İngilizcemizi nasıl geliştirebiliriz?

TheWeedFather

Yeni üye
Kankalar biliyorsunuz işi olmayana kız,  ingilizcesi olmayana da iş vermiyorlar.

İngilizce speakingimizi geliştirebilmemiz için tavsiyeniz var mı?

Ayhan

Administrator
Turkce Dublajli hicbir sey izleme. Baktin TV de dublajli bir film var ve cok izlemek istiyorsun. Eger ayarlarindan dublaji kapatip altyaziya gecebilirsen altyaziya gec. Ingilizce ogrenmek icin ingilizceyi once bir yasamak gerekli. Kendini zor durumda hissettirmedigin surece hicbir dil ogrenemezsin. Kendini o dili ogrenmek zorunda hissetirmen gerekiyor ve bunuda anca altyazili filmlerle ve merak ederek yapabilirsin. Eline bir cep defteri al. Gun icinde karsilastigin ama ismini bilmedigin herseyi not al.  Kamyon gorursun ama ingilizce ismini bilmezsin onu hemen not al. Bu merak anca ogrenmene yardimci olur. Merak ettigin seyi yazip onun anlamina bakarsan eve gittiginde o kafandan biraz zor cikar.  Ben bildigim bircok ingilizce kelimeyi merak ettigin icin ogrendim.

Falanfilam

Yeni üye
Kanka yabancı kültüre alışmak çok önemli önce belli başlı kelimeleri o kelimerle kelime grupları sonrasında ise grammer ve doğri telaffuz geliyo. Arkadaşın dediği gibi dizileri ingilizce altyazıyla izlemenin büyük faydasi var kulak aşinalığı çok önemli. İlk defa öğrenme girişiminde bulunuyosan kurslarım faydası olabilir. Tekrar çok önemli biraz saçma gelebilir ama ben mesela kafamda kendimle full ingilizce konusuyorum veya ayna karsinda falan zaman işi

Aemili31

Müptezel
Cvp: İngilizcemizi nasıl geliştirebiliriz?

Paran varsa wall street english kursuna git sağlam dil öğrendim kesin tavsiyemdir hocalar türk değil ana dili ingilizce olan hocalar türkçe bilmiyor çoğu sike sike konuşuyorsun o yüzden

staley

Yeni üye
Bromigo selam, biraz zahmetli bir iş ama çok efektif olduğunu söyleyebilirim. Çocukken şansa paso ingilizce kanallar izlediğim için kendimi bildim bileli konuşuyorum. Bana soranlara önerdiğim teknik şu, seni sıkmayacak, eğlenebileceğin bir filmin ingilizce altyazısını indir, notepad'de açıp kendin çevir. Yani bir nevi altyazı çevirisi yapmak. İlk başta zorluyor ama bıkmayıp usanmayıp şu kelime hangi anlamda nasıl kullanılıyor, bu buraya uygun mudur diye sürekli google amcayla çalışarak yaparsan, sonuçlarını kendin görürsün, net. Cheers !

wei

Yeni üye
Bromigo selam, biraz zahmetli bir iş ama çok efektif olduğunu söyleyebilirim. Çocukken şansa paso ingilizce kanallar izlediğim için kendimi bildim bileli konuşuyorum. Bana soranlara önerdiğim teknik şu, seni sıkmayacak, eğlenebileceğin bir filmin ingilizce altyazısını indir, notepad'de açıp kendin çevir. Yani bir nevi altyazı çevirisi yapmak. İlk başta zorluyor ama bıkmayıp usanmayıp şu kelime hangi anlamda nasıl kullanılıyor, bu buraya uygun mudur diye sürekli google amcayla çalışarak yaparsan, sonuçlarını kendin görürsün, net. Cheers !
bu metot çok iyiymiş. Kesnilikle çok şey katar. Deneyeceğim bunu kardo.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    ***** ****** dready*** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    dready **** *** ***** dready* ******
  • Avare Avare:
    ****** ******* *********** ******* ** ***** ****** ******** ***** * ***** ****** ********
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    ***** **** ****** ** ****** *** dready* ** * ********** *** ***** **** ** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
  • Avare Avare:
    **
  • $uicideboy$ $uicideboy$:
    dready* *******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ***** ***** ****** ***** ******* ***** *********** *** ** **** ** ******** **** **
  • Avare Avare:
    ****** *** ****** ****** **
  • Avare Avare:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ***** ***** ********** ***** **** **** ********* ******** ********* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Avare Avare:
    **** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** **
  • Avare Avare:
  • $uicideboy$ $uicideboy$:
    ** ****** ***** **** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: ***** ******** ** *** ***** ***** ******* **********