Paris’den sevgilerle.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20002
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20002

Guest
O zaman göreceğin faydaları sabırızlıkla bekliyorum,aynı aşamaya yakınım elimde flawless var,kullanıp kullanmamakta kararsızdım.
Kullanmayla alakalı her yerde en az 10 çeşit yazı var. Üretici toprakta alttan %20 gelecek şekilde flawless kullanın. 6 saat sonra bitkiyi yıkayın. Sonra bitişe kadar 0 ppm su verin dediği için bende flaşladım. Bakalım bitişe kadar sade su vericem. Görcez farkı.

sevket

Yeni üye
Kullanmayla alakalı her yerde en az 10 çeşit yazı var. Üretici toprakta alttan %20 gelecek şekilde flawless kullanın. 6 saat sonra bitkiyi yıkayın. Sonra bitişe kadar 0 ppm su verin dediği için bende flaşladım. Bakalım bitişe kadar sade su vericem. Görcez farkı.

Size birkaç şey sormak istiyorum.Toprağın ph seviyesini nasıl ölçüyorsunuz? 0 ppm su'yu nasıl elde ederiz.Benim arıtma suyu 90ppm felan geliyor.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Toprak pH ölçerim var. Sapladığımda nem, ışık ve pH ölçüyor.
0 ppm suyu ben şahsen üretemiyorum ve bitişe kadar dinlendirilmiş su kullanıcam. 100 ppm i geçeceğini sanmıyorum. İlla 0 ppm istiyorum dersen benzinliklerde satılan saf su 0 ppm diye biliyorum yanlışsam düzeltin lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Güneşlenme zamanı :) sıcaklık biraz hard ama indica olduğu için güveniyorum Parise !
Dün hava nem 78 leri gördü ondan bugün 32-33 de yansın biraz kurusun, suyu yarına kadar idare etsin. İndicanın genel sıkıntısı küftür ondan çok sıcaklıktan ziyade nem bitirir bitkiyi küfe sebep olarak. Bugün 50 lerde nem güzel.
Küfü açmak isterim ;
Okuduğum kaynaklarda
“gördüğünüzde zaman kaybetmeden küflü yerin tamamını implante edin derler yani kesip çıkarmak gerekir. Başka bir kurtuluş yoktur.”derler.
Selam tohumsuz dostları bugün yine mercek takibine aldığım Paris i incelerken biraz moralim bozuldu, malum hava durumlarından nem akşamları 85 e kadar çıkıyor ve sanki çağırmış gibi 2-3 yaprakta toz küfü oluşmaya başladığını tespit ettim. Hemen yarım litre suya 0,4 ml hidrojen peroksit ile karışımı hazırladım ve fan yapraklarını temizledim.
Sadece kötü haber yok asıl bomba kızım hasata hazır %70-75 bulutlu, 20-25 kehribar ve 5-10 şeffaf. Hımmm en sevdiğimmmmm.
Parise zaten flawless finish atmıştım 5 gün önce son flaşı bastım ve yerinde karanlığa aldım kızımı vantilatörü kapatmadım özellikle yaprakları kurusun diye ama yarın havalandırmam iyi olduğu için vantilatörü kapatıp artık toprak iyice kuruyunca hasatımı yapacağım. Kestiğimde yaş hali,son durumla alakalı ölçümlerimi aktaracağım.
En önemlisi şapkamızı önümüze koyup neyi doğru neyi yanlış yaptığımı siz değerli dostlarımla da paylaşacağım.
Dumanınız bol olsun,Haftasonu görüşmek dileğiyle.
2EB646FD-1981-48BA-9F6C-3DEA8E84605B.jpeg8635633D-ACB5-459E-9108-DE28CFCD2C25.jpegE612EB69-7578-436C-A653-7E02CCE6B4BF.jpeg

