2xlcd 1xblue dream auto(sponsor Işık 340w)

Sinarit

Kıdemli Üye
Merhaba arkadaşlar;
Kabin: 80x80x180 Green Box
Işık ;sponsor Ls evo 340w
Çıkış; sponsor Dr carbon 360m3 vortice quite set
Giriş; 100m3 Dr slient
Tohum;2xlcd 1x blue dream sponsor
Biobizz full set,light mix toprak,15lt bez saksı
Balkonda yaparım diyerek çıktığım yol böyle bir hal aldı:) Önceki açtığım günlüğü sildim burdan devam edicem.
Kızlarım şu an 10.gününde. İlk 10 günlerini 100w led ,güneş karışık geçirdiler. Forumdan takip ettiğim şekilde sulama (ph ayarlıyorum)biobizz takvime göre yarım doz gübre ile gidiyorum.Bugün 400ml suya 0.4mg calmag verdim.Kabin içi sıcaklık ve nem şu an iyi.Kapısı açık temiz hava girişi var(iki cam arasında).
Işığı 50 cm ayarladım, uzerindeki ayar ile luxmetre programı ile 12k civarı lux ayarladım. Bu ışığı yukarı aşağı yapmak icin daha pratik bir yol varsa fikir verin arkadaşlar. Sifon zinciri ile bağladım çok zor oliyor.
Durum bu arkadaşlar, desteklerinizi bekliyorum.
Bu arada bu süreçte sıkılmadan yardımlarını esirgemeyen gerek sponsorlar ve gerek forumdaki ustalara teşekkürü borç biliyorum.

Son düzenleme:

Sinarit

Kıdemli Üye
Işığın konumlandırması ve kullanımı hakkında tecrübeli arkadaşların yol göstermesi çok iyi olur arkadaşlar. Nem makinası zarar verirmi bilemedim.

Sinarit

Kıdemli Üye
@Yesil888
Kanka selam son durumuma bakabilirmisin müsait olunca.Dun 400ml suya 0.4 mlg calmag ile suladım üçünü. Bu sabah yaprak uçları aşağı doğru gibi geldi.Yapmam gereken birsey varmı acaba. Havalandırma fanlari yarın aktif olacak.Sicaklik ve nem sürekli kontrol ediyorum

Yesil888

Ordinaryüs
Selam kanka, Yapraklarin ucu asagi dogru sarkmasi bir sikinti degil, bitki karanlikta veya ilk su verdiginde salar biraz yapraklari. Bitkin daha fazla calmag istiyor, yapraktan ver calmag, bilmiyorsan sana yazarim yapraktan nasil calmag verilir. Bak kanka yapraklarin yesili mat, yani canli yesil degil ve yapraklarin damarlari beyazlasmis. Bu calmag eksikliginden olur. Yapraktan 3-5 kere calmag vermen gerekecek, topraktan diger gübreleri verirsin.

Sinarit

Kıdemli Üye
Selam kanka, Yapraklarin ucu asagi dogru sarkmasi bir sikinti degil, bitki karanlikta veya ilk su verdiginde salar biraz yapraklari. Bitkin daha fazla calmag istiyor, yapraktan ver calmag, bilmiyorsan sana yazarim yapraktan nasil calmag verilir. Bak kanka yapraklarin yesili mat, yani canli yesil degil ve yapraklarin damarlari beyazlasmis. Bu calmag eksikliginden olur. Yapraktan 3-5 kere calmag vermen gerekecek, topraktan diger gübreleri verirsin.
Kankam daha önce senin mesajlarından görmüştüm 1 litre suya ph ayarlamadan 1mg calmag vericem.Kalan suyu ertesi günde kullanabilirim :) . Böyle söylüyordun, bu şekilde yapıyorum.Isiklar kapalı iken mi yapayım?Birde sence ışığı kaç a kaç ayar önerirsin kanka

