İlk growun 35. Günü

GolD.Roger

Yeni üye
Kankalarım 5 adet bubblegum kush auto bitkim var 35. Günündeler, ilk growum ama gözlemlediğim kadarıyla gelişimleri fena değil fakat bitkilerim en baştada şimdide aynı gün başlanmış olmasına rağmen her birinin gelişimleri arasında zaman farkı var gibi gözlemliyorum. Şuanda en büyük bitkim anladığım kadarıyla çiçeklenmeye girdi boyları şuanda yaklaşık 35-50 cm aralığında, 4 bitkime sadece topping yaptım, başarılı bir uygulama yapmışım gibi gözlemliyorum( kafayı makasla falan değil direk yapraklardwn tutup eğerek kök kısmından koparmıştım). Bugüne kadar iyi kötü geldim şimdi tecrübeli dostlarımdan sorularıma cevap bekliyorum.
1) şimdiye kadar sadece altta kalan toprağa temas eden veya toprağa çok yakın olan yaprakları kopardım (hespinden toplam 6-7yaprak) oda yakın zamanda onun dışında hiç budama yapmadım, yapmalımıyım? Yapacaksam hangi yaprakları koparmalıyım? Ne zaman yapmalıyım?
2) 12/12 ışığa ne zaman geçmeliyim? Aralarındaki gelişim farkını unutmayın.
3) çiçeklenmeye giren bitkimin uçlarda çıkardığı beyaz pistillerin yarısı kahverengiye dönmüş, sıcaklık ve nem ideal seviyelerde. Neden olur böyle bişey?

R

Ripley'sOG

Guest
1)Yapmana gerek yok özellikle çiçeklenme döneminden özellikle budamadan kaçınmalıyız.
2)Auto genetiklerde 12/12'ye geçmene gerek yok
3)Sorun olucak bir durum değil.

GolD.Roger

Yeni üye
Gelisimleri iyi maşallah. Aynı anababadan olsada 5 kardeşin hepsi farklı yapilardadir. Buda bi canlı. Benimde 2 bitkim. Aynı genetik aynı gün ekim aynı şartları vermeme rağmen aralarında 1hafta var gelişim olarak ona göre davranıyorum bende suyunu gübresi ayrı. Sağlıklı olmaları yeter varsın bir hafta sonra hasat edelim. Işığa çok yakın sanırım tepelerde pencelesme var. Altlarda değil sıkıntı üstte. Baca ortada ise tepede sıcak birikiyor olabilir. Gübre ne veriyorsun
Işığa yaklaşık 75 cm civarı şuan, biobizzin gübrelerini kullanıyorum eksiksiz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    deyorke deyorke: hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha*...