ışık stresi

nemessis

Üye
merhaba btikilerin gelişiminden dolayı ledi biraz daha yaklaştırıyim lümen artsın dedim. ledi tahmini 30 cm ye kadar yaklaştırdım. 7 saat sonra kontrol ettiğimde bitkler baya bi strese girmişlerdi. hemen eski yerine aldım. kapanış saati gelmişti zaten ışık kapandı.
üzerinden 4 5 saat geçti fakat hala yapraklar aynı şekilde. bu stresten çıkmaları için ne yapabilirim ve tahmini ne zamana düzeltirler?

kanka benim kızlarda günün belli saatlerinde böyle oluyor sonra düzeliyor stres değil bu stres olsa yapraklar uçları kenarları içe doğru kapanırdı

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yükledigin resimdeki yapraklarin yesiline bak, sende bitkin ile resim arasinda yesil ton farki görüyormusun, ben yükledigin resimde gördügümü yazdim.

nemessis

Üye
tamam reis biraz daha arttıriyim gübreyi bide son attığım resme bakarmısın yaprakları doğru koparmışmıyım

istr

Ordinaryüs
Bana sulamayı az yapıyorsun gibi geldi, gönderdiğin son resimdeki toprağın orantısız kuruluğundan yola çıkarak söyledim bunu, azot gübreni üstadın dediği gibi arttırmanda fayda var

nemessis

Üye
Bana sulamayı az yapıyorsun gibi geldi, gönderdiğin son resimdeki toprağın orantısız kuruluğundan yola çıkarak söyledim bunu, azot gübreni üstadın dediği gibi arttırmanda fayda var
1 er litre veriyorum reis saksılar 11 litre alttan çıkıyor ama toprağın etrafını pek sulamadım onada dikkat ediyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • F Firstgrow0:
  • F Firstgrow0:
  • F Firstgrow0:
    hahahaha******* ** ***** ** ** hahahaha*
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** hahahaha
  • A acemiöğrenci12:
    *** hahahaha ***** hahahaha** *** *** ****** ****** ******
  • F Firstgrow0:
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    * ** ***** * ** *** *** * ** ***** * ** ******* * ** *** ***** * ** ******* *** ***** *****
  • F Firstgrow0:
    ******* ***** ******** *** **** ******* ** hahahaha ********* ****** **********
  • F Firstgrow0:
    ** hahahaha* ****** ****** ******
  • kkush kkush:
    ** hahahahahahahaha ***** ******** *** **** ******* ** hahahaha ********* ****** **********
  • F Firstgrow0:
  • kkush kkush:
    **
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    ********** ** *** ********* *** **** hahahaha ********* ******* ******
  • kkush kkush:
    ********** ********* ** ****** ***** ****** hahahaha**
  • F Firstgrow0:
    **** ******* ****** **** hahahaha ****** ** hahahaha*
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    * ** ****** ** *** ** ****** hahahaha ******* ***** ***** *******
  • F Firstgrow0:
    *** ** *** ***** ****** ******** ******** *** ******* ****** **** hahahaha ********** *******
  • kkush kkush:
  • F Firstgrow0:
    F Firstgrow0: ****