natarK

Üye
Selam tohumsuz dostları bugün yine mercek takibine aldığım Paris i incelerken biraz moralim bozuldu, malum hava durumlarından nem akşamları 85 e kadar çıkıyor ve sanki çağırmış gibi 2-3 yaprakta toz küfü oluşmaya başladığını tespit ettim. Hemen yarım litre suya 0,4 ml hidrojen peroksit ile karışımı hazırladım ve fan yapraklarını temizledim.
Sadece kötü haber yok asıl bomba kızım hasata hazır %70-75 bulutlu, 20-25 kehribar ve 5-10 şeffaf. Hımmm en sevdiğimmmmm.
Parise zaten flawless finish atmıştım 5 gün önce son flaşı bastım ve yerinde karanlığa aldım kızımı vantilatörü kapatmadım özellikle yaprakları kurusun diye ama yarın havalandırmam iyi olduğu için vantilatörü kapatıp artık toprak iyice kuruyunca hasatımı yapacağım. Kestiğimde yaş hali,son durumla alakalı ölçümlerimi aktaracağım.
En önemlisi şapkamızı önümüze koyup neyi doğru neyi yanlış yaptığımı siz değerli dostlarımla da paylaşacağım.
Dumanınız bol olsun,Haftasonu görüşmek dileğiyle.
Ekli dosyayı görüntüle 3472Ekli dosyayı görüntüle 3473Ekli dosyayı görüntüle 3474
güzel köfteci kızı :)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Dostum sömekler çok fena duruyor maşallah !

Seninde yaprakların çoğu sapsarı olacak sanırım kesmeden önce, son makası vurmadan önce bir foto alabilir misin?
Eyvallah biladerim, sana da çok daha iyilerini yetiştirmek nasip olur umarım.Tabiki atarım. Dediğim gibi kesmeden total saksı ağırlı , yaş tüm bitki, yaş sömek foto vs herşeyi yayınlayacağım.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
adammm adammmm . hasatın bol olsun abicim keyif verecek bir cigara belli ^^
Eline sağlık dumanın bol olsun kanka
Eline sağlık kanka paris kızımızın mürvetinide gördük senden güzel birde kafa raporu bekliyoruz kanka eline sağlık,

dumanın bol olsun +1
Eyvallah sevgili dostlar, Malum kargaya yavrusu Şahin gelir hesabı 70 günlük bağdan dolayı çok objektif olamayabilirim. Burda iyi niyetlerini sunan herkes için teşekkür ederim. yapılan ilk sigara için kesin kafa raporu olacak. Hatta bu raporu objektif olsun diye 25 senedir içen ama 1 tohum atmamış dostuma yaptırıcam feyz alsın torbacıdan kurtulsun istiyorum.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba arkadaşlar dün Parisi karanlığa almıştım ama 10 saat karanlıktan sonra kontrol ettiğimde tüm patlamayan tomurcukların (%10) u kadarının daha açıldığını gördüm ve 1-2 gün daha kızımı kızartabileceğimi fark ettim ve ışıkları bugün de çalıştırdım.
Yaprakların 2 tanesi hafif kenarlarından morarıyordu ve 7-8 tanesinin de ışık sonrası kuru mor renge dönüştüğünü fark ettim.
Paris artık sömekleri taşımakda zorluk çekiyor, ortadan baya ayrılmıştı.
6 köşede bulunan ana sömekleri ölçtüğümde en küçüğü (resimdeki)18, en büyüğü 23 cm boyunda ve çapı bir sigara paketi kalınlığında aşağıda resimlerde gördüğünüz gibi (20 sigara çıksa , yaklaşık 10 gr bir kuru hasat demek resimde ölçümü olan sömek için).
minimum hesapta 60+gr hasatım olacak yani.2. Nesil sömekleri hesaba katınca Başta öngörüm olan 80 gr hasata ne kadar yaklaştım acaba?
Konumu takip eden tohumsuz dostlarımdan da en sondaki fotoya bakarak tahminde bulunmasını rica ediyorum.

