Paris’den sevgilerle.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 20002
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bitki 7. Haftada bu haftada sulamayı 2,5 lt ye düşürmeye karar verdim geçen sefer direnajdan 1 lt ye yakın su geldi. Toprağımı son saksıda hazırlarken airpodun altına 2-3 cm suda 2-3 dk yıkadığım 1 lt hydroton koydum, drenaj iyi olsun diye. 3 lt sulayınca 1 lt atması bunu onaylamış oldu. Paris büyüdüğünde üstünede sularken erezyon olmasın diye 1 lt daha hydroton koydum. Ama bu sefer hydrotonu yıkadıktan sonra yayarak 12 saat kuruttum.

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu arada Parisi beslemeden bi bakalım dedik. Metre ile ölçtüğümde yukarıdaki resimlerde lst ile kafadan kafaya 30 ve 40 cm lik bir alana yayılmış.Işık yeterli olduğu için 45 cm de bırakıyorum çünkü 60x60 alanımı harika aydınlatıyor. Tek bitkide yapraktan yaprağa 50 cm alanında bir çemberde rahat rahat sallanıyor. Bir de burdan bakalım dedim ve Parisi saksının suyunu 3-4 arası ölçtüğümde 5.7 kg olarak ölçtüm. Bunu haftalık 2.sulamada tartıcam bakalım ne olmuş diye.Hem bize tahmin yaptırır.C92EF684-60A5-4A99-B25F-68D745C1C5E5.jpeg69CAE546-0C22-43A9-B060-92A49C7787B6.jpeg

Purplesever

Yeni üye
Eline sağlık hocam. Eğitim ve tecrübe yan yana gelmiş burada. Gerçekten sonucu bende merak ediyorum, merakla takip ediyorum. Bol hasatlar diliyorum şimdiden. :)

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Paris’i dün ışıklar açılmadan yarım saat önce nem ölçer ile ölçtüm.Nem ölçeri tavsiye ederim kullanması kolaydır. Saksımın en alttından 2 cm yüksekliğe gelecek şekilde( bende 4 taşlardan dolayı) toprağa saplanır ve Kökler su arasın diye toprağı istediğiniz gibi kurutursunuz, 2-3 arasında sulamanızı sağlar

2 ye yani Kırmızıya gelmişti nem, Paris ben açım diye bağırıyordu.
2,5 litre suya 2,5 ml fish mix ve 10,5 ml bloom (çeyrek çay kaşığı epsom tuzu her gübreli suya eklerim) ekleyerek besledim.

Saksı 5,6 kg geldi.

Çiçeklenmeye en geç giren 2 dalıma da normalde eğitim stop demiştim ama kendimi tutamadım son dokunuşları yaptım.Paris ekmeğini haketsin.

Şimdi aklımda adaha önce 7-15 günleri arasında kullandığım gücünden emin olmadığım 500 Watt cob led var.

- Tecrübeli arkadaşlara sorum olsun? cob un değerini nasıl test edebilirim ?
ışığın gücünü öğrendikten Sonra değiştirsem mi yoksa sadece ts 600 ile devam mı edeyim?
Işık 45 cm de ve 60 cm i iyi aydınlatıyor. 30 cm e çekeyim mi 45 cm lik bir alanı aydınlatıcak bu sefer? Bitki çadıra iyice yayılmış durumda.34A9AF6C-63A0-4E60-AA16-7D5C67A05A0B.jpeg93ABA1DD-6CB9-474E-99E0-982BF66163CB.jpeg69BC62DF-C67A-4289-9A75-CC79ED14551B.jpeg99CBFB87-DB53-4B7F-A16D-EE7412A28C54.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bu arada Ts600 ü ilk kez kullanıyorum ve sonuna kadar böyle gitmeye karar verdim hem performansını görmüş oluruz. 20 cm e kadar inebileceğimi öğrendim ancak alanımın ışık alabilmesi için 30 cm kafi diyerek ışığı yasladım Paris e.

