Çorbacı tohumlarıyla ilk deneyimim. Görüşlerinize ihtiyacım var.

NeoSpac

Yeni üye
Selam kankalar. Çorbacıdan aldığım cigaranın tohumlarını ekme kararı aldım ve ilk defa böyle bşey yapıyorum. Çok tecrübesizim yani. Akdeniz bölgesinde yaşıyorum. Normalde buralarda Nisan ortasında güneşli havalar başlar. Ben de buna dayanarak tohumlarımı Nisan başında ektim. Şansımdan mıdır nedir bilmiyorum ama Nisan ve Mayıs boyunca nerdeyse hiç güneş çıkmadı. Sanırım bu yüzden bitkilerim bodur kaldı. Yaptığım başka bi hata da bi saksıya birden fazla kök ekmek oldu. 

Burda gördüğünüz gibi bitkilerin genel hali bu.

https://i.hizliresim.com/yqm39a.jpg

Bu iki bitkinin dişi olduğunu düşünüyorum ama emin değilim. İşi bilen kankalar yardımcı olursa sevinirim.

https://i.hizliresim.com/6NQXGW.jpg
https://i.hizliresim.com/WD4QRL.jpg

Bu da en büyük olanı ama sanırım bu erkek.

https://i.hizliresim.com/3zNqJ4.jpg

Toprağım gübreli toprak olduğu için gübre kullanmıyorum. Çeşme suyu kullanıyorum ve Ph düşürme gibi bi işlem yapmıyorum, bu konuda tavsiyelerinizi alabilirim. Sanırım limon suyu kullanarak Ph düşürülebiliyormuş emin değilim. Bitkilerin yanında maya, sıcak su ve şekerden hazırladığım bi karbondioksit şişesi var. Haziran başından beri en az 6 saat direk güneş ışığı altındalar.

Sorum, bu bitkiler sömeklenmeye doğal yoldan girerler mi ya da dişi olduğunu düşündüğüm bitkiler zaten girmiş mi? Eğer doğal yoldan sömeklenme başlarsa hangi aylarda başlar ve son bulur. Ayrıca diğer önerileriniz ve fikirlerinizi de belirtirseniz sevinirim.

Esrarınız bol olsun.

Mübarek

Yeni üye
Cvp: Çorbacı tohumlarıyla ilk deneyimim. Görüşlerinize ihtiyacım var.

öncelikle phı limon suyu ile düşür ben öyle yapıyorum 2. cisi sömeklenmeleri için şu an çok erken diye düşünüyorum tabi istersersen bir indoor oda kur ve öyle devam et ben yapmıştım

ve bence o topraktaki gübre yetersizdir sen gene gübre kullan

NeoSpac

Yeni üye

Mübarek' Alıntı:
öncelikle phı limon suyu ile düşür ben öyle yapıyorum 2. cisi sömeklenmeleri için şu an çok erken diye düşünüyorum tabi istersersen bir indoor oda kur ve öyle devam et ben yapmıştım

Kaç litre suya ne kadar limon suyu önerirsin. Ph ölçerim yok maalesef. Ayrıca kaç sulamaya aralıkla gübre vermemi önerirsin. Gübre yanığına sebep olmak istemiyorum da.  Elimde dandik bi sıvı gübre var :/ Doğal yollarla sömeklenmeye girmesini istiyorum bitkilerimin, o yüzden beklcem sanırım.

Mübarek

Yeni üye

NeoSpac' Alıntı:
Mübarek' Alıntı:

Kaç litre suya ne kadar limon suyu önerirsin. Ph ölçerim yok maalesef. Ayrıca kaç sulamaya aralıkla gübre vermemi önerirsin. Gübre yanığına sebep olmak istemiyorum da.  Elimde dandik bi sıvı gübre var :/ Doğal yollarla sömeklenmeye girmesini istiyorum bitkilerimin, o yüzden beklcem sanırım.

bro 10lt suya 5-10 kere damlat ph ölçer olarak çok kullanışlı olmayan bir alternatif var kımrızı lahanadan ph ölçer yapıla biliyor ben bir süre kullanmıştım kımrıızı lahanayı suda kaynatıyorum sonra soğutup suyunu ph ölçer olarak kullanıyorum bu  ph 6-7 arasında tutmanı sağlar onu dene gübre olarak sıvı solucan gübresi al aldığın üründe nasıl ne kadare kullanıcağın yazar ama katı solucan gübresi alma zorluk çekersin ayarlayamazsan yakarsın mazallah şimdilik bu kadar

