloom gübre başla
2. Bitki: Sulamaya dikkat, Neem oil uygula, Azotu bayağı azat hatta verme, bloom gübre başla. calmag takviyesi
3. Bitki (ww): Sulamaya dikkat, Neem oil uygula, Azotu bayağı azat hatta verme, bloom gübre başla. calmag takviyesi
4. Bitki slh: Bu bitkiye dikkat et köklerde küf mantar olabilir, asla aşırı ve sık sulama yapma. Bir süre bitkinin iyi havalanmasını sağla. Lenonardit menşeli humik fulvik asit içeren gübren varsa ver, köklerene iyi gelecektir. Grow gübre yerine bloom gübre ver, azota yüklenme, problemi köklerinde ve toprağında, bu yüzden grow verip çiçeklenmedeki bitkiyi ve toprağı sıkıştırma.
5. Bitki Photo: Bu bitkide de aşırı sulama ve azot sıkışması var. Grow gübre verme, bloom başla. Bitki hızlıca büyüdüğünden eski ve yaşlı yapraklarındaki potasyumu yeni yapraklara taşımaya başlamış, büyük ve eski yapraklardaki sararma ve yaprak damarlarının arasındaki sararmaların nedeni bu. Grow verme yada çok çok azlat, bloom gübreye ve calmag takviyesine başla.
6. Bitki: En büyük problemi diğerleri gibi aşırı, sık sulama ve fazla azotun toprağı sıkıştırması. Gübre miktarının 1 tık altına in, Grow gübreyi yarı yarıya düşür bu bitkide. İstersen önce flushla bu bitkiyi. daha sonra calmag takviyesiyle dikkatli ilerle.
7. Bitki: Aşırı ve sık sulama var bunda da. Growu 3te birine düşür bloom gübreyi yarısı kadar başla. calmag takviyasi yap.

Asıl problemin aşırı ve sık sulama, kendi hallerine bırak bir süre, 2 günde 1 sulama yapıyorsan, 4 günde 1 hatta, 5 günde bire çıkar, parmağını toprağın 3-4 cm içine sok NEMLİYSE SULAMA!
Gübreyi fazla kaçırdığına inandığın yaprak uçları ve kenarları yanık olan, çok koyu yaşil olan bitkilerini flushlaya bilirsin.
Genel olarak grow gübresini azat.
Sisteme Leonardit menşeli humik filvik asit içeren bir toprak düzenleyici ve zenginleştirici eklersen topraktaki ve köklerde problemi ortadan kaldırmana çok yardımcı olur.
Bitkilerini ilgisiz bırakıp, sonra ilgilenicam diye gübreyi basmışsın. halbu ki kendi hallerine bırakıp az sulayıp az gübreleme yapmış olsan durumları çok çok daha iyi olurdu. Neem oil uygulamasını bir an önce yapmaya çalış bitkilerde bitkilerde çiçeklenme hızlanırsa neem oili sömeklere sıkamazsın. İyi growlar