Ü

Üye silindi 19835

Guest
Nazar boncuğunu sevsinler. Bitkin mutluluktan konuşuyor ama ben fotoğrafa bakarak anlayamadım, sen duyuyor musun sesini hiç, ne diyor dostum? :D
Maşallah, çok düzenli, harika..

balen.amiir

Yeni üye
Kanka yapıyorsun bu sporu...
İngiliz tuzu takviyesi old schooll bir teknik mi, araştırma kaynağı olan bilimsel bir çalışma mı?

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba arkadaşlar ,
Paris günde 1,5 lt su tüketiyor. O yüzden sulamayı 1,5 litre günlük olarak revize ettim. 1,5 lt suya toplam 1,5 ml fish mix ve 6 ml bloom ve çeyrek çay kaşığı epsom tuzu( magnezyum sülfat) ekleyerek yarım saatte yavaş yavaş suladım.
Parisi 08-22 arası balkona çıkarıyorum. 17 ye kadar direk ışıkta kalıyor 20 ye kadar gölgeli gün batımı 2 saat karanlık sonra mesai başlıyor ve akşam 22 de ışık altına alıyorum.
Paris 50 günlük(7h1g). İlk pistili 28. gün göstermişti, Çiçekte 3 hafta 1 günü doldurdu. Planım 20-30 gün arası hasat, daha öncede belirttiğim gibi, indica olduğu bariz belli 1 topping ile boyu 27 cm de kaldı.
Önümüzde en az 3 hafta var. Bir sonraki sulamada sadece keçiboynuzu pekmezi vereceğim, toprak ph 7 nin üzerinde görünüyor ve ph ı 6,5 a çekmek için artık fish mixi stopluyorum ve litrede 4 ml bloom ve topmax (hümik asit ph ı indirgememe yardımcı olacak) arttırarak 4 ml ile devam edeceğim.
10 gün daha 4 bloom 4 topmax devam planıma göre; 2 gün sonra ph toprakta 6,5 altına iner hümik asitten dolayı.
sonrasında sadece toprak kurudukça 5 lt suya Keçiboynuzu ekleyerek sulama yapacağım Hasata kadar. Böylece flush olayınıda yapmamış olurum (https://hightimes.com/grow/new-research-shows-flushing-plants-before-harvest-may-be-unnecessary/ ) ve Parisin sesini kafamızda duymak için son döneme girmiş oluruz.
Son hali resimlerde56ECF04F-2728-46FA-9E92-F695EE487BFA.jpeg592E6281-0A20-4DFB-974C-8B9329A5D842.jpeg2D5647CD-68A4-44B2-AD1C-CC7E78434884.jpeg

Ekli dosyalar

• 6117A86F-1563-46CA-9AAD-F2695FA6AE9F.jpeg
    6117A86F-1563-46CA-9AAD-F2695FA6AE9F.jpeg
    420.3 KB · Görüntüleme: 9
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Paris gene nem ölçerde 2 ye dayanmıştı. 1,5 litre su ile 1 tatlı kaşığı keçiboynuzu ekleyerek beslendi.

keondre

Yeni üye
Parisi 08-22 arası balkona çıkarıyorum. 17 ye kadar direk ışıkta kalıyor 20 ye kadar gölgeli gün batımı 2 saat karanlık sonra mesai başlıyor ve akşam 22 de ışık altına alıyorum.

Başarılı bir sistem dostum. Bol hasatlar.

Ü

Üye silindi 20002

Guest

Başarılı bir sistem dostum. Bol hasatlar.
Güneşlenme zamanı :) sıcaklık biraz hard ama indica olduğu için güveniyorum Parise !
Dün hava nem 78 leri gördü ondan bugün 32-33 de yansın biraz kurusun, suyu yarına kadar idare etsin. İndicanın genel sıkıntısı küftür ondan çok sıcaklıktan ziyade nem bitirir bitkiyi küfe sebep olarak. Bugün 50 lerde nem güzel.
Küfü açmak isterim ;
Okuduğum kaynaklarda
“gördüğünüzde zaman kaybetmeden küflü yerin tamamını implante edin derler yani kesip çıkarmak gerekir. Başka bir kurtuluş yoktur.”derler.

