ışık altında sulama sonrası stres

em25car

Yeni üye
muhtemelen farklı bir sorun var sulamayla bu şekilde olmaz toprağı kotrol et belki içerisinde haşere falan oluştuysa ola bilir birde verdiğin suyun içine bir şey karışmış olabilir 
çok geçmiş olsun

Justpide

Yeni üye
Cvp: ışık altında sulama sonrası stres

Saltoa' Alıntı:
Yazik oldu kardesim cok uzuldum dunden beri yaziyorsun kimsede yardim etmedi ripleyde yoktu dunden beri sansizliga denk geldi ben dunden beri takip ediyordum seni anlasam yardim ederdim. Iste ben bu yuzden diyorum chat acik olsun diye burada ripley online olmadiginda kimse yardim etmiyor emin ol chat acik olsa kurtarirdil bitkileri cok gecmis olsun kanka nedeni ne oldu hala anlamadim herseyi dogru yap tam hasat zamani bitkiyi kaybet **** boyle sanssizligin emeklerine uzuldum kanka cok :( gecmis olsun cok 

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka 8 litre toprağa 1.5 litre su ve 3 günde 1 veriyormuşsun sanırım.cannabis çok gğçlü bitkidir normal koşullarda ama Bence fazla su vermişsin ve bu yüzden ölmüş olabilir bitki. ben 20 litreye 1.5 döküyorum 5 günde bir suluyorum.geçmiş olsun ne diyelim birdaha ki sefer daha özen gösterirsin sıkma canını.Hasatı ne yaptın ?

harmankeke06

Yeni üye
Birisi daha yaşamış forumda su dökmüş canlanmış onunkiler benimkinde işe yaramadı bi saksıya su vermeyi denedim ama ikiside öldü

Ba$kan

Yeni üye
Merhaba kardeşim.geçmiş olsun.şimdi son yorumlari ukuyunca aaa ben neden sana yardim etmemişim ya nasil gormemişim dedim kendemie.ama sonra dunup yorumlari okuyunca sana teşhisi ve onlemi soylemişim daha evelde.ama sen uymamişsin.donup baka bilirsin,  ​

Bakin arkadaşlar canabis su isteyen bir bitki.bir dalli kesince içinden su çikiyur.yani bu bitki suyla ayakta duruyor.​

Bazi fan yapraklar bitki susuzluktan olmeye başliyinca hemen salanib kururlar.ama neden hemen ana dalin tepesi kurumuyor?oda bu ki birisi yetişir ve susuzluktan kurtarir diye mocadelle ediyor.sana tavsiyem su vermene demam et ve bitkileri hayata totmaya bak.ana dallarin başi kurumazsa tekrar düzelecek.gunde 1/5 lt.ama katiyen hasata yuksek fark olacaktir.çonku buyuk bir stres.​

Teşekkürler​

Tekrar baktim fanlar bile kurumamiş hala.eğer kesmediysen.kanka buğ suya bu bitkiyi.buğ!!!

najher

Yeni üye
20 litre saksımın ağzına kadar toprakla dolu ve indoorda boyu 1 metreye ulaşmış halen de 1 ay daha sömeklenme sürecinde olan bitkime her sulamada 15 litre su veriyorum ve bunun yarısı saksı altından ekstra kovaya boşalıyor. Ve bitkim dimdik taş gibi her defasında. Bunun sebebi; canna bitkisi arkadaşların da dediği gibi doğada ki en kuvvetli ve suyu en çabuk kullanan bitkilerin başında geliyor ve dolayısı ile 8 litre saksıya 1.5 litre su çok az. En az 5 litre vermen lazım ki zaten yarısı o kumaş saksıdan akıp gidecek. Bitkini düzenli olarak 3 günde bir kontrol etmen gerekir. Toprağı parmağınla kontrol edip hala çok nemli ise ellememen gerekir zaten bitki çok susamışsa yaprakları da aşağı eğilmiş olacaktır hafiften öyleyse verirsin suyu. Bitkiyi kestin mi bilmiyorum ama sıcak yaz aylarında oda sıcaklığını min 22 max 27lerde tutup sulamayı doğru yapmanı öneririm. Eğer oda sıcaklığı çok yükseliyorsa zaten az su almış bitkinin kökleri ve yaprakları da ısınacak ve havasız kalıp yaprakları bu hale gelip hatta sonunda ölebilir de. Saksının toprağının hava aldığından da emin olmalısın oksijen kökler için çok mühim. Geçmiş olsun...

tohumsuzabi

Yeni üye
merhaba arkadaşlar.
bitkiye ışık altında su verme şeklinde birşeyler okudum.
bitkilere karanlık ya da aydınlıkta değil bitki ilk ışık alıp güne başladığında su vermek en mantıklı olanı ve bence bu bitki susuzluktan gitmiş.
adam su vermemiş ışık altında fazla sulama diyor.
çok mu zor kardeşim 40tl verip bir su ölçme zımbırtısı kullanmak.
geçmiş olsun.