matheus

Yeni üye
Ek olarak şu an toğrağı 3 katı kadar su
Resimlerinin hepsine baktım ilk göze çarpanlar aşırı ve sık sulama, ileride başına bela olacak böcek, küf, mantar problemi ve plansız ve fazla gübreleme.
Bitkilerin genelinde aşırı ve sık sulama var. Bazı bitkilerin yaprakları marul gibi olmaya başlamış, yaprakları aşşağı bükülmüş ve çok açık yeşil renkli gözüküyor. Kesinlikle sulama problemin var. 2 günde 1 su veriyorsan periyodu uzat, toprak tam kurumadığı sürece sulama yapma. Suyu ve gübreyi dinlendir, ph perfect olsa dahi ph'ı ölç emin ol. Sulamayı çok yavaş ve yeterli miktarda yap. Azot alamayan açık yeşil renkli yapraklı olanlara dikkat et özellikle havadar yerde olsunlar, saksı ve toprakta fanın esintisini alsın, köklerde küf mantar problemine dikkat et, büyümüyor ve rengi düzelmiyorsa köklerde böyle bir sıkıntı var demektir bu da aşırı ve sık sulamanla alakalı.
Bitkilerinin yapraklarında böcek, mantar, küf problemleri var. Veg döneminde kontrol altına almazsan çiçeklenme döneminde bütün bitkilerine yayılacak içinden çıkamayacağın bir hal alabilir. Neem oili yapraklara 1 lt 5-6 ml olacak şekilde altına üstüne püskürt, üzerinde mantar küf olanları ıslak süngerle hafifçe sil, bu işlemi ışıklar açıkken yapma, yaptıktan sonra fanı ayarla en fazla 2 saatte kurusun bitkiler.
Bitkilerin geneli belli bir büyüklüğe geldiği ve çiçeklenmeye hazırlandığı için calmag eksikliği var. Koyu yeşil, uçlarını kenarları yaktığın bir kaç bitki var, onları flushla. Aşırı azot ve besinden dolayı toprak kitlenmiş olablir. Fotolar çok karışık düzenli olsun diye toplu çekeceğine ayrı ayrı çok foto çekmişsin karışıyor.
1. Bitki: Sulamaya dikkat, Neem oil uygula, Azotu bayağı azat hatta verme, bloom gübre başla
2. Bitki: Sulamaya dikkat, Neem oil uygula, Azotu bayağı azat hatta verme, bloom gübre başla. calmag takviyesi
3. Bitki (ww): Sulamaya dikkat, Neem oil uygula, Azotu bayağı azat hatta verme, bloom gübre başla. calmag takviyesi
4. Bitki slh: Bu bitkiye dikkat et köklerde küf mantar olabilir, asla aşırı ve sık sulama yapma. Bir süre bitkinin iyi havalanmasını sağla. Lenonardit menşeli humik fulvik asit içeren gübren varsa ver, köklerene iyi gelecektir. Grow gübre yerine bloom gübre ver, azota yüklenme, problemi köklerinde ve toprağında, bu yüzden grow verip çiçeklenmedeki bitkiyi ve toprağı sıkıştırma.
5. Bitki Photo: Bu bitkide de aşırı sulama ve azot sıkışması var. Grow gübre verme, bloom başla. Bitki hızlıca büyüdüğünden eski ve yaşlı yapraklarındaki potasyumu yeni yapraklara taşımaya başlamış, büyük ve eski yapraklardaki sararma ve yaprak damarlarının arasındaki sararmaların nedeni bu. Grow verme yada çok çok azlat, bloom gübreye ve calmag takviyesine başla.
6. Bitki: En büyük problemi diğerleri gibi aşırı, sık sulama ve fazla azotun toprağı sıkıştırması. Gübre miktarının 1 tık altına in, Grow gübreyi yarı yarıya düşür bu bitkide. İstersen önce flushla bu bitkiyi. daha sonra calmag takviyesiyle dikkatli ilerle.
7. Bitki: Aşırı ve sık sulama var bunda da. Growu 3te birine düşür bloom gübreyi yarısı kadar başla. calmag takviyasi yap.

Asıl problemin aşırı ve sık sulama, kendi hallerine bırak bir süre, 2 günde 1 sulama yapıyorsan, 4 günde 1 hatta, 5 günde bire çıkar, parmağını toprağın 3-4 cm içine sok NEMLİYSE SULAMA!
Gübreyi fazla kaçırdığına inandığın yaprak uçları ve kenarları yanık olan, çok koyu yaşil olan bitkilerini flushlaya bilirsin.
Genel olarak grow gübresini azat.
Sisteme Leonardit menşeli humik filvik asit içeren bir toprak düzenleyici ve zenginleştirici eklersen topraktaki ve köklerde problemi ortadan kaldırmana çok yardımcı olur.
Bitkilerini ilgisiz bırakıp, sonra ilgilenicam diye gübreyi basmışsın. halbu ki kendi hallerine bırakıp az sulayıp az gübreleme yapmış olsan durumları çok çok daha iyi olurdu. Neem oil uygulamasını bir an önce yapmaya çalış bitkilerde bitkilerde çiçeklenme hızlanırsa neem oili sömeklere sıkamazsın. İyi growlar
Cevabın için çok teşekkür ederim. Toprağın suyunu ölçen bir makine aldım. Önceden 3 günde bir suluyordum toprak kurumadan. Onların kalıntısı bu yapraklar. Artık sulamıyorum 2-3 arasına gelmeden makine. Ek olarak dün tüm bitkileri flushladım. Tang çizelgesine geçtim autolarda. Toprak kuruyana kadar bir şey vermeyeceğim şu anda. Diğer yazdıkların için toprağın kurumasını bekliyorum. Çok sağol kanka. @silas34

matheus

Yeni üye
Kanka photolar hakkında bir bilgim yok ama autoları kızartmışsın gübrelerle. Auto bitkilerine maksimum verdiğin gübre miktarı gübre markasının önerdiği miktarın yarısı kadar olmalı. Tabi ki bundan fazlaya çıkabilirsin ancak bitkilerinin gelişimi en baştan sorunsuz gittiyse ama sende böyle bir durum olmamış.
bir flush atıp topraktaki birikmiş tuzları temizle ve daha düşük miktarlarda gübreyle devam etmelisin bence.
Evet ben tamamını veriyordum. Çok gübre cidden. Nem de fazlaydı bi aralar toprak hiç kurumadan bastım gübreli suyu. İyi dayandılar yinede.. umarım flushtan sonra hemen toparlarlar. Tang takvimine geçtim autolarda. Photolar için hala takvim arıyorum. Çünki daha çiçeklenmeye girmesini engellemem gerek. Kabinde auto olduğu için ışığı 12/12'ye çekemiyorum :/ Zaten gördüğün gibi eğittim. Hem ilk growdu hem tecrübe oldu kanka. Teşekkürler.