Ekli dosyalar

• EDDA90D2-22D7-4088-9C1E-8CB4B7DA8FC8.jpeg
    EDDA90D2-22D7-4088-9C1E-8CB4B7DA8FC8.jpeg
    416.2 KB · Görüntüleme: 28
Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bugün 54. Yaş günü Paris oldukça iyi, nem %45-50 arasında sıcaklık 28 de yanıyordu nem ölçer 1-2 arasına gelmişti, ph da 7nin altındaydı.Bundan sonra 2 nin altında sulama başlıyor çünkü bitki belli bi su kaybını azaltmak için reçineye yükleniyor ve birkaç gündür yaptığım gibi artık bitkiyi kuru ve tam günlük miktarda sulamaya devam edeceğim. 1,5 litreye 6 bloom ve topmax ekleyerek besledim kızımı besledim. Yaprakları yarıştıkları için biraz karışmıştı, bikaç düzeltme ile açtım bitkiyi kabini düzenledim. Artık sonlara geliyoruz. 1 kez daha keçi boynuzu vereceğim önümüzdeki hafta 10 güne kadarda gübreyi keseceğim.Duruma göre tahmini vedaya 3 hafta kaldı.
Evde misafirim olduğu için dışarı pek çıkarmıyorum perşembeye kadar esarete devam edecek.562D0CF1-312E-4DCE-B7E9-6DB3EE324AD5.jpeg
67EE7F59-9A55-43C9-AC0E-10D3279D497E.jpeg9A3BC1EF-CF6D-4437-9BA6-6966915E6B29.jpeg

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Merhaba dostlar,
bu hafta kızım Parisi 62. yaşında yine besledim artık yavaş yavaş sonlara gelmenin heyecanındayız. Hesaplarıma göre son 15den sayıyorum tabi yine bunu Paris gösterecek ancak ibareler başladı, büyük fan yapraklarını artık kaybetmeye başlıyor, renkleri açılmaya başladı son 5 gündür, hemen yasladım 60x i trikomlar hala bulutlu ve şeffaf, bu da demek oluyoki biraz daha sömekleri şişecek. yoksa beni hüsrana sokabilir çünkü boyu 31 cm de kaldı.
Paris salonumuzu şenlendiriyor ,Fotoları 60x120 bir sehpahanın üzerinde çektim.Fotoğraf çekerken Ellerimi kullandım ve daha sonra tricomları temizlemek için sabun kullanmak zorunda kaldım, ağır yapışkan üretiyor.6 köşe kelleli yıldızım her 1 kafa için ortalama 7-8gr kuru arası üretecek gibi görünüyor.Aradaki 2. Nesiller ise 15 tane kafa onlarda şişik, bitkiyi flushlamadan önce son ağırlığına bakacağım. Günlükte belirtmiştim saksı ağırlığı 5,8 di nem 2-3 arasında ben 1-2 arasında tartacağım.Sanırım 60 gr kuru gibi bi hasat yapacağım.

Paris auto(28 günde çiçeğe girmişti), indica yapraklardan belliydi ama acaba bu kadar açmasam bitkiyi nasıl olurdu diyorum genetiği tam bilmediğim için orji boy adı vs değişik bir tecrübe oluyor ama bu kadar açmasam bitki bu kadar bodur olmayabilirdi belki diyorum çünkü çok işkence gördü hard thc istediğim için ve Alanıma güvenemedim photo çıkarsa diye. Bir sonrakinde tohumlarımı bekliyorum öldürdüğüm auto white widowun anısına auto yetiştiricem ve sonuçları görücez.
Paris 1 saat salonda kaldı ve çadırına döndü ama dışarıdan 2 saat sonra eve geldiğimde kapıyı açınca cennet bahçesi evde beni karşıladı :)
1DFDDFD1-7B52-4E58-A77A-62023B5DBFD5.jpeg104497C4-DCBD-4C59-8BE8-945CCB1D3647.jpeg8E02FA13-56BE-4133-8C9B-9DA0A99637CC.jpeg563C4F01-89CC-4345-8008-3851865D1FB3.jpeg6D0D7D5A-88CA-466A-B666-1FCD8036A805.jpeg254C2E7C-148E-4931-A70B-3FDB4C4999D9.jpegE8EC2433-51A5-48B3-BEDD-A2E27CEE24F6.jpeg1CB1F832-F7C1-4274-92FA-98CC9C877A7D.jpeg1CE25BCF-6B88-4BF7-853D-C7DDDE807699.jpeg