NeoSpac

Yeni üye

Mübarek' Alıntı:
NeoSpac' Alıntı:
bro 10lt suya 5-10 kere damlat ph ölçer olarak çok kullanışlı olmayan bir alternatif var kımrızı lahanadan ph ölçer yapıla biliyor ben bir süre kullanmıştım kımrıızı lahanayı suda kaynatıyorum sonra soğutup suyunu ph ölçer olarak kullanıyorum bu  ph 6-7 arasında tutmanı sağlar onu dene gübre olarak sıvı solucan gübresi al aldığın üründe nasıl ne kadare kullanıcağın yazar ama katı solucan gübresi alma zorluk çekersin ayarlayamazsan yakarsın mazallah şimdilik bu kadar
Çok sağol kanka. Limon suyu dalgasını yaptım. 2,5lt suya 2 damla falan karıştırdım. Bi de gübreli su hazırladım. Bekleyip görcez neler olacağını.

Esrarın bol olsun.

Kafaki

Yeni üye
kanka erkek dişi olduğunu o çektiğin fotolardan anlayamayız gövdesini .ekiceksinki erkekse polen keseleri dişiyse pistilleri görmek lazım

NeoSpac

Yeni üye

Kafaki' Alıntı:
kanka erkek dişi olduğunu o çektiğin fotolardan anlayamayız gövdesini .ekiceksinki erkekse polen keseleri dişiyse pistilleri görmek lazım

Gövdelerde henüz bi hareketlilik yok kanka. Pistiller dediğin şu beyaz saç gibi olan şeyler sanırım. Dişi olduğunu düşündüğüm 2 bitkinin tepe kısmında ufak pistiller var o yüzden dişi olduklarını düşünüyorum zaten.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha hahahaha** **** ****
    +1
  • Ne Bu Tantana Ne Bu Tantana:
  • A asilreis:
    ***** ** *** hahahaha** ********* ****** ***** hahahaha****** hahahahahahahaha******* hahahaha** **** ****
  • gorilladam gorilladam:
    ****** *** hahahaha*** ******** ******* ****** **** hahahaha****** hahahaha* ******* ********** ****** ********** ******** ** ***** ********** ******* ***** ********* **** *** ******* ******* * ********** **** **** ********* ***** ** *** hahahaha** ********* ****** ***** hahahaha****** *******
  • puslu77 puslu77:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • puslu77 puslu77:
    ****** *** hahahaha*** ******** ******* ****** **** hahahaha****** hahahaha* ******* ********** ****** ********** ******** ** ***** ********** ******* ***** ********* **** *** ******* ******* * ********** **** **** ********* *** ******* ** hahahaha*** ***** ** ***** * *** ***** **** ** ********** ******* *** ******* ****** ** ******** **** ***
  • puslu77 puslu77:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • puslu77 puslu77:
    ** hahahaha***** ********** **** ******
  • A asilreis:
    ******* ***** ********* hahahaha* *** hahahaha*** ******** ******* ****** **** hahahaha****** hahahaha* ******* ********** ****** ********** ******** ** ***** ********** ******* ***** ********* **** *** ******* ******* * ********** **** **** *********
  • puslu77 puslu77:
    ****** ***** ** ****** ** ***** **** ******* *** ****** **
  • ayeik ayeik:
    hahahaha* ***** ******** ****** **** hahahaha *** *** *******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ******** ***** ********** ***** **** ** ******* ****** hahahaha******* ***** ******** ****** **** hahahaha *** *** *******
  • Emmy Emmy:
    ** *** ********* ** ********* ****** ***** **** ***** ******* ******* ** ******* hahahaha****** ***** ******** ****** **** hahahaha *** *** *******
  • ayeik ayeik:
  • ayeik ayeik:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
  • puslu77 puslu77:
    ***** ****** ****** ***** ** *** ******** ** ******** ***** hahahaha ***** ***** ***** *** **** ** ** ***** ********* ***** ******* **** ***** *********
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
  • puslu77 puslu77:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • ax-b ax-b:
  • T Tropikal.MR:
    T Tropikal.MR: ******** *****