Konu biraz eskidi ama yinede yorum var diye yazıyorum bitkiye ışıkta su vermemek gibi bir durum söz konusu değil ama güneşin altında su verirseniz sıcak saatlerde özellikle fizik kuralları gereği ıslak olan alan daha fazla kurayacaktır yani bir nevi yanma olacaktır bitki kökleri ölebilir aynı şekilde yüksek ısı yayan ışık kaynakları içinde bu geçerlidir burada ki mesele aydınlık değil ısı kesinlikle, iyi forumlar.

Blackbalrog

Yeni üye
Benimde merak ettiğim bir sorun var arkadaş bez saksıda yapıyorum demiş biriside su akıp gidiyor demiş fazla sulamada kanka arkadaş büyük ihtimalle altına saksı altlığı koymamış suda otomatikmen akıp gitmemiş fazla sulamaya benziyor bez saksıda da koymak lazım değilmi?

emre2111

Yeni üye

harmankeke06' Alıntı:
reaL' Alıntı:
ışık altında fazla sulama mı yaptın ?
biraz detay ver bakalım

Evet ya malesef öyle bir hataya düştüm ışık altında dün suladım bugün uyanıp baktığımda bu haldeydi bikaç kez daha sulamıstım fakat onda böyle olmamıstı yapraklar hafif aşağı yatmıştı ama bu sefer çok kötü durumu :( yüzüp yüzüp kuyruğuna geldim kendi hatamdan dolayı kızlarımı kaybedersem çok üzülürüm
Arkadaslar bıtkılerımızı ısık acıkken sulamayacakmıyız ? pek anlamadım. sulamanın zamanı nasıl olmalı ?

veg evrede ışık açıkken sulamak sıkıntı olmasa bile bloom evrede ışıklar açılmadan 15dk önce sulaman çok daha faydalı olacaktır. bu ışıklar kapandıktan hemen sonra da olabilir, ama nem oranını arttıracağı ve toprakta küflenme riskinin artacağından sebep yapılmaması uygun (ındoor)
bilmem hiç denk geldiniz mi yazları insanlar domatesini biberini akşam serinliğinde yahut güneş yakmaya başlamadan sabah serinliğinde yapar. mantık aynı moruk

salcha

Yeni üye
bitkiyi karanlıkta mı sulamak lazım?
bu arada geçmiş olsun dostum
en az senin kadar üzüldüm emin ol

sonersoner

Yeni üye

ısık kapalıyken fener ısıgında sulama yapsak bitkiler uyanırmı rahatsiz olurmu o ısıktan

kirli

Üye
Geçmiş olsun gerçekten de üzüldüm, son aşamaya gelmiş baya da güzel gelişmiş bitkiler..

Son durum nedir bitkilerde hayata döndü mü yoksa kestin mi?

Bu sorunun asıl kaynağı nedir onun da net cevabı gelmedi sanırım.

Fazla sulama denilmiş, az sulama denilmiş, ışıkta sulama denilmiş... Sanırım kimse net olarak bilmiyor. Çamaşır suyu mu verdin kanka?

Temiz bir suyla flush yapmakta fayda var diye düşünüyorum.

jaytey

Yeni üye

görünene göre bitki suya boğulmuş, 8lt saksıya 1-1,5 lt su zaten çok fazla kankacım..

geçmiş olsun önümüzdeki maçlara bakalım k

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
  • R raw.w33ds:
    *** ********* ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
  • bandaleros bandaleros:
    *** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* ******* hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • C caaranasıl:
    ******** hahahaha** ****** ***
  • O otonomon:
  • O otonomon:
    ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*
    O otonomon: ******* *** ***** ****** * *** hahahaha******* ***** ****** ****** ******* hahahaha*