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Bugün 65. gündeyiz ve Paris mercek takibine alındı. artık veda vaktinin geldiğini gösteren tricomları yavaş yavaş görmeye başladım.
10 dan geri sayım başladı.
Paris’e flush yerine sulamasını 5 lik keçiboynuzu ile yapacağım demiştim ancak denemek için bir dostumdan fawless finish aldım ve bugün 2,5 lt ye 5 ml fawless ile besledim.61DB8F2A-BA64-4B23-AC13-C6B4A86D1DF9.jpeg

Ü

Üye silindi 20002

Guest
Flawless'in nasıl bir avantajı oluyormuş ?
“Normal flashda Sadece topraktaki tuz ve gübre artıklarını yok edersiniz köklerdeki ve bitkidekini sıfırlayamazsınız, flawless da bulunan şalamat ile köklerin ve bitkinin tamamen temizlemesini sağlar.Böylece çiçeğin tam aroma ve kokusunu ortaya çıkartır ve pürüzsüz ve daha kaliteli ürünler ortaya çıkar.” der üretici firma, bende ilk kez kullanıyorum. Kurutma sonrası görücez.

sevket

Yeni üye
“Normal flashda Sadece topraktaki tuz ve gübre artıklarını yok edersiniz köklerdeki ve bitkidekini sıfırlayamazsınız, flawless da bulunan şalamat ile köklerin ve bitkinin tamamen temizlemesini sağlar.Böylece çiçeğin tam aroma ve kokusunu ortaya çıkartır ve pürüzsüz ve daha kaliteli ürünler ortaya çıkar.” der üretici firma, bende ilk kez kullanıyorum. Kurutma sonrası görücez.

O zaman göreceğin faydaları sabırızlıkla bekliyorum,aynı aşamaya yakınım elimde flawless var,kullanıp kullanmamakta kararsızdım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** **** ***** ******** ********** **** **** ******** ******* ********* ****** * **** ***** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ******** *** **** hahahaha***** **** ***** ******** ********** **** **** ******** ******* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ******* ***** **** ******* **** ********* ******** hahahaha **** hahahaha****** ****** ******** *** **** hahahaha*
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* *** hahahaha** ******** ***** *** ******** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** *** ********** **** ******** *** ***** *** ****** ********* *** hahahaha**** ** **** ****** *** **** * ***** ***** ***** ****** ********* ********** **** ****** ******** * *** ** ******** ****** ****** ********* hahahaha ** ******* *** hahahaha* **** ***** hahahaha* hahahaha ***** ******* hahahaha** ****** ******** ****** ******* ******* ***** ******** hahahaha*** ***
  • R Raven Drugs:
    ***** hahahaha ** *** ***** ***** ****** ** **** ********* *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** ******* ***** ****** ******* ********* ********* ** ********** ********** ********* **** ******* *** ** ** ********** ** ***** ***** **** ****** ** ***** ********* ** ***** **** ** **** ******* ******* ******* **** ****** ****** *** ****** ****** ****** ***** ******* hahahaha* ******* ***** ****** ******** ***** ********* ******** **** ****** *** **** ******** ** ** ** *** *** hahahaha* *** *** ********** **** ******** *** ***** *** ****** ********* *** hahahaha**** ** **** ****** *** **** * ***** ***** ***** ****** ********* ********** **** ****** ******** * *** ** ******** ****** ****** ********* hahahaha ** ******* *** hahahaha* **** ***** hahahaha* hahahaha ***** ******* hahahaha** ****** ******** ****** ******* ******* ***** ******** hahahaha*** ***
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** **** ******** ******* hahahaha***** **** ****** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** hahahaha ** *** ***** ***** ****** ** **** ********* *******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ********** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ** ******** ******* hahahaha*** *** ****** ****** **** ********* ****** ******** **** ******** **** ***** hahahaha*** ** ***** ******* ***** *** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha*** ***** **** ***** ********
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******* ***** hahahaha********** ***** **** ***** ********
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ********* hahahaha *** ********* ***** ****
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** hahahaha* ****** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ******* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ** ****** **
    bandaleros bandaleros: ***** ****** *** ** ****** **