Öğrenci işi tang çizelgesine göre oda kurulumu

Gıddo

Üye
Merhaba dostlar sistemimi kurmaya başladım Eylül sonuna Ekim işlerine başlıyorum eksikleri söylerseniz sevinirim önerilere açığım.(Tang çizelgesine göre auto yapacağım)

400 watt 48.000 lümen cob led - 850 TL
Plagron light mix 50 Lt toprak - 102 TL
AN sensi bloom A-B 500 ml - 150 tl
AN carboload 250 ml - 75 TL
AN overdrive - 190 TL
15 lt 3x saksı - 50 TL
5 adet BLUE DREAM AUTO TOHUM - 310 TL
Kendi imkanlarımla 3 bitkilik bir çadır yapacağım basit bir havalandırma Sistemi ile ortalama 300-400 TL mâl olacak bana.
Ortalama toplam max 2500 e kapatmayı düşünüyorum...

Tang çizelgesine göre;

1- aklıma takılanlar şunlar gübrelerin miktarları 3xblue dream autoflower bitki için yeterli olacakmıdır ?
2-buhar Makinesi karbonfiltre felan almayı pek düşünmüyorum araştırmalarım sonucunda basit işlemlerle co2,nem durumu ve havalandırmayı kendi çapımda halledeceğini düşünüyorum.
3-Bu ışıklandırma Sistemi ile auto 3 adet bitki yetiştirebilecekmiyim ?

Merhaba dostlar sistemimi kurmaya başladım Eylül sonuna Ekim işlerine başlıyorum eksikleri söylerseniz sevinirim önerilere açığım.(Tang çizelgesine göre auto yapacağım)

400 watt 48.000 lümen cob led - 850 TL
Plagron light mix 50 Lt toprak - 102 TL
AN sensi bloom A-B 500 ml - 150 tl
AN carboload 250 ml - 75 TL
AN overdrive - 190 TL
15 lt 3x saksı - 50 TL
5 adet BLUE DREAM AUTO TOHUM - 310 TL
Kendi imkanlarımla 3 bitkilik bir çadır yapacağım basit bir havalandırma Sistemi ile ortalama 300-400 TL mâl olacak bana.
Ortalama toplam max 2500 e kapatmayı düşünüyorum...

Tang çizelgesine göre;

1- aklıma takılanlar şunlar gübrelerin miktarları 3xblue dream autoflower bitki için yeterli olacakmıdır ?
2-buhar Makinesi karbonfiltre felan almayı pek düşünmüyorum araştırmalarım sonucunda basit işlemlerle co2,nem durumu ve havalandırmayı kendi çapımda halledeceğini düşünüyorum.
3-Bu ışıklandırma Sistemi ile auto 3 adet bitki yetiştirebilecekmiyim ?
dostum bu sistem ile 3 bitki bakarsın ama autolar ile 1 bucuk ay sonra koku sorunu yaşarsın . gübreler yeterli saksı tercihini bez veya air saksıdan yana kullanmanı öneririm . birde cok uygunn fiyatlı 30 40 maksimum 50 tldir bakmadım ama neem azal almanı ve 15. günden itibaren yapraklara sprey uyglamanı öneririm çünkü sağlam bir havalandırman yok ve böcek örümcek yapabiliyor bitkiler . bu sayede sıfır sıkıntı ilerlersin. ilk 10 gün sadece su

Gıddo

Üye
dostum bu sistem ile 3 bitki bakarsın ama autolar ile 1 bucuk ay sonra koku sorunu yaşarsın . gübreler yeterli saksı tercihini bez veya air saksıdan yana kullanmanı öneririm . birde cok uygunn fiyatlı 30 40 maksimum 50 tldir bakmadım ama neem azal almanı ve 15. günden itibaren yapraklara sprey uyglamanı öneririm çünkü sağlam bir havalandırman yok ve böcek örümcek yapabiliyor bitkiler . bu sayede sıfır sıkıntı ilerlersin. ilk 10 gün sadece su
Eyvallah dostum ne kadar teşekkür etsem azdır sana çoğu konuda cheat de olsun burda olsun yardımcı oluyorsun.evet nem aleti alacağım onu yazmayı unuttum fakat sprey uygulaması dediğin nedir ? Pek bi bilgim yok. Havalandırma konusu biraz farklı bir sistem düşünüyorum okuduğum yer akşamları 5-6 dan sonra serinliğe geçiyor heleki bu aylardan sonra soğanlık sorunu yaşamayacağımı düşünüyorum pc fanları ile temiz hava sürkilasyonu sağlayacağım birde küçük vantilatör.

Kanka

Administrator
Yönetici
1- yeterli olur
2- sağlam bı hava gırısı gereklı kankam
3- 3 taneden fazla yapma kankam 3 limit diyim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ***** ***** ****** ********* **
    ***** ***** ** ***** ******** ** ** ****** hahahaha ******* ***** ********* ****** ***** ** **** ******** **** *** ********* *** ******* hahahaha * *******
    ***** **** **** ****** ******** ***** ****** ********* ********** ***** ***** ****** ********* **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******** ***** ***** ****** *** hahahaha* ***** ** ***** ******** ** ** ****** hahahaha ******* ***** ********* ****** ***** ** **** ******** **** *** ********* *** ******* hahahaha * *******
    ** ******* ******** ***** ***** ** ********** ******* ******** **
    ***** *** ******** ******* hahahaha ******** ***** ****** **** ****** ** ** ********** ******* ******** ***** ***** ****** *** *******
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    ******** ***** ***** ******** hahahaha**** ***** *** ********
  • İstanbul İstanbul:
    ********* hahahaha*** ****** ** *** ** *****
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** hahahaha
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    +2
    ***** ***** *** *** ******* ** **** ********* *** hahahaha****
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha *** ****** ***** *******
  • NewGardener NewGardener:
    ********** ********* ********** hahahaha** ********* *** *********
    NewGardener NewGardener: ********** ********* ********** hahahaha** ********* *** *********