Çiçeklenmenin 10. günü Fan yapraklarını koparmalı mıyım?

bambro

Üye

Yaklaşık 5 gündür big buda başladım. Fan yapraklarını almalı mıyım? Birde bu bitki sizce 45 güne hasat verir mi? Bitki sağlığı genel olarak iyi yapraklarda sararma v. s problemi yok. Hedef 100 gr. Sonra bol kafa. Çorbacılardan bıktım. @silas34

S

silas

Guest
Budamayı mutlaka yap. Bitkiyi strese sokmamak için, 4-5 güne yay çünkü hiç budama yapılmamış gibi. Bitkinin en alt ve ortasından başla budamaya, sömeğe faydası olmayan dalın üstünden çıkan, ışık almayan yaprakları dibindeki filizlerle birlikte kopar. Sağlı-sollu yapraklardan bir gün sağını kopardıysan bi kaç gün sonra soldakini kopar. Özellikle bunu bu dönem yaparsan bitki enerjisini ve besinleri, altta işe yaramayan eski yapraklardan alıp yeni oluştrduğu sömeklere harcayacaktır. Aşağıdaki resimde nasıl budadığımı da görebilirsin kanka. Abartmadan yavaş yavaş budayabilirsin.
Bitkinin genelinde yeşil rengin biraz soluk kalmış buda iyi azot almadığını gösterir. Çiçeklenmeye gireli 2 hafta civarı oldu sanırım. Grow gübresini çiçeklenmenin 1. ayının sonua kadar kullan, bloom gübresini 1 tık arttıra bilirsin. 2 ml veriyorsan 3 ml çık mesela. Budama için fikir vermesi için aşşağı resim bırakıyorum. Bol hasatlar
Alt ve ortaların temizle, sömeğe yakın yaprakları alma, sömekten uzak, altta kalan güneşi görmeyenleri buda.

bambro

Üye
Kanka hassasiyetin için teşekkür ederim. Bir kaç gün önce bitkinin % 25 ine tekabül edecek kadar budadım. Epey Bi yaprak temizledim. Hatta altta kalan zayıf sömek başlarını bile aldım. Bitkinin yapısını daha iyi göreceğin bir kaç resim atayım sabah. Detayları gördükten sonra beni yönlendirirsen sevinirim. Cevap için sağol kanka.

bambro

Üye
Kanka bazı yaprakları işaretledim sence doğru noktada mıyım? @silas34

Son düzenleme:

Antonyo35

Yeni üye
Takip.. fan yaprakları her halükarda ışık alsın almasın sararsın sararmasın çiçeklenmeye girdiğinde belli zaman sonra budanirmi tesekkurler

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ***** **** ****** ******* ******* ******* ******* ****** **** ******** *** * ***** ********** ********** **** ** ***** ********** **** ***** dready **** **
  • Uranyum Kamil Uranyum Kamil:
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** **** **
    *** *** ******** ******* * ********* ** ****** ********** ***** ** ***** * ******* ***** ** ******
  • Sleepless Sleepless:
    *** ***** ***** ** * * ***** ***** ****** **** ** ***** ** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* *********
    +2
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ***** ****** ****** *****
    +1
    *** **** ***** *** ******* *** *** ********* dready*** **** ***** **** ********* ******** **** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
    ****** ** **** **** ****** ** ******* **** ******* ********** *** ******** ******* ******** **
  • Sleepless Sleepless:
    ******** ***** ********** ***** *** ******* **** dready ***** ********* ******* ***** ** *********** *** **** ****** *********** ***** dready******* *** dready** ********* ********* *** dready ****** *** ******
  • Sleepless Sleepless:
    ********** **** ***** **** ********* ******** **** ****** *** ***** *** *******
    +1
    ******** **** ****** ** *** dready ****** *** ******
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** *** ***** *** *******
  • Sleepless Sleepless:
    ******* **** ******* ****** **** ******** *** ***** ****** ***** *** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    +1
  • Sleepless Sleepless:
  • Sleepless Sleepless:
    **** dready ***** ********** ***** ****** ****** ******** *** dready*** ********* ******** ********** *** ****** ******* ***** ***** ********** *****
    ***** *** * ***** ***** ****** ****** ***** ** ******** **** ******** ***** ******* ***** ********* ********* * * *** **** *** ***** ******** ***** ******* ********* ****** ******** *** ***** *** ********* ******* ********** *** ********* ***** ******* *** * ***** ******** ********** ***** ******* ***** ****** ******
    **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
  • Sleepless Sleepless:
    dready********** ******** ***** ** ** **** ***** ***** ********* ** **** ** ****** ********* ******* ********** **** *** **** ******
    **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** ********** ***** ******* ******** ****** ****** ** *******
    Uranyum Kamil Uranyum Kamil: **** ***** ** ****** ***** ******** **** ****** dready ****** dready***** **********...