Sinarit

Kıdemli Üye
Merhaba arkadaşlar;
Kabin: 80x80x180 Green Box
Işık ;sponsor Ls evo 340w
Çıkış; sponsor Dr carbon 360m3 vortice quite set (aktif edilmedi)
Giriş; 200m3 Dr slient (aktif edilmedi)
Tohum;2xlcd 1x blue dream sponsor
Biobizz full set,light mix toprak,15lt bez saksı
Balkonda yaparım diyerek çıktığım yol böyle bir hal aldı:) Önceki açtığım günlüğü sildim burdan devam edicem.
Kızlarım şu an 10.gününde. İlk 10 günlerini 100w led ,güneş karışık geçirdiler. Forumdan takip ettiğim şekilde sulama (ph ayarlıyorum)biobizz takvime göre yarım doz gübre ile gidiyorum.Bugün 400ml suya 0.4mg calmag verdim.Kabin içi sıcaklık ve nem şu an iyi.Kapısı açık temiz hava girişi var(iki cam arasında).
Işığı 50 cm ayarladım, uzerindeki ayar ile luxmetre programı ile 12k civarı lux ayarladım. Bu ışığı yukarı aşağı yapmak icin daha pratik bir yol varsa fikir verin arkadaşlar. Sifon zinciri ile bağladım çok zor oliyor.
Durum bu arkadaşlar, desteklerinizi bekliyorum.
Bu arada bu süreçte sıkılmadan yardımlarını esirgemeyen gerek sponsorlar ve gerek forumdaki ustalara teşekkürü borç biliyorum.
@cannabis16 kanka rahatsiz ediyorum.Simdi alisverise çıkacam onun için ,bu sistemin fanlarını falan yarın aktif edicem. Çalışmayı tam olarak kavrayamadım, Işık için zamanlı priz aldım ama giriş çıkış fanlarını, nem makinasi ve vantilatörü nasıl zamanlıyacağımı bilemedim.kactane daha zamanlayıcı almalıyım yada başka neye ihtiyacım olacak acaba,kasabada yaşıyorum simdi başka bir ilçeye avm ye gidicem.Yarın için bir eksiğim kalsın istemiyorum. Bu konuyu bana anlatıp yardimcinolursan çok sevinirim.

Yesil888

Ordinaryüs
Kankam daha önce senin mesajlarından görmüştüm 1 litre suya ph ayarlamadan 1mg calmag vericem.Kalan suyu ertesi günde kullanabilirim :) . Böyle söylüyordun, bu şekilde yapıyorum.Isiklar kapalı iken mi yapayım?Birde sence ışığı kaç a kaç ayar önerirsin kanka
Kanka aynen o sekilde vereceksin calmag.Kanka ben isigi bitkinin yapraklarina göre veriyorum. Isigi indir baktin bitkinin üst yapraklar düz tekrar 2-3 indir. Baktin üst yapraklar yanlardan yukari kalkmaya basladi bu isik fazla geliyor demektir, o zaman isigi biraz yükseltirsin.

Sinarit

Kıdemli Üye
@Yesil888 Tamam kankam,ışık için askı buldum aldım netten,o gelince ayar yaparım dediğin gibi.(10 ka ya ışık satıp 200 liralık askı koymamak belki normal ama koyulsa güzel olur,sponsora sitem:D ) Kanka ışığın uzerindeki ayar ile yapmak ve ışığın mesafesini ayarlamak farklı amaçlar için mi yapılıyor? Yani ben şimdi 50 cm den lux program ile gerekli lux u ayarlarsam yinede yükseltip alcaltmam gerekiyormu? Bunu ne için yapıyorum? Mantığını kavramaya çalışıyorum da :) Birde mesela fide için 7 10k lux yeter diyor yazılanlar. Bu şimdi tek bitki için mi?yani ben 3 bitki için x3 mü yapmam lazım?bunlar biraz kafamı karıştırıyor. Kanka daraltmak istemem kusura bakma çok soruyorum.Sakin okumuyorum sanma yani son 20 gündür başka birsey yapmıyorum ama hem teknoloji hemde grow konusunda cahil olunca bukadar oluyor.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka isigi alcaltip yükseltmekle, alana düsen isik miktarini ayarliyorsun, söyle diyeyeyim, isik siddetini bitki basina göre degil, alanina göre yapacaksin. Diyelim 1 metrekare alanin var, filizlerin bu alanda, o alana kac tane filiz koyarsan koy, hepsi ayni isigi alir.Buna göre 7-10 K bütün alan icin yani bitki basi degil. Isigi yükseltip dimmerden isigi acarsan ,isigin yayilma acisindan dolayi isiklandirdigin alan genisler.Sor kanka sor ki ögrenesin, bildigim kadarda ögretirim. Kisacasi isik gücünü yetistrme alanina göre ayarliyacaksin.