okurken skıntı bastı kanka rahat bırak çiçekleri de büyüsünler :D

Kanka saldım artık. Daha ellemem :D
Kanka hem gübre hem böcek sıkıntın var bazı bitkilerinde. Daha iyi bilen ustalar bakınca detaylı yorumlar zaten. Bu kadar sağlam sistemle bu bitkileri nasıl böyle yaptın. Son hafta verdiğin gübreler yazıyor da öncesinde neler verdin asıl önemli olan onlar?
Kanka ilk growum olduğu için hiçbir şey bilmiyordum. Teoride ayıktım ama mevzuya gelince patladım. Sulamayı başta yanlış yapıyordum. Bitki bi iyi bi kötüydü anlayacağın. Buraya kadar bile iyi dayandılar. Bundan sonra az ve yeterli gübre, düzgün sulama 30 günde bi flush bakarım kanka yoluma :D Flushtan sonra umarım düzelirler.

CubeHaze

Üye
Evet ben tamamını veriyordum. Çok gübre cidden. Nem de fazlaydı bi aralar toprak hiç kurumadan bastım gübreli suyu. İyi dayandılar yinede.. umarım flushtan sonra hemen toparlarlar. Tang takvimine geçtim autolarda. Photolar için hala takvim arıyorum. Çünki daha çiçeklenmeye girmesini engellemem gerek. Kabinde auto olduğu için ışığı 12/12'ye çekemiyorum :/ Zaten gördüğün gibi eğittim. Hem ilk growdu hem tecrübe oldu kanka. Teşekkürler.

Kanka saldım artık. Daha ellemem :D

Kanka ilk growum olduğu için hiçbir şey bilmiyordum. Teoride ayıktım ama mevzuya gelince patladım. Sulamayı başta yanlış yapıyordum. Bitki bi iyi bi kötüydü anlayacağın. Buraya kadar bile iyi dayandılar. Bundan sonra az ve yeterli gübre, düzgün sulama 30 günde bi flush bakarım kanka yoluma :D Flushtan sonra umarım düzelirler.
Obezite iyi bişey değildir kanka o yüzden çok beslemek kötü sonuçlar verir. Ama en güzeli tecrübe ederek öğrenmek. Zaten düzgün sulamaya geçince 30 günde bir flush atmana gerek kalmaz :) şimdi ki flushtan sonra mutlaka toparlama olur bitkilerinde elinden geldiğince sonuç almaya bak. Bi sonraki growda o sistemle gümbür gümbür yetiştirirsin

matheus

Yeni üye
Obezite iyi bişey değildir kanka o yüzden çok beslemek kötü sonuçlar verir. Ama en güzeli tecrübe ederek öğrenmek. Zaten düzgün sulamaya geçince 30 günde bir flush atmana gerek kalmaz :) şimdi ki flushtan sonra mutlaka toparlama olur bitkilerinde elinden geldiğince sonuç almaya bak. Bi sonraki growda o sistemle gümbür gümbür yetiştirirsin
evet kanka geç oldu ama oldu, şimdi müdahele vakti :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    * *** ***** *** ****** ******* ****** *** ** * ** **** ***** *** *** **** hahahaha
  • İstanbul İstanbul:
  • K Kafirimam:
    ****** **** ****** ****** ******* ** ******** **** ****** *** **** ***** ******** hahahaha** ***** *** *** **** hahahaha
  • K Kafirimam:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ****** ***** * *** ***** *** ****** ******* ****** *** ** * **
  • K Kafirimam:
    **** *** ******* ********** ******* ********** ********* **** *** hahahaha ** ********* ********* ******** *******
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    hahahahahahahaha
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ********* ******** ** ****** ***** ***** ** **** hahahahahahahaha
  • İstanbul İstanbul:
    ******** hahahaha* ********* hahahaha******* * *******
    +1
    +1
  • K Kafirimam:
    **** ****** ** ****** **** ****** ******** **** **** ****** ****** ***** *********
  • R raw.w33ds:
    ******** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • İstanbul İstanbul:
  • R raw.w33ds:
    hahahaha*
    ***** **** ********** ** ***** *** *** ** ****** *** ***** ********* **
    ***** ***** * ***** **** ******* *** ***** **** ** ***** ******** ********** ******* ** ****** *** **** ******* *** **
  • K Kafirimam:
    ******* ******* ****** ***** ******* *** ***** ****** *** ** ** hahahaha***
    +1
    +1
    Uranyum Kamil Uranyum Kamil: ********* ********* ****** ******* ****** ** **** **** ****** +1