Sonucu kesince ve kurutunca net görücez onlarıda paylaşacağım.D83749B4-9B13-42CF-B1D3-F10D396327C8.jpeg1DFAFABE-C747-4C88-BD26-6E6BDA3784A2.jpeg1522DD79-1319-491D-BFA6-DB9E8318607F.jpeg4CA2A6EB-734D-4CD4-880B-E0C0C0D2BD86.jpeg5B00C7AC-9D62-4CC8-8A92-B5CC665EBEEA.jpeg3007DAF1-AB6C-4926-9156-36DD8D7CB4F6.jpg

Ekli dosyalar

• 5CEE4EE6-B1DD-48B0-9F00-FD8F4A3634C5.jpeg
    5CEE4EE6-B1DD-48B0-9F00-FD8F4A3634C5.jpeg
    600.4 KB · Görüntüleme: 28
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Hocam merhaba, kesmeye karar verdiğin trikom fotoğrafları mevcut mu ne görerek karar verdin kesmeye, var ise görmek isterim
Merhaba biladerim 60x kuyumcu merceği ile bakıyorum ondan malesef çekim alabildiğim bir görüntü elde edemiyorum ama şöyle tarif edeyim. Sömeğe en tepeden aşağıya doğru taradığımda pistile denk gelmeyen şeker yaprakları ve tomurcuk çevresinde tricomum mantar bölgesi bulanık kehribar rengini ve devamında aynı tricomun kalan gövdesinde ise bulutlu yada şeffaf görselleri yakaladığımda benim için hasatın en belirgin özelliği oluyor. Bu süreçten sonra bitkiyi hiç beslemiyorum ve toprağın tamamen kuruma süresini hesaplıyorum,toprağa sapladığım nem ölçerim en büyük yardımcım. Örneğin nem ölçer 3-4 arasına indiğinde biliyorumki 2 gün beslemezsem ;0-1 arasında olacak değer nem ölçerde bu kuru toprak demek.
Yarın toprağım tamamen kurumuş ve en az 36 saat karanlık yaşayacağı evreye girecek Paris.
En geç Paris 75. yaş günü olan Pazar, saatini tam Parisin durumu belirleyecek, hasat zamanı olacak.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Paris tam kıvamında. Karanlığa almasam bile olacak çiçek açmayan tek tomurcuğu bile kalmadı. En dipte kalan en küçük dalı kopardım kafa raporu için ve pazar öğlen kesicem kızımı.8CEE4FDF-F007-4022-B7C3-A255A2051102.jpegFF539208-DF19-4D2B-8ECB-071585BCA74B.jpeg0CC7E657-ECB2-484D-AC5C-82533DDDE6C9.jpeg

Ü

Üye silindi 20002

Guest
4 gr yaş geldi kestiğim parça bitki deli gibi tomurcuk üretmiş sıkı ve yabış yabış. Şimdi fırında 2 havai fişek ve 1 sigara için muameleye başladım. Arkadaşım gelince kafa raporunuda patlatıcaz bakalım.

@Ripley'sOG ,@matheus ,@tohumlusuz @Yylmzz, @Caca35, @Half-Life ,@developer,@Growcannabis, @Leadri ,@Komedishow , @Purplesever , @grower07 , @badbear , @Kıyam , @keondre , @2moreweeks ,@balen.amiir , @hayatgüzel , @auto420 , @ZalimKaportacii , @Haydari , @Byfendi , @muptinho konuya bakan herkesten alırım birer hasat tahmini beyler.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Fırında 10 dk 110 da pişirdim kestiğim dalı 1/4-1/4-1/2e bölerek, cure öncesi kıvama yakın kuru 2 gr geldi. Sigarayı sardım ateş için arkadaşımı bekliyoruz.
Koltuğa sıkı tutunun, birazdan ilk duman sizin için dostlar.
Aroma, tad, kafa raporunu atıcam.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********