Sinarit

Kıdemli Üye
Kanka isigi alcaltip yükseltmekle, alana düsen isik miktarini ayarliyorsun, söyle diyeyeyim, isik siddetini bitki basina göre degil, alanina göre yapacaksin. Diyelim 1 metrekare alanin var, filizlerin bu alanda, o alana kac tane filiz koyarsan koy, hepsi ayni isigi alir.Buna göre 7-10 K bütün alan icin yani bitki basi degil. Isigi yükseltip dimmerden isigi acarsan ,isigin yayilma acisindan dolayi isiklandirdigin alan genisler.Sor kanka sor ki ögrenesin, bildigim kadarda ögretirim. Kisacasi isik gücünü yetistrme alanina göre ayarliyacaksin.
Çok sağol kankam anladım. Su an doğru gibi gidiyorum ozaman.Birde su havalandirmalari ayarlarsam kızlarımla ilgilenmeye başlayabilirim. Bu kurulum ,ışık vs bunalttı beni kankam.

Sinarit

Kıdemli Üye
Problem değil kankam giriş çıkış fanlarim yarın gelecek.Yarin kuracam inşallah ama nasıl bir sistemle calistiracagimi çözemedim. Sürekli mi açık olacak yoksa zamanlı priz alayım mı vs. Nem makinesi ve pervane ona keza..Seni rahatsız ettim çok diye cannabis 16 ustaya sordum ama oda müsait değil herhalde.Derdim ne lazımsa hemen alayım yarın aktif edeyim.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka giris fani 7/24 calisacak,cikis fani karbon filitre ile koku cikmaya basladiginda 7/24. Giris fani cok önemli, eger sürekli temiz hava girmez ise kabine bitkilerin gelismez.

Yesil888

Ordinaryüs
Bu arada unuttum, @Sinarit kanka, giris fani alta, cikis yukari. Vanti bitkiler ile isik arasina vuracak, firtina yaratma kabinin icinde.Bitkiler hafiften sallansin yeter.

Sinarit

Kıdemli Üye
Kanka giris fani 7/24 calisacak,cikis fani karbon filitre ile koku cikmaya basladiginda 7/24. Giris fani cok önemli, eger sürekli temiz hava girmez ise kabine bitkilerin gelismez.
Sağol kankam tamam. Şu an kabının kapısı açık, kapalı balkonda camlar açık sürekli hava geliyor. Yarın hemen fanlarını bağlıyorum. Giriş sürekli, cikis için karbon takmadan fanı kurup şartlara göre takip ederek zamanlama yapacağım sanırım. Çiçeğe girerken koku durumuna göre de karbonu takicam.

Yesil888

Ordinaryüs
Sende sagol kanka, hadi iyi growlar, Hayirlisi ile iyi bir hasat al, bu bana yeter. 20 mayis gibi tatile gicem 3 hafta. Bu arada bir sikinti olursa foruma danis. Tatildeyken foruma girmem.

cannabis16

Ordinaryüs
@cannabis16 kanka rahatsiz ediyorum.Simdi alisverise çıkacam onun için ,bu sistemin fanlarını falan yarın aktif edicem. Çalışmayı tam olarak kavrayamadım, Işık için zamanlı priz aldım ama giriş çıkış fanlarını, nem makinasi ve vantilatörü nasıl zamanlıyacağımı bilemedim.kactane daha zamanlayıcı almalıyım yada başka neye ihtiyacım olacak acaba,kasabada yaşıyorum simdi başka bir ilçeye avm ye gidicem.Yarın için bir eksiğim kalsın istemiyorum. Bu konuyu bana anlatıp yardimcinolursan çok sevinirim.
cevap vermek için geç kalmışız ama olsun... giriş fanıyla çıkış fanının elektrik kablosunu aynı 3lü prize bağlarsın...3lü prizin erkek fişini zaman ayarlı prize bağlarsın o şekilde güç alacağı prize takarsın.. günde 15 dakika dinlenme şansı verirsin,hem böylece aynı anda durur ve çalışırlar daha kolay olur..vantilatörü de bu prize bağlayabilirsin yada ayrıca prize bağlayıp daha fazla dinlenme şansı verebilirsin karanlık evreye denk gelecek şekilde..
eğer nemi yüksek akdeniz,eg,marmara,karadeniz kıyılarında ise yaşadığın il benim yaptığım gibi buhar makinesi koymasan da olur,sen dışarıdan devamlı nemli hava basacağın için havadaki nem yeter de artar bile bitkiye..zaten o yüzden bu sahil şeridindeki iller yemyeşil..iç anadolu,doğu ve güney anadoluda o kurak havada ağaç mı yetişir...yetişmiyor haliyle..eğer oralarda yaşıyorsan ışıklar açıkken hiç durmayacak şekilde zaman ayarlı prize o şekilde komut verir ve güç alacağı prize bağlarsın...

ışık için ayrıca bi zaman ayarlı priz alıp ,ışığın güç aldığı elektrik kablosunun ucuna takıp öyle prize bağlarsın..

koku sorununu dert etme,sen havalandırdığın sürece koku sinemeyecek ortama..durağan yerde koku siner ve o koku heryere kaçar banyo-lavabo giderlerinden....

Sinarit

Kıdemli Üye
cevap vermek için geç kalmışız ama olsun... giriş fanıyla çıkış fanının elektrik kablosunu aynı 3lü prize bağlarsın...3lü prizin erkek fişini zaman ayarlı prize bağlarsın o şekilde güç alacağı prize takarsın.. günde 15 dakika dinlenme şansı verirsin,hem böylece aynı anda durur ve çalışırlar daha kolay olur..vantilatörü de bu prize bağlayabilirsin yada ayrıca prize bağlayıp daha fazla dinlenme şansı verebilirsin karanlık evreye denk gelecek şekilde..
eğer nemi yüksek akdeniz,eg,marmara,karadeniz kıyılarında ise yaşadığın il benim yaptığım gibi buhar makinesi koymasan da olur,sen dışarıdan devamlı nemli hava basacağın için havadaki nem yeter de artar bile bitkiye..zaten o yüzden bu sahil şeridindeki iller yemyeşil..iç anadolu,doğu ve güney anadoluda o kurak havada ağaç mı yetişir...yetişmiyor haliyle..eğer oralarda yaşıyorsan ışıklar açıkken hiç durmayacak şekilde zaman ayarlı prize o şekilde komut verir ve güç alacağı prize bağlarsın...

ışık için ayrıca bi zaman ayarlı priz alıp ,ışığın güç aldığı elektrik kablosunun ucuna takıp öyle prize bağlarsın..

koku sorununu dert etme,sen havalandırdığın sürece koku sinemeyecek ortama..durağan yerde koku siner ve o koku heryere kaçar banyo-lavabo giderlerinden....
Çok sağol usta kafamda soru işareti kalmadı, ben nedense fanların bi durup bi çalışması gerektiğini düşündüm. Heryerde biseyler yazıyor kafa çorba oldu.

cannabis16

Ordinaryüs
Çok sağol usta kafamda soru işareti kalmadı, ben nedense fanların bi durup bi çalışması gerektiğini düşündüm. Heryerde biseyler yazıyor kafa çorba oldu.
fan demek hava demek..hava demek CO2 demek..bizim nefes alarak oksijenle sağlağıdımız enerjiyi bitkiler karanlık evrede aynısını yapıyor ama aydınlık evrede CO2 ile yapıyor...açık havada rüzgar esintisi hiç durur mu?? en durağan havada bile bi esinti vardır,nedeni bu işte..bitkilere devamlı tazelenen hava sunar tabiat...havalandırma hiç durdurma,günde 15 dakika motorun eskimesinin önüne geçmek için ...o kadar...bitki 2 haftalık oldu mu devamlı çalışacak,durmak yok..gece de yok,çalışacak..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
  • M Marryhuana:
    ****** ******** ***** ********* hahahaha* *** ***** hahahaha*
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ****** *** *** hahahaha* **** ****** ****** ****** ** ****** **** *******
  • M Marryhuana:
    ********* **** hahahaha* ***
  • A anonimm:
    ********* hahahaha***** ***** *** **** *** ******
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    ****** hahahaha** **** ******** ***** *** *** **** **
  • muadip muadip:
    ******** hahahaha** ***** ***** *** hahahaha** hahahaha*** ********
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +1